Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pašvaldību vēlēšanu laiks ir noslēdzies šī gada 5.jūnijā. Tomēr mēs, Ventspils pilsētas pašvaldību vēlēšanu saraksta Nr.7 dalībnieki, kuri vēlēšanu procesā pārstāvēja politisko partiju apvienību “Jaunā Vienotība” un politisko partiju ” Latvijas Reģionu Apvienība”, esam spiesti atzīt, ka Ventspils pilsētā netika nodrošināta taisnīga un līdzvērtīga vēlēšanu cīņa. Turklāt rupji tika pārkāptas likumā noteiktās priekšvēlēšanu aģitācijas un to finansēšanas prasības. Pret mums veselam saprātam neiedomājamā veidā un apjomos tika izplatītas nomelnojošas, falsificētas, neslavu ceļošas, godu un cieņu aizskarošas nepatiesas ziņas, kas būtiski izkropļoja vēlēšanu rezultātu. Šādi neatļauti un netīri priekšvēlēšanu cīņas paņēmieni nodrošināja viena mandāta pārsvaru politiskajai partijai “Latvijai un Ventspilij”, kuras vadītājs A.Lembergs pirmās instances tiesā ir notiesāts par smagiem ietekmes un finanšu noziegumiem, kuram ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. 

Vēršam uzmanību, ka vēlēšanās ar nelielu pārsvaru uzvarējusī, iepriekš pie varas esošā politiskā partija “Latvijai un Ventspilij”, nesodāmības apziņas vadīta, savai pašslavināšanai un politisko konkurentu diskreditēšanai plaši izmantoja Ventspils pilsētas domes, tās pašvaldības iestāžu un kapitālsabiedrību publiskos resursus, kas desmitiem reižu pārsniedza kandidējošiem politiskajiem spēkiem ar likumu noteiktos priekšvēlēšanu izdevumu apmērus. Jānorāda, ka šādi netīri prettiesiski paņēmieni ilgstoši tika vērsti tieši pret politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politisko partiju “Latvijas Reģionu Apvienība” mazākuma deputātiem un deputātu kandidātiem. Šajās darbībās tika iesaistīts un atklāti piedalījās pašvaldības administrācijas personāls. Turklāt politikās** partijas “Latvijai un Ventspilij” intereses ciniski un neslēpti pārstāvēja un nodrošināja laikraksts “Ventas Balss” un ziņu portāli “Ventas Balss” un “Neatkarīgā Rīta Avīze”, kas visrupjākā veidā pārkāpa masu medijiem izvirzītās neitralitātes un objektivitātes prasības, kas ir īpaši svarīgas, lai sarīkotu taisnīgas un demokrātiskas vēlēšanas.

Taču ar iepriekš minētajiem prettiesiskajiem pasākumiem, to iniciatoriem bija par maz. Lai gūtu uzvaru negodīgā un nevēlamus deputātu kandidātus klaji diskreditējošā vēlēšanu “cīņā”, vienlaikus masveidīgi, vairākos desmitos tūkstošu eksemplāru tika izplatīti pieci anonīma izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv neraksta” numuri (katrs 16 lapaspušu apjomā latviešu un krievu valodā). Tajos ne tikai tika izmantoti “Ventas Balss” un “Neatkarīgā Rīta Avīze” politikās partijas “Latvijai un Ventspilij” konkurenta – partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politiskās partijas ” Latvijas Reģionu Apvienība” kandidātus nomelnojošie raksti, bet arī izplatīta īpaši derdzīgu un zemisku rakstu lavīna par Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātiem Ģirtu Valdi Kristovski, Daci Kornu, Aivi Landmani un Ivaru Landmani. Vienlaikus, šis anonīmais izdevums turpināja laikrakstos “Ventas Balss” un “Neatkarīgā Rīta Avīze” izvērsto politikās partijas “Latvijai un Ventspilij” slavināšanu, izceļot A.Lemberga un viņa vadītās partijas sasniegumus.

Mums ir jāatgādina, ka jau kopš 2021.gada marta mēneša esam regulāri, ik nedēļu informējuši KNAB, VARAM, CVK, Valsts drošības dienestu, Valsts policiju, laiku pa laikam arī Jūs, valsts augstākās amatpersonas, par Ventspilī notiekošajiem bezprecedenta priekšvēlēšanu procesa pārkāpumiem (skatīt pielikumu). Mēs esam iesnieguši konkrētus pierādījumus un vērsuši uzmanību uz to, ka Valsts nespēja un nevēlēšanās pārtraukt politiskās partijas “Latvijai un Ventspilij” un to atbalstošo anonīmo atbalstītāju prettiesiskās un nedemokrātiskās darbības, ne tikai būtiski samazina mūsu izredzes sasniegt objektīvu un taisnīgu vēlēšanu rezultātu, bet arī rada vēlētājos apātiju, neticību tiesiskai valstij!

