Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pārtikas veikalu ķēde “Mego” vēl līdz 2025.gada aprīlim pastarpināti nodrošinās visu Latvijas cietumu veikalu tīklu darbību. To paredz “Mego” operatora SIA “Lenoka” un Tieslietu ministrijas pārraudzībā esošās Ieslodzījumu vietu pārvaldes 2020.gada aprīlī noslēgtais līgums. Tādējādi 14 miljonu eiro vērtais līgums turpinās nodrošināt ievērojamus ieņēmumus uzņēmumam, kura patiesais labuma guvējs atrodas apcietinājumā aizdomās par dalību Latvijā skaļākajā pasūtījuma slepkavībā. Tieslietu ministrs Jānis Bordāns izliekas to neredzam.

Cietumu veikalu apkalpotāja — SIA “Lenoka” patiesā labuma guvējs ir uzņēmējs Aleksandrs Babenko, kurš šopavasar tika aizturēts aizdomās par saistību ar pirms četriem gadiem notikušo maksātnespējas administratora, zvērināta advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavību. Proti, 100% SIA “Lenoka” kapitāldaļu pieder SIA “Mego”, bet 62% no šī uzņēmuma kapitāldaļām ir SIA “Gruodis” īpašums, kura vienīgais dalībnieks ir A.Babenko.

Ar SIA “Mego” cieši saistīts savulaik bija arī A.Babenko biznesa partneris Mihails Uļmans, kuram arī ir piemērots apcietinājums kā Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā aizdomās turētajam. Viņam laikā no 2005.gada līdz 2017.gadam piederēja lielākais “Mego” kapitāldaļu īpatsvars – 62%, kas pēcāk nodotas tam pašam A.Babenko.

Interesanti, ka atklātā konkursā ar 14 miljonu līgumcenu, kas piecu gadu garumā sola gandrīz vai garantētu peļņu, piedalījās tikai SIA “Lenoka”. Arī Ieslodzījumu vietu pārvaldes iepirkuma procedūras ziņojumā norādīts, ka “Latvijā ir daudz uzņēmumu, kas nodarbojas ar Iepirkuma priekšmetam atbilstošu pakalpojumu sniegšanu, vienlaikus nodrošinot pakalpojuma sniegšanu klientam (juridiskam klientam), piemēram, AS “Maxima Latvija”, SIA “Iepirkuma grupa”, SIA “Rimi Latvija” u.c.,” un šie, kā arī vēl citi uzņēmumi, “varēja atbilst atklāta konkursa noteiktajām pretendentu atlases prasībām”, taču “nav pieteikušies ar atlases prasībām nesaistītu iemeslu dēļ”.

Iespējams, šāda apstākļu sakritība varētu viest aizdomas par saskaņotām darbībām ar jau iepriekš zināmu konkursa rezultātu.

Tāpat nav saprotams, kādēļ līgumā ir paredzētas valsts tiesības no tā atteikties, piemēram, uzņēmumam piemēroto sankciju dēļ, bet ne citu līdzīgu apstākļu dēļ. Atzīmējams, ka pēc SIA “Lenoka” patiesā labuma guvēja aizturēšanas un aizdomām par viņa iesaisti pasūtījuma slepkavības organizēšanā Tieslietu ministrija, cik publiski ir zināms, neuzstāja uz līguma pārskatīšanu vai pārtraukšanu, piemēram, zaudētas reputācijas dēļ, kurai uzņēmējam, kas veic Tieslietu ministrijas pārraudzībā esošas iestādes, jo vairāk – ieslodzījuma vietu jeb cietumu pasūtījumu, vajadzētu būt nevainojamai. Tas dod augsni nelāgām aizdomām par kādas aizkulisēs esošas personas interesēm šī līguma turpināšanā.

Publiski ne reizi vien izskanējis, ka pašreizējā tieslietu ministra un Mihaila Uļmana pietuvināto personu ceļi savulaik ir krustojušies, un, visticamākais, tas notiek arī tagad. Zināmas saiknes konstatējamas skandalozajā tagad jau likvidētās SIA “Pilsētas ganības” stāstā, kur pašreizējais tieslietu ministrs vairākus gadus bija gan valdes loceklis, gan arī pārstāvēja šīs sabiedrības vairākuma dalībnieka, Nīderlandē reģistrētā uzņēmuma “Pilsetas Investments B.V.” intereses. Starp tagadējā ministra biznesa partneriem un SIA “Pilsētas ganības” īpašniekiem bija gan Romāns Žeglovs (6,12%), kurš vēlāk kā maksātnespējas administrators nāca talkā ar ministru saistītā “SIA “Dylan distribution” likvidēšanā, gan viens no Jaunās konservatīvās partijas dibinātājiem Rihards Linde (10%), gan Romans Kozlovs (14,28%). Lauvas tiesa no “Pilsētas ganību” kapitāldaļām (60%) piederēja “Pilsētas Investments B.V.”. Jāatgādina, ka “Pilsētas ganību” bizness beidzās ar pamatīgu fiasko — iecerētās stacijas un autoostas Skanstes ielas rajonā vietā bija maksātnespēja un izskanēja arī aizdomas par negodprātīgu “Rietumu bankas” izsniegtā vairāk kā septiņus miljonus eiro lielā aizdevuma saņemšanu un izlietošanu.

Romāns Kozlovs, Romāns Žeglovs un Rihards Linde ir arī juridiskā biroja “Inlat” vadošās personas (birojs 100% pieder R.Kozlova sievai Jūlijai Kozlovai, kura ieņem amatu arī ar Mihailu Uļmanu cieši saistītās “Latvijas Pasta bankas” padomē). Kā šā gada 2.jūnijā izskanēja no Saeimas tribīnes, prasot tieslietu ministra demisiju: “Šīs personas līdz šai dienai apkalpo personas, kas ir “Latvijas pasta bankas” un “Mego” īpašnieki. Abas apcietinātās personas. Juridiskais birojs “Inlat” sniedza un sniedz juridiskos pakalpojumus abām apcietinātajām personām.”

Minētie fakti, kā arī tieslietu ministra vēsturiskās un tagadējās saites ar Latvijā skaļākajā pasūtījuma slepkavībā aizdomās turēto pietuvinātajām personām liek uzdot jautājumu, vai ar Aleksandra Babenko un Mihaila Uļmana vārdiem saistītā “Mego” veikalu tīkla uzvara Tieslietu ministrijas pārraudzībā esošās Ieslodzījumu vietu pārvaldes daudzmiljonu konkursā patiešām ir nejaušība, un vai patiešām Latvijā nebija neviena cita veikalu tīkla, kurš arī labprāt būtu piedalījies šai konkursā, ja vien tiem, iespējams, nebūtu bažu par šādas savas rīcības bezjēdzīgumu. Vai arī tas tomēr ir ministra visai orveliski postulētais “bezkompromisa tiesiskums”.

Tikmēr apcietinājumā esošie A. Babenko un M. Uļmans var izmantot unikālo iespēju iepirkties pašu veikaliņā cietumā, bet diez vai tāds bija viņu nodoms, piedaloties šajā konkursā.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...