Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pirmais Trampa gads

Ritvars Eglājs
21.01.2018.
Komentāri (25)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

vesaelu gadu

25.01.2018. 18:45

2 ebreju klani nezeligi cinas sava starpa,piesedzoties ar rusofobiju.

Atbildēt

Pats svarīgākais

24.01.2018. 04:31

»

Hater

Kas ir domaats ar AAV


UNITED STATES of AMERICA
Amerikas Savienotās Valstis
--
Savienotās valstis, kas atrodas Amerikas kontinentā


Apvienotās Amerikas Valstis
--
Visu Amerikas kontinenta valstu apvienība

Atbildēt

Pats svarīgākais

24.01.2018. 04:14

»

Hater

Kas ir domaats ar AAV


AAV(Apvienotās Amerikas Valstis) - izskatās, ka brutāls tulkojums no lietuviešu Jungtinės Amerikos Valstijos. Kaut arī man tikai viens no vecākiem ir ar lietuviešu saknēm, bet lietuviešu valodas speciālists neesmu, tāpēc izlīdzēšos ar latviešu valodas zināšanām, kurā sajūdzot ratus ar zirgu var tos tikai savienot, nevis apvienot, apvienojot var iegūt pavisam citu rezultātu - piemēram, zirgu ar riteņiem kāju vietā...


Unite tik tiešām latviešu valodā es tulkotu kā apvienot, bet... cilvēki kas stājas laulībā, veido savienību, savienojot atsevišķas ģimenes vienā, kad sveši cilvēki kļūst par radiniekiem. Apvienībās var apvienoties sveši cilvēki un valstis sveši cilvēki neveido - izņemot, ja autors troļļo ideju par to, ka ASV ir svešu imigrantu veidota... lai gan šie cilvēki ir apvienojušies savienībā lai veidotu kopēju nākotni, atstājot arī kopējus bērnus.


Varētu paturpināt par to, ka autors ir nonācis galējībās, ravējot latviešu valodu no pārkrievojumiem, kad jau sāk ravēt laukā krievu valodas baltu pamatus. Ir daži vārdi kurus izravēt nevar - grāmata ir aizgūta caur krievu valodu un lietuviešiem arī nav nekādu baltisko ekvivalentu, jo šie lieto knyga.

Atbildēt

Hater

24.01.2018. 01:03

Kas ir domaats ar AAV?

Atbildēt

Pats svarīgākais

24.01.2018. 01:00

»

švamme

...


Internets nodrošina tādu pašu informācijas pieeju, kā ASV dzīvojošajiem - ja lasa angļu valodā. Mums nav jābrauc lai saprastu, kas tur notiek - drīzāk tas ir jādara Panorāmai vai Dienai, ja tai būtu vēlme nodrošināt un skaidrot neitrālas ziņas. Bet tas diez vai kaut ko dod - katram pašam sava galva uz pleciem un mums jau ir veseli bari ar politiķiem, kas praktiski dzīvo ASV(Krištopāns pat pensijā pārvācies uz Floridu), un gan jau ka viņi ir ļoti labi iedziļinājušies sīkumos... :)

Detroitu, izņemot pēdējos padsmit gadus pārvaldīja baltie(arī esošais mērs ir baltais), bet jā - auto ražošanai sāka ievest strādniekus no melno štatiem. Ja var noprast, tad Detroitā joprojām ir rajoni, kuros nav pagrimums, jo nebija saistīti ar auto industriju. Un pagrimums un problēmas tur jau bija 90tajos - tās ir manas stabilākās asociācijas. Un ja var saprast, tad problēmas sākās vēl agrāk.
Jā, ja šo jautājumu cilā, tad tā ir rasistiska tēma, jo pilsētai problēmas sākās dēļ pārsvarā - melnādaino iedzīvotāju pieplūduma... bet Latvijā nekas savādāks nav - narkomānu un noziedzības rajoni ir tie paši pagrimušās rūpniecības un mentāli svešo apdzīvoti. Tur ir vai nu tos jātriec laukā... vai jāpārveido par cilvēkiem un tas diemžēl arī prasa līdzekļus.


Ja var saprast, tad food-stamps vai pabalstus no štata saņem ne tikai, kas nestrādā, bet arī milzums bars ar tiem, kas strādā Wall-Mart vai milzīgajos ēdināšanas tīklos. Šī ir milzīga tēma, kura ir vairāk atkarīga no valsts veiktās ekonomikas politikas... diemžēl tā problēma ir arī citur, un īpaši rietumpasaulē. Īpaši neiespringtu uz rasismu - lielākā daļa pabalstu saņēmēju ir vietējie(ne tikai niggeri), kas nav nekādi idioti un ir izvēlējušies vieglāko ceļu.