Diemžēl kā šī gada pašvaldību priekšvēlēšanu laikā, tā arī pašreiz, pēcvēlēšanu periodā notiekošais apliecina, ka vadošo valsts amatpersonu regulārajiem publiskajiem izteikumiem, aicinājumiem iestāties par tiesisku un taisnīgu valsts pārvaldi, nav nekāda seguma. Par to diemžēl kārtējo reizi esam pārliecinājušies mēs, kas konsekventi esam atmaskojuši politiskās partijas “Latvijai un Ventspilij” neskaitāmās valsts nozagšanas prettiesiskās darbības, ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošanas un publisko līdzekļu piesavināšanās sevišķi lielos apmēros gadījumus. Par to diemžēl mums nākas pārliecināties, jo uzturot tiesiskuma, taisnīguma, vienlīdzības un labas valsts pārvaldes principus, valsts, tās atbildīgo institūciju ieinteresētību un atbalstu nesaņemam. Taču ne tikai. Valsts tukšvārdību, gribas trūkumu un nespēju nodrošināt tiesiskumu un taisnīgumu ne tikai šī gada 5.jūnijā notikušā valsts un pašvaldību pārvaldes institūciju vēlēšanas procesā, bet arī pēc tā noslēguma, ir sapratuši un atpazīst arī potenciālie vēlētāji, vienkārši cilvēki, ventspilnieki, kuru ikdiena nav saistīta ar pašvaldības politiku. Visticamāk tieši tāpēc viņu aktivitāte Ventspils pašvaldības vēlēšanās bija neierasti zema, kā citviet Latvijā.

Mums ir jāinformē Jūs un jālūdz nekavējošs Jūsu atbalsts, situācijā, kad neviena valsts pārvaldes iestāde ne priekšvēlēšanu laikā, ne arī pēc šī gada 5.jūnijā notikušajām pašvaldības vēlēšanām neuzskata par vajadzīgu nekavējoši uzrādīt vai saukt pie atbildības tās personas, kas Ventspils pilsētā organizēja tādu bezprecedenta apmēra par nezināmas izcelsmes līdzekļiem finansētu, pret mums vērstu, anonīmu kampaņu, kāda tā notika tikko notikušajās pašvaldības vēlēšanās. Ir acīmredzams, ka anonīmais izdevums “Ko visādi ventspilnieki.lv neraksta” ir vienotas, organizētas, netīras priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļa, kurā vadošā loma bija atvēlēta ar A.Lembergu un viņa vadīto politisko partiju “Latvijai un Ventspilij” cieši saistītajiem legālajiem masu saziņas līdzekļiem “Ventas Balss” un “Neatkarīgā Rīta Avīze”.

Šī gada 8.jūnijā mēs vērsāmies pie KNAB vadītāja Jēkaba Straumes ar iesniegumu Nr.07-06-2021, kurā paskaidrojām, ka anonīmā izdevuma “Ko visādi ventpilnieki.lv tev nestāsta” publikācijās esam nepamatoti un ļaunprātīgi diskreditēti, ka par mums intensīvi ir tikusi izplatīta sagrozīta, vai nepatiesa, nepārbaudīta un apmelojoša informācija, kā rezultātā mūsu potenciālo vēlētāju priekšstati par mums tika mērķtiecīgi izkropļoti. Tāpēc ne tikai viņiem, bet visai Ventspils sabiedrībai kopumā ir nodarīts būtisks un neatgriezenisks kaitējums. Mēs uzsvērām, ka minētā nodarījuma sekas kā minimums izpaudīsies visa jaunā Ventspils pilsētas domes deputātu sasaukuma laiku. Mēs paskaidrojām, ka esam nolēmuši vērsties Latvijas valsts tiesā ar prasību par mūsu goda un cieņas publisku aizskārumu, ka prasību vērsīsim pret personām, kas apzināti organizējušas un finansējušas pasākumus, kas anonīmi un publiski ir cēlušas mums neslavu.

Saskaņā ar iepriekš minēto, mēs aicinājām KNAB izsniegt mums informāciju par personām, kas organizēja, pasūtīja, finansēja pretlikumīgā anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” izdošanu un izplatīšanu Ventspilī. Mēs KNAB priekšniekam J.Straumem paskaidrojām, ka KNAB rīcībā esošā, iepriekš minētā informācija mums ir nepieciešama, lai varētu realizēt savas pilsoņu pamattiesības, lai mēs varētu vērsties tiesā ar prasību pret iepriekš minētā anonīmā izdevuma konkrētiem pasūtītājiem, organizētājiem un izpildītājiem.

