Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijā ir sākts kriminālprocess par bēdīgi slavenā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus partnera Armanda Rasas (attēlā) advokātu biroja rīcību, piestādot pārdota uzņēmuma jaunajiem īpašniekiem iespaidīgus, bet, visticamākais, nepamatotus rēķinus uz viltotu dokumentu pamata par it kā sen pirms pārdošanas sniegtiem pakalpojumiem. Interesanti gan, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, kas bieži tiek saukāta par „pasūtījumu galdu”, šo ekonomiska rakstura noziedzīgo nodarījumu ir nodevusi izmeklēt… Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknim.

Kā rāda pietiek.com rīcībā esošie dokumenti, 2016. gadā kāds uzņēmējs no cita pašmāju uzņēmēja un Igaunijas uzņēmuma „Roheline OAAS” nopirka Latvijā reģistrēto SIA „Onix Invest”, no abiem iegādājoties pa 50% kapitāldaļu un pirkuma līgumos cita starpā atrunājot, ka vienīgās saistības pret kādām personām uzņēmumam ir tikai pret abiem tā nu jau bijušajiem īpašniekiem.

Taču piecus gadus pēc īpašnieku nomaiņas SIA „Onix Invest” pēkšņi saņēma tai adresētu SIA “Zvērinātu advokātu birojs RER Lextal” priekšsēdētāja Jāņa Ešenvalda parakstītu vēstuli “Par rēķinu nosūtīšanu”, kurai bija pievienoti ar 2021.gada 31.jūliju datēti astoņi rēķini kopumā par 39 tūkstošiem eiro par zvērinātu advokātu biroja “Rasa un Ešenvalds” (iepriekšējais “Zvērinātu advokātu biroja RER Lextal” nosaukums) par laikā no 2014.gada 9.maija līdz 2016.gada 31.maijam it kā sniegtiem pakalpojumiem SIA “Onix Invest”.

Šai vēstulei sekoja brīdinājums par to, ka advokātu rēķini atbilstoši Civilprocesa likumam ir izpildu dokumenti, kurus var nodot piespiedu izpildei zvērinātam tiesu izpildītājam bez tiesas starpniecības.

Konsultējoties ar iepriekšējo uzņēmuma valdes locekli un līdzīpašnieku, tika noskaidrots, ka par dokumentiem, kas bija norādīti advokātu biroja brīdinājumā, viņam nekas nav bijis zināms un arī iepriekšējā valde nebija viņu par tādiem informējusi.

Taču, kamēr uzņēmuma tagadējā vadība vēl komunicēja ar advokātu biroju, tas jau nodeva tiesu izpildītājam rēķinus kopumā vairāk nekā 46 tūkstošu eiro piedzīšanai, pēc kā arī uzņēmuma jaunā vadība vērsās ar iesniegumu Valsts policijā.

„Ievērojot norādītos apstākļus un iepazīstoties ar SIA “ Onix Invest” rīcībā nonākušo dokumentu saturu, SIA “ Onix Invest” ir pamats uzskatīt, ka pret to tiek īstenota rūpīgi izplānota krāpšanas shēma, izmantojot viltotus (ar atpakaļejošu datumu sastādītus dokumentus), ar mērķi prettiesiski iegūt svešu mantu - SIA “ Onix Invest” finanšu līdzekļus lielā apmērā.

Šīs krāpšanas idejas iniciators, visticamāk, varētu būt zvērināts advokāts Jānis Ešenvalds, kuru, ļoti iespējams, piedaloties fiktīvu (ar atpakaļejošiem datumiem) dokumentu izgatavošanā (parakstīšanā), atbalstīja SIA “ Onix Invest’ bijušais valdes priekšsēdētājs Aigars Gailis,” teikts iesniegumā.

Iesniegumā policijai, pēc kura saņemšanas sākts kriminālprocess, minēts - pastāv liela varbūtība, ka advokāts J.Ešenvalds ir apzināti noklusējis faktu par to, ka viņa advokātu birojs tieši vai pastarpināti bija jau iepriekš saņēmis samaksu par to darbu izpildi, kuri norādīti rēķinos.

Noklusējot šo faktu, tas ļāva J.Ešenvaldam kā zvērinātam advokātam prettiesiski izmantot likumā paredzēto bezstrīdus piedziņas kārtību, vēršoties pret SIA “Onix Invest” ar prasījumu, kas pamatots, visticamāk, uz viltotiem, ar atpakaļejošu datumu sastādītiem un parakstītiem dokumentiem.

Policijas uzmanība ir vērsta uz vairākiem patiešām dīvainiem apstākļiem. Ja ticēt advokātiem, viņi laika periodā no 2014.gada 9.maija līdz pat 2016.gada 23.maijam it kā bez atlīdzības veikuši simtiem dažādu darbu, kopumā 370,5 stundu apjomā, taču par to izpildi divu gadu garumā nebija prasījuši atlīdzību no klienta. Turklāt visā šajā divu gadu periodā advokātu birojs – ja ticēt tā versijai – nepanāca ar klientu vienošanos par norēķinu atlikšanu un arī neaprēķināja līgumsodu.

„Izbrīnu rada arī apstāklis, ka 2014.gada 9.maija līguma vispārīgiem noteikumiem neatbilstoša izpildīto darbu (ne)apmaksas kārtība pastāvēja līdz pat 2016.gada 23.maijam, un tikai tad, divas dienas pirms SIA “Onix Invest” kapitāldaļu pārdošanas, līgumslēdzēji beidzot nolēma vienoties pat darbu izpildes apmaksas termiņa atlikšanu, to pagarinot vēl uz 5 gadiem (!),” norādīts iesniegumā Valsts policijai, pieminot arī to, ka iepriekšējā valde par šādām saistībām vispār neko nav minējusi.

Vēl papildu šaubas par advokātu godprātīgumu radījis fakts, ka tad, kad „Onix Invest” lūdza advokātu birojam „RER Lextal” uzrādīt darbu izpildi apliecinošus dokumentus, tas tos iesniedza tikai daļēji, aizbildinoties ar to, ka lai aizsargātu personu datus, atbildei netiek pievienoti dokumenti, kas klienta uzdevumā sagatavoti trešo personu interesēs. Taču, iepazīstoties ar atbildei pievienotajiem rēķinu datiem, tajās atklājās tādu fizisku un juridisku personu dati, ar kuriem SIA “Onix Invest” nebija bijuši ne darījumi, ne jebkāda cita tiesiska rakstura attiecības.

„Konkrētajā gadījumā pastāv pamats atzīt, ka visticamāk, noklusējot un sagrozot faktus par jau iepriekš izpildītiem un apmaksātiem Biroja darbiem, ar viltu paziņojot par it kā nenokārtotu saistību, organizētā personu grupa, kurā ietilpst SIA “Onix Invest” bijušais valdes priekšsēdētājs A.Gailis, zvērināts advokāts J.Ešenvalds, iespējams, arī zvērināta tiesu izpildītāja Z.Trasūne un citas personas, kuras piedalījās dokumentu viltošanā, darbojoties saskaņoti un mantkārīgā nolūkā, ar viltu ieguva tiesības uz svešu mantu lielā apmērā, kas tiem nepienākas,” norādīts iesniegumā Valsts policijai.

Kā zināms pietiek.com, Valsts policijā ir sākts kriminālprocess pēc piederības pie noziedzīga nodarījuma grupas objekta saskaņā ar Krimināllikuma XVIII nodaļu – „Noziedzīgi nodarījumi pret īpašumu”. Tiesa, par to, cik sekmīga varētu būt izmeklēšana, šaubas rada tas, ka Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde šo ekonomiska rakstura noziedzīgo nodarījumu ir nodevusi izmeklēt… Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Brasas iecirknim.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

FotoUzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā gadījumā stāsts ir par iespējamu kaitējumu potenciālajiem tautas priekšstāvjiem un par to piemērojamu bargu sodu, bet otrā – jau notikušiem kaitējumiem, tā teikt, vienkāršajiem cilvēkiem un nesodāmību par to.
Lasīt visu...

21

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

FotoLatvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova, Mihaila Ļermontova un Aleksandra Puškina, kā arī citu Krievijas impērijas rusifikācijas iespaidā radušos ielu pārdēvēšanu. Profesora nostāja ir noraidoša: “Vai tāpēc visu šo vēstures daļu dzēsīsim ārā? Es te būtu uzmanīgs un katru šādu lēmumu rūpīgi pārdomātu. Mums ir komplicēta, brīžiem ļoti pretrunīga vēsture, kas saistīta ar mūsu kaimiņu.”
Lasīt visu...

pietiek_postit

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

FotoJau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās ap to laiku, kad noslēpt Ropažu novada finanšu problēmas vairs nebija iespējams. Šobrīd, lai pašvaldība varētu savilkt galus kopā, tiek ļaunprātīgi iznīcinātas kapitālsabiedrības, nemaksājot par veiktajiem darbiem.
Lasīt visu...

21

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

FotoDrīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad, ja tuvākajā laikā sāksies miera sarunas, - pirmās pazīmes steidzamu sarunu taustāmiem iemesliem ir pamanāmas.
Lasīt visu...

12

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

FotoPortālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo portālu. Daži, sauksim tos par “īstiem patriotiem”, kas balso par Vienotību un patiesi tic, ka vara visu dara pareizi un cilvēku labā, sarunā teica - kāpēc ienīsti amerikāņus un ebrejus? Nē, man riebjas ASV un Izraēla, divas terorismu izplatošas organizācijas. Cilvēkus, kuri dzīvo teroristu pārvaldītajās teritorijās, es neienīstu, man viņu žēl. Stokholmas sindroms ir nopietna mentāla problēma.
Lasīt visu...

21

Šprotes nepieņems cūku labturības prasības

FotoJa kādam ir klusas aizdomas, ka mēs te sēdēsim un gaidīsim vēl vienu okupāciju – jums ir jālasa tālāk. Ja kāds domā, ka virsrakstā pieminētais dzīvnieks ir nacionālā naida kurināšana – lasiet, lasiet… Starp citu, likums par cūku labturības prasībām ik pa laikam tiek pilnveidots. Meklējiet rakstos. Kas attiecas uz šprotēm – tās ar cūkām kopā neiet ne pēc dzīvesveida, ne pēc garšas. Un jūs labi saprotat, ko šo rindu autors ar to ir domājis.
Lasīt visu...

6

Ja reiz prezidents dod „mājienu ar mietu”, tad mēs, protams, atvainosimies

FotoLsm.lv 24.februārī Ukrainas kara gadadienā savā komiksu sadaļā publicēja autores Gundegas Evelones "Cūku komiksu" ar nosaukumu "Ukrainai ir jāuzvar". Šie komiksi ir zīmējumi par aktuālo Latvijā un pasaulē. Komiksam ir sava "cūku" izcelsmes leģenda, kas atrodama pie katra jaunākā komiksa. Faktiski cūka komiksā var būt ikviens no mums. 
Lasīt visu...

21

Izglītības reforma kā valsts pārvaldes vājuma spoguļattēls

FotoProblēmas VAS “Pasažieru vilciens” darbībā un neauglīgās diskusijas par skolu reformu kārtējo reizi apliecina valsts izpildu varas ieslīgšanu pamatīgā attīstības krīzē, taču šis fakts netiek īsti pat atzīts. Līdz ar to iztrūkst kritiskas analīzes.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Vai birokrāts - mūsu kungs?

Domājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās...

Foto

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

Ļenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti...

Foto

Karš kibertelpā

Krievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā....

Foto

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

Patiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un...

Foto

Ak, eglīte...

Pēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās...

Foto

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

Katrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti...

Foto

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

Redzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši...

Foto

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

Bet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas,...

Foto

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

Politiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas...

Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...