Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Nesen zināmās aprindās pazīstamās cehs.lv radošais direktors Toms Lūsis atbilstoši savai „humora” izjūtai „izjokoja” baznīcas darbību ierobežojumu laikā, kas saistīti ar Covid19. Citiem vārdiem sakot, Toms uzsāka nodarboties ar ļoti ienesīgu un šodien ļoti populāru darbību - baznīcas vajāšanu.

Kopš šī gada rudens sākuma šī jau ir otrā reize, kad Toms savos rakstos kritizē baznīcu, un ir ļoti pamatoti uzskatīt, ka ar baznīcas vajāšanu viņš nodarbosies pastāvīgi. Iemeslus, kāpēc Toms, iespējams, to dara, es uzskaitīšu tālāk.

Jāatzīmē, ka Toms nolēma neminēt, kāda veida konfesija tiek minēta viņa pēdējā sacerējuma. Galu galā radošajiem direktoriem nav jāiegaumē visu baznīcu nosaukumi, pat ja viņi par šīm baznīcām raksta simtu cilvēku auditorijai. Bet, ņemot vērā, ka galvenā reliģija Latvijā ir kristietība, es pieņemšu, ka Toms domāja  tieši par kristīgo baznīcu.

Pirms sākam analizēt Toma motīvus, apskatīsim, kas ir Toms un kāpēc viņam ir tiesības kritizēt kristīgo baznīcu. Apskatīsim tuvāk to, ko Toms savos sociālajos tīklos pats par sevi saka un kādus secinājumus mēs no šīs informācijas varam izdarīt.

Pirmkārt, Toms diezgan bieži savā Facebook profilā augšupielādē jokus, attēlus un komentārus, kas atklāti pazemo sievietes. Tā, piemēram, 2018. gada 21. novembrī viņš ievietoja tā saukto "memi", kurā sievietes mute tiek uzskatīta par dzimumorgānu. Un tas nav ne pirmais, ne vienīgais sieviešu pazemošanas piemērs. Netiklība kristietībā neapšaubāmi ir liels grēks. Bet, lai uzzinātu, ka mute ir jebkura cilvēka gremošanas sistēmas daļa, nevis reproduktīvās sistēmas daļa, nav jābūt kristietim.

Otrkārt, Tomam ir diezgan lielas problēmas ar alkoholu. Viņa Instagram profils ir piepildīts ar alkoholisko dzērienu fotogrāfijām, ko Toms praktiski reklamē. Es sāku skaitīt, cik Toma profilā ir bijis alkohola fotogrāfiju, bet, kad šis skaitlis sāka pārsniegt 30, es sapratu, ka uz savu jautājumu par Toma attiecībām ar alkoholu esmu atbildējis pilnībā.

Jāatzīmē, ka šodien psihoterapeitu pasaules sabiedrība ir nonākusi pie vienprātīga secinājuma, ka lepnums par alkohola lietošanu ir viena no alkoholisma sākuma stadijas pazīmēm. Bet  alkoholisms ir nopietna, progresējoša slimība, kuras gaitā cilvēks kļūst psiholoģiski un fiziski atkarīgs.

Tāpat pats Toms vienas savas fotogrāfijas aprakstā raksta, ka viņa profilā fotogrāfiju skaits ar alkoholu sasniedz 50%. Ja pieņemam, ka alkohols Toma dzīvē aizņem tādu pašu vietu kā viņa Instagram profilā, tad mēs vēlreiz varam pārliecināties, ka Toms ir nopietni atkarīgs alkoholiķis.

No vienas puses, jūs varētu domāt, ka patiesībā Toms savos sociālajos tīklos aktīvi reklamē alkoholu kā joku. Var pieņemt, ka Toms savā ierastajā kolhoznieciski sarkastiskajā manierē ņirgājas par cilvēkiem, kuri ir atkarīgi no alkohola, cenšoties parādīt, ka personīgi viņam attieksme pret alkoholu ir tikai negatīva.