Tomēr, neskatoties uz šādu pilnībā saprotamu lūgumu, esam saņēmuši KNAB atbildīgo darbinieku mutisku skaidrojumu, ka mums, kā Ventspils pilsētas pašvaldību vēlēšanu saraksta Nr.7 politisko partiju apvienību “Jaunā Vienotība” un politisko partiju “Latvijas Reģionu Apvienība” pārtāvošajiem sešpadsmit deputātu kandidātiem, kā iepriekšējā sasaukuma deputātiem Ģ.V.Kristovskim, D.Kornai, Aivim Landmanism, Ivaram Landmanim, kā cietušajām personām, pat no mūsu saraksta ievēlētajiem deputātiem Ģ.V.Kristovskim un D.Kornai, netiks izsniegta nekāda informācija par personām, kas organizēja, sagatavoja, finansēja un izplatīja par mums melīgu un diskreditējošu informāciju, vienlaikus, slavinot A.Lemberga un viņa vadītās partijas sasniegumus.

Vēršam uzmanību uz to, ka KNAB priekšnieks J.Straume Latvijas radio paziņoja un dienu vēlāk, šī gada 27.maijā ziņu aģentūra LETA pārapstiprināja informāciju, ka KNAB veiktās pārbaudes laikā ir noskaidrota ne tikai Ventspilī izņemtā anonīmā prettiesiskā vēlēšanu materiāla (5.izdevums) tirāža un izmaksas, iespiedējs un izplatītājs, bet arī aģitācijas materiālu pasūtītājs, kas it kā esot trešā, ar partijām nesaistīta persona.

Mēs saprotam, ka KNAB juridiski ir tiesības pārkāpuma noskaidrošanas procesa ietvaros neatklāt kādus atsevišķus faktus, kas tiem tapuši zināmi iepriekš minētā kliedzošā Ventspils pašvaldības priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumu apzināšanas laikā. Taču vai ir pieļaujams, ka mēs netiekam informēti, vai un saskaņā uz kādu normatīvu pārkāpumu izdarīšanas pamata tiek veikta pret mums vērsto prettiesisko darbību pārbaude, vai ir ierosināts kāds konkrēts administratīvs vai kriminālprocess, vai tiek veiktas kādas izmeklēšanas darbības, kad gaidāmi kādi konkrēti paziņojumi par pret mums veikto prettiesisko nodarījumu veicējiem!?

Ņemot vērā līdzšinējo uzkrāto pieredzi par KNAB neieinteresēto attieksmi pret neskaitāmajiem mūsu iesniegtajiem pierādījumiem par partijas “Latvijai un Ventspilij” prettiesiskajām darbībām, kā līdzšinējā deputātu sasaukuma, tā arī tikko noslēgušā pašvaldību vēlēšanu laikā, mums ir pamats uzskatīt, ka personas, kas organizēja, pasūtīja, finansēja un izpildīja pretlikumīgā anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” izdošanu un izplatīšanu Ventspilī, tā arī netiks sauktas pie likumā noteiktās atbildības. Visticamāk pēc gada vai diviem tiks paziņots, ka nodarījuma mazsvarīguma un noilguma dēļ lieta tiek izbeigta.

Mūsuprāt, tas ir nepieļaujami! Noziegums, priekšvēlēšanu procesa visaptveroša ietekmēšana, vēlētāju dezinformēšana un deputātu kandidātu izvēles procesa rupja ietekmēšana, ir tikusi vērsta tieši pret mums, pret konkrētām sabiedriski aktīvām personām, pret dzīviem cilvēkiem, kuru aizsardzība visefektīvākajā veidā būtu jānodrošina valsts drošības iestādēm, īpaši specializētajai politiskās korupcijas novēršanas un apkarošanas iestādei, kāda ir KNAB. Taču pašreiz ir redzams, ka KNAB nav veikusi darbības tiesiska un taisnīga vēlēšanu procesa nekavējošai nodrošināšanai ne priekšvēlēšanu procesa laikā, ne arī gatavojas to darīt pēc vēlēšanām. Pat vēl vairāk, mēs redzam, ka “tiesiskajā” Latvijas valstī tiek rūpīgi sargātas to personu intereses, kas organizēja, pasūtīja, finansēja pretlikumīgā anonīmā izdevuma “Ko visādi ventspilnieki.lv tev nestāsta” izdošanu un izplatīšanu Ventspilī.

Vai tiešām Jums, Latvijas valsts augstākajām amatpersonām, kuras vienmēr ir uzsvērušas tiesiskas un demokrātiskas valsts pamatvērtību nozīmi, Ventspils pašvaldības vēlēšanu ilgstošo un ļaunprātīgo pārkāpumu kontekstā, mūsu aizskarto tiesību, KNAB bezdarbības kontekstā šoreiz nebūtu jādod savs valstisks vērtējums!? Pavisam nesen TV raidījumā “1:1” Valsts prezidents Ventspils pašvaldību vēlēšanu rezultātu komentēja kā vēlētāja pārlieku lēnu izaugsmi 30 demokrātijas gadu laikā!… Vai tiešām visa atbildība par Ventspilī gadu desmitiem notikušajām pārvaldes ļaunprātībām, tostarp, vēlēšanu atklātu un rupju ietekmēšanu un nozagšanu ir uzliekama uz vēlētāja pleciem? Vai tiešām nebūtu bijis iemesls atklāti, godīgi un kritiski vērtēt pašvaldības un anonīmu resursu plašo un prettiesisko izmantošanu gadu desmitiem valdījuša autoritāra spēka ļaunprātīgas aģitācijas sekmēšanai, kas vērsta pret demokrātiskās kategorijās domājošu politisko spēku nākšanu pie varas?

