Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts prezidents Andris Bērziņš šopavasar jaunajam Romas pāvestam uzdāvinājis vienīgo Valsts prezidenta kancelejas bilancē laimīgā kārtā atradušos sudraba olu trauku, bet kancelejas krājumos palikušas vēl 224 citas potenciālās dāvanas, - šādu oficiālu skaidrojumu Pietiek saņēmis no prezidenta kancelejas.

Pietiek jau informēja - nemaz nebija viegli Valsts prezidenta kancelejā noskaidrot, kam pieder ideja jaunajam Romas pāvestam dāvāt sudraba olu turētāju, kas izraisīja apšaubāmu asprātību vētru sociālajos tīklos un izbrīnu - kam gan ienācis dāvināt šādu dārgmetāla lietu pāvestam, kurš pazīstams ar savu noliedzošo attieksmi pret visa veida greznību.

Tikai pēc ilgākas sarakstes izdevās noskaidrot, ka atbildību par šo lēmumu kolektīvi uzņemas viss prezidenta padomnieku korpuss un ka speciāli pāvestam trauks neesot pirkts, - tas laimīgā kārtā esot atradies prezidenta kancelejas bilancē. Savukārt, lai noskaidrotu, cik vēl olu trauku ir tās krājumos, bija nepieciešams Valsts prezidenta kancelejā vērsties ar oficiālu iesniegumu.

Nu Valsts prezidenta kanceleja oficiāli atklāj, ka pašlaik kancelejas grāmatvedības uzskaitē ir 38 protokolāro dāvanu veidi - kopā 224 priekšmetu vienības. Protokolāro dāvanu vērtība saskaņā ar protokola normu noteikumiem netiekot izpausta to saņēmējiem, tādēļ prezidenta kanceleja to neatklājot, taču kopā kancelejas grāmatvedības uzskaitē esošo protokolāro dāvanu kopējā vērtība ir 11 245 lati.

Kā atklāj kanceleja, šīs dāvanas iegādātas laika posmā no 2010.gada 24. novembra no Latvijas Bankas, SIA ,,SK Tīne", SIA „Daiļrade RC", SIA ,,JLU Technologies", SIA „FOSAL", SIA ,,LKC", VSIA „Latvijas Proves birojs", IK „Martas Krastas Galerija", SIA „Patafons", SLA „Parnass Presentreklam", IK „Raimonds Cīrulis", SIA „Salons Māksla", Aivars Hauks, AS „Reklāmas un zīmogu fabrika", Kestuta Fedirkas, SIA „Anda - 2", SIA „Rota - L", Rudītes Jēkabsones un SIA „Mikrofona ieraksti".

Pirms jebkuras preces vai pakalpojuma iegādes rūpīgi tiekot izvērtēta to iegādes nepieciešamība. Dāvanas tiekot izraudzītas, iespējami plaši atspoguļojot Latvijas nacionālo identitāti, vienlaikus ņemot vērā dāvanas saņēmēja valsts nacionālās tradīcijas, savukārt dāvanu izvēle tiekot veikta koleģiāli, sadarbojoties Kancelejas struktūrvienībām.

PROTOKOLĀRO DĀVANU SARAKSTS

Nr. Protokolārās dāvanas nosaukums          Vienību skaits

1.   Grāmata (Ceļš uz Latvijas valsti)           3

2.   Fotoalbums (Latvija, Kurzeme, Vidzeme, Rīga tuvplānā)           14

3.   Fotoalbums „Citāda Latvija"     5

4.   Fotoalbums „Rīga" (izm. B5)     6

5.   Fotoalbums „Rīga" (izm. A4)     1

6.   Grāmata „Rīga" ādas kārbā       3

7.   Sudraba trauks ar ģerboni (autordarbs) 10

8.   Apsudrabots trauks ar ģerboni (autordarbs)      6

9.   Lina galdsega    2

10. Šalle ar dzintara pavedienu        1

11. Rokausta lina šalle        10

12. Baltu rota - piespraude 1

13. Kaste dāvanu iesaiņošanai (ādas, dažādi izmēri) 11

14. Kaste servīzes iesaiņošanai (dažādi izmēri)         9

15. Monēta - „Latviešu ābece"        2

16. Monēta - „Laika monēta"          1

17. Monēta - „Rīga"           4

18. Monēta - „Miglā asaro logs"     4

19. Monēta - „Hercogs Jēkabs"      2

20. Monēta - „Valsts"         1

21. Monēta - „Rīgas doms" 4

22. Monēta - „Akmens monēta"      10

23. Monēta - „Dzintara monēta"      5

24. Monēta - „Sudraba pieclatnieks"           32

25. Monēta - „Zelta ābele"  1

26. Monēta - „Latvijas monēta"      1

27. Monēta - „Ūdens monēta"        3

28. Porcelāna tasītes ar ģerboni (autordarbs)           14

29. CD mūzikas ieraksts     2

30. DVD mūzikas ieraksts  1

31. Apročpogas ar ģerboņa gravējumu        20

32. Pildspalva ar ģerboņa gravējumu           8

33. Vāze (autordarbs)         4

34. Piemiņas plakete ar ģerboni un Valsts prezidenta parakstu         19

35. Ierāmēta glezna (autordarbs)     1

36. Dzintara piespraude sudraba ietvarā (autordarbs)          1

37. Dzintars            1

38. Keramikas trauku komplekts (autordarbs)         1

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...