Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Krūmiņš

02.02.2017. 02:18

Te tagad divi raksti par to, kā latvieši mīl savu valodu. Smiekli nāk,kā šie mīl. Gatavi māti nodot un kur nu vēl valodu. Nav cilvēki labi un vērtīgi.

Atbildēt

Komentārs

31.01.2017. 09:18

Precizēju. Tas, ka nav sabiedrības pasūtījuma par tēmu, nerada pieprasījumu pēc izpētes.

Atbildēt

>> es vēl

31.01.2017. 09:00

Pārbūves jeb "perestroikas" jautājums ir ne tikai aktuāls, bet arī būtisks. Diemžēl, nespēja distancēties, arī pasūtījums nedod iespēju to objektīvi izvērtēt.

Atbildēt

Es vēl

30.01.2017. 07:06

gribu teikt, ka tā perestroika daudziem ir pie vienas vietas.

Atbildēt

Okšķeris

29.01.2017. 10:59

Latviešu nākotne ir politiķis Kaimiņš un akadēmiķis Žulis.

Atbildēt

Komentārs

29.01.2017. 09:30

A.P. nisa ir pieprasīta un vajadzīga. Autora ražīgums ir liels pluss neremdināmajā un mainīgajā pieprasījumā. Arī tas, ka jautājums tiek skatīts no morāli ētiskā aspekta ir aktuāli. Par nožēlu, A.P. iecienītais pārliecināsnas stils - bezjēdzīga apsaukāsana, neļauj autoru uztvert ne kā morālo garantu, ne kā patiesības nesēju. Arī secinājumu daļa ir ar tendenci pārtapt par apgriezti pretēju raksta loģikai.

Atbildēt

Eduards Lunis

29.01.2017. 04:55

---Ar šausmām aptvēru-KAS MĒS TE ESAM!? Mūsu rīcība atbilst situācijai, kad slīkst mūsu mīļots, tuvs cilvēks, bet mēs štukojam...!?
MĀCIETIES NO ASV EKONOMIKAS PROFESORA M. HADSONA! SAVĀ PĒTĪJUMĀ-LATVIJAS NEATKARĪBA IR NOZAGTA- IR IETEIKUMS- NEKAVĒJOTIES VEIKT LATVIJAS VARAS AUGŠGALA NOZIEGUMU STARPTAUISKU IZMEKLĒŠANU UN SODĪŠANU!? JAU 2009. G. 23. SAPTEMBRĪ TIKA PUBLICĒTS ,,NEATKARĪGAJĀ AVĪZĒ!
-un tie nav visi varturu noziegumi pret Latviju, Tautu , Satversmi! LŪK , PAR KO IR JĀRUNĀ, JĀRAKSTA,BET JAU IR JĀRĪKOJAS!

Atbildēt

Griša

29.01.2017. 04:00

Es atbalstu latviešu ķēniņa Grantīņa portā ieteikto ideju rakstīt Trampam vēstuli, lai Tramps zvana Putinam un krievi atkal nāk latviešus glābt no mežonības. Grantiņš jau rakstot vēstuli ar lūgumu krieviem nākt uz Latviju glābt latviešus no mežonības.

Atbildēt

Edīte

29.01.2017. 03:49

Katra pasniedzēja raksta pareizību apstiprina komentāri, kuros atklājās šausmas par mūsu cilvēkiem.

Atbildēt

Okšķeris

29.01.2017. 03:43

Šodienas dzīve ir nevis identitātes nostiprināšana, bet gan identitātes zaudēšana.Degradācija sākās ar elites degradāciju (deklasētu intelektuāļu rašanos); tai seko inteliģences degradācija. Process noslēdzās ar „tautas” degradāciju – filistru/masu cilvēku pārpilnību; proti, dzīvnieciskiem avīžu lasītājiem (tagad jāsaka – komentāru ūdensgalvām) ar balstiesībām.