"Liberastu" lietošana man tomēr neliekas labs ieradums, jo tas uzreiz raisa asociācijas ar tiem, kam tuvāka Krievija. Ir grūti piemeklēt virzienu un nosaukumu šai jaunajai ideoloģijai, bet kā jau pieminēju - nesaskatu nemaz tik daudz līdzības ar liberālismu. Tas ka Soross pielieto liberālas metodes, tomēr nepadara to par liberāli, ja gala rezultāts izskatās pēc neokomunisma... bez tam ar to, kas notiek ASV ir ļoti daudz nepatīkamu asociāciju tieši komunisma sakarā un nekas jauns, īpaši ja aplūko ASV komunisma vēsturi 40tajos. Nav arī nekas patīkams mums, ja ievēro to, ka komunisms iefiltrējās ASV tieši pirms WW2 un visas šīs ideoloģiskās nesaskaņas arī diez vai miermīlīgi ir iespējams atrisināt, jo neviena puse to negrib.Neesmu Trampa atbalstītājs, bet tas ir kārtējo reizi mazākais no ļaunumiem. Trampu ir par ko kritizēt, bet vēl neesmu dzirdējis plašajā presē ka to kritizētu par tēmu. Šis tas no reālas kritikas ir lasīts, bet ļoti reti un izskatās, ka šajā teātrī, kas mums sarīkots nebūs ilgi aktuāls...

Atbildēt

RP

23.01.2018. 14:42

»

švamme

...


Piekrītu par visiem 100%

Atbildēt

švamme

23.01.2018. 14:02

Aizmirsu piebilst, ka ASV liberasti uzskata, ka valstij ir pienākums viņus uzturēt (tie ir vecāku pagrabstāvos dzīvojoši vīrieši spēka gados), ka, ja darbā liek strādāt, tas ir rasisms un cilvēktiesību pārkāpums, ka viņiem ir tiesības, bet pienākumi ir strādājošiem, ka vēsture ir nicināma, un pieminekļi ir rasistiski, jebkuru šķērsli savā ceļā uzreiz nodēvē par rasismu, jo argumentu nav. Ļoti neliels % ir izglītoti, viegli zombējamas cilvēku masas. Ar skumjām lasu, ka ir arī latviešu atbalstītāji, pārsvarā no pēckara imigantu publikas.

Atbildēt

švamme

23.01.2018. 13:05

»

Pats svarīgākais

Ir akūti nepieciešams nodefinēt kas jūsu un vēl dažuprāt ir liberasti - man šis krievu aizguvums ne īpaši patīk, jo tā izcelsme ir lamuvārds: liberāls + pederasts. Liberālisms mūsdienās neeksistē, bet tas eksistēja 19. gadsimtā, kad liberālisma plašākajā uzplaukuma laikā liberālisti dibināja Rodēzijas...Jūs, var redzēt interesējaties, bet no aizjūras grūti iedziļināties sīkumos, niansēs un faktoros no vēstures, kas izraisa to un šo. Detroitas (kā arī varbūt būsiet dzirdējuši par Baltimoru, tur ir tā pati situācija) problēma ir niggas, tie ir pārvaldījuši to pilsētu un noveduši līdz bankrotam, protams bija arī ārējie faktori, bet pie ekonomikas problēmām, ar fleksibilitāti bija iespējams izdzīvot arī tur, pat mašīnrūpniecību bija iespējams pakārtot jaunajai situācijai, bet mērkaķi nespēj pārvaldīt NEKO, pat ne savu saimniecību, tam ir neskaitāmi piemēri. Es nerunāju par atsevišķiem indivīdiem, ko arī var sastapt, patiešām inteliģentus ar citu vērtību sistēmu, bet 95% no viņiem, kā bija muslimu līmenī, tā arī būs. Afrikā ir lieli sasniegumi?, tā ir viņu dzimtene un tas ir viņu dzīves veids, bet piemēroties mūsu kultūras līmenim viņi netaisās. Man pat šķiet ka Āfrikā viņi ir vairāk civilizēti, nekā te uz pārtikas taloniem un visādiem pabalstiem. Tā ir atsevišķa tēma.

