Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja Krievijā “vāgneriešu” nesekmīgo gājienu uz Maskavu vistrāpīgāk simbolizēja jau dumpja pašā sākumā Rostovas cirka vārtos iesprūdušais tanks, tad “Progesīvajiem” slikti beigusies demonstratīvā ķiršu ēšana domes sēdes laikā.

Aizvadītajā trešdienā, domes sēdē sākot izskatīt vicemēra Viļņa Ķirša pacelto jautājumu par disciplinārlietas ierosināšanas pamatotību pret Satiksmes departamenta vadību, notika negaidītais. “Progresīvie” bija mētājušies ar izteikumiem par “septiņu miljonu izniekošanu Satiksmes departamentā” it kā uz “trauksmes cēlāja ziņojuma pamata”, taču pēc tam skaitļi sāka samazināties, līdz izčākstēja pavisam.

Tikuši veikti pirmie seši kontrolurbumi asfaltā, lai pārbaudītu “Progresīvo” izteikumus, ka esot samaksāts par “neieklātu asfaltu”, un līdz šim izrādījies, ka viss apmaksātais asfalts ir vajadzīgajās vietās.

Disciplinārlietas izmeklēšanas komisija nav pilnvērtīgi sākusi darbu, jo “Progresīvie” par tās vadītāju nezināmu iemeslu virzīja kādu domes juristi, pie kam pret viņas pašas gribu — viņa godīgi brīdināja, ka atkāpsies no šī amata, jo viņas vīrs strādājot AS “Ceļu Pārvalde”, kas ir viena no tām, kuras labo bedres Rīgā, un kritiķi to pilnīgi noteikti sauk āšot par “interešu konfliktu”, pat ja tā šajā reizē nebūšot taisnība.

Kad šo konkrēto domes juristi tomēr, neraugoties uz  publiski izskaidrotajiem apstākļiem, vienalga iecēla vadīt disciplināro komisiju, viņa no šī uzdevuma atkāpās — tieši tā, kā bija visus iepriekš brīdinājusi. Turklāt izrādījās, ka trauksmes cēlāju ziņojumu reģistrā, kāds tagad jāiekārto katrai iestādei un pašvaldībai, konkrētā trauksmes cēlāja konkrētais ziņojums… nav atrodams. Tāds neeksistē.

Šāda rīcība no “Progresīvo”, Mārtiņa Staķa un galvaspilsētas izpilddirektora Jāņa Langes puses izskatās neloģiska un pat nekompetenta, tāpēc vicemērs Vilnis Ķirsis — kurš skaitās atbildīgs par satiksmes jomu — rosināja veikt neatkarīgu pārbaudi, kurā noskaidrotu, kāda visā šajā juceklī ir “Progresīvo”, M. Staķa un citu amatpersonu loma.

Dīvainākais visā situācijā ir fakts, ka gan “Progresīvie”, gan “Jaunā Vienotība” ir nevis politiskie oponenti, bet gan vienas koalīcijas biedri galvaspilsētas domē. Viena koalīcijas frakcija izmantoja disciplinārlietu, lai uzbruktu cilvēkiem, ko uzskatīja par otras koalīcijas frakcijas piekritējiem, bet otrie tāpēc atbildēja ar neatkarīgu izmeklēšanu par pašu kašķa sācēju “varoņdarbiem”! Nevis, piemēram, Latvijas Krievu savienības deputāti cenšas ieriebt Nacionālās apvienības deputātiem Rīgas domē (kas būtu pašsaprotami), bet mēra un vicemēra frakcijas mēģina iekost viena otrai.

Redzot, uz ko virzās situācija, “Progresīvajiem” bija laiks apstāties un apdomāties, vai uz neeksistējoša trauksmes cēlāja “pamata” uzsākta naidošanās ar pašu koalīcijas biedriem tiešām ir tā ilgstpējīgākā politiskā darbība — pie kam, ņemot vērā faktu, ka “Jaunā Vienotība” jau piekto nedēļu cenšas “Progresīvos” iekļaut Krišjāņa Kariņa vadītajā Ministru kabinetā, lai „nostiprinātu valdību”.

“Progresīvie” uz šo dilemmu atbildēja ne ar vārdiem, bet žestiem: trešdienas domes sēdē frakcija ilgi un ar demonstratīvu baudu ēda ķiršus, tādā veidā uzskatāmi izrādot vēlmi “noēst  Ķirsi pilnībā”.