Atbildēt

Apsveikums

29.01.2017. 03:22

Nav slikti, ka Tvaika ielas iemītniekiem ir savs pravietis, kura murgojumus apspriest pēc nomierinošu medikamentu iedzeršanas. Izrādās, ka internetā var vāvuļot pat tādi, kam smadzenes izoperētas, un to vietā salikti salmi, sūnas un vēl kaut kas tāds. Tā turpiniet!

Atbildēt

Komentārs

28.01.2017. 20:46

Domāju, A.P. ir izkopis skolotāja/misionāra tēlu; apzināti distancējas, izslēdz sevi no sludinātajām konstrukcijām. Autors ir it kā latvietis, zinātnieks, bet ar iracionālu loģiku, kas balstīta uz demagoģiskiem apgalvojumiem, nekritiskiem vispārinājumiem. Kas mulsina? Atsevisķos A.P. komentāros, pie "neordināriem" rakstiem pazūd iemidzinosā, iecentrētā retorika, senilais stils un atklājas pārsteidzosi skaidri , racionāli, reāli, domājoss pasaules pilsonis.

Atbildēt

>> Blondīne

28.01.2017. 20:33

Siers par velti, kā zināms, ir tikai...

Atbildēt

Edge

28.01.2017. 16:31

»

Žulis >>>Okšķerim

Paskaidro, kādā veidā latviešu tauta lai izlabo tās kļūdas Satversmē, ja latviešu tautai pār tagadējās Latvijas valsts Satversmi nav pilnīgi nekādas noteikšanas. Tikpat labi tu varētu aicināt latviešus kaut ko mainīt ASV konstitūcijā. Ja tu domā, ka vara Latvijā pieder latviešu tautai, tad es lūgšu ...


"Neatkarības 20 gadi pagājuši tādā ētiski morālā nihilismā." A.Mauriņš, LU emeritētais profesors
(LA, 26.03.2010.)
====================================================
Ir izdarīts tas, kas bija vajadzīgs - DDD - depopulācija, deindustralizācija, deracionalizācija. Vai tad šis esošais, nevis izfantazētasi DDD nav okupētas un kolonizētas valsts pazīmes? Jau tuvākajā laikā Latvijā ieradīsies NATO karaspēks (pirmais 1000), tāpēc "tīrie dzintari" var sākt stobrus ieeļļot, par deboļševizācijas "varoņdarbiem" 1941.g. atcerēties - H.Cukuru&V.Veisu paslavēt.

Atbildēt

Žulis >>>Okšķerim

28.01.2017. 15:52

»

Okšķeris

Konstitūcija...


Paskaidro, kādā veidā latviešu tauta lai izlabo tās kļūdas Satversmē, ja latviešu tautai pār tagadējās Latvijas valsts Satversmi nav pilnīgi nekādas noteikšanas. Tikpat labi tu varētu aicināt latviešus kaut ko mainīt ASV konstitūcijā. Ja tu domā, ka vara Latvijā pieder latviešu tautai, tad es lūgšu nosaukt to gadu, kad Latvijā pēc "dziesmotās revolūcijas" ir īstenota starptautiski reglamentētā deokupācijas un dekolonizācijas procedūra, kas ir neatņemama sastāvdaļa okupētas un kolonizētas valsts atbrīvošanai no okupācijas varas jūga. Ja tas nav izdarīts (un tas nav izdarīts!), tad runāšana par kaut kādu kļūdu labošanu valsts Satversmē, kuras rezultātā šeit kaut kas varētu mainīties uz labo pusi ir tikai tukša pļāpāšana.

Atbildēt

Okšķeris

28.01.2017. 15:22

Konstitūcija
Bieži savos tekstos atgādinu par nenormāli daudzajām loģiskajām, gramatiskajām un stilistiskajām kļūdām Satversmē. Tas ir ļoti nopietni. Pārāk nopietni. Mana pozīcija ir vienkārša: kamēr netiks izlabotas kļūdas Satversmē, latviešu tautu nevar uzskatīt par pilnvērtīgu tautu. Katras tautas dzīvē ir tāds līmenis, kurā nedrīkst būt neviena kļūda (visplašākajā nozīmē). Valsts konstitūcija arī pieder minētajam līmenim. Tautai ir jāprot uzrakstīt savas valsts konstitūciju.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

28.01.2017. 14:30

»

švamme

Denis=A.P.=Okšķeris=Arturs Priedītis: Atsvešinātība no pārējiem indivīdiem ātri izvēršas atsvešinātībā no sabiedrības morāles...


