Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA “Rīgas Meži” vadība (attēlā – valdes priekšsēdētāja Anita Skudra) piespriedusi nāvessodu 42 sataltbriežiem, kuri dzīvo briežu dārzā “Rīgas brieži”. Šis nav tradicionāls briežu dārzs, bet 100 ha iežogota teritorija, kur brieži jau vairāk nekā 20 gadus dzīvo savvaļas apstākļos. Vienlaikus šie nožogotie 100 ha ir arī vides projekta “Zaļā klase” teritorija, ko apmeklē skolēni. Un tagad, 2023.gadā pašvaldības uzņēmums “Rīgas Meži” nolēmis no staltbriežu ganāmpulka atbrīvoties, tos brutāli un nežēlīgi nošaujot. Šobrīd tiek meklēts izpildītājs – bende.

Šā gada 16.maijā uzņēmums jau otrreiz organizēja izsoli par medību tiesībām briežu dārzā “Rīgas brieži”. Saite uz izsoles dokumentāciju: https://www.rigasmezi.lv/lv/aktualitates/izsoles/?doc=12431

Atverot šo saiti, izlasīsiet izsoles nolikumu un līgumu, kāds tiktu noslēgts ar uzvarētāju. Nolikumā norādīta izsoles sākuma 6750.00 EUR un tabulā ar staltbriežu sarakstu konkrētas summas gan par izcilus ragus nesošajiem buļļiem, gan briežu govīm, no kurām lielākā daļa ir grūtas, gan arī par mazajiem briedēniem. Darījums ir visnotaļ izdevīgs, ja galā redz medījuma gaļas kilogramus.

Par sarūgtinājumu “Rīgas Mežiem” Latvijas medniekiem ar vērtību sistēmu viss ir kārtībā, jo arī šoreiz neviens izsolei nepieteicās, un jau otrreiz tā beidzās bez rezultāta. Katram normāli domājošam cilvēkam ir skaidrs, ka tās nav medības, bet visprastākā dzīvnieku slaktēšana, tos likvidējot norobežotā teritorijā.

“Rīgas Mežu” cinisms ir vēl lielāks, jo, kā jau minēts, briežu dārza teritorija ir arī vides projekta “Zaļā klase” atrašanās vieta, kuru apmeklē skolēni, lai izzinātu dabas daudzveidību, cilvēku un meža dzīvnieku attiecības un savstarpējo mijiedarbību. Pāri tam kopš nesena laika tas viss tiek iznomāts korporatīviem un saviesīgiem pasākumiem.

Neraugoties uz to, ka briežu dārza “Rīgas brieži” un “Zaļās klases” juridiskā adrese ir Tīnūžu pagasts un ir iespējams saņemt medību atļauju, teritorija robežojas ar Ogres pilsētu. Pilsētās medības netiek atļautas, bet turpat pie robežas pārdesmit metrus tālāk to drīkst. Ogrēnieši gar šo žogu pastaigājas, skrien un nūjo. Daļa teritorijas robežojas ar Ogres kapiem. Tātad šādas medības būtu ļoti bīstamas ne tikai “Zaļās klases” apmeklētājiem, bet arī Ogres iedzīvotājiem.

Skaidrs, ka 42 briežus nevarētu nošaut vienā dienā un cilvēki pamanītu, ka tur notiek kaut kas netipisks, un dzirdētu šaušanas troksni. Lai to slēptu un nodrošinātos, līgumā ar izsoles uzvarētāju ir punkts (4.1.10.), ka dzīvnieki jānogalina, izmantojot ieročus, kas ir aprīkoti ar skaņas slāpētāju, un izmantojot svinu nesaturošu munīciju. Lai “darbiņš” tiktu izpildīts noteiktajos termiņos - laikā no 15.08. 2023 līdz 31.12.2023, “Rīgas Meži” līguma nosacījumos ir pretimnākoši un izsoles uzvarētājam ļauj un pat uzliek par pienākumu briežus pirms nāves piebarot (līguma punkts 4.1.16.). Tad, kad viņi ēd, viņus viegli nošaut!

