Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rēgi atkal klīst pa Eiropu… Holokausta un komunisma rēgi. Notikumi Izraēlā ir pamodinājuši antisemītisma un terora dēmonus.

Šajos nemierīgajos laikos Latvijas valdībā ir partija Progresīvie, kura sevi pozicionē kā kreisu politisku spēku. To atklāti atzīst partijas līdzpriekšsēdētājs Andris Šuvajevs.

Šie politisko spēku apzīmējumi nāk no Lielās Franču revolūcijas, kad Nacionālajā sapulcē centrā sēdēja mērenie republikāņi (žirondisti), labajā pusē -  konservatīvie monarhisti (lafjani), kreisajā pusē - revolucionāri radikāļi (jakobīņi - Robespjērs Dantons, Marats).

Vadību sagrāba kreisie, kuri vienmēr ir bijuši izcili skanīgos lozungos - Brīvība, vienlīdzība, brālība, kas rezultējās Lielajā terorā ar balles karalieni Madame Guillotine un Dantona pravietiskajiem vārdiem - Revolūcija aprij savus bērnus… Jo kreisā radikālisma pamatlicējs ir Robespjērs. No tiem laikiem Eiropas parlamentos tā arī sēž: labajā pusē - par tradicionālajām vērtībām, pa kreisi – mēs jaunu pasauli sev celsim.

Ar klasisko marksismu (Markss, Engelss, Ļeņins) latvieši iepazinās PSRS okupācijas laikā: vadošais spēks – proletariāts, mērķis - komunisms, kur no katra pēc spējām, katram pēc vajadzībām. Ar ko tas viss beidzās, vismaz mana paaudze, kura piedzīvoja PSRS sabrukumu, var liecināt…

Neomarksisma teorijas attīstījās Eiropas un ASV universitāšu liberālajās aprindās. Viena no pazīstamākajām ir Frankfurtes skola (Max Horkheimer, Jürgen Habermas, Oskar Negt) - buržuāziskā šķiru sabiedrība ir pārvērtusies par monolītu, totalitāru sistēmu, kurā proletariāta neesamības dēļ revolucionāra loma sabiedrības pārveidē pāriet uz intelektuāļiem un autsaideriem. Mērķis ir nevis radīt komunistisku sabiedrību, bet uzlabot kapitālistisko/industriālo. Sev par labu, protams. BLM, Me Too, Zaļie (Grēta Tunberga), vispār visas Woke kustības balstās neomarksisma ideoloģijā.

Man (ļoti personīgi man) Progresīvie atstāj sintētiska un sintezēta produkta iespaidu, kurš mākslīgi radīts noteiktiem mērķiem un pēc atstrādātām polittehnoloģijām. Panākumi Rīgas Domes vēlēšanās izskaidrojami ar noteiktu sociālo grupu pieprasījumu pēc partnerattiecību (LGBT) attiecības legalizācijas. Attīstībai/Par sevi pilnībā bija diskreditējusi korupcijas skandālos, kamēr par Progresīvajiem ar līdzīgu piedāvājumu sabiedrība neko nezināja - melnais zirdziņš. Abi politiskie spēki konkurē, jo tiem ir viens vēlētājs. Turklāt šis elektorāts ir koncentrēts Rīgā, bet pārējos vēlēšanu apgabalos ar atbalstu ir vāji. Saeimas vēlēšanās sabiedrība jau par Progresīvajiem zināja daudz vairāk (Rīga nekad nav bijusi tik nolaista), tāpēc rezultāti bija daudz pieticīgāki. Ļoti pieticīgi - ap 6%.