Kā nu nav ierindojis ! Ir ! Viņa dzīvesbiedre ir jebrejiete(nejaukt ar ebrejieti). Un, kā saka Kļimovs, ja sieva ir jebreika(žīdiete-hazāriete), tad vīrs pilnībā kļūst par šīs sektas pārstāvi, ar visām no tā izrietošajām politiskajām sekām. Jo ļaunums, kāds mīt Priedīti, ir prātam neaptverams... .Viņš, nebaidoties no sekām, kādas varētu būt par tāda veida holokausta sludināšanu pret latviešu tautu, vienalga to dara. Dara tāpēc, ka aiz viņa stāv Izraēla.

Atbildēt

švamme

28.01.2017. 14:09

»

Žulis

Kā parasti, Priedīša kungs sava raksta konstatējošajā daļā gan visai pareizi izgaismo pašreizējo situāciju, bet raksta skaidrojošajā daļā, viņa skatījums pēkšņi kļūst visai šaurs – viņš runā tikai par to, kas atbilst viņa sludinātajam postulātam (pie visa vainīga latviešu tauta) un veikli apiet vai ...


Denis=A.P.=Okšķeris=Arturs Priedītis: Atsvešinātība no pārējiem indivīdiem ātri izvēršas atsvešinātībā no sabiedrības morāles.

Mani vienmēr ir interesējis: kur Priedītis ierindo sevi šai sabiedrībā? Un kāpēc nav darījis neko, lai šo situāciju novērstu, vai labotu?

Atbildēt

Edge

28.01.2017. 13:47

»

Blondīne

Daudzi to Priedīti lamā, bet


Ko filozofi var dot valstij?
Jurģis Šķilteris:"Skatījumu uz norisēm kopsakarībās. Jautājums, vai tas notiek Latvijā."
(Izsprucis no vārīšanās. IR, 30.06.2010.)
====================================================
Nav pieprasījuma pēc realitātes skaidrojuma - sabiedrības vairākumu neinteresē patiesība. Tagad katram pašam nākas "rakt", diemžēl, bet laiku kādā jādzīvo izvēlēties nevar. Bet gan Šķiltera vai Šuvajeva kungi savas pensijas gados kļūs aktīvāki patiesības (realitātes) atklājēji!

