Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Skolnieciņš

24.06.2017. 03:59

Sveiki! Te Skolnieciņš no tribīnes grib runāt, nevis tukši muldēt. Mani mīļie tautieši, tagad ir svētku laiks valstī. Padomājiet, ak, mani mīļie tautieši, cik daudzi no ārzemēm jūs šajās dienās apciemoja? Daudz? Maz? Tikai daži? Nu, šis ir 27 gadu veiksmes stāsts jeb latvju tautas lielā staigāšana. Kā jūs domājat, kāpēc notiek skolu reformas/reorganizācijas? Kāpēc? Šis jautājums "kāpēc?" liek domāt. Tad kāda velna pēc skolas vajag reorganizēt/ optimizēt? Ja jau viss ilgus gadus bija labi. Tad kāpēc? Valdība kaut ko noklusē. Manuprāt, šajā situācijā valdība nevēlas atzīt savu vājumu un bezpalīdzību. Mūsu n-tās Saeimas strādāja un sastrādāja daudz sociāli ekonomisko problēmu. Kāpēc? To varat jautāt visiem jeb kad pie siles tikušajiem deputātiem. Kāpēc Latvijā dzimstība ir mazāka par mirstību? Kāpēc cilvēki kā žurkas no Titānika bēg no šejienes? Kāpēc bēgļi bēg no Latvijas? Varbūt viņi ir nelojāli un nodevīgi vai arī grib tikai laimi un paēdušu, bezrūpīgu punci? Šie mani spriedumi izskaidro skolu reformāciju/reorganizāciju/optimizāciju mērķi. Cieņā, Skolnieciņš ®Skolnieciņš Skolnieciņš™

Atbildēt

Ssignite 2vsk

23.07.2016. 19:07

Vajag apvienot,

Atbildēt

sinta

31.03.2016. 14:21

Nekadigi nevajag apvienot skolas tad tas bus galigs murgs jus domajat ka bus labak ?Ne nekas nemainisies .1 vidusskola ienist 2 vidusskolu jo 2vsk bija krievu skola/

Atbildēt

No malas

20.03.2016. 12:04

»

ss

pret ir tikai 2.vidusskolas administrācija un skolotāji un viņu saorganizētie vecāki


Pret ir lielākā daļa vecāku no visām trijām skolām, tikai 2.vidusskola neklusē un izsaka savu viedokli skaļi. Ja 1.vidusskola un MVĢ būt par reformu, tad tikšanās tas tiktu pateikts, bet visu skolu pārstāvji ir pret. Un izdomāt to, ka tikai 2.vidusskola ir pret nevajag. Informācijai var palasīt vietējo laikrakstu, kur savas domas pauž arī 1.vidusskola un MVĢ (viedoklis ir tāds pats kā 2.vidusskolai).

Atbildēt

2/3 skolotāju liekas

20.03.2016. 03:33

no kuras trešdaļas raksts???????????????????

Atbildēt

Smiekli nāk...

19.03.2016. 05:29

»

Svešinieks

Tas, ka Madonas pilsētas 2. vidusskolā skolēnu skaits ir pietiekošs, ir nenoliedzams fakts, bet uz kā rēķina šis skolēnu skaits tiek noturēts un pat palielināts neviens īsti nevēlas/negrib atbildēt. Šis skolēnu skaits tiek palielināts uz mazo lauku skolu rēķina, solot visādus brīnumus, tas ir, nesen...


Tas ir Jūsu subjektīvais viedoklis.
Ja Jums pašam/ai būtu kaut neliela sapratne, tad Jūs tā nerunātu, kauns lasīt komentāru.
Nevajag maldināt sabiedrību, es pazīstu biedrības valdi, biedrībā ir četri valdes locekļi un no tiem tikai vienam ir 18 gadi, tā ka papēti vien vairāk!

Atbildēt

Žulim

18.03.2016. 16:13

Jau šobrīd mazākās un lielākās pilsētās, kur netiek turētas pustukšas skolas, skolotājiem ir relatīvi labas algas, jo "nauda seko skolēnam" līdz pašvaldībai. Tad arī vietvara, ko ievēlējuši vietējie, var izvēlēties modeli - vai nu daudz skolotāji, bet nabadzīgi, vai arī mazāk, bet labāk atalgoti.