Kalifornijā ir cits stāsts. Kā jau minēju, tur ir laikam lielākais nelegāļu % un arī laika apstākļi ļauj, līdz ar to ekstremāli daudz bezpajumtnieku, kas dzīvo uz ielām. You Tubē var atrast videos ar tām ielām. Štata gavernmenta ideoloģija ir līdzīga merkeles, durvis vaļā, nāciet, kas grib, ar Meksiku robeža (tur, kur tas žogs ceļams) pa tuksnesi viegli nelegāli šķērsojama . Cik ilgi viņi spēs uzturēt tos barus, laikam jau līdzekļi sāk apsīkt. Pat par to bija vēsmas i-netā, ka Kalifornija attdalās un dzīvo savu dzīvi. Holivudas stāri jau izpelnījās nosodījumu un boikotu savas publiskās ignorances dēļ. Ja industrija ignorē savu patērētāju, cik ilgi tā izvilks? Līdz šim tā industrija baroja štatu, bet ar saviem politikas komentiem un tupajiem viedokļiem (pēc profesijas āksti) viņi apturēja savus ienākumus (ne nu gluži kā ar nazi, bet tās masas, kas izvēlēja Trump, nu noteikti uz viņu kīno neiet), kaut kur jau vēl to skatās, bet vidējais amerikānis ienīst (ne liberastu naidā, bet novēršas ar riebumu) Holividu un tās ākstus, neatbalsta viņu ienākumu avotu. Tos šovus ar resnajām dirsām, lezbietēm, agresīvajiem rasistiem niggām un ko tik vēl ne, domājiet kāds skatās, tā ir dzeltenās preses propoganda, ka kādam tas interesē. Un šaurie prātiņi visā pasaulē tiražē, kas pēc viņu saprašanas, ir "augstā māksla" vai "augsto mākslinieku"sadzīves aizkulises. Latvijā tiešām ir augsti mākslinieki, kāpēc tos aizvieto ar kardašjanu dirsām, es nesaprotu.
Kalifornijā ir ļoti dārga dzīve arī dēļ ģeogrāfiskajiem klimata apstākļiem, dabas stihijas noposta veselas ciemattipa apdzīvotās vietas, apdrošināšanas kompānijas, ja vēl kaut ko apdrošina tur, tad plēš deviņas ādas, jo tās stihijas tur ir bijušas nepārtraukti.
Atšķirīga situācija ar Detriotu, bet gala rezultāts izskatās būs līdzīgs, gan ne tik ātri. Šeit ir valstis valstī un katrai ir savi plusi un mīnusi. Es zinu noteikti, ka Illinois ir tuvu bankrotam, bija prognozes, ka tas notiks jau šajā janvārī, bet pēdējo infu nezinu, sāk jau mazāk interesēt. No tādiem štatiem bēg, jo tāpat kā Latvijā viņi māk tikai nodokļus celt, nevis savas rindas retināt. (Mums piem. nek.īp. nodoklis Ilinoisā bija 10 reizes lielāks nekā citā šatā, neprecizēšu). Arī i-netā var atrast infu, no kuriem štatiem cilvēki bēg, kā no LV, jo nespēj izdzīvot. To nav daudz, kādi 4 no 50. Mēs, pirms pārvākšanās ievācām info, arī par rasu %, jo tas nav mazsvarīgi (Detritas un Baltimoras piemērs) Pārvākties arī nav grūti (atkal ar LV nevar salīdzināt), darbu atrast jaunā vietā arī nav grūti, ja vairs nav jāknapinās, lai uzturētu uzpūstos valdības štatus, bet mierīgi savilkt galus ar galiem, ceļot un pirkt jaunus auto. Arī klimats nav masvarīgs, piem. uz Aļasku neko diži cilvēki nevēlas pārvākties, kaut gan tur ir brīnišķīga daba, bet ziemas garas, sniegotas un aukstas. Tikai romantiķi un krim. elementi (kas mēģina paslēpties mežos) ir iecienījuši dzīvi tur. Bet tur ir augsts darba roku trūkums un jebkurā profesijā tur darbu atrast ir ļoti viegli. Likums ir uz vietām, pašu rokās galvenokārt, tāpēc mežonīgi un saskaņā ar dabu.
Šatos uz pabalstiem un food stamps dzīvo tikai tie, kas negrib strādāt, un tie ir sevišķa cilvēku kategorija, kur milzīgs % ir atkal niggas. Atkal atsevišķa tēma. "Lauku štatiem", kā Jūs sakāt arī ir savi ienākumu, savs budžets, sava tāme un izlietojuma loģika. Tieši tādi štati visvieglāk piemērojas ekonomikas izmaiņām. Līdzekļi netiek izdalīti centralizēti, kā psrs.

Trumps ir populists, bet viņam arī ir augsta godīguma sajūta, pret vidējo amerikāni, kas arī bija viņa panākumu atslēga, viņš iebrauca, kā domā vidējā amerikāņu ģimenē, aiz vakariņu galda. Šovmenim tas asinīs un tas viņam arī palīdzēja. Bet pozitīvā ir ļoti daudz. Viņš solīja ka "nosusinās to purvu" un arī lēni, bet neatlaidīgi to dara. Ir ļoti daudzi, kam tas būs pēdējais spriedums un ārā no krēsla, ja ne aiz restēm, tāpēc tik daudzi liek sprunguļus viņa riteņos.
Obama ir narciss un muslims, kas darīja visu lai Ameriku nospiestu uz ceļiem, viņš ļāva ievest teroristus, ir vietas, dažas pilsēteles (Dearborn MI, Detroitas sastāvā), kas ir līdzīgā situācijā ar Londonu, bet patreiz to mēģina atrisināt (un arī tik daudz vairs nedzird par muslimu uzbraucieniem), lai nav Vācijas un UK liktenis, neierobežotās migrācijas dēļ. Viņš ir tipisks birokrāts, kas savā mūžā nekad nav strādājis. Arī par prezidentu viņš tika izvirzīts pretlikumīgi, jo nav dzimis ASV. Viņš nāk no politikāņu Čikāgas mafijas, tur kājas aug visai augsta ranga zagļu bandai, ir taču dzirdēti arī gad. kad kādu no viņiem iesēdina (nav brīnums, ka IL bankrotē). Viņu ievēlēja tikai viņa ādas krāsas dēļ. Bet pavērojiet, kā viņš runā, viņš kaifo no sevis, kā izskatās, kā skan - no sava imidža, spilgtāku Narcisu ilgi jāmeklē. Obamacare vēl nav aizvietota, jo viegla risinājuma te nav, kā nodrošināt med. aprūpi tiem, kam nav 1000-2000 mēnesī tikai par veselības apdrošināšanu. Piekrītu, tas ir solis uz sociālisma pusi, bet es nezinu ko tur mēģina likt tai pretī, vai kā likvidēt, godīgi sakot, neinteresējos, jo nav vajadzības. Un arī mentalitāte te cita, uz med. iestādi aiz gara laika, vai pēc receptes, kā LV neiet, ātros ar brūci, vai pat augstu asinsspiedienu nesauc. Cilvēki slimo, kā jau visur, bet pie ārstiem griežas tikai ar sarežģītām lietām, kā cilvēki to spēj paši noteikt, atšķirībā no LV, man grūti pateikt, bet tā ir, arī hospitālī strādāju, zinu drēbei oderi. Latvijā ir milzīga padomijas bagāža, tā likvidēsies varbūt vēl pēc paaudzes.
Es lietoju "liberasti" attiecībā uz neoliberāļiem, jo manai ausij tas skan atbilstoši viņu dabai, jo viņu rindās ir milzīgs % netradicionāļu (man nav nekas pret gejiem, ja to neiznes publiski). Ne jau vēsturiskā liberāļu ideoloģija, bet tas, par ko viņi ir pārvērtušies šodien.
btw, tieši universitāšu profesori ir pārsvarā ir tie neoliberālisma izplatītāji un iepotētāji jaunatnei.