Atbildēt

Žulis

28.01.2017. 13:41

Kā parasti, Priedīša kungs sava raksta konstatējošajā daļā gan visai pareizi izgaismo pašreizējo situāciju, bet raksta skaidrojošajā daļā, viņa skatījums pēkšņi kļūst visai šaurs – viņš runā tikai par to, kas atbilst viņa sludinātajam postulātam (pie visa vainīga latviešu tauta) un veikli apiet vai noklusē visu to, kas neatbilst šai, viņa uztverē neapstrīdāmajai aksiomai. Viņš morālo nihilismu un morālā garanta trūkumu izskaidro ar it kā tikai sabiedrības iekšienē notiekošiem procesiem, bet neviena vārda nerunā par šo procesu virzītājiem un vadītājiem, kas ir īstie vainīgie pie pašreizējās situācijas Latvijā.
Viņš gan ieminas ka amorāla šauras padomju valdošās grupas slepenā apņēmība privātīpašumā iegūt tautas īpašumus radīja „ perstroiku” un „prihvatizācijas” amorālisms nekavējoties atsaucās uz visas sabiedrības tikumisko tonusu, taču uzreiz, lai piesegtu šo padomju komunistu un čekistu vainu un lomu notikušajā sabiedrības degradācijā, sāk runāt par it kā visai tautai piemītošu morālo nihilismu, kurš izveidojies „vairākās paaudzēs ar neslēptu skaudību lūkojoties uz Rietumu iedzīvotāju materiālo labklājību”. Tātad atkal iznāk, ka internacionālā, komunistiskā padomju kliķe ne pie kā nav vainīga, bet pie visa vainojama ir tā sabiedrība, jeb tauta, kas visus padomju gadus ar skaudību lūrējusi uz Rietumiem. Itin kā padomju laiki būtu bijis kaut kāds morālas apgaismības laikmets, kuru šī sabiedrība, jeb tauta tagad ir ar kājām samīdījusi. Īstanībā gan Priedīša pieminētie „plebejiskie sapņi kļūt miljonāram, bagātam biznesmenim, lepni braukt ar „Bentley” pulsēja nevis sabiedrības vai tautas, bet gan viņa idealizētā komunistu režīma vadoņu galvās, kuri jau padomju laikos iepirkās specveikalos un atpūtās specsanatorijās, bet kuriem pašu izsludinātā komunisma ideoloģija un morāle tomēr traucēja piepildīt šos savus „lielos” sapņus. Tāpēc viņi ar „perestroikas” palīdzību, atmetot gadiem kultivēto liekulību, šo komunisma ideoloģiju vienkārši aizsvieda mēslainē. Noticot „perestroikas” lozungiem un it kā piešķirtajai neatkarībai, sabiedrība gan sarosījās, bet nekur tālāk par sarosīšanos tā arī netika, jo visa reālā vara un materiālās vērtības tā arī palika bijušo kompartijas, čekas funkcionāru un kriminālu elementu rokās, kuri prasmīgi un saliedēti tālāk veidoja savām vajadzībām un kapitālistiksajai sistēmai atbilsošu valsts pārvaldes aparātu. Pie šim pārvaldes aparātam piemītošās amoralitātes, tāpat kā pie mūsdienās tautas un sabiedrības lielākajai daļai atņemtā morālā garanta, tautu un sabiedrību vainot nav pamata. Sabiedrība un tauta pie varas Latvijā pa visiem šiem formālās brīvības un neatkarības gadiem, NAV BIJUSI NEVIENU DIENU! Tieši otrādi, valdošais režīms labāko padomju tradīciju garā visus šos gadus ir centies iznīcināt latviešu tautā nacionālismu un patriotismu. Jo tieši NACIONĀLISMS ir tā ideoloģija, kas tautai dod morālo garantu un likvidē morālo nihilismu, izvirzot skaidrus, morālus kritērijus un nospraužot skaidrus mērķus visās valsts attīstības jomās. Tas tā pavisam īsi.

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

28.01.2017. 13:12

»

Blondīne

Daudzi to Priedīti lamā, bet


Viss jau gandrīz būtu pareizi, ko Arturs saka, bet viņam ir kada "iedzimta" nelaime, pie visa vainot latviešu tautu ! Apzināti neredzēt to, ka šīs nelaimes īstenotāji ir cionisti un sekta, kas to pārstāv... .

Atbildēt

Fēlis

28.01.2017. 12:54

,,Sākās masveidīga dzīšanās pēc naudas un mantas''. Vai tad kas cits bija gaidāms no gadu desmitus badinātas tautas? Ja krievu laikā ,,ņesuni'' čiepa cik varēja, tad te nu viņiem pavērās plašumplašais darbības lauks, jo padomija bija veikusi pārāk smagus smadzeņu bojājumus.Džinsu un košļenes elitārismu nomainīja daudz dārgākas mantas.

Atbildēt

Blondīne

28.01.2017. 12:45

Daudzi to Priedīti lamā, bet....
diemžēl viņš ir vienīgais, kurš mēģina rast skaidrojumu mūsdienu dzīves uztverei.
Pārējie filozofi vai nu rakņājas TĀLĀ pagātnē, vai vienkārši pelna naudu. Diemžēl!

Atbildēt

reptilis

28.01.2017. 12:38

Tieši tā arī jāraksta -īsi..konkrēti...neizplūstot...ieliku plusu.

Atbildēt

>> A.P.