Atbildēt

Meža vecis

18.03.2016. 15:52

Ceļapēters grib uzvārities,jo vairāk to srano biznesmeni neviens neievēlēs,ja neviltos balsis....!

Atbildēt

Žulis

18.03.2016. 14:57

Es te lasu komentus un brīnos ka cilvēkus var tiktāl nozombēt, ka viņi pavisam nopietni tic, ka likvidējot skolas uzlabosies izglītības kvalitāte un celsies skolotāju algas. Izrādās, ka pirmajos divdesmit Latvijas republikas pastāvēšanas gados valdībā ir bijuši galīgi muļķi, jo viņi Latvijā uzcēla ap 250 jaunu skolu. Tagad mūsu "simts gudrie" šo "kļūdu" intensīvi labo. Un vesels pulks "gudrīšu" mauj viņiem līdzi.
Labāk būtu paskatījušies kur tie miljoni paliek, kuru tik ļoti pietrūkst mūsu izglītībai un medicīnai! Vai nevajadzētu vispirms izlikvidēt (salikt aiz restēm) tos nodokļu maksātāju naudas izšķērdētājus? Tad arī naudas, gan skolotāju algām, gan medicīnai un citām vajadzīgām lietām pietiktu.
Paskatieties uz to baru liekēžu ar kuriem ir pilna Izglītības ministrija! Viņi pirmie saņems algu paaugstinājumu uz likvidēto skolu rēķina.(Kārļa Ulmaņa laikā Izglītības ministrijā esot strādājuši vien daži desmiti cilvēku)
Bet tiem, kuri domā, ka likvidējot skolas viņi pacels pedagogu algas, es varu ar visu atbildību teikt: JŪS NESPĒSIET AR SKOLU LIKVIDĒŠANU TIK DAUDZ NAUDAS IETAUPĪT, CIK ŠIE VALSTS IZSAIMNIEKOTĀJI UN IZZADZĒJI SPĒS IZTĒRĒT!
Skolas jau gan tiks nolikvidētas. Tāpat, kā "optimizācijas", "nozares sakārtošanas" un izdevīguma vārdā jau ir nolikvidēts ļoti dadz kas cits. Tikai ar šīm likvidēšanām nekas nevienā nozarē nav ne uzlabojies ne sakārtojies. Tieši otrādi. Arvien dziļākā pakaļā esam. Bet ar idiotu neatlaidību turpinām iesākto.

Atbildēt

Latvijas realitāte

18.03.2016. 10:42

»

saldus

jums vismaz bija kāds plāns un apsriešna.saldū tikai viens - iznīcinātājas rassas viedoklis


Vai pēc plānotās reformas Saldū kaut vienam skolēnam trūks vietas skolā ?
Starp citu, pēdējos gados Saldū dzimst apmēram 3 "paralēlklases", kaut arī nesenā pagātnē dzima 4 "paralēlklases". Vienā otrā no Saldus skolām, kā stāsta vietējie, vietas esot pat 4 paralēlklasēm. Retorisks jautājums - cik Saldū ir skolu ?

Atbildēt

Latvijas realitāte

18.03.2016. 10:35

1. Tādas mazpilsētas ir liela daļa no tiem bijušajiem rajonu centriem, kas atrodas ap 100 km un tālāk no Rīgas.
2. Nevajag demagoģiski jaukt ar skolām pagastos.
3. Skolas ir domātas skolēniem. Skolām nav jāfunkcionē kā darbspējīgo iedzīvotāju pansionātiem, ja konkrētu skolēnu skaitu var apkalpot mazāks skolu un skolotāju skaits.
4. Ja apvieno vairākas pustukšas, netālu esošas, skolas, ieguvums Latvijas sabiedrībai ir tāds, ka skolotājus var krietni labāk atalgot, jo nav vairs jāuztur nevajadzīgi liels skolotāju skaits.