Rīgas pārmaiņu koalīcija ar “Progresīvajiem” priekšgalā, kas arī atbild par SIA “Rīgas Meži” darbu, atlaižot iepriekšējo valdi, uzrīkoja skandālu par notiekošo “Zaļajā klasē” un sagrāva šī projekta reputāciju. Skandāla iniciatore bija tagadējā valdes priekšsēdētāja Anita Skudra. Ņemot vērā to, ka projekta darbība un filozofija nav mainījusies, pašu izlietās samazgas ir jāsaslauka. Lai ar to tiktu galā, vides projektam “Zaļā klase” šajā pavasarī tika mainīts nosaukums. Tagad tas ir – “Vides izglītības programma “EkVidO2””. Sarežģīti, samudžināti un pārgudri!

Programma piedāvā klātienes ekskursijas un citas aktivitātes “EkVidO2” kompleksā Tīnūžu pagastā, Ogres pievārtē, tai pašā briežu dārzā “Rīgas brieži”. Tur viena no aktivitātēm šoruden varētu būt nogalināto briežu asinspeļķu apskatīšana!

“Rīgas Mežu” valde meistarīgi prot jaukt sabiedrībai prātus un izlikties par to, kas tā nav, piesedzoties ar frāzēm par ilgtspēju, attīstību, profesionālismu, nulles toleranci un vēl tur sazin ko... Facebook lapā cilvēki tiek aicināti - “EkVidO2” kompleksā Tīnūžu pagastā, Ogres pievārtē izbaudīt “citas aktivitātes”. Palasot citīgāk, uzzinām, ka šī ir vieta, kur rīkot ballītes, svinēt jubilejas, organizēt korporatīvos pasākumus, ballēties līdz rīta gaismai. “EkVidO2” Facebook lapā starp neskaitāmiem stāstiem par putnu būrīšu naglošanu ir atrodamas arī reklāmas, kas aicina šeit jautri pavadīt laiku. Tas ir tieši tas, par ko “Progresīvie” Staķis, Kossovičs, Cepurītis un Skudra iepriekšējo “Rīgas Mežu” valdi apsūdzēja un atlaida, kaut arī nekas tāds nenotika, nebija plānots un pat nevarēja notikt. Tagad patiešām uzdzīve var sist augstu vilni!

Cepurīša kungs, kur tad ir tās mācību programmas un materiāli, kurus jūs solījāt? Kossoviča kungs, kāpēc vēl arvien pastāv un aktīvi darbojas šī pirtij līdzīgā māja? Vai brieži jānošauj tādēļ, lai netraucē ballīšu viesiem?

Ja kāds vēlas jautri, netraucēti un komfortabli, kaut ko nosvinēt pie dabas, tad cenrādi atradīsiet šeit, “Rīgas Meži” mājaslapā file:///C:/Users/user/Downloads/EkVidO_cenradis_19_04_2023.pdf

Izņemtot nosaukumu maiņu un vietas iznomāšanu uzdzīvei, nekas “Zaļajā klasē”, piedodiet, “EkVidO2” nav mainījies! Ak, jā – vēl jānošauj brieži, kuru fotogrāfijas klientu pievilināšanai tiek eksponētas šī vides projekta Facebook lapā. Piemēram, šī gada 27.janvārī Felix Flores foto reportāža “Mūsu vides izglītības centra iemītnieki”, un uz jums ar lielām acīm raugās skaisti brieži.

Neoficiālās sarunās ar uzņēmuma darbiniekiem izdevās uzzināt, ka tagad briežu bende tiek meklēts starp “Rīgas Mežu” darbiniekiem! Vēl tikai jāpiemin vairāk nekā pirms gada filmētais De Facto raidījums, kurā iepriekšējai valdei tiek pāmests, ka 20 brieži izlaisti savvaļā, turklāt tie nebija marķēti ar krotālijām, kā tas ir briežu fermās. Kam gan brīvā mežā tas būtu vajadzīgs? Vēl tagad palikušie 42 brieži nav marķēti! Un droši vien to nekad nevajadzēs darīt, jo līdz gada beigām staltbriežu vairs nebūs.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

FotoRīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama no 6. jūnija līdz 15. jūnijam.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

FotoAr katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta vēlēšanas jūnija sākumā nav izņēmums. Lasām likumu un aplūkojam, kādas jaunas iespējas un ērtības šogad ieviestas nobalsošanā.
Lasīt visu...