Daži mani secinājumi par Progresīvajiem

1 Progresīvie (ar jaunatnes organizāciju Protests) sastāvs man asociējas ar muzikālajām Fabrikām, The Idol un tamlīdzīgiem realitātes šoviem, kur mākslīgi taisa publiskas personas. Jo pārāk daudz Latvijas sabiedrībā pazīstamu uzvārdu… Justīne Panteļējeva, Marta Bogustova, Jēkabs Kārlis Rasnačs un Edvards Kārlis Vonsovičs… No kolaborantiem līdz rabarberiem… Un cik vēl līdzīgu personāžu no ne tik publiski zināmām, bet ļoti situētām ģimenēm. Šiem jaunajiem censoņiem ir idejas un ideoloģijas, viņiem tikai nav ideālu. Jo no kurienes…

Pilnīgi jaunās krāsās izgaismojas senā sāga par šoferu dēliem, kad mediji uzrīkoja grandiozu skandālu. Varbūt problēma, ka šofera dēls vienkārši nevar pretendēt uz augstu  amatu, jo vecākiem nav pietiekami augsts sociālais statuss? Tas jau ir rādītājs drastiskai sociālai nevienlīdzībai Latvijā, kur sociālie lifti nestrādā, ja kritērijs karjeras attīstībai ir vecāku sociālais un finansiālais stāvoklis. Tad jau krīzes laikā būs kā Ukrainā, kur šoferu dēli cīnīsies frontē, bet kungu bērni uzdzīvos Monako.

2. Daudzi, īpaši vadošajā grupā, savu politisko darbību ir sākuši Saskaņā vai citādi ir bijuši ar to cieši saistīti. Daudziem ir radnieciskas saites Krievijā - kam māsas Čečenijā, Dagestānā, kam citi radi. Bet Krievijas specdienesti nekad nav mocījušies ar pārlieku ētiskumu un morāli, viņiem visi līdzekļi mērķa sasniegšanai ir gana labi…

3. Nekas nav tā, kā izskatās. Spriežot pēc sociālajiem tīkliem, Progresīvie neatstāj nopietnu ļaužu iespaidu. Feministe, kas skrien pakaļ Bolt kurjeram, kurš viņu nosaucis par smuko. Musulmanim. Ar suni. Jauneklis, šauriem pleciņiem, bet t-kreklā, uz kura Ugo Čavesa noģīmis ar sloganu – demokrātija=sociālisms. Un man patiešām žēl, ka viņam to nav izdevies piedzīvot… Rīgas eksaltētās domnieces - koku spīdzinātājas un podu speciālistes. Un, protams, Latvijas enfant terrible - Selma, kurai katrs tvīts ir hīts. Kuba viņu jau sen ir pelnījusi…

Bet, kad notika valdības veidošana, tad dāmas un jaunekļi rātni stāvēja pie ratiem, Koalīcijas sarunas veda kungi labākajos gados. Tā teikt, jokus pie malas, zini, sieviete, savu vietu - lietas nopietnas. Tad parādījās īstie partijas lietu bīdītāji un varas turētāji.

Kāds tad ir šī politiskā projekta mērķis? Valdībā Progresīvo pārziņā ir trīs ministrijas.

Satiksmes ministrija – stratēģiskās komunikācijas un projekti. Kaspars Briškens no 2014. gadā ir strādājis projektā Rail Baltica, sākotnēji par padomes locekli, vēlāk ieņemot stratēģijas un attīstības vadītāja amatu. Pēc kļūšanas par satiksmes ministru Briškens beidzot ir sapratis, ka Latvija nespēs īstenot EK prasības projekta izpildē, kas nozīmē grandiozas finanšu sankcijas un nopietnus riskus, ka Rīgā varbūt būs jaunas dzelzceļu staciju ēkas un termināļi, bet nebūs paša dzelzceļa. Bet šai dzelzceļa līnijai ir nopietna funkcija Latvijas militārās aizsardzības infrastruktūrā. Respektīvi, tiek sabotēti nacionālās drošības uzstādījumi Latvijas integrācijā NATO kolektīvajā aizsardzībā. Līdzīgi kā ar robežas izbūvi. Tāpat Briškens līdz 2020.gadam ieņēmis nacionālās lidsabiedrības AirBaltic padomes priekšsēdētāja vietnieka amatu. Arī šai akciju sabiedrībai finanšu rādītāji ir visai šaubīgi. Nodokļu maksātāji tā arī nesaprata - apsprieda vai neapsprieda Ministru kabinets valdības evakuācijas lidojumu nodrošināšanu krīzes gadījumos un nepieciešamību iegādāties privāto lidmašīnu premjera vajadzībām, jo tik un tā lido tikai ar privātajiem džetiem? Tā teikt, esam mēs skaisti piloti, lidojam ar savu flotiAr samaļotiem!