Atbildēt

Peters

18.03.2016. 09:34

»

Vo

Kuras ir tās "daudzās mazpilsētas, kurās pavisam netālu viena no otras tiek uzturētas 3-4 vispārizglītojošas skolas...


Slima galviņa ir Jums, cienītais, kurš diskusiju pārvērš par personīgiem apvainojumiem. Nākas secināt, ka esat beidzis šādu mazo skoliņu.
Nevajag jaukt ieinteresēto personu cīņu par pašlabumu ar skolēnu interesēm. Jā, vecās, slimās ābeles ir jāizgiež, lai neizplata sērgas, kraupi utt. Ja šāds pagasts nav dzīvotspējīgs, tad jālikvidē parazīti pagastu pārvaldē, pievienojot dzīvotspējīgiem!
Atbildēt

saldus

18.03.2016. 07:57

jums vismaz bija kāds plāns un apsriešna.saldū tikai viens - iznīcinātājas rassas viedoklis!
http://saldeniekiem.lv/news/saldus_skolu_beigas_vai_skolu_reformas_iii/2016-03-15-58

Atbildēt

Vo

18.03.2016. 07:56

»

Latvijas realitāte

Daudzās mazpilsētās – bijušajos rajona centros, pavisam netālu viena no otras, tiek uzturētas 3-4 vispārizglītojošās skolas (šeit neieskaitu vakarskolas un speciālās skolas), kurās mācās tāds bērnu skaits, kuriem visiem atrastos vieta 2 vai pat tikai 1 no šīm skolām. Protams, tiek uzturēta atbilstoša...


Kuras ir tās "daudzās mazpilsētas, kurās pavisam netālu viena no otras tiek uzturētas 3-4 vispārizglītojošas skolas"?
Nosauc kaut dažas!
Un vai tu pats sev neizklausies pēc idiota, ja izvirzi priekšlikumu skolotāju algas celt likvidējot skolas? Vai tava slimā galviņā uzskata, ka katra likvidētā skola ir tāds kā ieguvums skolotājiem?
Bet tu padomā, kāds ieguvums Latvijas valstij un sabiedrībai ir no likvidētajām skolām? Tas ir apmēram tā, kā daļēji izcirst ābeļdārzu, cerībā ābolus no atlikušajām ābelēm pārdot par dārgāku cenu. Skola nav tikai skolotāju algas. Pagasti, kur nav skolas ir nolemti iznīcībai. Un tā transporta nodrošināšana skolēniem uz centru ir tukša runa. Tā var spriedelēt sēžot siltā ministrijas kabinetā Rīgā, nevis dzīvojot laukos. Somijā, piemēram, atsevišķos no centra attālos reģionos tiek uzturētas skolas kur mācās mazāk par 20 skolēniem. Un uzturētas tās skolas tiek tikai tādēļ, ka valsts rūpējas, lai arī tur dzīvo cilvēki.

Atbildēt

Priecīgais

18.03.2016. 06:19

Interesanti, ka zvērināts advokāts nepārzina normatīvos aktus.
Jebkurš vēlētos šādu pretinieku, apsveicu Madonas novada pašvaldību

Atbildēt

Raimonds

18.03.2016. 06:04

Kārtējais emocionālais ķēms ticis pie rupora. Uzreiz redzams, ka bez izpratnes, bet kaut ko sarakstījis.
Suņi rej, karavāna brauc tālāk.

Atbildēt

Latvijas realitāte

18.03.2016. 05:33

Daudzās mazpilsētās – bijušajos rajona centros, pavisam netālu viena no otras, tiek uzturētas 3-4 vispārizglītojošās skolas (šeit neieskaitu vakarskolas un speciālās skolas), kurās mācās tāds bērnu skaits, kuriem visiem atrastos vieta 2 vai pat tikai 1 no šīm skolām. Protams, tiek uzturēta atbilstoša skolotāju armija. Pašvaldības mīļā miera labad skolas neapvieno, tādēļ skolotāju algas ir mazas un viņi brauc piketēt. Tajā pat laikā uz šo mazpilsētu pēc principa “nauda seko skolēnam” aizripo pieklājīga naudas summa, kuru, izdalot uz mazāku skolotāju skaitu, varētu maksāt itin pieklājīgas algas.