Diemžēl šis secinājums neatrod pamatojumu galvenokārt paša Toma komentāru dēļ, kas norāda, ka Toms alkoholu savā Instagram reklamē nopietni. Lielākā daļa komentāru, kas palikuši zem šīm fotogrāfijām, norāda, ka Toms ir alkohola pazinējs, labi pārzina alkoholiskos dzērienus un gūst lielu prieku no nepārtrauktas alkohola dzeršanas.

Interesanti, ka Toms nolēma padarīt piekļuvi savai alkohola fotogrāfiju kolekcijai pieejamu pilnīgi visiem. Ikviens, kurš vēlas labāk iepazīt Toma alkohola atkarību, to var izdarīt viņa Instagram profilā.

Es negribu lasīt morāli, bet cilvēkam, kurš lieliski zina, ka viņa sarkastiskās esejas lasa simtiem cilvēku Latvijā, ieskaitot nepilngadīgus bērnus, iespējams, vajadzētu būt nedaudz uzmanīgākam attiecībā uz to, kādu saturu viņš ievieto sociālajos tīklos. Lai gan, iespējams, kad jums jāapvieno radošā direktora darbs ar pastāvīgu alkohola lietošanu, domāt par tādiem sīkumiem  kā apkārtējie cilvēki jums vienkārši nav laika.

Treškārt, tajās fotogrāfijās, kurām varēja  piekļūt vismaz šī teksta uzrakstīšanas datumā, Toms gandrīz  nekad neuzrāda nevienu savas ģimenes locekli. Daži komentāri norāda, ka Tomam vismaz 2018. gadā joprojām bija sieva. 2014. gada fotogrāfijas liecina, ka Tomam ir pat vismaz viena meita. Es no sirds ceru, ka gan Toma meita, gan sieva ir sveikas un veselas. Turklāt Toma priecīgais Instagram dod mājienu, ka viņa ģimenē nav notikušas nekādas traģēdijas. Tāpēc, ja Toma ģimenei tiešām viss ir kārtībā, nav pilnīgi skaidrs, kāpēc Toms gandrīz katru dienu visā valstī lepojas ar alkohola atkarību, bet nevarēja ievietot vismaz vienu savas smaidīgas ģimenes fotoattēlu.

Ir pietiekami ironiski redzēt, ka Latvijā populārie baznīcas vajātāji parasti ir alkoholiķi. Pirmais un publiski vispazīstamākais baznīcas vajātājs ir deputāts-alkoholiķis, bijušais “kristieša” Alda draugs. Nu, tas, par kuru alkohola veikalu pārdevējas visa pilsētā stāsta patiesus stāstus, kas līdzīgi anekdošu sižetiem.

Tagad viņam pievienojas otrs publiskais baznīcas vajātājs - Toms Lūsis, kurš, spriežot pēc tā, ko Toms pats par sevi raksta, ir arī alkoholiķis.

Ir pienācis laiks parunāt par to, kāpēc visādi Tomi vajā baznīcu. Un, lai atbildētu uz šo jautājumu, jāatceras, ka kristīgās baznīcas vajāšana nav beigusies kopš tās izveidošanās pirmās dienas. No 12 apustuļiem tikai apustulis Jānis nomira dabiskā nāvē, kaut arī lielāko savas dzīves daļu viņš pavadīja Romas cietumā. Visus pārējos apustuļus romieši klusi nogalināja.

Kopš tā laika vajātāji katru dienu pieliek milzīgas pūles, lai iznīcinātu kristīgo baznīcu. Divus tūkstošus gadu ilgas vajāšanas laikā tika izgudrots ļoti daudz iemeslu. Bet patiesais vajāšanas cēlonis vienmēr ir konflikts starp morāli, par kuru iestājas baznīca, un visatļautību, par kuru iestājas baznīcas vajātāji.

Ja mēs runājam par mūsdienīgumu, tad šodien baznīca neļauj pseidodemokrātiem īstenot ultraliberālu politiku. Piekrītiet, ka pie viena sarunu galda nav iespējams vienlaicīgi runāt par viendzimuma laulībām un demogrāfisko katastrofu valstī. Tāpēc no vienādojuma mēģina noņemt tos, kurus patiesi uztrauc savas tautas izdzīvošana.

