Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lieciet mieru mums un mūsu preses sekretāram! – tas bija vienīgais, ko Rīgas pašvaldības SIA Rīgas meži valdes priekšsēdētājs Aivars Tauriņš (attēlā) aizvadītās nedēļas beigās vēlējās paskaidrot par Pietiek lasītāju fiksēto masveida koku izciršanu Biķerniekos.

Ja ticēt pašvaldības uzņēmuma interneta lapā apgalvotajam, fotogrāfijās redzamā posta aina esot meža „kopšana”: „:Ja runa ir par Biķernieku mežu, tad kopšanas cirtes laikā tiek izzāģēti kaltušie, slimību invadētie un augšanā atpalikušie koki, kā arī tiek samazināta audzes biezība līdz MK noteikumos atļautajam, tādējādi palielinot augšanas telpu un uzlabojot vidi paliekošajiem kokiem. Biķernieku meža kopšana notiek saskaņā ar Valsts meža dienesta izdoto ciršanas apliecinājumu un atbilstoši ilgtspējīgas mežsaimniecības prasībām."

Taču, kā redzams fotogrāfijās, patiesībā vismaz vietumis „audzes biezību” Tauriņa – kura ieņēmumi uzņēmumā pērn bijuši vairāk nekā 67 tūkstoši eiro – vadītie Rīgas meži ir izretinājuši tik iespaidīgi, ka „kopšanas” vieta vairāk izskatās pēc kailcirtes.

„Šādu kailcirtes sektoru daudzumu neskaitīju, bet tie noteikti ir vairāk par desmit. Ir neizprotama situācija, ka Rīgas meži var atļauties veikt kailcirtes Biķernieku mežā! Ir nepieciešams piesaistīt sabiedrības uzmanību, lai apstādinātu šo patvaļu,” raksta Pietiek lasītājs Ingmars Šreibergs.

Savukārt cita lasītāja iesūtītajās fotogrāfijās redzami gan smagās meža tehnikas izdangāti Biķernieku celiņi, gan arī iespaidīgas baļķu kaudzes, kurās saskaņā ar uzņēmuma versiju esot sakrauti „kaltušie, slimību invadētie un augšanā atpalikušie koki”.

Vairāk nekā nedēļas laikā Rīgas mežu preses pārstāvis Edgars Vaikulis, kurš kā valdes loceklis uzņēmumā pērn saņēmis vairāk nekā 60 tūkstošus eiro un pirms piesliešanās partijai Saskaņa 2006. gadā bija mēģinājis iekļūt Saeimā no bēdīgi slavenā apvienības LPP/Latvijas ceļa saraksta, nevēlējās Pietiek sniegt nekādus skaidrojumus par Biķernieku mežā sarīkoto postažu. Savukārt vienīgais, ko aizvadītās nedēļas beigās vēlējās teikt Rīgas mežu valdes priekšsēdētājs Tauriņš, bija – lai liekot mierā viņu un viņa preses sekretāru!

Tikmēr otrdienas rītā Valsts meža dienests beidzot ir "pamodies" un ziņo: "Tieši šodien Valsts meža dienesta darbinieki brauc vērtēt situāciju dabā, kāda ir izveidojusies Biķernieku mežā!"

Foto

Foto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

8

Vai JKP neredz, ka ķeras apskāvienos ar Šlesera politprojekta uzlecošo zvaigzni?

FotoŠovasar es par savu viedokli tiku „sists” gandrīz visās sociālo portālu platformās - Facebook, Twitter, Spoki u.c. Lietotāji centās rast atbildi uz fundamentālu jautājumu, kurš no politiskajiem spēkiem ir mans krustēvs. Taču viennozīmīgas atbildes tā arī nebija nevienam, jo, tiklīdz kāds prātvēders atklāja, ka es lobēju konkrētu partiju, tā nedēļu vēlāk šis politiskais spēks bija sataisījis sū... un no manis atrāvās pa pilnu programmu.
Lasīt visu...

21

KPV un JKP mīlas dancis

FotoKoalīcijas procesa veidošanu var saukt, kā grib, taču pašreiz potenciālais koalīcijas veidojums man izteikti nepatīk. Iespējams, tādēļ, ka es tajā visā saskatu sazvērestības teoriju piegaršu. Man absolūti nepatīk doma, ka valdībā būs Šlesera cilvēki. Aklos vairs neizārstēšu, taču varbūt pa daļai redzi zaudējušos varu mēģināt izārstēt.
Lasīt visu...

21

Trīs vēsturiski secinājumi

Foto13.Saeimas vēlēšanas analītiskajai domai nodiktēja (pasacīja priekšā) trīs secinājumus par latviešu tautas stāvokli. Tie ir vēsturiski secinājumi. Visi trīs secinājumi pamato jaunu posmu tautas virzībā  un apstiprina iepriekšējo posmu analītisko vērtējumu pareizību. Proti, apstiprina novērotās klīniskās ainas pareizību.
Lasīt visu...