Atbildēt

Mušmire

18.03.2016. 04:33

»

No malas

Interesenati par ko bija kauns? Par to, ka cilvēki pauž savu viedokli. Labāk sēdēt stūrītī un neko nedarīt


ir dažādi veidi un stili kā paust savu viedokli, ir diskusijas un ir prasta bērnu izmantošana un prasta bļaušana, jāpiebilst, ieturētajam latvietim neraksturīga

Atbildēt

No malas

18.03.2016. 04:17

»

Mušmire

nevajag jaukt putraimus ar peļu mēsliem, varbūt Jūsu bērni nosaka kā izlietot ģimenes budžetu, bet normālā ģimenē tā nenotiek


Te jau ir skaidrs, kāds ir Jūsu viedoklis par reformu un citiem cilvēkiem, tas ir labi, tikai nevajag aizvainot citu sabiedrības daļu.

Atbildēt

No malas

18.03.2016. 04:14

»

Mušmire

tikai nevajag, es tur biju un redzēju un izjutu dziļu kaunu šī pasākuma organizētāju vietā, diemžēl


Interesenati par ko bija kauns? Par to, ka cilvēki pauž savu viedokli. Labāk sēdēt stūrītī un neko nedarīt.

Atbildēt

Mušmire

18.03.2016. 04:10

»

No malas

Kā Jūs varat aizvainot dotajā brīdī to sabiedrības daļu, kas piedalījās protesta gājienā


tikai nevajag, es tur biju un redzēju un izjutu dziļu kaunu šī pasākuma organizētāju vietā, diemžēl

Atbildēt

No malas

18.03.2016. 03:59

»

Mušmire

sen bija tā 2.vsk. jāpievieno 1.vsk un nevis jātērē līdzekļi izšķērdējot. normāla vsk ir 1000 skolēni un arī algas tur skolotājiem būtu normālas. te trako tikai un vienīgi tie kam būs jāaiziet, tātad pamatā administrācija, nepūderējiet te smadzenes citiem. skaidri redzams un saprotams ka ārdieties par...


Savu viedokli izsaka skolēnu vecāki, nevis administrācija. Kā Jūs varat teikt kaut ko par bērniem, ja bērnu viedoklis vispār netiek ņemts vērā. Ja veiktu skolēnu aptauju visās trijās skolās, vai viņi vēlas, lai notiktu šī reforma? Atbilde, lielākai skolēnu daļai būtu _nē_.

Atbildēt

Mušmire

18.03.2016. 03:53

»

No malas

Pret reformu ir visas trīs skolas (skolēnu vecāki, skolēni un skolotāji). Pašvaldība neņem šīs sabiedrības daļas viedokli vērā. Pašvaldības mērķis ir tikai Eiropas projekta finansējums, nevis cita risinājuma meklējums


kā nav kauna melot, es kā skolēnu! vecāks esmu par, un man zināmie skolēnu vecāki arī ir PAR. necentieties sev vēlamo uzdot par esošo.vai tiešām nav kauns atceroties to protesta gājienu un bļaušnu uz Ceļapīteru, šis pasākums skaidri parādīja kas par cilvēkiem ir pret, par pedagogiem tādus roka neceļas nosaukt. barotavas barokļi

Atbildēt

No malas

18.03.2016. 03:39

»

Mušmire

sen bija tā 2.vsk. jāpievieno 1.vsk un nevis jātērē līdzekļi izšķērdējot. normāla vsk ir 1000 skolēni un arī algas tur skolotājiem būtu normālas. te trako tikai un vienīgi tie kam būs jāaiziet, tātad pamatā administrācija, nepūderējiet te smadzenes citiem. skaidri redzams un saprotams ka ārdieties par...