Piemēram, baznīcas  vajāšana Ukrainā kļuva īpaši populāra 2015. gadā tūlīt pēc tam, kad Ukraina Austrumu vērtības nomainīja uz Rietumu vērtībām. Tagad Ukrainā radikālas ekstrēmistu grupas, kas pārģērbušies par brīvprātīgajiem, iesaistās pareizticīgo baznīcu reideriskā sagrābšanā, un līdz pat šai dienai šīs organizācijas turpina vervēt cilvēkus, kuri ir gatavi ar varu atņemt baznīcas priesteriem.

Arī Krievijā ir labi attīstīts pretbaznīcas organizāciju tīkls. Tur nonāca pie tā, ka ir "entuziastu" grupas, kas kavē jaunu baznīcu celtniecību. Viņi nosūta sūdzības izpildinstitūcijām, organizē piketus būvlaukumos un dažādi ietekmē draudzes locekļus un baznīcu priesterus.

Par lielu nožēlu, baznīcas vajāšana Latvijā pēdējā laikā arī ir kļuvusi par populāru un labi apmaksātu nodarbību. Tas pats ultraliberālais kurss, kas tika pieņemts 90. gadu sākumā, prasa atteikšanos no jebkāda veida morāles, kuru gandrīz nav iespējams sasniegt bez naida pret baznīcu.

Cilvēki paši par sevi nespēj iekļūt naidā pret baznīcu. Lai sabiedrība sāktu ienīst baznīcu, tai nepārtraukti ir jāatgādina par dārgiem bīskapu pulksteņiem, intīmiem skandāliem, priesteru lieko svaru un par visādam citam nejaukam lietam.

Lai sabiedrības informatīvajā telpā saglabātu negatīvu baznīcas tēlu, tiek palaisti  visādi Tomi, kuri izsmej, pazemo un melo par baznīcā notiekošo, tādējādi parastos cilvēkos izraisot negatīvas emocijas pret baznīcu.

Jo vairāk visādi Tomi rāj baznīcu un līdz ar to morāli, jo vairāk cilvēku morāli sāk nicināt. Jo vairāk cilvēku valstī nicina morāli, jo vieglāk politiķiem ir īstenot ultraliberālos likumus un projektus - narkotiku legalizācija, elitāra prostitūcija, nekustamo īpašumu spekulācijas, nelikumīgi iegūtas naudas atmazgāšana, rūpniecības deindustrializācija, zems izglītības līmenis, bezbērnu un mazu ģimeņu veicināšana, morāles iznīcināšana.

Baznīcas vajātāji pat ne vienmēr saprot, kādu lomu viņi patiesībā aizņem to cilvēku spēlē, kuri cenšas ar viņu rokām iznīcināt ne tikai baznīcu, bet arī sabiedrību. Šiem modernistiem šķiet, ka viņi ir “apgaismoti”, “moderni” un “izglītoti” un lieliski spēj atšķirt drūmu priesteri un akadēmiskā progresa spožo gaismu. Tiesa, baznīca šādus modernistus ir redzējusi vairāk nekā divus tūkstošu gadu garumā un ļoti labi zina, kā parasti beidzas viņu ceļš. It īpaši, ja šie modernisti ir alkoholiķi.

Novērtē šo rakstu:

0
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Beidzot ir jāpiegriež skrūves "legālajai" Vislatvijas čakarēšanai

FotoSakarā ar valsts azartspēļu kantora Latvijas Loto "locekļu" aroganto attieksmi, ignorējot informācijas sniegšanas pienākumu viņu kosmisko algu kontekstā - iesaku turpināt "rakt" netradicionālā veidā! Konkrēti - piereģistrēties iLOTO lietotāju profilā un sākt "laimēt" (reāli - zaudēt!) momentloterijās, profila skrīnšotu, kā pierādījumu pievienojot publikācijai. Ir informācija, ka šajā "zaudētavā" pārsvarā tiek tiražētas TUKŠAS/BEZLAIMESTU biļetes.
Lasīt visu...