Tomēr mēs joprojām ticam, ka Jūs, kā uz tiesiskas Latvijas valsts un sabiedrības nākotni vērstas valsts amatpersonas personīgi izvērtēsiet Ventspils pilsētas pašvaldības šī gada vēlēšanās notikušos procesus, to atbilstību tiesiskas un taisnīgas valsts vērtību, ētiskajiem un morāles principiem, to atbilstību Jūsu vadītās valsts virsinteresēm, tās valstsgribai!

Tādējādi mēs sagaidām, ka sniegsit atbildi uz jautājumu, vai tiešām informācija par anonīmu un ļaunprātīgu ziņu izplatītājiem priekšvēlēšanu laikā, nav atklājama un tā ir slēpjama pat pēc vēlēšanu noslēguma? Mēs vēlamies saprast, kāpēc tiesiskā valstī cietušajiem deputātu kandidātiem no politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politiskās partijas “Latvijas Reģionu Apvienība” nav tiesību šo ļaunprātīgo cilvēku personības uzzināt, lai vērstos pret tiem tiesā, lai tiesiskā ceļā aizstāvētu savu cieņu un godu, lai galu galā atklātu Ventspils pašvaldības vēlēšanu kropļošanas patiesos iniciatorus?! Mēs nesaprotam, kāpēc KNAB, tiekot regulāri informētam par masveidīgu vēlēšanu procesu kropļojošu anonīmu izdevumu izplatīšanu Ventspils pilsētā, ne tikai nekavējoties neapturēja tā izplatīšanu, bet arī nekavējoties nesauca anonīmā izdevuma pasūtītājus pie likumā noteiktās atbildības!? Mūsuprāt, šādā situācijā tas būtu bijis jādara ātri, nekavējoši publiski izgaismojot vēlēšanu procesu ļaunprātīgos ietekmētājus! Turklāt naudas sodiem par vēlēšanu procesa anonīmu ietekmēšanu būtu jābūt desmitkārtīgā apmērā salīdzinot ar anonīmo izdevumu izdošanai izlietoto finansējumu! Tad iespējams, šāda netikuma praktizētāju vēlme Latvijā tiktu izskausta pašos tās aizdīgļos!

Mēs vēlamies saņemt Jūsu, Valsts un Ministru prezidentu viedokli par Ventspils pašvaldības 2021.gada vēlēšanās notikušo! Arī tāpēc, ka politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politiskās partijas ” Latvijas Reģionu Apvienība” Ventspils pašvaldības vēlēšanu kandidātu saraksta Nr.7 vidū bija divi 1990.gada 4.maija balsotāji par Latvijas neatkarības atjaunošanu – Ģirts Valdis Kristovskis un Ilmārs Geige. Viņiem, iepriekš minētās rūgtās pieredzes rezultātā rodas fundamentāls jautājums – Kādā valstī mēs dzīvojam? Vai tiešām pirms 31 gada mēs balsojām par tādas Latvijas atjaunošanu, kas godina un respektē ļaunprātību?

Vienlaikus vēlamies informēt, ka mēs, politisko partiju apvienības “Jaunā Vienotība” un politiskās partijas ” Latvijas Reģionu Apvienība” Ventspils pašvaldības vēlēšanu deputāti kandidāti no saraksta Nr.7 aicinām Valsts prezidentu Egilu Levita kungu tikties ar mums un skaidrot viņa viedokli un pārdomas, kā vēlēšanu procesos Latvijā nostiprināt tiesiskumu, kā apturēt anonīmas, ļaunprātīgas un prettiesiskas aģitācijas kampaņas, tostarp, nosakot pastiprinātu atbildību par šādām darbībām! Mēs lūdzam Valsts prezidentu atrast laiku šādai sarunai ar mums, lai sabiedrībā radītu pārliecību, ka Latvija var būt labāka, patiesi demokrātiska, taisnīga un tiesiska valsts!

* Ģirts Valdis Kristovskis, Aivis Landmanis, Dace Korna, Ivars Landmanis, Dzintars Kantsons, Juris Orinskis, Linards Gulbis, Uldis Kristiņš, Aivars Celms, Olivers Kronbergs, Ansis Brūns, Gints Andersons, Raimonds Kalniņš, Aleksandrs Čikiņovs, Irina Ješčenko, Ilmārs Geige

** Visā tekstā saglabāta oriģinālrakstība

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nomenklatūras valsts un nomenklatūras vara

FotoJau sākumā teicu, ka Juris Stukāns ar prokuratūru galā netiks. Precīzi un pamatīgi aprakstīta viņa darbība šajā rakstā, bet nekad nevar uzrakstīt tik labi, lai nevarētu papildināt vai uzrakstīt labāk.
Lasīt visu...

