Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2017. gadā par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieku kļuva Militārās izlūkošanas un drošības dienesta (MIDD) darbinieks Jēkabs Straume, un sabiedrībai bija lielas cerības, ka pēc KNAB iekšējām razborkām beidzot Latvijā sāksies īsta cīņa pret korupciju. Kad Straume tika apstiprināts par KNAB vadītāju, iespēju robežās tika paķidāta viņa pagātne, jo visi iepriekšējie KNAB vadītāji pirms apstiprināšanas KNAB līdera amatā tika vesti atrādīties pie Aivaram Lembergam, kurš tad arī deva savu verdiktu. 

Straume ir beidzis Policijas akadēmiju un ir viens no tiem, kas arī pieder pie tā saucamā “slavenā” 1999. gada izlaiduma. Pareizāk gan būtu teikt, pie bēdīgi slavenā, jo nekas labs Latvijas valstij no šiem miličiem nav sanācis. Paanalizējot Straumes kunga kursa biedrus un arī dažus nekrietneļus, kas mācījās kādu kursu augstāk vai zemāk, varētu pat teikt, ka tieši tajos gados notika to tiesībsargājošo institūciju darbinieku audzināšana, kuriem tika tas gods apkalpot ZZS un tagad arī „Apvienotā saraksta” (AS) intereses.

Lūk, daži piemēri. Straumes kursa biedrs Artis Stucka. Stucka ir ļoti tuvs draugs Lembergam, tāpēc nav ko brīnīties, ka savā laikā viņš no Satiksmes ministrijas tika virzīts darbam Ventspils ostā. Lembergs vēlāk pat publiski dziedāja slavas dziesmas Stuckam par to, cik viņš ir labs un zinošs Satiksmes ministrijas (ZZS) pārstāvis ostā.

Tad ir vēl tāds Straumes kursa biedrs Māris Grudulis. Grudulis šaurās aprindās arī ir pazīstams kā Lemberga uzticamības persona, kura pēc vajadzības tiek ielikta svarīgos posteņos. Turklāt Grudulis ir bijis dažādu bēdīgi slavenu likumprojektu patiesais autors, arī darbojies kā partijas ZZS konsultants un dažādu ZZS ministru padomnieks un galu galā arī kā mūžam jaunā komjaunieša un par AS krīzes menedžeri kļuvušā Kučinska padomnieks, kad Kučinskis bija premjers un uzskatīja sevi par Lemberga un Brigmaņa padoto. Un, starp citu, tagad Grudulis oficiāli ir Lemberga advokāts. Ne velti Lembergs Gruduli bija piekabinājis Kučinskim, premjers taču bija jāpieskata!

Šo Miliču akadēmijas ZZS izlaidumu pārstāv arī bēdīgi slavenais advokāts Jānis Dzanuškāns, kurš apkalpo „Saskaņas” un ZZS politiķus un citus politiskos ielikteņus. Dzanuškāns ir piedalījies ļoti daudzās ZZS, „Saskaņas” un Tautas partijas shēmās.

Ar to šis saraksts vēl nebeidzas, jo vēl viens ZZS advokāts – Armands Šūmanis, kurš pārstāvēja Lembergu tā sauktajā “Grīnberga lietā” un citu korumpētu amatpersonu intereses, arī var lepoties ar to, ka pieder šim ZZS izlaidumam. Un šādi mēs varētu turpināt par veselu strīpu citu Policijas akadēmijas (ZZS Miliču akadēmijas) beidzēju.

Bet, atgriežoties pie Jēkaba Straumes personības, patieso motivāciju un spējām. Vai jūs spējat atcerēties, ko tieši ir izdarījis KNAB viņa darbības laikā? Precīzi, tieši neko – visus šos gadus ir notikusi izcila korupcijas apkarošanas simulācija. Iespējams, ka tāda bija arī Jēkaba Straumes misija, proti, radīt iespaidu, ka darbs notiek, jo realitātē nekas nedrīkst notikt.

Sīkums, bet fakts – ZZS bija ļoti apmierināti ar Straumes kandidatūru gan 2017. gadā, kad viņš tika izvirzīts šim amatam, gan arī pērn, kad tika vēlreiz ievēlēts uz otro termiņu. Izskatās, ka arī Jēkabs Straume ir saņēmis Aivara Lemberga svētību. Atliek vien noskaidrot, vai viņš to ieguva, tiekoties ar Lembergu personīgi, vai neklātienē ar ZZS gādību (atgādinu – divas reizes pēc kārtas ZZS atdeva par viņu visas savas balsis!).

Var redzēt, ka Straumes kungs ir mācījies no savu priekšgājēju (Vilnīša, Streļčenoka un Loskutova) izdarītajām kļūdām. Ziniet, bez Lemberga ziņas Latvijā drīz vairs vispār nekas nenotiks, ja reiz interesanti cilvēki no pīļtēviņa saimniecības (es runāju par Tavaru un Šmitu) pie viņa dodas tik vien, lai uzzinātu viedokli par karu Ukrainā un nevis lai izlūgtos kādu augstu amatu, vai ne Šmitiņ?

Viens ir skaidrs, šeit ir viela pārdomām par to, cik no Straumes kunga kursa biedriem, kuri ieņem ļoti augstus un atbildīgus amatus dažādās tiesībsargājošajās un valsts drošības institūcijās, garantē vecās koruptīvās ZZS sistēmas drošību. Iespējams, šeit slēpjas atbilde uz jautājumu, kāpēc mums daudz kas valstī nenotiek tā, kā vajadzētu – lielie korumpanti netiek noķerti, lielie spiegi netiek noķerti, kontrabanda plaukst un zeļ, iepirkumi tiek sarunāti, un politiskais rekets sit augstu vilni.