Pret reformu ir visas trīs skolas (skolēnu vecāki, skolēni un skolotāji). Pašvaldība neņem šīs sabiedrības daļas viedokli vērā. Pašvaldības mērķis ir tikai Eiropas projekta finansējums, nevis cita risinājuma meklējums.

Atbildēt

Mušmire

18.03.2016. 03:00

sen bija tā 2.vsk. jāpievieno 1.vsk un nevis jātērē līdzekļi izšķērdējot. normāla vsk ir 1000 skolēni un arī algas tur skolotājiem būtu normālas. te trako tikai un vienīgi tie kam būs jāaiziet, tātad pamatā administrācija, nepūderējiet te smadzenes citiem. skaidri redzams un saprotams ka ārdieties par savām treknajām algām un vietām. un riebīgākais- ka izmantojiet bērnus savtīgu interešu pamatošanai

Atbildēt

sociāli atstumtais

17.03.2016. 20:25

nu jau vairākus gadus visās patvaldībās kur parādās Vienotības klātbūtne paliek par aksiomu uz ,, neērtiem ,, rakstiskiem iesniegumiem atbildes nesniegt ... arī ja iesniegumos rakstītais saturs nepārkāpj nekādas normas .
ir jau arī saprotama šāda rīcība - tāda pati augstprātības morāle tika piekopta Tautas ,, partijas ,, pēdējos gados , kuras biedrs tad arī bija Ceļapīters
vērojot Zaķa , āboltiņas u.c. izdarības vēršas plašumā aizdomas , ka vēlēšanu rezultāti tiek viltoti , kā gan citādi tādi morāli kropļi atkal un atkal nonāk pie varas ?

Atbildēt

Mr.X

17.03.2016. 18:19

Madonā nav partiju koalīcijas. Ir tikai personības.

Atbildēt

Garlaicīgi nebūs

17.03.2016. 17:47

Vēl ne tādus brīnumus tuvākā laikā varēs vērot, jo tiks dalīta pēdējā pieejamā Eiropas naudas porcija. Tā arī būs pēdējā reālā nauda. Īstu cirku varēs redzēt pašvaldību un pēc tam Saeimas vēlēšanās , jo visi gribēs saimniekot ar Eironaudu. Lai arī īstā cirka ēka slēgta , tādēļ jau ļaudis nepaliks bez uzjautrinājuma .

Atbildēt

Svešinieks

17.03.2016. 17:15

»

Ceļa Rullis

Valstī notiekošā skolu skaita optimizēšanas procesa viens no argumentiem ir skolēnu skaita samazināšanās. Vēlos uzsvērt, ka Madonas pilsētas 2. vidusskolā skolēnu skaits ir pietiekams. Skolā vērojama tendence izglītojamo skaitam palielināties


Tas, ka Madonas pilsētas 2. vidusskolā skolēnu skaits ir pietiekošs, ir nenoliedzams fakts, bet uz kā rēķina šis skolēnu skaits tiek noturēts un pat palielināts neviens īsti nevēlas/negrib atbildēt. Šis skolēnu skaits tiek palielināts uz mazo lauku skolu rēķina, solot visādus brīnumus, tas ir, nesen bija publikācija no šīs pašas biedrības, kas čīkst visos mēdijos par iepriekšminētajām reformām, solījumi, ka tie jaunieši, kas nāks mācīties Madonas pilsētas 2. vidusskolā, tiem par labām sekmēm tiks piešķirtas stipendijas,līdz ar to samazinot iespējas mazajām lauku skolām pastāvēt. Konkrētajā gadījumā vairāk palasot informāciju par šo visu farsu, kas notiek šo Madonas novada pašvaldības iecerēto reformu ietvaros, subjektīvi uzskatu, ka reformas ir nepieciešamas, vienīgi, varbūt ne tādā modelējumā, kādā viņas pašlaik tiek virzītas, un zinātāji domāju sapratīs, iemeslus, kuru dēļ vien vajadzētu veikt reformas, parejā sabiedrība redz šo visu tikai no viena skatu punkta, no lielo brēcēju skatu punkta. Papētot sīkāk pašu biedrību, kas visas šīs publikācijas virza, rodas jautājums, kas aiz šīs biedrības patiesībā stāv, jo biedrības valdē salikti 18 gadīgi jaunieši, kuriem mana skatījumā par izglītības sistēmu kā tādu nav ne mazākās sajēgas

Atbildēt

Ceļa Rullis

17.03.2016. 15:29

Valstī notiekošā skolu skaita optimizēšanas procesa viens no argumentiem ir skolēnu skaita samazināšanās. Vēlos uzsvērt, ka Madonas pilsētas 2. vidusskolā skolēnu skaits ir pietiekams. Skolā vērojama tendence izglītojamo skaitam palielināties.