Atbildēt

opā

23.01.2018. 09:50

»

Uldis

Liberasts ir sodomīts, kā Obama, Olands, Makrons, vai Junkers, kuri sevi tikai definē, kā liberāļus. Patiešām liberāļi bija Reigans, Tečere un Kols un izskatāts, tāds būs arī Trampa kungs. Vārda, bet ne melu brīvību


Makrons pagaidām gan ir visus pārsteidzis ar to, ka neturpina ierasto kursu un sāk saukt lietas īstajos vārdos, varbūt tur kaut kas labs sanāks.

Atbildēt

pesimistam

23.01.2018. 07:48

»

Pesimists

Mja... autoram un līdzīgi domājošajiem ruso un putinafobiem drīzāk derētu vēlēties: "Dod dieviņi man prātiņu


"Rusofobs", tas nozīmē baidīties. Neviens no jums nebaidās, jūs nicina un jūs izsauciet tikai pretīguma sajūtas. No fekālijām neviens nebaidās, kaut arī smaka nepatīkama.

Atbildēt

Uldis

23.01.2018. 07:44

»

Pats svarīgākais

Ir akūti nepieciešams nodefinēt kas jūsu un vēl dažuprāt ir liberasti - man šis krievu aizguvums ne īpaši patīk, jo tā izcelsme ir lamuvārds: liberāls + pederasts. Liberālisms mūsdienās neeksistē, bet tas eksistēja 19. gadsimtā, kad liberālisma plašākajā uzplaukuma laikā liberālisti dibināja Rodēzijas...


Liberasts ir sodomīts, kā Obama, Olands, Makrons, vai Junkers, kuri sevi tikai definē, kā liberāļus. Patiešām liberāļi bija Reigans, Tečere un Kols un izskatāts, tāds būs arī Trampa kungs. Vārda, bet ne melu brīvību.

Atbildēt

forcemajeure

23.01.2018. 06:28

funny, ka lielākā daļa un nemaz ne tik aprobežoto LV par USA īsti neko nezina. cnn, youtube, washington post.. valodas pratēji.. ja tur nodzīvotu gadiņu, aktīvi komunicējot, braukājot, tad varbūt rastos puslīdz reāls priekšstats. protams, ka tur nav leiputrija.
bet raksts ir ok. vienīgi par to brīvo tirgu īsti nesapratu - kur tad tas tagad ir brīvs? Ķīnas izpildījumā ar rekordzemo valūtu? Eiropā ar stutēto lauksaimniecību?
par komentāriem: neoliberālisms ir puslīdz zinātnisks termins. imo, pamatakmens ir tas, ka valstīm par visām varītēm jāaizstāv finanšu institūcijas. pārējās lietas izriet. pie kā noved - te mēs to labi zinām pēc pareksiem

Atbildēt

off-topic

23.01.2018. 05:31

»

Pesimists

Mja... autoram un līdzīgi domājošajiem ruso un putinafobiem drīzāk derētu vēlēties: "Dod dieviņi man prātiņu


Nu, kāpēc tik depresīvi? Mana vēlēšanās ir lai visiem tiek tas ko viņi vēlas - un jo ātrāk, jo labāk: amerikāņiem - Trampu, krieviem - Putjinu un latviešiem - saņemt tās solītās sprāgušā ēzeļa ausis... un ātrāk par 2050. gadu - neviens ēzelis tik ilgi nedzīvo!

Atbildēt

Pesimists

23.01.2018. 04:07

Mja... autoram un līdzīgi domājošajiem ruso un putinafobiem drīzāk derētu vēlēties: "Dod dieviņi man prātiņu..."