12

Pacientu šķirošana COVID-19 pandēmijas laikā

FotoTiesībsargs ir saņēmis vairākus signālus, kurā Latvijas iedzīvotāji pauž savas bažas un satraukumu par Arta Žīgura rakstu vietnē „pietiek.com” par to, ka Latvijas Ārstu biedrības Ētikas komisija nolēmusi, ka Covid-19 epidēmijas krīzes gadījumā ir ētiski cilvēkus pēc 75 gadu vecuma ar hroniskām slimībām un citus smagi slimos pacientus neārstēt visiem pieejamajiem līdzekļiem, lai vairāk jaunu un vieglāk slimu cilvēku iegūtu piekļuvi, iespējams, dzīvību glābjošai terapijai.
Lasīt visu...

12

Manas personīgās domas par savu slimošanu par Covidu

FotoUzrakstīju savas personīgās domas par savu slimošanu ar Covidu. Raksts sanāca garš, grūti rakstījās uz telefona. Tātad:
Lasīt visu...

21

Kā strādā Parādnieka pasūtījumu galds

Foto8.novembrī TV3 bija amizanti vērot, kā Saeimas deputāti centās pamatot, kāpēc atbalsta cigarešu ražotāju lobētos grozījumus akcīzes nodoklī. JKP galvenais nodokļu ideologs Gatis Eglītis izlikās, ka ir tikai nejauši garāmejot parakstījis grozījumu priekšlikumu, lai gan ir zināms, ka JKP šāda paša satura priekšlikumus pirms tam ir sniegusi Finanšu ministrijā (Finanšu ministrijas gatavots apkopojums pielikumā).
Lasīt visu...

6

Nevalstiskās organizācijas gatavo iniciatīvu tautas referendumam par ģimenes aizsardzību

FotoČetrdesmit nevalstisko organizāciju pārstāvji ir piesaistījuši ekspertus un apvienojušies kopīgā domnīcā, lai sagatavotu priekšlikumu pilsoņu parakstu vākšanai un tautas nobalsošanai (referendumam) par ģimenes institūta stiprināšanu likumos.
Lasīt visu...

3

Es jums tagad izskaidrošu, kas rakstīts himnā: valsts prezidenta runa Latvijas Republikas proklamēšanas 102. gadadienā

FotoDārgā Latvijas tauta! Šogad ārkārtas situācijā mēs savas valsts dibināšanas svētkus svinam klusāk nekā citkārt. Uz laiku esam spiesti palēnināt savu dzīves tempu. Tas nevienam nav viegli. Taču tas ir nepieciešams, lai glābtu dzīvības un sargātu veselību, lai neļautu ekonomikai vēl straujāk slīdēt lejup. Var teikt droši – nākamajā gadā šī pasaules krīze tiks pārvarēta.
Lasīt visu...

12

Ģimenes institūta sabrukums izraisa tautas un pat civilizāciju bojā eju

FotoŠodien, atzīmējot mūsu valsts 102. dzimšanas dienu, vēlos to sagaidīt ar svētu bijību un pateicību. Ne tikai cilvēka dzīvības rašanās ir noslēpums, bet arī valsts dzimšanā ir klātesošs noslēpums, kurā sastopas cilvēku ilgas un pūliņi ar neizdibināmās dievišķās Apredzības, Dieva Gara dvesmu. Tā līdzīgi neredzamai rokai padara iespējamu šo ilgu piepildīšanos.
Lasīt visu...

21

Pirts un skaistumkopšanas pakalpojumu aizliegšana ir nepārdomāta un postoša

FotoPiektdien, 2020.gada 6.novembrī, pamatojoties uz Ministru kabineta rīkojumu Nr.655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” (turpmāk - Rīkojums) visā valsts teritorijā tika izsludināta ārkārtēja situācija no 2020. gada 9. novembra līdz 2020. gada 6. decembrim.
Lasīt visu...