Runājot par sarunātajiem iepirkumiem un valsts pasūtījumiem, jāatgādina, ka arī bēdīgi slavenā NBS “220” miljonu (ne)vērtā pārtikas skandāla ietvaros pats Pabriks vairākkārtīgi apstiprināja, ka KNAB nav cēlis nekādus iebildumus par šo “afēru”! Tad kurš te tagad melo – Pabriks vai Straume?

Nabadzīte Mūrniecīte tagad ir sasaukusi speciālu izmeklēšanas komisiju un ko tik vēl ne, bet tad paskaidrojiet man, kāda pabērna loma ir atvēlēta Valsts kontrolei, Iepirkumu uzraudzības birojam, KNAB, Prokuratūrai, VDD, MIDD, IDB, FKTK, FID, SAB, Avārijas dienestam galu galā? Protams, es mazliet ironizēju, un tas ir ne tikai retorisks, bet arī diezgan stulbs jautājums! Ja reiz Pabriks runā par KNAB dalību šajā NBS iepirkuma afērā, kāpēc joprojām sabiedrība nav ne dzirdējusi, ne redzējusi Jēkabu Straumi skaidrojam situāciju?

Pilsētā runā, ka ZZS shēmotājs Edgars Tavars, kurš tagad iesēdināts „Apvienotā saraksta” politbiznesa projekta menedžēšanā, ir viens no kontaktpersonām saziņā ar šīm augstajām izmeklēšanas iestāžu amatpersonām. Konsultācijas notiek par dažādiem jautājumiem – par informācijas nopludināšanu, dažādu iepirkumu ietekmēšanu, dažādu izmeklēšanas darbību “saskaņošanu” utml. Starp citu, vēl viens ZZS Milicijas akadēmijas izlaiduma absolvents ir Juris Juriss, viņš esot sasapņojies par ģenerālprokurora amatu, bet, lai šo amatu dabūtu, viņam gan esot vēl “jāatstrādā” un jāpaveic šādi tādi “mājas darbi”.

Un nevajag man te tagad stāstīt par to, kā prokurors Juris Juriss visu šo laiku ir centies notiesāt Lembergu, jo tas viss ir viens liels teātris, lai apmuļķotu jau tā apmuļķoto Latvijas sabiedrību. Nu pasēdēja Lembergs kādu brīdi aiz restēm, bet galīgā tiesas sprieduma vēl nav un visticamāk nebūs. Sanāk, ka Lembergs atsēdēja avansā?

Lemberga lieta ir tikusi novilkta nenormālā garumā apzināti, jo beigās vairs neko nevarēs ne pierādīt, ne noskaidrot, bet Lembergs, visticamāk, saņems vēl kompensāciju no tās pašas apmuļķotās latviešu tautas.

Un nevajag te atkal stāstīt, ka Lembergs ne tikai pasēdēja, bet viņam nācās arī šķirties no virknes īpašumu un mantas, - tā ir tikai pavisam maza daļa no tā, ko Lembergu klans pa šiem gadiem ir spējis saraust, un vēl jau nav teikts, ka par Lemberga lietas nenormāli garo izskatīšanu nenāksies to visu vēl atdot viņam atpakaļ.

Kā mēs zinām, tad ik pa laikam ietekmīgās izmeklēšanas iestādēs notiek kadru maiņas un rokādes, līdz ar to vēl dažs labs no Straumes kunga kursa biedriem, kuri ir absolvējuši ZZS Milicijas akadēmiju, tiek izskatīti kā piemērotas kandidatūras. 

Un vēlreiz - par Jēkabu Straumi kā KNAB priekšnieku nobalsoja šie korupcijas skandālos iesaistītie un korupciju atbalstošie 13. Saeimas deputātu izstrādājumi: nelegālo pārvadātāju un cigarešu kontrabandistu lobists Valērijs Agešins, bēdīgi slavenās VIDistes Jaunzemes piesedzējs Arvils Ašeradens, FSB sportistu un agresorvalsts Krievijas biznesmeņu interešu lobētājs Uldis Augulis, AS krīzes lokomotīve un NBS iepirkumu “speciālists” Raimonds Bergmanis, „Rietumu bankas” parādnieks un „Latvijas Krājbankas” noracējs – (ne)smukais Mārtiņš Bondars, dakters no Ventspils, kurš nekad nav ņēmis ne šokolādi ne puķu pušķi, bet tikai kukuļus – Gundars Daudze, ļimončiks Jānis Dūklavs, pat mūžīgā opozīcija pret sistēmu Aldis Gobzems, smagos noziegumos un korupcijā apsūdzētā un gandrīz notiesātā Lemberga mūžīgais aizstāvis Armands Krauze, jaunizceptais iekšlietu krīzes menedžeris, pati pelēcība – Māris Kučinskis, autostāvvietas caurlaides andelētājs par blatu Juris Pūce, pulksteņu kontrabandiste Karina Sprūde, krabju lietas afērists Didzis Šmits, smagos noziegumos un korupcijā apsūdzētā Lemberga un zemkopības krīzes menedžera Šmita savedējs Edgars Tavars, nanoūdens speciālists Jānis Urbanovičs, vienkārši korumpants Atis Zakatistovs, kadiroviešu interešu lobētāji Raivis Dzintars un Rihards Kols, kā arī citi.

Novērtē šo rakstu:

3
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

13

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

Foto2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga. Viss tālākais ir mans viedoklis par notikušo.
Lasīt visu...

21

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

FotoLūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu speciāliste Linda Meldrāja ilgstoši neatrodas darbā, vadītājs piever acis, „speciāliste” saņem algu un ir kā tukša vieta, jo faktiski neveic darba pienākumus, saņem algu par mākslīgi radītu dīkstāvi ilgāk par gadu.
Lasīt visu...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...