6

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

FotoLaikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā dzīvojošajiem Krievijas pilsoņiem jāpierāda savas latviešu valodas zināšanas, Latvijas Televīzija (LTV) kā tāds atpakaļrāpulis nākusi klajā ar paziņojumu, ka Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates tā rīkos arī krievu valodā!
Lasīt visu...

18

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

FotoLatvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates.
Lasīt visu...

6

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

FotoŅemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā iebrukuma Ukrainā ar Latvijas medijiem ir jākumunicē Latvijas valsts oficiālajā – latviešu – valodā. Arī Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu laikā diskusijām medijos jābūt tikai valsts valodā, tādēļ politisko partiju apvienības Jaunā Vienotība pārstāvji nepiedalīsies priekšvēlēšanu debatēs un raidījumos, kas notiks krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...

Foto

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? 8 no 10 stabila

Cik stabila ir Evikas Siliņas koalīcija? Es teiktu 8 no 10 stabila, jo…  Jaunā Vienotība (JV) ir atdevusi...

Foto

Jūs smiesieties, bet neko ticamāku mēs nespējām sacerēt

Politisko partiju apvienība Jaunā Vienotība vēršas Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (turpmāk KNAB) ar iesniegumu par slēptās priekšvēlēšanu aģitācijas vēršanu...

Foto

Zog, acīs skatīdamies, bet stāsta, ka tas visvairāk ir vajadzīgs pašiem apzagtajiem

Jampadracis ap Lucavsalas ežiem un futbola stadionu parādīja, cik dīvainā Latvijā mēs dzīvojam. Turklāt...

Foto

Cīņā pret nomelnošanu un nevajadzīgām intrigām – Mūzikas akadēmijas skandāla aizkulises

Vēlos padalīties ar sajūtām un lieliem novērojumiem par to, kas notiek, - par reālo situāciju...

Foto

Krievijas aktivitātes var uzskatīt par šokējoši efektīvām, un Latvijas „sabiedrisko” mediju mērķtiecīgā kampaņa par krievu valodu šobrīd jāskata šajā kontekstā

Drošības eksperti vienbalsīgi norāda uz to,...

Foto

Sankciju patiesais labums: Apvienotā saraksta plāns aizvērt ostas varētu arī nebūt nejaušs

Deklarētais mērķis - atbalsts Ukrainai Latvijas ostu paralizēšanai - šķiet šizofrēnisks, jo kā gan...

Foto

Priekšlikums ir tikai par mūsu nodokļu maksātāju segtajām atlīdzībām

Atsaucoties uz 2024. gada 18. aprīļa publikāciju "Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām,...

Foto

Aicinājums valsts amatpersonai Kristovskim: pirms publicēt ziņas par svešām algām, atklājiet savus ikmēneša ienākumus!

Ģirts Valdis Kristovskis iesniedzis Saeimā priekšlikumu publicēt jebkuras valsts amatpersonas ienākumus ik...

Foto

„Re:Baltica” cenšas izdarīt uz spiedienu uz Sabiedrības integrācijas fondu, tam izvērtējot šīs organizācijas rīcību ar nodokļu maksātāju naudu

Publiskajā telpā tiek apspriesta Re:Baltica projektu vērtēšana, kuri...

Foto

Mazie modulārie kodolreaktori (SMR) – sapņi un realitāte

Igaunija plānojot būvēt divus līdz četrus, savukārt Polija pat 25 mazos kodolreaktorus. Presē bija pārmetumi, ka Latvija atpaliekot...

Foto

“Iekļaujošas valodas ceļvedis” ir valodas manipulācija, kas deformē valodas struktūras un pasaules uztveri

Valsts valodas centra Latviešu valodas ekspertu komisija 2024. gada 10. aprīļa sēdē (protokola...

Foto

Sāga par nogriezto ausi

Domāju, visi, kas mazliet seko notikumiem pasaulē, zina, ka, aizturot aizdomās turamos par terora aktu “Crocus City Hall”, vienam no notvertajiem nogrieza...

Foto

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

Es zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī...

Foto

No strupceļa uz atdzimšanu

Draugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka...

Foto

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

Pēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par...

Foto

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

Pirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību...

Foto

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem...

Foto

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

Pirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs...

Foto

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

Pēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina...

Foto

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

Jāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar...

Foto

Labā un ļaunā saknes

Ādolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi...

Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...