Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai apkarotu negodīgumu un korumpētību savu darbinieku – mežsargu vidū, SIA “Rīgas Meži” aicinājuši talkā KNAB. Kopā uzsākta pretkorupcijas kampaņa, kas pārpludinājusi sociālos medijus. Reklāmas kampaņas būtība ir tā, ka negodīgi cilvēki lielā apjomā (tā mums liek domāt) cenšas nocirst svētku eglīti Rīgai piederošajos mežos, ko darīt uzņēmums ir liedzis. Acīmredzot “Rīgas Mežu” valdei ir lielas aizdomas, ka mežsargi nevis sargās eglītes, bet gan tās mainīs pret kukuli! Dīvainā kārtā uzņēmuma mežsargi jūtās aizskarti, jo viņi gadiem ilgi pirmssvētku laikā ir strādājuši garākas darba stundas, lai nosargātu jaunaudzes. Un pēdējos piecpadsmit gadus eglīšu zādzību ir bijis ļoti, ļoti maz.

Katru gadu iepriekšējā “Rīgas Mežu” vadības komanda sniedza sabiedrībai paziņojumu, ka eglītes nedrīkst cirst, jo to Pierīgas mežos ir maz. Līdz šim sabiedrība to spēja saprast, bet, redzot reklāmu, var secināt, ka šogad situācija ir radikāli mainījusies – cilvēki alkatīgi metas mežā pēc eglītēm un mežsargi tās maina pret kukuli! Reklāma liek domāt, ka, ņemot vērā nopietno apdraudējumu sabiedrības mantai un morālei, cīņā ar potenciāli negodīgiem mežsargiem ir iesaistījies KNAB, noliekot malā visus citus darbus. Tie pagaidīs!

Šo reklāmas kampaņu vēl neparastāku padara pasaku tēls elfs Skujiņš, kurš glābt Rīgai piederošos mežus ieradies no... Jā, no kurienes tad? Ko mēs Latvijā zinām par elfiem? Māte Google vēsta, ka elfi ir dabas harmonijas sargi, kas uz mūsu planētu ieradušies no Centaura Alfa miglāja. Elfi dzīvo un aktīvi darbojas Dž.R.R. Tolkīna literārajos darbos “Gredzenu pavēlnieks” un “Hobits”. Tā nu elfs, uzvilcis austriešu zēna pusgarās bikses un ticis pie latviskā vārda Skujiņš, metas talkā KNAB un “Rīgas Mežiem”, lai apkarotu korupciju! Tiešām kā pasakā!

Rīdzinieki gan neizpratnē groza galvas – vai tas nav kaut kāds viltīgs plāns!? Vai tā nav tradicionālā naudas izšķērdēšana? Jādomā, ka KNAB kā sadarbības partneris taču nekontrolēs “Rīgas Mežus”, tāpat kā to nedarīs iepriekšējā kampaņā iesaistītā Dabas aizsardzības pārvalde, tāpat kā neko sliktu nepublicēs mediji, ar kuriem “Rīgas Meži” sadarbojas, tiem maksājot. Tiešām elfisks plāns! Dažs labs gaišreģis prāto, ka nākama “Rīgas Mežu” reklāmas kampaņu sadarbības partneri varētu būt Valsts kontrole un Valsts ieņēmumu dienests vai kāda cita atbildīgā valsts institūcija, kas piever acis uz to, ka rīdzinieku nauda tiek tērēta kā privātā uzņēmumā.

Piemēram, Ziemassvētku koncertu par rīdzinieku naudu “Rīgas Mežu” aptuveni simt darbiniekiem sniedza pats maestro Raimonds Pauls. Uz valsts svētkiem uzņēmuma darbinieki saņēma ļoti dīvainas pārtikas pakas, kurās bija sakomplektēti putraimi, vārītas bietes, kartupeļi, āboli, eļļa, konservi un citi produkti. Kaut kas līdzīgs sociālā dienesta pārtikas pakām maznodrošinātajiem. Un atkal asās rīdzinieku mēles vēstīja, ka vajadzējis palielināt apgrozījumu kāda “Rīgas Mežu” valdes locekļa radinieka veikalā. Darbinieki gan būtu priecājušies par algas pielikumu, bet nekā – tikai pārtika.

Tas nekas, ka vairāk nekā 120 000 eiro izmaksāti kompensācijās vairāk nekā 40 darbiniekiem, kuri tika apvainoti un pazemoti un no “Rīgas Mežiem” padzīti. Vienīgais mierinājums – izmaksātās kompensācijas, kurus bija lielākas, nekā likumā noteikts, bet ko neizdarīsi, lai atbrīvotu vietas savējiem. Dīvaini, ka LU rektoram Indriķim Muižniekam par līdzīgu pārkāpumu izvirzīta apsūdzība, jo viņa darbības ir izraisījušas smagas sekas. Muižnieka kungs, vajag sadarboties ar kontrolējošām institūcijām – veidot kopīgas reklāmas kampaņas!

Vēl par to, kā rit darbi “Rīgas Mežos”: nu jau visiem zināmā Zaļā klase aicina visus interesentus šeit rīkot korporatīvos pasākumus. Tagad tiešām šī ir pārtapusi par uzdzīves vietu! No Cepurīša kunga solītajiem mācību materiāliem nav ne miņas, tāpat arī ekskursijas bērniem norit pēc vecā šablona, tikai tagad par tām jāmaksā. Brieži, kas staigā Briežu dārzā pa Zaļās klases teritoriju, vēl arvien nav nočipoti, lai kā par to uztraucās raidījums “De Facto”. Laikā, kad visos tirgos ir pieprasījums pēc zāģmateriāliem un tie tiek pārdoti par augstām cenām, “Rīgas Mežu” kokzāģētavas laukums ir aizkrauts ar dēļiem, kuri mirkst lietū un sniegā, un uzņēmuma jaunie, “izcili profesionālie darbinieki” tos nespēj pārdot.

Rīgas pilsētas vadības zaļā domāšana tiešām ir dīvaina – Rīgas mērs Staķis tradicionālajā lielo egļu meklēšanas pasākumā 21. novembrī Tīreļu mežniecībā klātesošajiem mediju pārstāvjiem paziņoja, ka pilsētas rotāšanai uz svētkiem tiks nocirstas 40 lielas egles, kuras augušas 30 gadus. Tas, pēc viņa domām, ir tikai tāds sīkums. Bet, ja kāds rīdzinieks Pierīgas mežā atradīsī lielo retumu – mazu eglīti, tad viņam un mežsargam būs darīšana ar KNAB, “Rīgas Mežiem” un elfu Skujiņu!

Priecīgus Ziemassvētku, rīdzinieki!

Attēlā - ar Mārtiņa Staķa svētību amatā apstiprinātā uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...