Kultūras ministrija - nacionālā identitāte. Kultūras ministre Agnese Logina kā prioritāti ir definējusi krievvalodīgo mediju labklājības nodrošināšanu uz Dziesmu svētku tradīcijas un kultūrizglītības rēķina. Dziesmu svētki izdzīvos, varbūt nometīs lieko un pompozo, bet izdzīvos, toties kultūrizglītības sagraušanai var pietikt ar pāris gadiem, atjaunot to būs faktiski neiespējami. Pēc Progresīvajiem kaut vai ūdens plūdi.

Es šeit neapspriedīšu Loginas dilemmu ar Vāgneru vai Verdi, kā arī kāzusu ar Latvijas valodu, viņai patiešām izdevās sabiedrību uzjautrināt un izklaidēt, jo nekas nav tik amizants kā nekulturāla kultūras ministre. Pēdējā atziņa, ar ko Logina aplaimoja kultūras nozari – „Digitālo spēļu nozarei Latvijā ir liels potenciāls. Šī nozare ir daļa no radošajām industrijām. Jau pēc nedēļas tiksimies ar spēļu izstrādātāju pārstāvjiem, lai pārrunātu tālākos darbus nozares atbalstam un attīstībai.” Sapratāt, plebeji, ar saviem muzejiem, bibliotēkām un mūzikas skolām? Vēl dziedāsiet Gaismas pili? Vispār… ir smieklīgi! Pat, ja ir skumji.

Bet Agnese Logina ir tikai Karalis politikas šaha spēlē, bet Dāma ir cita Agnese.

Agnese Lāce sabiedrības ievērību guva pasākumā Lampa, kur stostījās, stomījās, bet beigās paziņoja (cik no tām juceklīgajām frāzēm varēja saprast), ka latvieši vairs nedrīkst pieminēt deportācijas un citas okupācijas režīma nodarījumus, jāaizmirst un jādzīvo tālāk. Es sākumā viņu noturēju par klaida latvieti, jo ļoti slikta latviešu publiskā runa, varbūt angļu valodā ir labāk. No tās pašas plejādes, kur Ilze Brants-Kehre, kuru kā ANO ģenerālsekretāra vietnieci cilvēktiesību jautājumos ļoti uztrauca Maskavas patriarhāta Pareizticīgo baznīcas tiesību pārkāpšana, kad Ukraina pārņēma savā valdījumā Kijevas Pečeru lavru (klosteris), un Nils Muižnieks, kurš par Latvijas - Baltkrievijas robežas nelegālo robežpārkāpēju cilvēktiesībām regulāri brēc kā briedis pie ūdens.

Ar šiem trimdas latviešu pēcnācējiem ir līdzīgi kā ar sportistiem, kuri savās mītnes zemēs nav izredžu, jo konkurence par lielu, tāpēc tiek meklēta cita valsts, zem kuras karoga startēt augstākajā līgā, tāpēc kandidē amatiem no senču izcelsmes zemes. Pēc neatkarības atgūšanas perfekta angļu valoda un Eiropas universitātes viņiem deva priekšrocības par vietējiem. Latvijas specifika ir liela krieviski runājošo iedzīvotāju daļa un ES ārējā robeža. Kāds bija, ir un būs ļoti ieinteresēts, lai robeža stāv brīva un krievu valodas intereses nekādā veidā Latvijā netiek ierobežotas. Interesanti, kurš tas varētu būt?

Bet nu latviešu jaunajai paaudzei angļu valoda nav problēma, tāpēc nākamais cilvēktiesību (visu, izņemot latviešu, balto un hetero) sargātājs jau tiek meklēts no vietējiem kadriem.

KM parlamentārā sekretāre Agnese Lāce - EDSO Augstā komisāra mazākumtautību jautājumos birojs (pie direktores Ilze Brants-Kehre), Providus, Sabiedrības integrācijas fonds, ANO Bēgļu aģentūra, kampaņas Atvērtība ir vērtība vēstnese.