To nevarēja neredzēt pārējās frakcijas, kuras no tā izdarīja secinājumus un negaidīti nobalsoja par V. Ķirša priekšlikumu — veikt neatkarīgo izmeklēšanu. (Balsojuma iznākums bija tik negaidīts, ka vienam no lielajiem portāliem nācās mainīt ziņas virsrakstus — jau bija paspēts nopublicēt “Neizdodas savākt balsis”, ko drīz vien nomainīja “Izdodas savākt balsis”.)

Ar savu aroganci “Progresīvajiem” izdevās noskaņot pret sevi pat līdzšinēji svārstīgos domes deputātus, kas līdz tam negribēja iesaistīties svešā kašķī. Turklāt neviena partija līdz šim nekad nebija sēdes laikā patērējusi pārtikas produktus, jo barošanās (nevis strādāšana) domes sēdē tiek uzskatīta par necieņu pret vēlētājiem.

Sēde izvērtās tik gara, ka to nācās pārtraukt, lai turpinātu ceturtdienā, jo visi ķirši bija apēsti. Un te nu citu frakciju deputāti ieraudzīja, ka “Progresīvie” ceturtdien ieradušies darbā skābiem ģīmjiem un negulētām sejām — demonstratīvā ķiršu rīšana vakardienas sēdē bija beigusies ar pārēšanos un attiecīgu sēdēšanu uz poda visu nakti.

Redzot situāciju, kurā “Progresīvo” darbības izskatās apmēram tikpat simboliskas, cik Rostovas cirka vārtos iesprūdušais tanks, domnieki ceturtdienas sēdes izskaņā izdarīja vēl vienu lēmumu, kāds būtu neiedomājams kaut tikai 48 stundas ātrāk — vairākums atbalstīja Viestura Zepa priekšlikumu sākt izmeklēšanu par Mārtiņa Staķa pašam sev izrakstītajām komandējumu apliecībām.

Jau ziņots, ka M. Staķis pats sevi daudzkārt aizkomandējis ārzemju braucienos, pats uzdevis sev izmaksāt nodokļu maksātāju naudu un pats sev atskaitījies par braucienos “sasniegto”. Šādā veidā iztērēti vismaz 14 tūkstoši eiro.

“Progresīvie” sekojošajās dienās prestatā citu domnieku atkārtotajiem aicinājumiem nomierināties, sakārtot problemātiskās lietas un strādāt tālāk izvēlējās situāciju eskalēt un bojāt atrisinājuma iespējas vēl vairāk, līdz M. Staķis pats paziņoja par atkāpšanos no mēra amata. Formālais lēmums, kā to nosaka Pašvaldību likums, jāīsteno līdz galam nākošajā domes sēdē.

Lielākā ironija ir tāda, ka “Jaunā Vienotība” cenšas izdomāt jebkādus ieganstus, lai ievilktu “Progresīvos” K. Kariņa vadītajā valdībā, kamēr tie paši “Progresīvie” cenšas visiem spēkiem naidoties ar Rīgas vicemēru no “Jaunās Vienotības”, turklāt par izdomātu ieganstu.

Jau tuvākajā laikā kļūs redzams, vai “Progresīvo” rīcība ir izrādījusies pārdomāta un loģiska, vai arī tomēr viņiem vajadzēs iet uz to pašu vietu, kuru nācās spiestā kārtā apmeklēt pēc ķiršu pārēšanās.

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Vai birokrāts - mūsu kungs?

FotoDomājams, katram no iedzīvotājiem kādreiz ir iezibsnījusi doma, kāpēc ir jāmaksā nodokļi? Nodokļu maksāšanas jēga būtībā ir savākt resursus tajās nozarēs, kas prasa lielus ieguldījumus. Ne velti nodokļus vispirms sāka maksāt tur, kur bija lieli apūdeņošanas darbi. Piemēram, izveidoja dambi, lai palu laikos neapplūstu lauksaimniecības zemes.
Lasīt visu...

21

Nepieciešamais ļaunums – 2. daļa: derīgie idioti un jātnieki bez galvas

FotoĻenins aktīvākos fanus partijas iekšējās sarunās nekautrējoties mēdza saukt par noderīgajiem idiotiem - poļeznije idioti
Lasīt visu...

21

Karš kibertelpā

FotoKrievijas Ārējās izlūkošanas dienests (SVR) ir izmantojis ievainojamību, kas tika atklāta 2023. gada sākumā populārā Čehijas programmatūras giganta “JetBrains” produktā.
Lasīt visu...

21

Gauss – kas viņš ir? Vairāk Ostaps Benders vai Maikls O’Līrijs?

