Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

„Sabiedriskais” Latvijas Radio, kurš iepriekš oficiālā vēstulē bija apliecinājis, ka tā darbinieks, Egila Levita ar Triju Zvaigžņu ordeni apveltītais Aidis Tomsons Valsts ieņēmumu dienesta pasūtījumu lietas sakarā ir tiešajā ēterā par Lato Lapsu paudis nepatiesu, „precizējamu informāciju”, tagad ir pārdomājis, - esot runa nevis par informāciju, bet gan par viedokli, un „sabiedriskajam” radio esot svētas tiesības par nodokļu maksātāju naudu apd… jebkuru un tai pašā laikā liegt tam iespēju atbildēt. Pietiek.com publicē Latvijas Radio jauno skaidrojumu pilnā apmērā.

„VSIA “Latvijas Radio” (turpmāk – Latvijas Radio) 2023.gada 10.martā saņēma Jūsu vēstuli (turpmāk  - vēstule), kurā atkārtoti izklāstāt savu viedokli par š.g. 3.marta raidījumu “Krustpunktā” un to, ka Jūsu ieskatā, A. Tomsons būtu paudis par Jums nepatiesas, melīgas ziņas, kā arī atkārtoti pieprasījāt sekojošo:

“[..] pieprasu VSIA Latvijas radio: 1) atsaukt melīgās ziņas likumā noteiktajā kārtībā un atvainoties man par šo melīgo ziņu izplatīšanu, 2) izplatīt manu atbildi audioieraksta formā, kas atbilstoši likumā noteiktajam būtu ne īsāka par 90 sekundēm. Par veidu, kādā saņemt no manis šo ierakstu, sazinieties ar mani pa tālruņa numuru 29277525 vai elektronisko pastu.”

Kā jau esat informēts, Latvijas Radio izvērtēja Jūsu jau iepriekš saņemto (vēstule reģistrēta 06.03.2023. ar reģ. Nr. 14/ B2-6.2S) tāda paša rakstura lūgumu un 2023.gada 10.martā informēja Jūs, ka šā gada 10.martā raidījumā „Krustpunktā” precizēs informāciju par Jūsu juridisko statusu kriminālprocesā, kas saistīts ar raidījumā apspriesto bijušās VID izmeklētājas Initas Lūres interviju laikrakstam „Diena”, kā arī rakstiski atvainojās par ēterā izskanējušo neprecīzo informāciju.

2023.gada 10.marta raidījumā “Krustpunktā” žurnālists Aidis Tomsons ne vien atvainojās Jums par to, ka š.g. 3.marta raidījumā “Krustpunktā” bija paudis savu viedokli, no kura Jūs maldīgi secinājāt, ka A. Tomsons runā par jūsu aizdomās turamā statusu kriminālprocesā, bet arī izskaidroja savu 3.marta raidījumā “Krustpunktā” pausto vēstījumu un sniedza tam kontekstus.

2023.gada 10.marta raidījumā “Krustpunktā” A. Tomsons teica:

“Pagājušajā raidījumā, kad to vadīja Māra, kā atceries, mums runa bija arī par laikrakstā „Diena” publicēto interviju ar Valsts ieņēmumu dienesta savulaik darbinieci Initu Lūri. Tajā bija minēts, ka VID tiek veidotas pasūtījuma lietas, un intervētājs bija secinājis, ka savulaik Lato Lapsas un Jurģa Liepnieka mājās veiktā kratīšana varētu būt speciāli pasūtīta. Runājot par to, es šajā raidījumā cita starpā sacīju, ka pēc tam, kas ir sekojis pēc intervijas publicēšanas, „es redzu divu aizdomās turamo izmisīgu cīņu censties sevi attaisnot”. Pēc šī raidījuma Latvijas Radio ir saņēmis vēstuli no Lato Lapsas, kurā viņš uzskata, ka esmu paudis nepatiesas ziņas, ka viņam ir kriminālprocesā aizdomās turētā statuss, un ka man šīs melīgās ziņas ir jāatsauc un viņam jāatvainojas.

Man gribas reaģēt uz šo vēstuli, un vispirms Lapsas kungam laipni paskaidrot, šis bija komentārs nevis ziņu pasniegšana, un komentārā vienmēr ir svarīgi klausīties kontekstu. Es raidījumā runāju nevis par pašreizējo procesuālo statusu krimināllietā, bet par interviju laikrakstā, un tur teiktā sasaistīto ar 2021.gadā veiktajām kratīšanām, tajā skaitā Lato Lapsas dzīvesvietā, kuras, atceramies, bija sankcionētas, jo izmeklēšanai bija aizdomas, ka Lato Lapsa ir iesaistīts lietā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas lielā apmērā. Tā to oficiālajā paziņojumā tolaik norādīja Valsts ieņēmumu dienests.

Man likās pašsaprotami, ka kratīšanas tiek sankcionētas vien tad, ja kādu tur aizdomās par kaut ko nelikumīgu. Taču ja Lato Lapsa, un, iespējams, arī vēl kādi klausītāji domā, ka vārdu salikumu „aizdomās turamie” drīkst lietot tikai, runājot par procesuālo statusu, tad es gan tā nedomāju. Bet ja tādā veidā rodas pārpratumi, es no sirds par to atvainojos.

Jāpaskaidro arī tas, ka man līdz šim nebija vajadzības interesēties par konkrēto kriminālprocesu, tāpēc man nebija informācijas, kāds statuss Lato Lapsam ir šajā lietā. Bet nu viņa vēstule lika to noskaidrot. Kolēģi prokuratūrā uzzināja, ka Lato Lapsas statuss konkrētajā lietā saucas „persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess”. Tātad, lai nebūtu pārpratumu, kriminālprocesā, kas tiek izmeklēts, Lato Lapsas statuss ir nevis aizdomās turētais, bet gan „persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.”

Tātad vēlreiz uzsveram, - lai arī Jums, iespējams, varēja rasties maldīgs priekšstats, ka esat “aizdomās turamā” statusā kādā, Jūsuprāt, kriminālprocesā, A. Tomsons š.g. 10.martā raidījumā “Krustpunktā” Jums atvainojās un, vēl jo vairāk, izklāstīja savu viedokli atkārtoti.

Tādējādi, neraugoties uz to, ka Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma normas paredz nepatiesu ziņu atsaukšanas kārtību, nevis viedokļa, Latvijas Radio uzskatīja par nepieciešamu rīkoties atbildīgi un atbilstoši augstiem žurnālistikas standartiem un atvainoties Jums ēterā.

Savukārt Jūsu lūgumu par atbildes izplatīšanu audioieraksta formā Latvijas Radio uzskata par nepamatotu, jo šādas tiesības ir tikai tādai personai, attiecībā uz kuru ir izplatītas nepatiesas ziņas.

Tāpat Latvijas Radio Jūs informē, ka atbilstoši likuma “Par presi un citiem masu informācijas līdzekļiem” 22.pantam Jums netiks izsniegta nekāda veida informācija par to, kā Latvijas Radio noskaidroja Jūsu juridisko statusu kriminālprocesā, kas saistīts ar raidījumā apspriesto bijušās VID izmeklētājas Initas Lūres interviju laikrakstam „Diena”.

Visbeidzot informējam, ka Latvijas Radio galvenā redaktore A. Brauna ir tiesīga parakstīt Jums atdresētās vēstules, pamatojoties uz Latvijas Radio valdes A. Braunai izsniegto pilnvaru.

Ņemot vērā, ka A. Brauna šīs vēstules nosūtīšanas dienās atrodas attaisnotā prombūtnē, to paraksta Latvijas Radio valde.

Valdes priekšsēdētāja p.p.  U.Klapkalne

Valdes loceklis p.p. Ģ.Helmanis.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...