Atbildēt

Ceļa Rullis

17.03.2016. 15:16

Analizējot statistikas datus par novadā dzimušo bērnu, skaitu, var secināt, ka bērnu skaits novadā ir pietiekams esošo skolu darbības turpmākai nodrošināšanai.
Nav ne teorētiska, ne praktiska pamatojuma iznīcināt divas lielākās novada skolas.
Katram lēmumam ir jābūt ekonomiski pamatotam. Reforma reformas pēc nav jāveic. Uzskatām, ka reforma šobrīd nav līdz galam izvērtēta!

Atbildēt

OGA

17.03.2016. 15:04

»

asaka

Pat laukos likvidē vienu vienīgu skoliņu tad kādēļ gan pilsētā to nevarētu ja bērnu trūkst


Bērnu Madonas visās skolās pietiek. Jautājums šeit ir par to,ka apvienojot 2 Madonas skolas-pašvaldība no Eiropas fondiem,iegūst diezgan pamatīgu naudas summu...
JAUTĀJUMI:
1. Kāpēc dome 14 gadus nerisināja ģimnāzijas telpu jautājumu,bet viss bija labā kārtībā un visi apmierināti.
2.Kā dome risinātu telpu jautājumu,ja nebūtu Eiropas projekta un finansējuma? Dzīvotu un lemtu,ka neko nevajag?

Atbildēt

asaka

17.03.2016. 13:26

Pat laukos likvidē vienu vienīgu skoliņu tad kādēļ gan pilsētā to nevarētu ja bērnu trūkst?

Atbildēt

Daunis Aurs

17.03.2016. 12:34

Es priecājos, ka latviešu sabiedrība aktīvi nedzemdē bērnus, izmirst, bet aktīvi rosās ap izmiršanas apstākļiem - skolu apvienošanu. Es nepiekrītu tiem, kuri priecājās par latviešu izmiršanu, jo no viņiem cilvēcei neesot nekāds labums kosmosa apgūšanā. Esot vienīgi zagļi,kurus nevar laist kosmosā, jo nozags kādu meterorītu un pārdos krieviem. Es tam neticu. Latvieši nav tikai zagļi un viņus var sūtīt kosmosā.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

FotoAtbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem.
Lasīt visu...

6

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

FotoIzlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”
Lasīt visu...

pietiek_melot

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

FotoEs te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti, jo šī māja bija savienota ar Ļeņina ielas 61 namu (Stūra māja). Šo jautājumu uzdevu, jo Egila Levita iesniegumā ir norādīta dzīvesvietas adrese Ļeņina iela 59 dzīvoklis 4.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

FotoLīdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam mājoklim 100 000 eiro apmērā. Par šo vajadzību mēs runājam vairāk nekā gadu, taču tikai tagad atsevišķi valdības partneri un pašvaldību vadītāji (pagaidām gan tikai daži) sāk saprast, ka, neko nedarot, nodokļa maksājums par mājokli no 2022. gada daudziem iedzīvotājiem var pat dubultoties.
Lasīt visu...

21

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

FotoKatram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu dzīvē pieredzētā. Satiekoties mēs dažkārt ne tikai runājam par ikdienišķām lietām, bet arī diskutējam un strīdamies par tādiem jautājumiem, kas saistās ar politiku, ekonomiku, morāles vērtībām, dzīves jēgu…
Lasīt visu...

15

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

FotoEs, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru iedvesmot teicēniešus!
Lasīt visu...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...