FotoPatiesības mirklis par airBaltic spējām segt obligāciju saistības arvien tuvāk. Attiecīgi arī Gausa retorika arvien nepārliecinošāka un sabiedrības uzmanība saasinātāka.
Lasīt visu...

21

Ak, eglīte...

FotoPēdējās darbdienās pirms Ziemassvētkiem netālu no manām mājām parādījās trīs hektāru kailcirte egļu mežā vietā, kur to galīgi nebiju gaidījis. Līdz likumā noteiktajam galvenās cirtes vecumam šim mežam bija jāaug vēl vairāk nekā 20 gadus, un, kā liecina Valsts meža dienesta dati, arī galvenās cirtes caurmērs (t.i., koku resnums), kas ļautu mežu nocirst ātrāk, vēl nebija sasniegts. Tātad skaidrs, ka šeit veikta sanitārā cirte[1] vai rekonstruktīvā cirte[2]. Tātad mežs nocirsts tāpēc, ka atzīts par bojātu vai neproduktīvu.
Lasīt visu...

12

Tramps esot atkal ko sliktu pateicis. Iespējams. Tomēr - kas notiek Latvijā?!

FotoKatrā valstī ir "stratēģiski svarīgas" jomas. Diemžēl, vērtējot savus kolēģus, ārstus un viņu absolūti toleranto attieksmi pret resertifikācijas procedūru, kas mūsu "de iure" demokrātiskajā valstī gadiem ilgi nav saprotama ne loģiski, ne tiesiski, var secināt, ka liberālās demokrātijas (vai tomēr maskēta totalitārisma) idejas ir pārņēmušas pat mūsu tautas it kā kritiski domājošo daļu.
Lasīt visu...

21

Saeimas deputāti pamazām sāk kaut ko nojaust

FotoRedzot grūti un ļoti dārgi risināmo problēmu apjomu Satiksmes ministrijā, deputāti beidzot nonāca pie atskārsmes, ka ir stipri nokavējuši ar ministra demisijas pieprasījumu. Tālis Linkaits sen vairs nav ministrs. Diemžēl, iedziļinoties problēmās. regulāri nākoties atdurties pret Linkaita ministrēšanas laika neizdarībām vai varbūt pat "ļaundarībām".
Lasīt visu...

21

Nu nevarēja jau cerēt, ka Latvija nesaķers šo „progresīvo” infekciju, bet gan jau pāries arī tā

FotoBet, klau, esot tādi "progresīvie". Cik lasu soctīklos, tādas sniegpārslas, visi tik iekļāvušies kroplībā, kas pasaulē valda šobrīd, bet drīz pāries, nevieni vienacainie ilgi nevar ķeipt. Un tie mūsu pusbērni, tās sniegpārslas, iekļauj katru kroplību, grib iekļauties lielā, lielā cancelēšanā, nav svarīgi, kurā, ka tik kancelēt.
Lasīt visu...

12

„Vienotība” ir kā gangrēna uz kādas no ekstremitātēm, kas ir jāamputē, atdalot to no ķermeņa - tautas

FotoPolitiskā komunikācija ļoti ietekmē sabiedrības viedokļus un uztveri. Kas notiek, ja publiska komunikācija ar iedzīvotājiem, skaidrojot konkrētu lēmumu, nepastāv, to slēpj, izvairās vai noslepeno ar birku “valsts noslēpums”? Pēdējais vispār LEGĀLI piesedz ļoti lielu korupcijas apmēru valsts iestādēs un politiķu darbībā, lai tos nevarētu tiesāt pēc likuma, jo šobrīd likums NEstāv pāri noziedzīgu un korumpētu ierēdņu, iestāžu un politiķu darbībām. Tikmēr mūs, parastos, met “būrī” par vienu nočieptu makaronu paku, jo gribējās ēst.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par jaunā „Rail Baltica” dzelzceļa tilta būvniecību: naudas nav, taču būvējam!

Vismaz uzbūvēsim trīs labā krasta balstus ar laidumiem, un tad jau redzēs, varbūt pat saimniecībā...

Foto

"Latvijas pasta" nesmukumi, jeb Linkaita saimniekošanas rezultāti Satiksmes ministrijā nebeidz pārsteigt

Nule pēc virknes skandālu atkāpās "Latvijas pasta" padome. Tā tam arī vajadzēja būt, taču kurš...

Foto

Krievu latvieši, nevis Latvijas krievi: latvietībai jākļūst par lipīgu, pievilcīgu zīmolu

Raksta beigās piedāvāšu neizmantot "Latvijas krievu" vai "Latvijas ukraiņu" terminus, kad runājam par Latvijas pilsoņiem....

