Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pie Latvijas Bankas pasūtījuma „Par izglītojošu izbraukuma nodarbību organizēšanu” ticis kāds mazpazīstams nodibinājums – biedrība Naudas plānošanas centrs, un īpaši interesantu šo situāciju padara tas, ka biedrības vienīgā amatpersona un tās vadītāja ir Nodarbinātības valsts dienesta (NVA) preses sekretāre Signe Bierande.

Kā rāda Lursoft datu bāze, biedrība Naudas plānošanas centrs, kurā Bierande ir vienīgā amatpersona, dibināta jau 2007. gadā, un tās darbības mērķi ir „izglītot un informēt Latvijas iedzīvotājus par personīgā budžeta plānošanas jautājumiem” un „sniegt informatīvu atbalstu personīgā finanšu krīzes gadījumos”.

Tiesa, ja ticēt Bierandes amatpersonas deklarācijai, nekādu atalgojumu vismaz 2017. gadā viņa šajā biedrībā nav saņēmusi, - alga viņai maksāta tikai SIA Cito AA (416 eiro) un Nodarbinātības valsts aģentūrā (20 167 eiro).

Latvijas Banka saistībā ar šo faktu gan norāda, ka, „uzsākot sadarbību ar Naudas plānošanas centru, Signe Bierande nebija Nodarbinātības valsts aģentūras amatpersona, savukārt vēlāk, viņai kļūstot par tādu, Latvijas Banka tika informēta, ka ir dota NVA atļauja un nav juridisku šķēršļu amatu savienošanai NVA un Naudas plānošanas centrā”.

Pati Bierande ne uz vienu viņai nosūtīto jautājumu, savukārt NVA direktore Evita Simsone apliecina, ka šāda atļauja tiešām tikusi sniegta, turklāt „NVA Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Signe Bierande valdes locekles pienākumus biedrībā Naudas plānošanas centrs veic no darba pienākumiem NVA brīvajā laikā”.

Latvijas Banka informē, ka ar biedrību Naudas plānošanas centrs 2019. gadā noslēgts līgums par, maksimums, 15 reģionālo izbraukumu uz skolām un 4 skolotāju semināru organizēšanu un „partnera izvēle ir veikta, izvērtējot tā spējas un pieredzi, kā arī ņemot vērā veicamo darbu izcenojumu”, kas nepārsniegšot 2950 eiro.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Dzirkstele

FotoMaz ir to, kuri patiesi spēj novērtēt, kas tikko ir noticis. Jaunievēlētais Ukrainas prezidents Vladimirs Zeļenskis, uzzinot, ka ir ievēlēts par prezidentu, vēršoties pie žurnālistiem, uzrunāja bijušās Padomju Savienības valstis, sakot - mēs varam! Mēs spējam nostumt malā padomju nomenklatūru un atbrīvoties no viņu virsvadības. Ja mums tas izdevās – arī jūs to spējat!
Lasīt visu...

12

Vēstījums 2019. gada Lieldienās

FotoKristus ir augšāmcēlies! Priecīgas Lieldienas! Jau divtūkstoš gadus mēs cits citu šādi sveicam. Kad kaut ko dara tik ilgi, var iezagties pierastība, taču šoreiz īstuma elpu Lieldienu sveicienam piešķir apņēmība atjaunot kristīgās Eiropas simbolu – Parīzes Dievmātes katedrāli. Piepeši tas ir ļoti svarīgi franču tautai un daudziem cilvēkiem visā pasaulē, arī Latvijā.
Lasīt visu...

21

Latvijā valsts apmaksā par trešdaļu mazāk inovatīvo medikamentu nekā Lietuvā un Igaunijā

FotoLatvijā pacientu nodrošinājums ar valsts kompensētajiem jaunākās paaudzes medikamentiem būtiski atpaliek no pārējām Baltijas valstīm. Turklāt, neskatoties uz būtisko izrāvienu 2018.gadā, Latvijas atpalicība šajā jomā ar katru gadu pieaug, liecina Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas (SIFFA) apkopotie dati par inovatīvo zāļu pieejamību Baltijas valstīs 2018.gadā.
Lasīt visu...

21

Nacionālais suicīds

Foto2019.gada 15.aprīlī viena latviešu tautas daļa tika iepriecināta ar šādu ziņu: “Koalīcijas partijas sadarbības sanāksmē vienojušās par kopīgu atbalstu Eiropas Savienības Tiesas tiesnesim Egilam Levitam Valsts prezidenta amatā. Kandidatūra Valsts prezidenta amatam koalīcijai būs jāiesniedz maija sākumā Saeimas prezidijam. Visticamāk, opozīcijas partijas līdz maija sākumam nāks klajā ar savu redzējumu par labākajiem augstā amata kandidātiem. "No koalīcijas partijām ir izvirzīts viens kandidāts, vairāk nav. Es neredzu nevienu iemeslu, kāpēc Levita kungam nevarētu būt Saeimas vairākuma atbalsta," pēc sadarbības sanāksmes paziņoja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).”
Lasīt visu...