12

Varbūt arī mēs tāpat kā Kariņa valdība varam sākt uzskatīt, ka likums ir nevis likums, bet ieteikums?

FotoLIKUMU IGNORANCE ir SASNIEGUSI APOGEJU! Ministru kabinetā skata likumprojektu, kur visciniskākajā veidā valsts varu nozagušies demonstrē, kā NELIKUMĪGU lietu PADARĪT PAR LIKUMĪGU!
Lasīt visu...

12

Priesteru padome: ja garīdznieks aicina izvairīties no vakcinācijas, tad viņš šķeļ Baznīcu no iekšienes

Foto2021. gada 22. jūlijā attālināti notika Rīgas arhidiecēzes Priesteru padomes un dekānu tikšanās par vakcinācijas jautājumu, kas šobrīd tik ļoti šķeļ sabiedrību un arī draudzes. Saskaņā ar novērojumiem, vairumam ticīgo vakcinācija ir morāli pieņemama, bet tajā pašā laikā ir daļa katoļu kas aktīvi ieņem negatīvu nostāju pret vakcināciju. Nepieņemamu antivakcinācijas nostājas izpausmju dēļ, kuru rezultātā ir atsevišķas draudzes ir sašķēlušās, Rīgas arhibīskaps metropolīts uzskatīja par nepieciešamu sasaukt Priesteru padomes sēdi.
Lasīt visu...

15

Uzklausiet tikai mūsu pareizo propagandu, nevis citu, nepareizo propagandu!

FotoLaikā, kad pasaulē straujos tempos izplatās Covid-19 vīrusa delta variants, Latvijas Zinātņu akadēmija vēršas pie visiem Latvijas iedzīvotājiem ar aicinājumu nepakļauties pseidozinātniskiem skaidrojumiem par vakcīnu drošību un efektivitāti, bet ieklausīties pierādījumos balstītās zinātnes atziņās.
Lasīt visu...

15

Neadekvāta dzejdaru nīgri ieskābena nepatika pret lielisko prezidentu Levitu

FotoRakstnieks Kārlis Skalbe Satversmes sapulces 4. sesijas 9. sēdē 1921. gada 7. oktobrī teicis: “No šī katedra ir daudz runāts par mūsu neatkarības cīņām, par mūsu valsti. Par ko gan mēs cīnījāmies? Vai par formu, vai par saturu? Es domāju, kungi, mēs cīnījāmies par saturu, un šis saturs, mūsu valsts saturs, nav nekas cits kā mūsu nacionālā kultūra. Mūsu nacionālā kultūra ir tās saturs un valsts – viņas ārējā forma.”
Lasīt visu...

21

Pētera Stučkas idejas dzīvo un uzvar Ekonomisko lietu tiesā?

FotoLasot pēdējā laikā publiskajā telpā pieejamo informāciju par jaunās Ekonomisko lietu tiesas (ELT) darbu, kur tiek uzskaitīti ELT panākumi, konfiscējot par noziedzīgi iegūtiem uzskatītos līdzekļus (skat., piemēram, 08.07.2021. publikāciju www.tiesas.lv), neviļus rodas déjà vu sajūta, t.i. sajūta, ka kaut kas līdzīgs jau kādreiz, senā pagātnē piedzīvots. Proti, arī pēdējos padomju varas gados itin bieži tika publicēta statistika par sasniegumiem cīņā ar bezstrādes ienākumu guvējiem, spekulantiem un sociālistiskā īpašuma izlaupītājiem.
Lasīt visu...

20

Satiksmes drošība vai asfaltbetona seguma iznīcināšana

FotoKā sēnes pēc lietus gan Rīgā, gan uz valsts ceļiem parādās gumijas stabiņi. Šķiet, šī projekta autori ir tik ļoti iemīlējuši šos falliskos simbolus, ka vairs nespēj iedomāties savu ikdienu vai pat dzīvi bez tiem. Dīvainā kārtā autovadītāji nespēj saprast šo mīlestību un tā vietā, lai toleranti pieņemtu kārtējo seksuālo minoritāti, apvelta gan stabiņus, gan to uzstādītājus ar nešpetniem lamuvārdiem. Tomēr uz brīdi aizmirsīsim emocijas, un padomāsim loģiski, cenšoties izvērtēt plusus un mīnusus.
Lasīt visu...

21

Vai tiešām vakcinācija Izraēlā ir cietusi fiasko vai pilnīgu izgāšanos?

FotoPraktiskais piemērs ātrai datu analīzei "uz salvetes", lai varētu analītiski novērtēt apgalvojumu, kas kļuvis par vienas no "nometnēm" jājamzirdziņu, ka vakcinācija Izraēlā ir cietusi fiasko vai pilnīgu izgāšanos (atkarībā no lapas vai rakstītāja).
Lasīt visu...