Atbildēt

Pats svarīgākais

23.01.2018. 02:59

»

švamme

Visas problēmas Kalifornijā ir dēļ liberastu koncentrācijas tur, pie tam viņi tāpat kā merkele ir pret nelikumīgu imigrantu izraidīšanu, vai kaut vai ierobežošanu. Pie tam tieši Kalifornijā atrodas visvairāk no liberastu apsēstajām universitātēm (par nemieriem tajās, kā Berkeley var izlasīt arhīvos...


Ir akūti nepieciešams nodefinēt kas jūsu un vēl dažuprāt ir liberasti - man šis krievu aizguvums ne īpaši patīk, jo tā izcelsme ir lamuvārds: liberāls + pederasts. Liberālisms mūsdienās neeksistē, bet tas eksistēja 19. gadsimtā, kad liberālisma plašākajā uzplaukuma laikā liberālisti dibināja Rodēzijas valsti Āfrikā, jo šajos privātajos procesos valsts neiejaucās un tieši tāpēc tas tika dēvēts par liberālismu.


CA var saprast, ka ir nežēlīgi dārgs štats, kur izdzīvot var sākot ar 200 000 un par zemāku algu nav jēgas strādāt. CA ir ne tikai pasaules izklaides industrijas galvaspilsēta Holivuda, bet arī štats kurā ir bezpajumtnieki, kas nevar tur atrast darbu.


Baidos sameloties - youtube diezgan svaigā video vai nu VICE vai kāds universitātes pasniedzējs stāstīja par šīm problēmām un ne tikai Detroitā tiek slēgtas slimnīcas, bet arī LA, kurā ir viena no milzīgākajām bezpajumtnieku problēmām. Sižetā kā reiz tika stāstīts par šādu bezpajumtnieku baru, kas apdzīvoja slēgtas slimnīcas kvartāla ielu. Pieņemu, ka eksistē arī statistikas dati, kas uzskaita, cik slimnīcas ir slēgtas, piemēram Obamas laikā... kad tika ieviesta tā dēvētā "Obama Healthcare".


Tas tiesa - salīdzināt ar ASV iedzīvotāju ienākumu līmeņus nevar, bet Latvijā lielākā daļa iedzīvotāju nemaz nepieder pie vidējā slāņa un ja ASV tādi iedzīvotāji strādā un vēl saņem pabalstus(vai pārtikas talonus), lai ir normāla alga, tad Latvijā tie kas nevar izdzīvot no darba un grib dzīvot, nevis tikai eksistēt, tad tie izceļo. Salīdzinājums gan nebija par to, ka šie iedzīvotāji var vai nevar izdzīvot ASV, bet par to, ka veselas cilvēku grupas izceļo no Kalifornijas un dodas dzīvot citur, jo CA nepiedāvā ne pieejamas skolas, ne arī pieejamas slimnīcas, ne arī vairs nodrošina drošību un šie līdzekļi kaut kur pazūd - vai nu nelietderīgi izlietojot vai arī nozogot un iebāžot savā vai kompanjonu kabatā un par šiem "lauku rajoniem" neliekas ne zinis - tāpat kā Latvijā.Tramps ir bijis ilgus gadus TV šova vadītājs, uzņēmies filmās - aktieru ģildes loceklis. Kuŗš nu vēl saprastu to suņu kažoku no iekšpuses... Tas ka viņš taisa šovu un saprot kā taisīt - tas ir drīzāk viņa pretinieku nopelns, kas dabūja to ko vēlējās, taisot savus smadzeņu skalošanas šovus. Ja šim fonam nepievērš uzmanību, tad būtu garlaicīgi. Ja Obama būtu prezidents, viņš uzskatītu par savu nopelnu, ka Ziemeļkoreja un Dienvidkoreja startē zem viena karoga, bet tas ir tiaki Trampa nopelns... neviens pat nepamanīja cik žigli Jong Uns nomainīja tēmu par raķetēm, ka saprata, ka var svilt pakaļa uz Olimpiskajām spēlēm, kas viņa režīmam vajadzīgas kā pīlei divritenis.

Atbildēt

švamme

22.01.2018. 19:50

»

Pats svarīgākais

http://wqad.com/2018/01/18/new-california-movement-hopes-to-create-51st-state-from-rural-counties...


Visas problēmas Kalifornijā ir dēļ liberastu koncentrācijas tur, pie tam viņi tāpat kā merkele ir pret nelikumīgu imigrantu izraidīšanu, vai kaut vai ierobežošanu. Pie tam tieši Kalifornijā atrodas visvairāk no liberastu apsēstajām universitātēm (par nemieriem tajās, kā Berkeley var izlasīt arhīvos).
Trampu ievēlēja nevis "lauku štati", bet pretēji Kalifornijai, loģiski domājošie un ar prātu draugos esošie (kāds bija vidējais latvietis pirms okupācijas). Pretēji Latvijai skolas un slimnīcas neslēdz, un arī vidējam slānim izdzīvošana nav tik knapa, kā Latvijā, salīdzinājums nevietā. Par vēsmām vēlētāju vidū, un to līdzību ar Trump situāciju, varbūt attāla līdzība ir, bet, atkal jau liberastu trūkums LV, tie daži simti (un piedevām vēl prātā apdalītie, kā tā, kuru pat uzaicināja uz liberastu ligzdu pamācīties) tur neko dižu nevāra. Lai kādus "civilizētus" sūdus politiķi taisa ASV, tautai iztika no tā nemazinās, Latvijā pretēji.
To "Steidzinātās derības" - vai būs vai nebūs OK ne tikai no Trumpa atkarīgs, pasaulē ir diezgan valstu ar valsts vadītājiem agresīviem psihopātiem, kam pirmajā vietā ir zīmēšanās pavalstniekiem, ne loģiska, līdzsvarota un miermīlīga ārpolitika, no viņu pamatdiagnozes saasinājuma pakāpes arī atkarīga visa zemeslodes nākotne.

