Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Neticami, bet fakts — arī pēc Krievijas nepieteiktā kara un bruņotas invāzijas Ukrainā, pēc vispasaules nosodījuma par civiliedzīvotāju slepkavībām un pēc Hāgas tribunāla uzsāktās izmeklēšanas par genocīdu atrodas “noderīgie idioti”, kas uzskata — Latvijā tiekot apspiestas krievu tiesības.

Mediji jau pievērsa uzmanību tam, ka kāds “kultūrpētnieks” Deniss Hanovs, uzstājoties “sabiedriskajā” LTV1 kanālā, apspriedis nevis Kremļa uzsāktās asinsizliešanas ietekmi uz sabiedrību, kultūru un cilvēkiem, bet gan “emocionālās ciešanas”, kuras tagad it kā nākoties piedzīvot… krievu tautības cilvēkiem Latvijā:

https://neatkariga.nra.lv/komentari/bens-latkovskis/374862-hanovs-neizmanto-iespeju-pakluset-un-nekaunigi-zelojas-par-smago-krievu-likteni

Deniss Hanovs jūt līdzi “novārtā pamestajiem” krieviem, kas esot pamesti un dzīvojot ciešanās: “Vai nav tā, ka ilgstoši šie cilvēki informācijas ziņā, kultūrprakšu ziņā un arī politiskajā telpā bija pamesti, nevajadzīgi, nezināmi. Būtiska cenzūra bija pirms desmit gadiem notikušais valodas referendums, kuru politiķi ne skaidroja, ne mēģinaja analizēt.” Uz to Twitter lietotājs Aigars Prūsis atbild: “Izejot no šādas greizas demagoģijas, 1991. gada janvārī janvārī mums vajadzēja analizēt, ko esam nodarījuši Rīgas omoniešiem, nevis stāvēt barikādēs.”

https://twitter.com/Prusis/status/1501073160774557701

Tiek izteikti apgalvojumi, ka krievi “ciešot gadījumus, kad pret viņiem izrādot nepatiku”, taču uz konkrētiem gadījumiem norādīts netiek. Policija tāpat nav ziņojusi, ka būtu ierosināts kāds process, piemēram, par sīko huligānismu, piesienoties krieviem “tikai tāpēc, ka krievi”. Tieši pretēji — mītiņa laikā par huligānismu tikusi aizturēta kāda putiniste, kam uzlikts naudassods.

Olga Procevska raksta: “Ilgi nebija jāgaida. Latvijas nacionālistiski orientētie politiķi jau pirmajās karadarbības dienās sāka sacensties ierosinājumos, kas vērsti pret Latvijas krievu kopienu – gan šeit dzimušajiem, gan pēdējos pārdesmit gados no Krievijas iebraukušajiem.” Tomēr konkrēti citāti no konkrētiem politiķiem netiek uzrādīti.

https://pietiek.com/raksti/ne_mana_varda/

Taču faktiski dabā novērojams, ka nevis kaut vienu krievu aizskāruši “par to, ka krievs”, bet gan pretējais. Kremļa atbalstītāji taisījuši piketu pie skolas Daugavpilī, kur izkārti Latvijas un Ukrainas karogi — pēdējo mēģinājuši noraut. Rēzeknē uz koku stumbriem piestiprinātas kartona plāksnes, uz kurām attēlots burts "Z". Siguldā tika sabojāts dzeltenzils ukraiņu atbalsta plakāts ar frāzi par Krievijas karakuģi. Vairāki šādi “izpaudumi” fiksēti, protams, Rīgā.

https://www.apollo.lv/7478841/vairakas-latvijas-pilsetas-paradijusies-kremla-agresiju-un-karu-atbalstosie-z-burti

Soctīklos Ilvars Atgāzis ievietojis bildi no veikala, kur kāda vietējā putiniste uz savas somas uzķēpājusi Z zīmi: “Šodien Ziepniekkalna “Lidl” ieraudzīju šo radījumu, kurš pie izejas vēl uzdrošinājās pateikt "Скоро тут везде будут российские флаги!" Karu slavinošai simbolikai Latvijā nav vietas!”

https://www.facebook.com/ILVARS96/posts/7544238408983929

Vēl vairāk: nevis aizskar krievus “par to, ka krievi”, bet tieši pretēji. “Pie manis tagad LIEPĀJĀ (!) kaut kādi piedzērušies gopņiki gribēja piesieties, jo man bija lentīte ar Ukrainas karogu, krieviski lamājās un prasīja "paskaidrot". Izlikos nedzirdam un spītīgi devos pie tuvākā cilvēku pūļa (par laimi, tas bija tuvu pludmalei). Sasodīts," raksta kāds nelatvietis, kurš lieto kirilicu (!!!(sad)

https://tautaruna.nra.lv/kriminali/375205-virietim-liepaja-megina-uzbrukt-jo-vinam-bijusi-lentite-ar-ukrainas-karogu/

No kurienes Liepājas urlām šāda attieksme? Izrādās, ka Liepājā esošā Krievijas Federācijas konsulāta diplomāts publiski solījis “sodīt liepājniekus”, ja viņam kaut kas nepatiks:

https://neatkariga.com/opinions/375557-russian-consulate-employee-in-liepaja-threatens-latvia-like-putin-did-ukraine-before-invading

Kā ikvienam zināms, viltus ziņas par to, ka “russkij vezģē priķesņājut”, ir viens no Kremļa propagandas iemīļotajiem instrumentiem, kas ietilpst t.s. “Karaganova doktrīnā” — ka jāpatur ārvalstīs lielas krievvalodīgo kopienas, viņus nevajag aicināt uz dzimteni, bet izmantot diasporas krievus kā instrumentu citu valstu iekšpolitikā. Neesoša apdraudējuma sajūtas radīšana etniskajiem krieviem (kaut dabā konstatējami fakti parāda pretējo) ir viens no tipiskajiem viltus naratīviem.

Savukārt raidījums “Bez Tabu” skatītājiem piedāvā lielisku piemēru, kā no šī viltus naratīva ar laiku iespaidojas parastie krievi Latvijā, kā tas galu galā sakropļo viņu dzīves uztveri. Dagdas pusē kāda krieviete, atklāti klāsta, ka iebrukumu Ukrainā nenosoda. Viņasprāt, krieviem Latvijā esot liegtas izteikšanās tiesības, un, kas ir pats nepiedodamākais, viņas bērniem jāmācās latviešu valoda: "Esmu krieviete. Mums kremt, ka valstī mūs neciena! Mūsu bērni visus šos gadus cietuši, jo nākas mācīties latviešu valodu. Viņiem ir grūti un mokoši," ar tādu pārliecību dzīvo šī krieviete.

https://tautaruna.nra.lv/divaini/375420-atskanas-no-dagdas-musu-berni-cies-jo-nakas-macities-latviesu-valodu/

Kamēr “Z” burta mīļotāji aizskar latviešus un agresorvalsts labā nodarbojas ar sīko huligānismu, kas vērsts pret invāzijas upuriem un viņu dzeltenzilo simboliku, tikmēr dažādi valsts finansēti “pētnieki” un “sabiedriskie mediji” turpina atgremot Kremļa naratīvu, ka krievus “aiztiekot” un ka viņi citās valstīs “ciešot”. Kaut gan faktiski ar foto un videomateriāliem tiek fiksēti pretējie gadījumi — tiek lietota agresijas simbolika un izteikti draudi Latvijas un Ukrainas pilsoņu virzienā, kas šai Kremļa simbolikai nepievienojas un nosoda tās lietošanu.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...