Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sveiki, draugi, domubiedri, interesenti un visi tie, kuriem intereses neaprobežojas tikai ar “maizi un izklaidēm”. Nule esmu izlaists no mēnesi ilgušās kārtējās virtuālās nebrīves Facebook. Tiesa, daži ierobežojumi vēl palikuši, piemēram, mani ieraksti tiks novietoti “lejā”, lai attiecīgi tos izlasītu iespējami mazāk cilvēku. Bet gan es, gan mani domu un cīņubiedri pie tā esam pieraduši.

Atcerieties – tumsa neeksistē! Tumsa vienkārši ir gaismas neesamība; pat visniecīgākā gaismiņa kliedē visbiezāko tumsu. Lai kā cukerspriņģveidīgie cenšas mūs iespundēt virtuālajā cietumā, viņi nespēj nodrošināt tā sienu gaismas necaurlaidību, un cauri būra šķirbām gaisma vienalga tiek ārā.

Tu jautāsi – kāda gaisma?! Kāds “virtuālais” cietums?! Patiesība ir gaisma. Un esmu centies, cenšos un centīšos to godāt un paust pie katras iespējas. Arī tad, ja tā būs man neglaimojoša vai neizdevīga... Un tikai tā es varu cerēt, ka Visaugstākais man to (patiesību) ļaus redzēt, atšķirt un iedziļināties tajā arvien vairāk un vairāk. Par vienu no manas dzīves stūrakmeņiem ir kļuvis senais teiciens:

“Cilvēks, kurš dzīvo godībā, bet bez dziļāka ieskata lietu būtībā, līdzinās kustonim, kuru beigās vienkārši nokauj.”

Nu negribu es nodzīvot un beigt savu unikālo dzīvi kā kustonis – instinktu un refleksu vadīts. Ir jābūt kādai dziļākai jēgai...

Un nu – par piedzīvojumiem un vērojumiem ārpus ierastā, komfortablā domubiedru “burbuļa”. Vispār – man nepatīk, ka to sauc par “burbuli”. Burbulis ir kaut kas mākslīgi uzpūsts, ilgstoši pastāvēt nespējīgs, tāds, kas teju – teju var pārsprāgt, atstājot aiz sevis čiku.

Ar domubiedru loku ir pilnīgi pretēji – laikam ritot un īstenojoties vienai “sazvērestību teorijai” aiz otras, piedzīvojot un izturot vienas vajāšanas pēc otrām, šis kontingents nostiprinās, norūdās, sacementējas un var veidot jaunas sabiedrības pamatu. Sabiedrības, kurā valda nevis patērēšanas kults, bet radošums, taisnīgums, pašpietiekamība, mīlestība un solidaritāte.

Tagad – stāsts par piedzīvoto. Tikos ar cilvēkiem, ar kuriem ikdienā nekomunicēju. Jāpiebilst, ka tikšanās nenotika kādā izglītojošā seminārā, bet visai saviesīgos apstākļos. Vienmēr dodu priekšroku empīriskai pieredzei, tādēļ man bija ārkārtīgi interesanti un vērtīgi savām ausīm dzirdēt tādu cilvēku viedokļus, kuri pārstāv citādu – ne vien atšķirīgu, bet – dažos jautājumos - pat pilnīgi pretēju viedokli. Un tā pirmo pārsteigumu man sagādāja kādas populāras un prestižas Rīgas medicīnas iestādes darbinieka atklātie vārdi, burtiski: “Paldies Kovidam!

Jo, kā visiem zināms, tā saucamajā “kovidlaikā” daudzi medicīnas darbinieki saņēma piemaksas 100% apmērā. Tas izskaidro to, kādēļ šis cilvēks neteica, piemēram: “Paldies Sifilisam”, vai “Paldies Tuberkulozei!”. Šīm slimībām neiet pa priekšu nauda. Liela nauda.

Un te es aizdomājos. Ja šis medicīnas darbinieks ir tā saucamais “koviddticīgais” un patiešām uzskata “kovidu” par bīstamu veselībai un pat par nāvējošu... kā?! Kā var pateikt “Paldies Kovidam!”?! Ja tiešām kaut vai dažu kovidslimnieku dzīve izbeidzas pieslēgtiem pie plaušu ventilācijas aparātiem, kad viņiem nav iespējas pat no tuviniekiem kaut ar acu skatu atvadīties, jo nelaiž taču klāt... ”Paldies Kovidam”?! Lai slimo, lai mirst, lai “potējas” - galvenais ir 100% piemaksa. Šajā gadījumā tā ir saucamā “asins nauda”. Brr - negribētu, ka man pielīp kaut viens cents no šāda “biznesa”.