Atbildēt

PS

22.01.2018. 18:38

kļūda tekstā: AAV(vai ja saīsinājums atšķiras no pieņemtās formas, tad tomēr to vajag norādīt iekavās, kā šajā komentārā)

Atbildēt

Pats svarīgākais

22.01.2018. 18:34

http://wqad.com/2018/01/18/new-california-movement-hopes-to-create-51st-state-from-rural-counties/

Par problēmām Kalifornijā bija dzirdēts gadu atpakaļ. Kaut ko līdzīgu pirms tam varēja domāt par Latviju, bet tas tomēr nav risinājums. Latvijā neviens mēdijs analītiski nav pat apspriedis, kāpēc Trampu ievēlēja šādi līdzīgi "lauku štati"... jo var rasties nepatīkamas paralēles ar Latvijas situāciju(un latvieši arī necieš paškritiku), kur atšķirībā no Rīgas, laukos skolām nepietiek naudas, tiek slēgti ceļi, slimnīcas utt. Latvijā gan to sauc par optimizēšanu un vēl kādos acis aizmālējošos vārdos, bet skaidrs ir tas, ka ne tur ne šeit neko nedara lai nodrošinātu cilvēkiem normālu dzīvi. Un nekas - pilnīgi nekas ko Latvijā dara nav nekas jauns - visus tos sūdus politiķi jau taisa citur - gan kaimiņos, gan bagātajās rietumvalstīs, gan arī - protams, banānvalstīs, tikai priekš Latvijas iedzīvotājiem daudz aktuālāk, ka šāds banānbizness notiek arī bagātajās valstīs - tikai mazliet civilizētāk.

Atbildēt

Pats svarīgākais

22.01.2018. 18:10

- bezdarba līmenis ir krities... un īpaši - melno vidū.

Atbildēt

Edge

22.01.2018. 14:12

»

Steidzinātās derības.

Tā tiek pasniegta Trampa darbība Baltajā namā - vai viss būs OK un kaut kas nenoies greizi? Visi esam riska zonā vienādi, lai ko mediji nevārītu


ASV valdības darba daļēja apturēšana: Senatori gatavo triju nedēļu plānu.
Ja kaut kas noies aizies kreizī, tad ASV jau savu parādu 20 000 000 000 000 USD apmēra pārliks uz trumpistiem visā pasaulē. Tad nu gan Ritvars daudz nedziedās slavas dziesmas...

Atbildēt

švamme

22.01.2018. 11:30

»

Only

proposition bets


kas te jo derēt, vai paredzēt, pirmā gada rezultāti "uz sejas", cita lieta, ka LV masmēdekļi VISI (varbūt Diena mazāk, nelasu to katru dienu, nav info, un šis ir vienīgais daudz maz neitrālais latv.valodā) ir proliberastu midzeņi un pasniedz visu kā reiz no trampa nīdēju, merkeles, EU lielāko demagogu skatu punktiem. Ja nezini valodu, nav iespējams orientētēs, kas notiek, arī ASV vienīgās ziņas, ko var skatīties bez riebuma sajūtas ir FOX, Trump pats veido uzrunas tautai un izvieto tās FB un YT, nepastarpināti ar kāda idiota pieņēmumiem un stulbo viedokli, līdz ar to melīgās "ziņu" vietnes agonē..., kaut gan vēl jau soros viņiem maksā.. arī pret-trumpa agresīvos protestus (ar demolēšanu, dedzināšanu un uzbrukumiem pat policijai) arī apmaksāja sosos, i-netā, pat var atrast viņa uzsaukumu, cik viņš maksā stundā, un kas viņiem jādara, liberasti uz doto brīdi vairs nav pat dienas ziņu apritē, gan jau viņi vārās savā sulā savās universitātēs, kur inficē visus studentus, bet arī tās attīrīs.

Atbildēt

Uldis

22.01.2018. 09:57

Izskatās, ka Trampa kungs varētu plūkt sava ģeniālā priekšgājēja, Reigana, laurus. Vērst par labu iepriekšējo valsts nodevēju vai idiotu nodarītu un izbeigt ļaunuma impēriju. Viņa liberālās reformas jau pamatīgi satraukušas Briseles prokremlisko neliešu, kas gribētu visu saregulēt un ielīst katra kabatā, prātus. Obamas izdzītais bizness pamazām atgriežas mājās un tam sekos arī ES barotāji - uzņēmēji.