12

Aicinām valsts prezidentu Egilu Levitu "izlīst no alas"

FotoValsts prezidentam Egilam Levitam būtu pēdējais brīdis izlīst no paša vārdiem nosauktās "alas", lai aptvertu, kā dzīvo lielākā daļa sabiedrības tieši šeit - Latvijā, nevis Luksemburgā vai Strasbūrā.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Veloceļš Čaka ielā: nav jāiesaistās demagoģijā ar hronometru rokā

Vēl krāsa uz velosipēdistu ceļa Čaka ielā nebija izžuvusi, kad Paulam Timrotam, Frederikam Ozolam un daudziem citiem...

Foto

Vēlēšanas 2020 – fronte tēva pagalmā?

Šī ir tā reize, kad ASV prezidenta vēlēšanas lika nodrebēt visai planētai bez izņēmuma. Nekad agrāk tai nav bijusi piekalta...

Foto

JKP plānotais transportlīdzekļu nodoklis ekoloģijas prizmā

Ir teiciens – nav sliktuma bez labuma. Pateicoties rūpniecības un lauksaimniecības nozaru degradācijai, izvērtējot 20 gadu posmu, Latvija ir līderis...

Foto

Es atzīstu savu kļūdu un uzņemos par to atbildību

Es esmu pieļāvis kļūdu. Man ir kauns, ka es esmu tā rīkojies Latvijas sabiedrības priekšā un manu...

Foto

Apsveicam, mūsu zīļu vācējam - nākamajam nācijas līderim un vadonim šodien 40

Šodien mūsu uzņēmuma vadītājam un viennozīmīgajam vadonim Mārim Simanovičam ir dzimšanas diena – viņš...

Foto

Māsiņas skafandros, kurām par to faktiski neko nepiemaksā

Iesaku noskatīties šo PROVINCI. Mūsu māsiņas Daugavpils reģionālās slimnīcas Infekciju slimību nodaļā, galvenajā COVID pacientu ārstēšanās, cerību un...

Foto

Īstais 2020.gada ASV vēlēšanu uzvarētājs(a)

Kā jau kāds no kolēģiem lasītājiem portālā norādīja, Džo Baidens ir pats vecākais jebkad ievēlētais ASV prezidents. Visu cieņu pret šo...

Foto

Viltvārži

Aizvien vairāk pasaulē ir tādu, kuri jūt nepieciešamību agresīvi izpausties. Šoreiz ne par to, kāpēc, kur tādi rodas utt. Šoreiz par sekām. Centīšos būt maksimāli...

Foto

Par veselības ministres Ilzes Viņķeles demisiju

Veselības ministrija ir vadošā valsts pārvaldes iestāde, kura organizē, koordinē un pārrauga veselības politikas īstenošanu, tai skaitā koordinē pretepidēmijas pasākumu...

Foto

Premjeram jāprasa veselības ministres demisija un jāpārņem veselības aprūpes kontrole vai pašam jāatkāpjas

Pēdējo dienu notikumi valdībā, īpaši asā komunikācija starp premjerministru Krišjāni Kariņu (JV) un...

Foto

Būs diskusijas, nepilnības un to labošana

Mīļie draugi un sekotāji, diemžēl koronavīruss atkal plosās pasaulē, Eiropā un Latvijā. Strauji aug saslimušo skaits, slimnīcas pildās un palielinās...

Foto

E-vēlēšanu iespējamā ietekme uz cilvēktiesībām

Valsts un pašvaldības darba pakāpeniska migrēšana uz digitālo un virtuālo vidi ir aktualizējusi arī tādu jautājumu kā tehnisko risinājumu ieviešana pilsoniskajās...

Foto

Mēs iecietīgi izturamies pret dažu koalīcijas locekļu privātajām un politiskajām neirozēm

Krīze, īpaši ilgstoša, ir stresa noturības tests. Covid-19 krīze ir globāla, tā pārbauda izturību veselām...

Foto

Andris Kudors un viņa raksts par Bībeli un homoseksualitāti

Senators, pseidokonservators un bijušais reliģiskās sektas pārstāvis Andis Kudors (Senators) nesen portālā TVNET pastāstīja, kas tur Bībelē faktiski ir...

Foto

Atkārtoti lūdzam nepieļaut zaļās zonas iznīcināšanu un satiksmes apgrūtināšanu lielveikalu būvniecības dēļ

Esam atkārtoti savākuši parakstus pret zaļās zonas iznīcināšanu Ziepniekkalnā, kur plānots būvēt lielveikalu Lidl, un...