Otrs variants – medicīnas darbinieks lieliski saprot, ka kovids ir rūpīgi izplānota, bagātīgi finansēta un nekaunīgi realizēta sociāli politiska – ekonomiska – medicīniska afēra, kam nepieciešama sabiedrības uzvedības, paradumu un uzskatu maiņa, kā arī vesels citu priekšnosacījumu spektrs, kurā neatņemama sastāvdaļa ir cilvēku dresūra. Tā tika realizēta, ieviešot jaunizgudrojumus un jaunvārdus, piemēram, “mājsēde” komandantstundas vietā. Afēras mērķis – pasaules “restarts”. Papildus dresūrai un arī kā tās daļa ir masīva sabiedrības pakļaušana brīvprātīgi – piespiedu injekcijai un tai sekojošai cilvēku segregācijai pēc šīs pazīmes.

Tad, lūk, ja medicīnas darbinieks to apzinās, saprot un, tomēr saka “Paldies Kovidam!”, tad viņš ir afēras, jā – pat nozieguma pret cilvēci! - dalībnieks un attiecīgi klasificējams kā afērists vai noziedznieks. Lūk, ko dara nauda vai, precīzāk, – cilvēka mantkārība. Kļūst neomulīgi iedomājoties, kāds emocionālās inteliģences un mediķa ētikas līmenis ir daļai no tiem cilvēkiem, kuriem mēs uzticam savu veselību un – bieži vien – pat dzīvību...

Šis nav pirmais gadījums, kad es redzu ar stāvokli Latvijā apmierinātus cilvēkus, kuri pauž viedokli: “Mēs dzīvojam tik labi, kā nekad!” Un “pofig” rūtainās debesis, “pofig” mežonīgā cenzūra, “pofig” “lokdauni”, “pofig” simti tūkstošu Dzimteni pametušo, “pofig” laupīšana ar energoresursu cenu palīdzību, “pofig” vairāku mēnešu rindas pie medicīnas speciālistiem un/vai izmeklējumiem, “pofig” medicīniskais terors pret bērniem, “pofig” tas, ka parādījušies publiski pasākumi ar ieeju tikai “sertificētajiem”. Viss “pofig”, jo – Latvijas galvenā bendes spārnotajiem vārdiem runājot: “Naudas ir daudz. Naudas ir tik daudz kā nekad!”

Tā ir patiesība, bet ne visa. Bet puspatiesību sauc par meliem. Jo patiesībā LR koloniālā administrācija savā velnišķīgajā un vienlaikus primitīvajā shēmā ir atradusi ienesīgāku “biznesu” par trulu naudas atņemšanu iedzīvotājiem nodokļu, nodevu, sodu un nesamērīgu tarifu veidā. Viņi iemanījušies apzagt pat mūsu bērnus – gan dzimušos, gan vēl nedzimušos, aizņemoties Latvijas “valsts” vārdā MILJARDUS! Shēma trula un nekaunīga – aizņemas un tērē hunta, grašus atmetot tautai, bet parāda smagums gulstas uz VISIEM Latvijas iedzīvotājiem. Procentos vien Latvija dienā maksā jau vairāk par vienu miljonu! Jo Latvijā tautsaimniecība krietni iznīcināta, arī populācija ievērojami sarukusi, tādēļ ar “tekošajiem” ienākumiem kliķei jau sen nepietiek – alkatīgie taustekļi jau izgrābj nākotnes “kabatas”. Bet “neatkarība” taču sākās bez parādiem...

Kā novēroju, ar šādām pārdomām sevi pārāk neapgrūtina vairums Latvijas iedzīvotāju, īpaši tas slānis, kuriem “atlec” kādas skaidas no kovidafēras sazāģētajiem miljardiem. Varbūt viņi intuitīvi jūt, ka domāšana, informācija un tās analīze var izjaukt viņu iluzoro, bet mīļo, ierasto un komfortabli iekārtoto materiālo pasauli, bet pamodusies sirdsapziņa var laupīt mieru. Un vienu viņi negrib saprast – cilvēkam ir dota brīvība izvēlēties savu dzīves ceļu. Bet!...

Agri vai vēlu par to būs jādod nolēsums...

Quo vadis, Cilvēk?

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

FotoUzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā gadījumā stāsts ir par iespējamu kaitējumu potenciālajiem tautas priekšstāvjiem un par to piemērojamu bargu sodu, bet otrā – jau notikušiem kaitējumiem, tā teikt, vienkāršajiem cilvēkiem un nesodāmību par to.
Lasīt visu...

21

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

FotoLatvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova, Mihaila Ļermontova un Aleksandra Puškina, kā arī citu Krievijas impērijas rusifikācijas iespaidā radušos ielu pārdēvēšanu. Profesora nostāja ir noraidoša: “Vai tāpēc visu šo vēstures daļu dzēsīsim ārā? Es te būtu uzmanīgs un katru šādu lēmumu rūpīgi pārdomātu. Mums ir komplicēta, brīžiem ļoti pretrunīga vēsture, kas saistīta ar mūsu kaimiņu.”
Lasīt visu...

pietiek_postit

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

FotoJau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.
Lasīt visu...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai birokrāts - mūsu kungs?

Domājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās...

Foto

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

Ļenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti...

Foto

Karš kibertelpā

Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā....

Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...