Apstrīdēsim “Reira reformas” atbilstību Satversmei

FotoPartija PROGRESĪVIE gatavojas vērsties Satversmes tiesā pret finanšu ministra Jāņa Reira (Jaunā Vienotība) ieviesto regresīvo minimālo sociālo iemaksu sistēmu. Partija sāk publisku kampaņu jaunā interneta vietnē, lai apzinātu izmaiņu ietekmētos, un aicina strādājošos iesūtīt savus stāstus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mums nav valstsvīru, ir tikai politiķi

Par kovidu rakstīts daudz un dažādi. Par kovidu fano un pret kovidu cīnās. Vienaldzīgo nav. Runā gan par miljoniem mirušo,...

Foto

Kā būtu, ja šis parlamentārais negadījums izbeigtu apsaukāt un pazemot cilvēkus?

Kā būtu, ja šis parlamentārais negadījums izbeigtu apsaukāt un pazemot cilvēkus? Levita kungs, ja Jums...

Foto

Vēstule ārstiem

Cienījamie kolēģi, ar šo jūsu steidzamai uzmanībai ir nodotas četras nesenas zinātniskas atziņas. Tās maina visu Covid-19 pandēmijas ainavu, un tās liek mums pārvērtēt...

Foto

Robežas plūstošās smiltīs

Lemjot par Ilūkstes novada iekļaušanu jaunajā Augšdaugavas novadā, likumdevējs nav ievērojis administratīvi teritoriālās reformas (ATR) mērķi un kritērijus un ir rīkojies patvaļīgi -...

Foto

Asins upes

Kāpēc tu domā, ka sludina tikai Dievs? Velns arī sludina, un viņam ir bezgala daudz izpalīdzīgu apustuļu, kuri neatlaidīgi popularizē sātanismu. Velnam arī ir...

Foto

Otro reizi tik sāpīgi uz grābekļa kāpt nevajadzētu

Tas, ka mūsu valdības lēmumi nereti atgādina to pašu bardaku, par ko bieži smejam lielajā kaimiņvalstī, un reizēm...

Foto

Par Rīgas domes plāniem pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu

Saistībā ar izskanējušo ieceri pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no...

Foto

Kāpēc tautai jāatbild par valdības “murgiem”?

Valsts kancelejas direktors, pandēmijas ierobežošanai izveidotās  Starpinstitūciju koordinācijas grupas vadītājs Jānis Citskovskis (attēlā) COVID-19 krīzes pārvaldību nosaucis par “murgu”....

Foto

Aktīvāko personību iznīcināšana un sabiedrības kontrole – “Zersetzung” Latvijā

Stāsts nav tikai par VDR, Zersetzung metodi izmantoja visā PSRS un arī tagad izmanto Latvijā. Zersetzung ir cēlonis, kāpēc Latvijas skolās...

Foto

Samaksā man rublīti, es tev parādīšu "īstās vērtības"!

"Ja jau Ogres Helmanim tik loti patīk Ungārija un nepatīk geji, kāpēc viņa pilsētā ir Zilie kalni?" Vairākas...

Foto

Mārcis Bendiks: Pleca sajūta ir atpakaļ! Prātojums par žesta spēku, deputātu Lagzdiņu atceroties

Kad pagājušo nedēļu interneta duļķainajos viļņos ieraudzīju jaunumu par Veselības ministrijas (VM) jauno...

Foto

Iesniegts pieteikums tautas nobalsošanai par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē

16. jūlijā “Latvijas vīru biedrība” valdes priekšsēdētājs Andars Ignacs iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā likumprojektu, lai ierosinātu tautas nobalsošanu...

Foto

Es uzticos oficiālajai informācijai par vakcīnām un to nepieciešamību

Arī nevakcinētie nonāks debesīs. Tikai krietni ātrāk. (Autors - Māris Antons.) Es esmu ļoti nogurusi no vakcīnu...

Foto

Ķīna un ķīnieši nez kāpēc neuzvedas tā, kā mums gribētos

Latvija pauž bažas par nepārtrauktām ļaunprātīgām kiberdarbībām, kas gan valsts, gan privātu uzņēmumu un organizāciju līmenī...

Foto

Singapūra prezentē jaunu politiku, kas pilnībā maina pieeju, kā cīnīties ar televīrusu

Singapūra izturēsies pret COVID-19 tāpat kā pret jebkuru citu pastāvīgu slimību. Piemēram, pret gripu...

Foto

Esam globālo korporāciju sistēmas pakalpiņu varā un varam to viņiem pateikt tieši acīs

Visu laiku gribas teikt – ko ņemamies? Covids ir globāla – nē, neteiksim...

Foto

Rīkojums par naida aizliegšanu

Kādi tik mums iekšlietu ministri nav bijuši! Kas visus atcerēsies, tikai spilgtākie paliek prātā. Savādnieks Māris Gulbis pats skrēja uz tirgu...

Foto

NBS priekšniecība šauj pār strīpu

Globālā konglomerāta NATO Latvijas meitasuzņēmums Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šauj pār strīpu. Jau prasības pamest dienestu militārpersonām, kas atsakās no vakcinācijas...