Atbildēt

Edge

22.01.2018. 09:46

"Ir bijis labi. Pat labāk, nekā gaidīts. Dod, dieviņi, vēl septiņi gadi tā."
====================================================
Strādā Ritvar, strādā - par velti jau 30 grašus vairs nemaksā.
"No 2000. līdz 2016.gadam Latviju pametuši 100 000 iedzīvotāju ar augstāko izglītību, telekanāla LNT raidījumā "900 sekundes" teica Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans."

Atbildēt

Only

22.01.2018. 09:43

proposition bets.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

pietiek_kampt

Mums pilnīgi neparedzētām vajadzībām ļoti nepieciešami vēl divi miljoni nodokļu maksātāju naudas

FotoLatvijas Televīzija Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) 2020. gada 15. janvārī iesniegusi informatīvo ziņojumu par vidēja termiņa darbības stratēģijas (2020.-2022. gadam) ieviešanu un kapitālsabiedrības sekmīgai attīstībai nepieciešamiem priekšnoteikumiem. Ziņojumā apkopota informācija par šābrīža situāciju uzņēmumā.
Lasīt visu...

21

Intelektuālā atombumba

FotoCilvēce vēsturiski nesen ieguva atombumbu kā pagaidām efektīvāko līdzekli cilvēku fiziskajai iznīcināšanai. Taču cilvēce vēsturiski vēl nesenāk (no XX gs.70.gadiem) ieguva atombumbu  arī cilvēku garīgajai (apziņas, domāšanas, prāta, uztveres) iznīcināšanai, viņus neiznīcinot fiziski. Arī tas pagaidām ir efektīvākais līdzeklis attiecīgajā jomā. Tik efektīvs līdzeklis garīgajai iznīcināšanai nav ne reliģiskā dogmātika, ne politiski ideoloģiskā dogmātika. Šo līdzekli jāsauc par intelektuālo atombumbu.
Lasīt visu...

21

Mums būtu jāsāk uzvesties kā saprātīgiem vismaz līdz budžeta apstiprināšanai

FotoPēdējās dienās visi jau ir apjukuši no tā ziņu daudzuma, kas ar mediju un sociālo tīklu starpniecību nāk no Rīgas domes gaiteņiem. Izsekot, par ko kārtējo reizi kāds no partneriem ir apvainojies vai izteicis ultimātu, patiešām kļūst grūti, un es atvainojos rīdziniekiem par šo jucekli.
Lasīt visu...

21

2020. No Tuvajiem Austrumiem līdz Baltijai: ģeopolitiskās prognozes ASV un Irānas konflikta kontekstā

FotoĢeopolitiskās prognozes jaunajam gadam no dažādu politologu puses skan neviennozīmīgi un tās atšķiras gan pēc vektora, gan dinamisma - no globāla atomkara briesmām līdz Baltkrievijas iekļaušanai Krievijas iniciētajā “valstu savienībā”. Tomēr vairums ir vienisprātis, ka šis gads solās būt notikumiem bagāts.
Lasīt visu...

21

Pilnveidotais augstskolu pārvaldības modelis top necaurspīdīgi

FotoLatvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) nosūtījusi vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM), Latvijas Rektoru padomei, Augstākās izglītības padomei, Latvijas Universitāšu asociācijai, paužot iebildumus par necaurspīdīgo procesu, kādā top pilnveidotais augstskolu pārvaldības modelis. LIZDA sagatavojusi priekšlikumus augstskolu pārvaldības modeļa uzlabošanai. Priekšlikumi un iebildumi ir nosūtīti izvērtēšanai IZM.
Lasīt visu...

pietiek_postit

500 metru aptieku darbības ģeogrāfiskais ierobežojums jāatceļ, lai veicinātu medikamentu pieejamību un normalizētu zāļu cenas Latvijā

FotoNevalstiskā organizācija Impact 2040 vērsusies pie Valsts prezidenta, Saeimas deputātiem un Ministru kabineta ar ierosinājumiem grozījumiem noteikumos, kas regulē aptieku izvietojumu saistībā ar pēdējā laikā aktualizēto medikamentu pieejamības un to dārdzību Latvijā.
Lasīt visu...

21

Atklātā vēstule par ilgtspējīgu un gudru saimniekošanu Latvijas mežos

FotoMežs mūsdienās klāj vairāk nekā pusi Latvijas teritorijas, kas ir pēdējos 250 gados lielākā meža platība. Latvijas meža koku krājas pieaugums, proti, koksne, ko augšanas procesā saražo koki, saskaņā ar Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” veiktajiem pētījumiem veido apmēram 26 miljonus kubikmetru gadā, no tā izmantojam apmēram 16 līdz 17 miljonus kubikmetru, bet vismaz 6 miljoni kubikmetru koksnes atmirst citu faktoru – kukaiņu, slimību, vēja un sniega – dēļ. Tā rezultātā ik gadu koksnes krāja Latvijas mežos palielinās par aptuveni 3 līdz 4 miljoniem kubikmetru.
Lasīt visu...

