Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms gada Latvijas Televīzijas vadošie inženieri ziņoja, ka atrada Latvijas Televīzijas teritorijā Zaķusalā daudz neizmantotās un dārgās tehniskās aparatūras par desmitiem vai varbūt simtiem tūkstošiem eiro.  Pēc inženieru ziņām sapirktā un nevienam nevajadzīgā aparatūra stāvēja jau ilgu laika periodu – nevis gadu vai divus, bet gan piecus vai pat septiņus gadus.

Visu šo laiku Latvijas Televīziju vadīja un par tehnoloģijas sektoru bija tieši atbildīgs valdes loceklis un pēc tam vienpersonisks priekšnieks un valdes priekšsēdētājs Ivars Priede.   Iztērēja vairākus desmitus tūkstošus valsts naudas, tad sakrāva klusi pa kaktiem un noslēpa, bet pēc tam regulāri ar izstieptu roku gāja uz valdību prasīt vairāk naudas.

Nu nevar ticēt, ka Priede nezināja par šo slepeno noliktavu. Un droši vien zināja arī “lojālie” darbinieki, kuri klusēja. Interesanti, apmaiņā pret ko klusēja – pret to, ka netiks padzīti par neveiksmīgu iepirkumu, un pret “siltām” vietām un labām darba algām.

Agri vai vēlu, bet patiesība nāca gaismā, kad Priede vairs nesaimniekoja viens pats Zaķusalā un, kā tehniķi uzzināja, valde pieņēma lēmumu veikt neatkarīgu tehnoloģiju auditu – nevis LTV spēkiem (jo kāds taču visu laiku slēpa šos kambarus ar aparatūru), bet ar neatkarīga auditora palīdzību.

Bet Priedem kā joprojām atbildīgajām par tehnoloģiju sektoru tā arī nebija laika un visdrīzāk gribēšanas šo lēmumu pildīt. Un droši vien viņš cer, ka mediju apvienošanas procesā vai, pareizāk sakot, haosā to tūkstošiem vērto mantu varēs norakstīt.

Uz visa šī fona tagad LTV vairākus gadus bīda kā pa celmiem jaunus tehnoloģiju iepirkumus par vairākiem miljoniem eiro, un galīgi neveiksmīgi! Nav jābrīnās, ka nekas tā arī nav sanācis, un varbūt pat labi! Citādāk atkal kādā tukšā Zaķusalas kabinetā vajadzētu ieslēgt simtiem tūkstošus vērtas nepareizi nopirktās vai nu jau novecojušās aparatūras.  

Pagājušajā gadā vajadzēja beidzot nopirkt satura informācijas vadības sistēmu (digitālus risinājumus, kas ļautu beidzot LTV attīstīties) kopsummā par apmēram miljonu eiro, bet iepirkums izgāzās un ne reizi vien – un tā jau kādus septiņus gadus.

Vēl valdība ārpus kārtas piešķīra, ņemot vērā apdraudējumu no Krievijas puses, vairākus miljonus eiro divu pārvietojamo televīzijas (PTS) staciju iepirkumam. Šī iepirkuma ievilkšana nu jau ir bīstama nacionālās drošības interesēm, un tas arī netika uzsākts 2023. gadā, ka bija noteikts! Bet varbūt labi, jo prese jau rakstīja, ka Priede plānoja iepirkt šīm televīzijas stacijām tehniski novecojušu aparatūru (Delfi 7.11. 2023. “Kalvis Baumanis: Par korupcijas riskiem Latvijas Televīzijas 10 900 000 eiro iepirkumā” un Pietiek.com 7.11.2023. Par korupcijas riskiem Latvijas televīzijas 10 900 000 eiro iepirkumā: aicinu atbrīvot no amata LTV valdes priekšsēdētāju Ivaru Priedi).

Nu ko, kur varētu paslēpt nederīgās PTS kravas mašīnas ar novecojušu aparatūru? Kaut kur Zaķusalas ēkas pagalmā? Gan jau atrastu vietu, jo televīzijā viss notiek pa roku galam un, kā jau “Aizliegtais paņēmiens” stāstīja, pēdējos gados pamatīgi nolaistā ēkā gan jau atradīsies ne viens vien stūris, kurā neviens bez bailēm paklupt nevarētu ieiet...  

Un ko Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome jeb SEPLP? Atkal kautrīgi klusēs un tēlos nezinīšus?! Viens, tas apzinīgākais SEPLP loceklis, Sanita Upleja – Jegermane, vairs neizturēja šo totālo nolaidību un aizgāja.

Tā tas ir: samiernieciska pozīcija ar krievu valodu, skandāls ar cūku komiksu kā sviestmaize Krievijas propagandai, LTV katastrofāla nevarēšana atrādīt  simtprocentīgi patriotisku notikumu - hokeja komandas sagaidīšanu pie Brīvības pieminekļa, slēptā priekšvēlēšanu aģitācija pirms pagājušajām Saeimas vēlēšanām un paslēptu aprīkojumu par desmitiem tūkstošiem, neizpildītie svarīgākie iepirkumi – tas tikai liecina par pagrimumu, kas notiek nu jau vairākus gadus, un Ivars Priede tikai turpina “saimniekot”.

Un kāds būs nākamais Priedes pārsteigums - vēl kāds "komikss" vai kāds skandalozs LTV tehnisks feilers?  Bet maksās par to no valsts budžeta - no mūsu kabatām.

9.03.2023

SIA «Latvijas Televīzija»

Zaķusalas krastmala 33, Rīga, LV—1050, Latvija

Valdei

Audiovizuālās ražošanas nodaļas vadītāja Dāvja Jaunzema, Tehnoloģisko sistēmu atbalsta un drošības nodaļas vadītāja Intara Nagļa un Videomontāžas nodaļas vadītāja Jāņa Kazuļa

Iesniegums

Lūdzam Valdi izskatīt iespēju ierobežot bijušā Tehnoloģiju daļas vadītāja Arņa Šeibes iespējas pieņemt vienpusējus un subjektīvus lēmumus iepirkumu darba grupās un komisijās. Pašlaik ļoti bieži nākas sastapties ar situāciju, kad kopīgi pieņemtie un pirms tam sapulcēs izdiskutētie lēmumi vienkārši netiek ņemti vērā. Līdz ar to praktiski visās Tehnoloģiju daļas nodaļās ir nesapratne par nevēlēšanos izskatīt citus, alternatīvus risinājumus, kas bieži vien ļautu ietaupīt līdzekļus, bet pats galvenais, atbilstu LTV ražošanas reālajām vajadzībām. Un tas rada zināmas bažas par Arņa Šeibes nepietiekamu kompetenci.

Tāpat esam saskārušies ar situācijām, kad iekšējās LTV sapulcēs izrunātā informācija ir tikusi nodota produktu izplatītājiem un integratoriem pirms sarunu uzsākšanas ar tiem.

Esam konstatējuši arī nelietderīgu jau nopirktās tehnikas izmantošanu, kad Dāvim veicot inventarizāciju studiju noliktavās ir atrasta novārtā atstāta tehnika desmitiem tūkstošu eiro vērtībā, kas pašlaik atkal tiek izmantota ražošanā.

Mēs ļoti bieži arī nevaram saņemt atbildes uz tehniskajiem jautājumiem par studiju un režiju uzbūvi, kas tika veikta laikā, kad Arnis Šeibe bija Tehnoloģiju daļas vadītājs.

Dāvis Jaunzems

Intars Naglis

Jānis Kazulis

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē izskatīja...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...