Foto

"Olainfarm" obligātais akciju atpirkums ir prettiesisks un tiks apstrīdēts

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm,...

Foto

Četras vakcīnas, trīs mutācijas, divi pianisti, tik viena nelaime

Ažiotāžu sacēlušie Vestarda Šimkus izteikumi no skatuves par savu klausītāju nedalīšanu vakcinētajos un nevakcinētajos parāda, līdz kam...

Foto

Covid-19 vakcinācijas jautājums: aicinām pārtraukt agresiju pret nozarē strādājošajiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) turpina iestāties par brīvprātības principu vakcinācijas jautājumā, lai gan valdība...

Foto

Vēl cīņa nav galā un nebeigsies – „Progresīvie” ir neapmierināti, un viena velojosla Aleksandra Čaka ielā ir sāpīgs pagaidu kompromiss

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu...

Foto

Mēs atnācām paskatīties, ko tas Šimkus prot, nevis klausīties viņa sprediķus

2019. gadā “Oskara” balvu par gada labāko filmu ieguva režisora Pītera Farelija “Zaļā grāmata”. Filma...

Foto

Kā var zināt, ka tik ātri izstrādātas vakcīnas ir efektīvas un drošas?

Runājoties ar radiem un draugiem par aktuālo tēmu, ik pa brīdim gadās dzirdēt jautājumu:...

Foto

Rīgas infrastruktūra ir jāveido tā, lai velobraukšana kļūst par patiešām nopietni apsvērtu izvēli

Satiksmes organizēšana Aleksandra Čaka ielā, kas ir viena no Rīgas maģistrālajām ielām, šobrīd...

Foto

Ko Latvijas iedzīvotājiem ar šo žestu cenšas pateikt Daniels Pavļuts?

Veselības ministrs Daniels Pavļuts nolēmis pie mums vērsties ar jaunu reklāmas kampaņu, kā pats saka, „ar...

Foto

Mīļo Lotār, diskriminē, lūdzu, d...st!

“Neesmu ne par, ne pret vakcināciju, bet tūlīt pastāstīšu, kādēļ man ir kruta imunitāte un visi vakcinētie ir aitas!” nosprieda Lotārs,...

Foto

Rokas nost no mūsu stabiņiem – Tērbatas ielā negadījumos cieš vidēji veseli divi gājēji gadā

Šogad aprit jau trešais gads, kad Rīgā beidzot tiek domāts par...

Foto

Stabiņu invāzija Rīgas ielās

Pēdējās dienās daudzi rīdzinieki noteikti ir pievērsuši uzmanību apstāklim, ka vairākās Rīgas ielās veiktas dažādas satiksmes organizācijas izmaiņas, turklāt, šķiet, ir sākusies...

Foto

Loterija uz dzīvību un nāvi

Zināt krievu ruletes principu? Tev tiek iedota pistole ar tikai vienu lodi, un tev nav ne jausmas, kurā brīdī tā vienīgā...

Foto

„Progresīvo” virtuve kļūst izvien smirdīgāka un smirdīgāka: jautājumi kārtējai aizmuguriskai “Atklātai sarunai par Roberta Putņa izslēgšanu”

1. Kāds tieši ir tiesiskais pamatojums, kāpēc netiek dota iespēja...

Foto

Ja runāšu – “mazgāšu netīro veļu", būs “nesmuki”: šo argumentu esmu dzirdējis neskaitāmas reizes savā pretkorupcijas darbā

Politiķe, kura par pašas sastrādātajām cūcībām lūdz neuzlikt viņai...

Foto

Attopieties!

Vakcinēšanās būšot obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs. Darba devējiem būšot tiesības atlaist darbinieku, kurš nevarēs uzrādīt Covid-19 sertifikātu. Tā vienojusies valdība. Tas...

Foto

Nav pieļaujama piespiedu vakcinācijas pret Covid-19 noteikšana

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde neatbalsta valdības ieceres īstenot pedagogu vai citu jomu darbinieku piespiedu vakcinēšanu pret Covid-19, tā vietā...

Foto

Lielā nauda – „koalicionāru” vai visas sabiedrības atbalstam?

Latvijai uz galvas tuvākajos piecos gados uzkritīs milzīga nauda. Gandrīz divi miljardi eiro no Eiropas Atveseļošanas un noturības...

Foto

Īstenojot savu „satiksmes mierināšanas” eksperimentu, Staķis un Ķirsis bojā Rīgas vēsturiskā centra pilsētvides tēlu

Esam veikuši Tērbatas ielas apsekošanu un konstatējuši satiksmi norobežojošu elementu nesaskaņotu izvietošanu,...

Foto

Palīdziet! Pret mums veselam saprātam neiedomājamā veidā un apjomos tika izplatītas nomelnojošas, falsificētas, neslavu ceļošas, godu un cieņu aizskarošas nepatiesas ziņas

Pašvaldību vēlēšanu laiks ir noslēdzies...