12

Pašlaik galvaspilsētu vada Mata Hari, kas iepriekšējos 10 gadus veiksmīgi nēsājusi čemodānus aiz vajadzīgajiem cilvēkiem

FotoManiem kolēģiem Rīgas domē, kā man liekas, ir divas iespējas, kā pārvarēt pašreizējo krīzi. Viena - sarežģīta un godīga, otra - ātra un gļēva.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Pa Latviju klīst populāra nopūta - “Galvenais, ka šoreiz ir prezidents, par kuru nav kauns”

Tas, ko esmu ievērojis un sen sapratis - cilvēkiem ārpus Latvijas...

Foto

Neredzam nekādu iemeslu, lai kaut ko mainītu partijas darbībā arī pašlaik

Ņemot vērā situāciju, kāda izveidojusies saistībā ar ASV Valsts kases Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC)...

Foto

Kā Kariņa valdība iespēra zem jostas vietas Latvijai kā tiesiskai valstij

9.janvāra Saeimas plenārsēdē tika izskatīts deputātu pieprasījums Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam “Par valdības nespēju pamatot...

Foto

Cerību ideoloģija

Uz planētas pašlaik notiek sīva cīņa par pasaules kārtību. Cīņa notiek starp tiem, kuri vēlas dzīvot daudzpolārā pasaulē, kur pasaules kārtību nosaka vairākas spēcīgas...

Foto

IZM izteikti neieklausās profesionāļu viedoklī un nāk klajā ar nepārdomātiem priekšlikumiem

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) pēdējā laikā izceļas ar dažādu noteikumu aktīvu ražošanu, bet tas...

Foto

Vai LTV izplata viltus ziņas?

6. janvārī sabiedrība uzzināja par kārtējām vadošo darbinieku iecelšanām Latvijas TV. Zīmīgi, ka pārmaiņas skārušas tieši atbildīgos par saturu. LTV pavēstīja,...

Foto

„Mediju ekspertes” Rudušas piecpadsmitā darbavieta atbilstoši viņas vektoram būs valsts televīzija

No 2020. gada 6. janvāra Latvijas Televīzijas Programmu daļas direktores pienākumus pilnā apjomā sākusi pildīt...

Foto

Laimīgā dzīve ar “suņa s...iem” un prognozēšanas rutīna

Ar svešvārdu “rutīna” neapzīmē vienīgi šablonisku darbību, kad valda ilgi trenēts un stabils, taču ne visai simpātisks automātisms....

Foto

Iniciatīva: valsts un pašvaldību autotransportu aprīkot ar GSM GPS izsekošanas ierīcēm

Brīdī, kad valstī trūkst naudas mediķiem, demogrāfijas jautājumiem, ir nepieciešams arī palūkoties, kur varētu ietaupīt...

Foto

Daudzi šeit Latvijā savā apziņā vēl nedzīvo kā Eiropā, par kuru sapņojam

Eiropa. Brīvā Eiropa. Padomju Latvijas laikā tā bija katra latvieša sapnis. Nostāsti par turīgajiem...

Foto

Valdībai jāpievērš uzmanība nepilnībām regulējumā par aptieku izvietojumu

Augstākās tiesas (Senāta) Administratīvo lietu departaments 18.decembrī, izskatot pieteikumu par Zāļu valsts aģentūras izsniegtām atļaujām aptiekas atvēršanai, atcēla...

Foto

Elektriskā dzīve

Pagātne ir ne tikai notikumiem, bet arī idejām. Notikums bez idejas ir ikdiena, bet notikums ar ideju kļūst par vēsturi. Pagājušā gadsimta otrajā gadu...

Foto

Pagātnes fakti tagadnei

Latvijas sabiedrības kādā daļā joprojām saglabājas speciāli iezombētais melīgais priekšstats par “perestroiku/atmodu”. Daudzi turpina slavēt tādus VDK sameistarotos pseidonacionālos mistrojumus kā LTF, LNNK,...

Foto

Lai arī pamazām, tomēr tiesiskā situācija Latvijā uzlabojas

23. decembrī Satversmes tiesa (ST) par neatbilstošu Satversmei atzinusi normu, kas liedz kriminālvajāšanai izdotam Saeimas deputātam piedalīties Saeimas...

Foto

Datu valsts inspekcijas direktore jaunu izaicinājumu priekšā

Datu valsts inspekcijas vadītāja amatā tiku iecelta 2016.gada 5.aprīlī, neilgi pirms tika pieņemta Vispārīgā datu aizsardzības regula (2016.gada 27.aprīlī)...

Foto

No kā mums lūgt svētību jeb svētība vai lāsts?

Šajos Ziemassvētkos arhibīskaps Zbigņevs Stankēvičs aicina iznīcināt ļaunumu savās dzīvēs. Šai sakarā minēšu kādu piemēru, kur no...

Foto

Objektīvais faktors

Eksistenciālajai traģēdijai, kas latviešu tautā turpinās jau gadus trīsdesmit un izteikti triumfālu pakāpi ir sasniegusi “6.oktobra paaudzē”, ir objektīvs faktors. Tāds faktors patiešām eksistē...

Foto

Notiek sorosītu bezprecedenta uzbrukums Valsts policijai

Pēdējās dienās lielu vairumu Latvijas masu mediju ir pāršalkusi ziņa, ka it kā kāda persona terorizējot un vajājot žurnālistu organizāciju Re:Baltica un...