Ilze Brants-Kehre - Latvijas Cilvēktiesību centrs, ES Pamattiesību aģentūra, ANO Cilvēktiesību padomē

Nils Muižnieks – Sorosa fonds, Eiropas Komisija pret rasismu un neiecietību, Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs, Amnesty International Eiropas Reģiona direktors.

Ja taka ir iestaigāta, kāpēc meklēt jaunus ceļus? Es domāju, ka tieši Agnese Lāce ir tā Progresīvo biedre, kuras karjera tiks mērķtiecīgi bīdīta starptautiskā līmenī. Tā teikt, Nila un Ilzes jaunā maiņa.

Aizsardzības ministrija – nacionālā drošība. Attiecībā uz nacionālo drošību pieņemu, ka aizsardzības ministra darbību ļoti cieši pieskatīs mūsu stratēģiskie partneri, jo jau no publiskajos avotos pieejamās informācijas paceļas pārāk daudz sarkano karogu… Daudz par daudz... Valdības veidošanas laikā Andra Sprūda izteikumu retrospekcija radīja šokējošu iespaidu uz visiem – gan vietējiem, gan svešiem, gan Krievijas, gan Ķīnas sakarā. Tie bija nevis nejauši izteikumi, bet gan sistemātiska, sistēmiska un konsekventa retorika. Es nedomāju, ka Latvijas stratēģiskie partneri rīkos publisku skandālu, bet šaubos, ka viņiem ir radies labs iespaids. Bet viņiem ir iespējas iespējamo kaitējumu ierobežot. Ungāriju un Turciju kaut kā notur rāmjos, tad arī ar Latviju tiks galā.

Gan Progresīvie, gan partijas jaunatnes organizācijas Protests aktīvi iestājas Hamas atbalstam, ko var plaši vērot gan aktivitātēs sociālajos tīklos, gan ielu pasākumos (Briselē), gan publisko vēstuļu rakstīšanā ar prasību par Palestīnas valsts atzīšanu un uguns pārtraukšanu Gazas joslā. Progresīvie tā viegli ir pateikuši nosodījums Hamas  teroristiskajam aktam - tā teikt, fui, fui…, bet prasību palestīniešiem pirms kara darbības pārtraukšanas vispirms atdot nolaupītos, vismaz bērnus un sievietes, kā arī izdot tiesāšanai slepkavas un izvarotājus, teroristiskās organizācijas vadītājus progresīvie nav izvirzījuši. Bet jaunās ebreju sievietes 7.oktobra rītā mira mocekļu nāvē, līķiem pat gūžu kauli bija salauzti - tik mežonīgas grupveida izvarošanas. Ko tie necilvēki darīja ar bērniem un arī vīriešiem - es pat komentēt negribu.

Zīmīgi, ka Progresīvos nemaz neuztrauc pašlaik notiekošais genocīds Sudānā vai kurdu problēmas nodibināt savu valsti. Jo patiesais iemesls ir antisemītisms, nevis humānisma apsvērumi. Tā ir kolektīva un vienota globālo kreiso politisko spēku pozīcija, kas ir centralizēti formulēta, ko pierāda jaunā kreisā Spānijas premjera izteikumi ķīlnieku nodošanas procedūras laikā uz Ēģiptes robežas, par kuriem Izraēla jau ir iesniegusi protesta notu Spānijai. Un, protams, tā pilnībā sakrīt ar Putina retoriku šajā lietā.

Latvijai ir smaga pieredze ar okupācijas režīmu - PSRS un Trešais Reihs - vēsturisko mantojumu, tai skaitā totalitāro režīmu kolaborantu atstāto, tāpēc nopietni jāuztver potenciālo komunisma cēlēju un sinagogu dedzinātāju iespējamais apdraudējums, kā to pašlaik dara Vācija.

Valdības veidošanas process uz mani atstāja nomācošu iespaidu. Viss iet postā… Un es vīlos jaunajā Latvijas prezidentā Edgarā Rinkevičā. Kaut kā man šķiet, ka viņš ir no politiķiem, kuriem sev būs jādod atbilde, vai tiešām Parīze ir mesas vērta?...

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...