Foto

Par labklājības ministres Petravičas publiski paustajiem meliem

Sociālo darbinieku biedrība (SDB) nevar klusēt situācijā, kurā labklājības ministre Ramona Petraviča publiski LTV raidījuma “Panorāma” sižetā un TV24...

Foto

Kur tad palikusi daudzā nauda?

Te pat pīlei jāsmejas. Es, godavārds, nesaprotu, kur palikusi daudzā nauda. Es tiešām godīgi nesaprotu, kā var tādā tempā notērēt tādu...

Foto

Maksāt par Zemgales atkritumu poligona ”Brakšķi” likvidāciju nāksies iedzīvotājiem

Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrijas (VARAM) plāns ieviest izmaiņas atkritumu apsaimniekošanas reģionu sistēmā kļūs par Zemgales...

Foto

Kā prokurore Dace Lapinska “noved” nevainīgu cilvēku līdz nāvei

Prokurores Daces Lapinskas rīcības dēļ esmu zaudējusi veselību un gandrīz arī dzīvību, ko apstiprina ne mani tukši...

Foto

Turcija

Agrāk bija saprotamāk un vieglāk. Ja negribēji aizskart kāda jūtas vai kādu pazemot, atlika nerunāt par to, kas šo kādu var aizskart vai tam būt...

Foto

Putina kliķei nekas nav svēts, tā savu ambīciju vārdā piesmej arī ticīgos

Šībrīža Krievijas centieni atsevišķos gadījumos piesegties ar reliģiju vai reliģiju piesaistīt propagandas aparātam ir...

Foto

Maskas ir efektīvas, un arī bērni saslimst ar COVID-19

Mēs, Latviešu ārstu un zobārstu apvienības valdes locekļi (www.lazariga.lv), aicinām un lūdzam Latvijas iedzīvotājus sekot secinājumiem un...

Foto

Kad pie lietas ķeras kariņveidīgi āksti

Vēl nesen tāda lupatveidīga radība premjera krēslā, kam Kariņš uzvārdā, ierunājās, ka naudas mums esot “tik daudz kā nekad”. Taču...

Foto

Kad medijs vienkārši ienīst baznīcu un ar apskaužamu periodiskumu nomelno pat savu, vietējo - Latvijas kristīgo baznīcu

Tikai pirms dažām dienām vietējais TVNET publicēja rakstu par...

Foto

Van Gog, noliec pindzeles un ej strādāt?

Daudzi impresionisma aizsācēji nevarēja nopelnīt, un, pēc mūsu finanšu ministra Reira ieteiktā, mums varbūt nebūtu impresionisma un citu ģēniju,...

Foto

Ministru prezidentam es ieteiktu uzlikt respiratoru arī tad, kad ļoti gribas izlikties par mediķi un izteikties

Es labprāt nēsāju masku slimnīcā un intensīvās terapijas nodaļā vai...

Foto

Par pulksteņa grozīšanu

Reizi gadā grozīt pulksteni un pāriet uz tā saukto vasaras laiku ir deviņpadsmitā gadsimta ideja, kuru pirmo reizi piedāvāja vīrs, vārdā Džordžs Hudzons,...

Foto

Es visu izdarīju lieliski, bet tagad atbildība jāuzņemas valdībai kopumā un premjeram kā komandas kapteinim

Lai kuram no uzskatiem piekrītat – SARS-CoV-2 vīrusa izplatības spējš pieaugums...

Foto

Vilks vai lācis? Jeb maskas - sociālā kontrole?

Iedomāsimies, ir jauks pavasara rīts, jūs esat pārvācies jaunā dzīvoklī un, mīkstās čībās sēžot jaunajā dīvānā, glaudāt savu...

Foto

Gudrie mācās no citu kļūdām, „gobzemieši” — no savējām: COVID-19 Krievijā

Šoreiz būs stāsts nevis par sen jau visiem apnikušo Aldi Gobzemu, Ciekura muļķībām, Pļaviņa folijas...