Foto

Mūsu satiksmes mierināšanas pārvērtības ir lieliskas un būs vēl lieliskākas, jums tikai jāizturas cieņpilni

Rīgas centrs ir pārvērtību priekšā. Un šīs pārvērtības ir jau sākušās. Pakāpeniski...

Foto

Juraša un Bordāna sapņi par sev pakļāvīgu tiesu sāk aizvien biežāk piepildīties

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 22. jūnijā attaisnoja par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu apsūdzēto...

Foto

Naudas kripatiņas

Pirms dažiem gadiem man kāds draugs jautāja par kriptovalūtu (naudas kripatiņām). Nopratu, ka viņš grib tajā, tā teikt, investēt. Pirms to darīt, viņš tomēr...

Foto

Andrejs Ēķis izkalpojas varnešiem

Latviskais un inteliģentais Andrejs Ēķis, lietojot vārdu “atpakaļ” laika nozīmē, kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP 5” sūrojas: “Bet man kaut kādas trīs, četras...

Foto

Paturot apcietinājumā Ādamsonu, tiesa uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību

Paturot apcietinājumā Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu, tiesa, manuprāt, uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību. Vienā svaru...

Foto

Mēs tikām cauri Covidam, bet es nezinu, vai mēs tiksim cauri Reiram vai Kariņa cinismam

No rīta VID telefons vienkārši pīkstēja aizņemto pīkstienu. Beidzot pēc pusstundas...

Foto

Stājas spēkā mans lieliskais likums ar pietiekamiem horizontālās politikas instrumentiem

Atbilstoši Satversmes ievadam viens no Latvijas valsts uzdevumiem ir garantēt latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu...

Foto

Jūlija man pievienojās pēdējā naktī un tagad lielisko mani pamet par labu Aināram, ar kuru viņai ir saites

„Likuma un kārtības” valdes vārdā vēlos sniegt izvērstu...

Foto

Gobzems ar mani nepareizi un nelabi komunicēja, tāpēc es no viņa eju prom

Mīļie draugi! Ar smagu sirdi paziņoju, ka esmu spiesta izbeigt savu darbu partijā...

Foto

„Repharm” kontroli „Olainfarm” pārņēmusi pretlikumīgi

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm, uzsver, ka Repharm grupas paziņojums par...

Foto

Ir īstais brīdis, lai es jums atkal kaut ko pastāstītu – šoreiz par vīrusu

Vai kovids atgriezīsies? Īsā atbilde ir – jā. Turklāt tas jau nekur nav...

Foto

„Facebook” mani ir pilnībā banojis

Tātad - Facebook mani ir pilnībā banojis*. Kas interesanti, bans ir pēc raksta par to, ka valdībai būtu jāpiedāvā apdrošināšana tiem, kuri vakcinējas,...

Foto

Brīvības simbols diemžēl būs dzeltena zvaigzne, jo viss sākas ar šķietamu sīkumiņu

Vakar tvitera pseidointelektuāļi un varas apoloģēti uzsprāga, jo mans piemērs ar dzelteno zvaigzni [publicēts...

Foto

Čekas ziņotājs, kolaborants, LU katedras vadītājs: brīvības ierobežošana ir dabisks [normāls] process

“Es domāju, ka šajā situācijā brīvības ierobežošana ir dabisks process, ne lai kādam nodarītu...

Foto

Viss ir daudz vienkāršāk

Kāds ir cilvēka materiālās vajadzības? Īstenībā nemaz tik daudz mums dzīvē nevajag. Mums vajag ērtu mājokli, kur varam labi justies, kādu personīgo...

Foto

Ceļš uz nekurieni

Daudzi brīnās, arī es, par to, ka cilvēkus nav iespējams pārliecināt, viņiem ir grūti izskaidrot, un viņi bieži nespēj saprast pat vienkāršas un...

Foto

Nē, cilvēki Latvijā nav dīvaini un neizvairās no vakcinēšanās!

Par spīti masīvai antivakcinācijas kampaņai soctīklos, ko uzkurina Kremļa troļļi kopā ar visādiem vietējiem dīvainīšiem, un par...

Foto

Viena mācība gan, ja jebkad “ejat politikā” – rūpējieties par sevi!

PROGRESĪVO valde aizmuguriski un negaidīti ir izslēgusi mani no partijas par neseno interviju. Manuprāt, lēmums...

Foto

Omega vēlētāja vilšanās

Aizritējušajās Saeimas vēlēšanās balsoju par KPV LV, pieliekot plusiņu Aldim Gobzemam. Diemžēl, nokļūstot Saeimā, partija neattaisnoja lolotās cerības. Tās suņu būdas cerbers kļuva par Šveices...

Foto

Ja jums ir tikai gurķis, tad nevar uztaisīt gurķu un tomātu salātus

Dārgā Latvijas tiesu vara! Vai arī man jūs tagad jāsauc par likumdevēja varu? Rakstu,...

Foto

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

Teikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka...

Foto

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

Vispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta...

Foto

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

Levits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu....