Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Izstāstīšu mūsu bēdīgo stāstu par pieredzi ar Sadales tīklu (ST), lai citi neiekrīt un mācās no mūsu kļūdām, ne savām. Viss ir tik absurdi vienkārši, ka pat smiekli nāk. Vai asaras birst. Nu tad visu pēc kàrtas.

2022.gadā pēc krievijas iebrukuma Ukrainā saprotam, ka principā nevēlamies sponsorēt okupantu iegribas, pieņemam lēmumu valstiskas domāšanas vārdā domāt zaļi un uzstādām siltumsūkni + saules paneļus. Uz 2022.gada otru pusi viss projekts ir noslēdzies, VARAM atbalsts saņemts. Piebildīšu, ka visu veic vīrs, māja ir uz viņa vārda, arī VARAM atbalstu formē un saņem viņš. Esam priecīgi. Tiešām. Par elektrību neesam maksājuši kopš aprīļa, paneļi ražo labi.

Bet ir viens bet. Mums ģimenē ir pieņemts, ka rēķinus u.c. izdevumus maksāju es, vīrs dod naudu. Elektrības rēķins ir uz manu vārdu. Taču aizvien biežāk, īpaši uz ziemas tuvušanos, vīrs liek man iet manā ST profilā un uzmest aci saražotiem/notērētiem kw datiem. Jo rēķins taču uz mana vārda. Reģistrēšanās ar smart id, utt. Līdz vienu dienu, konkrēti 17 dienas atpakaļ nospriežam, ka tas ir apnicīgi, un pieņemam lēmumu elektrības rēķinu pārslēgt uz vīra vārda, lai tad pats skatās patēriņus. Gudrākie jau droši vien saprot ar ko šis viss beigsies, bet mēs acīmredzot neesam tādi...

Pārslēgšana notiek 5 min. laikā, telefoniski, paliekam turpat pie Enefit, viss ērti, parocīgi. Vēl mazāku tarifu dabūjam, ideāli, nu kas var būt labāks par šo!

Par šo visu aizmirstam līdz pienāk 1.septembris, kas ir tieši 15 dienas kopš līguma noslēgšanas. 1.septembris - mūsu saražoto kw piefiksēšanas laiks. Un secinām - kas tad tas: manā profilā vairs nerādās mūsu saražoto kw tūkstoši, savukārt vīra profilā - vēl nekas nerādās! Sajūtam deguma smaku pakulās, un tiek zvanīts ST. Bet, ak vai, - ir taču piektdienas vakars, pulkstens pēc 18:00, un telefonu neviens neceļ. Jo atceros - tieši 15 dienas atpakaļ no ST atnāca automātiskais epasts: jūsu adresē fiksējam jaunu pieslēgumu, ja jums ir pretenzijas par to, lūdzu sazināties 15 dienu laikā. Un piektdiena ir kā reiz 15 diena, taču sazināties pa ST uzziņu tel. nevaram!

Nekas, sagaidam pirmdienas rītu, pirmā lieta, ko ST saņem šorīt rīta agrumā, ir mūsu zvans. Izstāstām situāciju. Atbilde ir pārsteidzoša: nu kā jūs nezinājāt, līguma maiņas gadījumā anulējās visi jūsu uzkrātie kw. Argumenti, ka esam viena mājsaimniecība, vīrs ir īpašnieks gan mājai, gan paneļiem, mums pat nav vairs rādītāju, ko iesniegt VARAM atbalsta programmmai, ko prasa līgums reizi gadā, ne ST, ne Enefit mūs par šo visu nav informējis, konkrēti 15. dienā centāmies ar jums sazināties, taču nespējām no mums neatkarīgu apstākļu dēļ. Šis viss ST ir dziļi vienaldzīgs. Absolūta neiedziļināšanās, pat izsmiekls - nu kā jūs varējāt nezināt, tie ir taču MK noteikumi, nezināšana jūs neatbrīvo no atbildības..

Tad turpinam stāstīt par 15 dienām.. notiek klausules otrā galā paklusa dienu skaitīšana un ļauns prieks - nu redzat, ir taču 17. diena jau, jūs esat nokavējuši tieši 2 dienas, nu ko jūs gribat... Atkal diskusija par manis veikto zvanu 1.septembrī un pat telefonā piefiksēto zvana laiku, ilgumu,utt. Viss lieki. Jautāju - ja es būtu zvana vietā uzrakstījusi epastu šajā 1. septembrī, kuru jūs droši vien atvērtu stipri vēlāk pēc šī zvana, kas tad būtu? Atbilde, jā tas skaitītos kā atsaukums, tā būtu 15 diena, likums ievērots, bet jūs taču epastu neatsūtījāt!

Turpinu: ok, pārslēgšu tad līgumu atpakaļ uz sava vārda, nu nekas - samaksāšu Enefit līgumsodu, tad taču jūs mums atdosiet saražotos kw, jo īpašnieks esmu atkal es. Atbilde: nē, neatdosim... Kā neatdosiet?? Ko mums jūs ieteiktu darīt? Atbilde atkal nelika vilties: kā ko, tiesājaties! Domāju, ka arī ST saprot to, ka PIRMĀS instances nolēmums būs pēc gadiem trijiem.

Saku, ka obligāti rakstīšu iesniegumu, tas taču nav pareizi, uz ko saņemu atbildi, nu, protams, taču - rakstiet droši, bet jūs taču zināt, ka likums ir jāievēro, nezināšana, utt un utt.

PRIEKŠKARS...

Protams, lieki pieminēt, ja šajā vienkāršajā klientu ērtību atvieglojošā procesā ST vai Enefit ar pušplēstu vārdu būtu ieminējies par zaudēto elektrību, mēs turpmākos 100 dzīves gadus nebūtu neko pārslēguši..

Tā mierīgi visu pārdomājot, noliekot emocijas malā, droši vien visvairāk par visu uzvārīja asinis nevis zaudētais uzkrājums, bet tieši ST attieksme un absolūta vienaldzība, ignorance, arogance, pat izsmiekls. Protams, mēs izdzīvosim, sakrāsim jaunus kw nākošgad, un viss būs labi, norakstīs šos zaudējumus, pārcelsim paneļu atmaksāšanās periodu par gadu uz priekšu un paši iesim uz priekšu. Bet rūgtums paliek. Tieši par attieksmi un vienaldzību.

Ja ir iespēja - padalieties ar šo stāstu, lai citi neiekrīt tik muļķīgi kā mēs to izdarījām. Un par spīti visam un neskatoties uz šo bezsakaru, abi ar vīru nolēmām - tieši to summu, ko pazaudējām ST, noziedosim Ukrainai, izdarot kaut ko labu. Viņiem iet daudz trakāk, un droši vien viņi visas savas problēmas iemainītu pret šīm - mūsu sīkajām... aprakstītajām. Jo patiesībā tās nav problēmas, bet valsts akciju sabiedrības nevēlēšanās iedziļināties jautājumā, kas radās no nekā. Un, iespējams, tieši no šādiem sīkumiem veidojas atbildes, kāpēc mēs esam kur esam uz Baltijas fona, kāpēc mums ir tāds tilts Salacgrīvā, utt. Vēlreiz - lai vairojas pozitīvās emocijas, ceram, kādam šis viss noderēs!

Pārpublicēts no Facebook

Attēlā - Sadales tīkla valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons

Novērtē šo rakstu:

5
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

FotoRail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes atmosfēru.
Lasīt visu...

21

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

FotoĢeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz augstākiem procentiem nekā valsts pati spētu to nofinansēt. Gribētāji būs. Pretī taču valsts garantijas. Samudžinās darījumu tā, ka neko saprast nevarēs un pieliks vēl kādu miljardu.
Lasīt visu...

21

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

FotoSaeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem.
Lasīt visu...

12

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

FotoPēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies uz ne pārāk ātri ritošo vilcienu Eiropas virzienā: latviešiem nav laika vizināties, viņiem jāatdod ārējie parādi un čakli jāmaksā augstie nodokļi, – aptuveni šādu ainu uzbur lasītais Valsts kontroles publiskotā dokumentā ““Rail Baltica” projekta situācijas izpēte (Kopīga situācijas izpēte Tallina, Rīga, Viļņa, 2024. gada 11. jūnijā)”. Visā stāstā ir viena priecīga ziņa - Valsts kontrole izrāda drošsirdību publiski pateikt politiķiem netīkamo skaudro patiesību.
Lasīt visu...

21

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

Foto“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju – vēlas skaidru atbildību”, “Tā kā līdz šim – turpināt nevēlos” – lūk, virsraksti dažādos plašsaziņas līdzekļos. Visbeidzot, uzstājoties Saeimas ārkārtas plenārsēdē ar atskaiti par savas valdības paveikto, premjere sacīja vēsturiskus vārdus, ka “Rail Baltica” projekta pašplūsma ir beigusies.
Lasīt visu...

21

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

FotoApritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki vairs nevar izvēlēties – ziemā atgūt vasarā tīklā nodoto elektroenerģiju vai arī to pārdot biržā par tirgus cenu. Turpmāk uzstādīto mikroģeneratoru īpašnieki visu saražoto elektroenerģiju varēs vai nu notērēt paši, vai arī pārdot biržā par aktuālo cenu, kas, būsim atklāti, ne vienmēr ir izdevīga.
Lasīt visu...

12

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

FotoJa pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums droši vien nav palicis nepamanīts kāds jauns vīrietis ar dubultu uzvārdu – Raimonds Lejnieks – Puķe.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Visa „Rail Baltica” projekta vadība precīzi līdzinās tam, ko rekomendē sabotāžas veikšanai

Kāds Jums palika iespaids pēc raidījuma „Kas notiek Latvijā” par Rail Baltica? Šoreiz bez...

Foto

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

Viens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās...

Foto

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

Ņemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica”...

Foto

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

Nesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka...

Foto

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

Igauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas...

Foto

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

Partiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās...

Foto

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

Likumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā...

Foto

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

Piecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā...

Foto

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

Es jums izstāstīšu kaut ko, ko...

Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...