28.01.2017. 10:46

Vara + nauda + mēdiji + nespēja nodrosināt kontroli = sabiedrības morāles garants (pēc A.P.).

Atbildēt

>> Deniss

28.01.2017. 10:36

Apgalvot, ka morāles nesējs ir sakņots vienīgi un tikai aristokrātijā - ir nekritiski. Latviesu tautas kultūra senākā un nesenā pagātnē apliecina skaistā un labā vienību.

Atbildēt

A.P.

28.01.2017. 10:19

»

Tā arī

paliks: Varai nav sevi jāapgrūtina ar morālā garanta pienākumiem


No jaunākajiem notikumiem par to liecina cūkošanās ap pašvaldību medijiem. Vai latviešu 100 gudrākās galvas vispār saprot, ko nozīmē vēlēšanās "likumā noteikt, ka valsts un pašvaldību institūcijas nedibina un neizdod masu informācijas līdzekļus – periodiskos izdevumus un interneta vietnes"? Praktiski tas nozīmē valsts atsacīšanos no tautas apgaismības projekta - iespējas latviešu sabiedrisko apziņu veidot un nostiprināt nacionālā patriotisma un morālā cēluma garā. Bet varbūt tā arī vajag? Varbūt latviešus nemaz nevajag audzināt, mācīt nacionālā patriotisma un morālā cēluma garā? Varbūt latviešiem ir vispiemērotākie privātie "satoristi", izplatot perversijas, homoseksuālisma, "genderisma", pseidofeminisma u.c. murgus?

Atbildēt

Tā arī

28.01.2017. 10:15

paliks: Varai nav sevi jāapgrūtina ar morālā garanta pienākumiem.

Atbildēt

DENISS

28.01.2017. 10:05

Uvertīra
Rietumeiropas un Austrumeiropas cilvēcisko padibeņu sinhronizācijai bija zināma priekšspēle, sagatavojot ģenētisko augsni cilvēcisko atkritumu perspektīvām sociāli politiskajos procesos. Daļēji priekšspēle bija kopīga, daļēji atšķirīga abām Eiropas mentālās kartes daļām. Kopīgais bija aristokrātijas iznīcināšana fiziskā veidā un politiskā veidā, kā tas bija Rietumeiropā t.s. buržuāzisko revolūciju rezultātā. Austrumeiropā aristokrātiju centās fiziski iznīcināt tajās zemēs, kurās tā bija vēsturiski izveidojusies.Atšķirīgais ir saistīts ar tautu vispārējo attīstību – civilizētības un kultūras attīstību. Rietumeiropā tautu vispārējā attīstība bija ilgusi gadu tūkstošiem. Austrumeiropas tautas pa lielākajai daļai ir jaunas tautas. Tās pieņēma kristietību apmēram 1000 gadus vēlāk nekā rietumeiropieši. Jauno tautu morālā un intelektuālā kapacitāte nevar būt tāda, kāda tā var būt senām tautām, ģenerējot plašu un dziļu inteliģences un intelektuāļu slāni, kas vienmēr ir attiecīgās tautas morālais un intelektuālais garants.Latviešu tauta izrādījās ļoti piemērota gan ģeopolitiskajai diktatūrai, gan „perestroikai”, spējot nodrošināt morālo un intelektuālo atbalstu, kā arī kadru neizsmeļamu kontingentu gan amerikāņiem, gan krievu komunistu odiozajai elitei. Latviešu vispārējās attīstības līmenis izrādījās adekvāts abiem procesiem. Valsts politiskā neatkarība un nacionālā suverenitāte, godīgums un taisnīgums, tiesiskums un cilvēciskums latviešiem izrādījās tukša skaņa. Noteikti tai latviešu daļai, kura sevi sauc par inteliģenci. Toties tukša skaņa nav ZBS kaislībām - Zagšanas, Blēdību un Stulbuma kaislībām.

Atbildēt

Eduards Lunis

28.01.2017. 09:58

---Kaut kas vēl drusciņ pietrūka!? Bet vienalga -derīgs raksts!Paldies!

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...