Foto

Viss ir lieliski, tikai neprasiet mums neko par tiem 200 miljoniem eiro, ko mums vasarā atkal vajadzēs no nodokļu maksātāju kabatas!

Apkopojot 2023.gada nozīmīgākos statistikas datus...

Foto

Dzintars izēd Kiršteinu - un kas tālāk?

Vēl tikai slinkais nav uzrakstījis par Aleksandra Kiršteina izlingošanu no pašpasludinātās nacionālās apvienības (NA). Iespraudīšu arī savus ķešā aizķērušos...

Foto

Kāpēc LTV nespēj un nevēlas raidījumus organizēt efektīvi un operatīvi?

Latvijas televīzija aktīvi jau vairākas dienas reklamē 6.februāra raidījumu ar konkrēta "viesa" piedalīšanos. Viņš nav izcils zinātnieks,...

Foto

"Pasažieru vilciena" valde atrod "pārmijniekus"

Izcils „ViVi” valdes paziņojums! Tikai vienā teikumā ir izdevies pierādīt visu savu nekompetenci. AS "Pasažieru vilciens" jaunajai padomei laikam vairs nebūtu...

Foto

Briškena politiskās bezatbildības un profesionālās nespējas dēļ ir apdraudēta turpmākā Latvijas reģionu ekonomiskā attīstība

Nacionālā apvienība (NA) rosina izteikt neuzticību satiksmes ministram Kasparam Briškenam (Progresīvie), to...

Foto

Re, cik smuki es varu izteikties arī par skolu slēgšanu (bet tās vienalga tiks slēgtas)

Skola ir kas vairāk par ēku pagasta vai pilsētas vidū. Diskusijām...

Foto

Ja iedzīvotājiem jāgatavo sava 72 stundu soma, tad sabiedrība grib redzēt, kā savu “somu” kārto valsts

72 stundu soma un klausies radio! Mani šis nemierina. Ne...

Foto

Gulags pie apvāršņa

Krievijas Valsts domes valdošās frakcijas “Vienotā Krievija” deputāts ar ģenerāļa uzplečiem Andrejs Guruļovs neslēpj, ka jāatjauno gulaga tipa nometnes, lai tie, kas iekšzemē...

Foto

Skola, kurai paveicās

Varbūt zinošie apzinās, ka tuvojas kas neizbēgams, un tāpēc, laikus atkāpjoties, tiek "dedzināti tilti", vien žēl, ka šīs ugunis mums tiek pasniegtas kā nepieciešamība mūsu tumsonības...

Foto

Pilnmēness mistērijas

To, ka Mēnesim ir ietekme uz planētas Zemes dzīvi un arī cilvēku psihi, mūsu senči tika pamanījuši jau sen. Latvijā dzīvojošiem ir it sevišķi...

Foto

Svarīgi nekļūt atkarīgiem no svešas žēlastības!

Ir kāds vēsturisks janvāra datums, kuru parasti aizēno gan barikāžu laiks, gan, mazliet mazāk, arī 13.janvāra nemieri. Gan nesenie, gan...

Foto

Par atbildību pašreizējā haosa un nebūšanu sakarā pasažieru vilcienu satiksmē

Tā kā 15 gadus nostrādāju VAS "Latvijas dzelzceļš" atbildīgā amatā, tad man ir gana daudz pieredzes...

Foto

Krišjānis Kariņš kļūst par apkaunojumu Latvijas politikai un arī savai partijai

Saeimas deputātu grupas vizīte Ķīnā un Krievijas graudu tranzīts caur Latviju pēdējās nedēļās ir politiskās...

Foto

Atkal

Atkal zobens pacēlies pār dažām skolām, šoreiz Kurzemes pusē. Aizķēra, jo vienā no tām savlaik esmu strādājusi. Laikam vēršot ciet. Nē, vēl jau nekas neesot...

Foto

Īss komentārs par uzņēmēja Guntara Vītola izteikto viedokli “airBaltic” un tā nulles vērtības sakarā

Viss ir pareizi, un žetons Guntaram par drosmi, tikai jebkuram cilvēkam, kuram...

Foto

Kas mums pieder?

Valsts esot mēs, mēs esot bagāti - mums pieder meži, vien koku cenas mums ir augstākas kā Norvēģijā un Zviedrijā, mums pieder spēkstacijas,...

Foto

Vienu sabiedrisko mediju mums būs daudz vienkāršāk kontrolēt un komandēt nekā divus!

Ceturtdien Saeimā galīgajā lasījumā gandrīz vienprātīgi atbalstīja Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas apvienošanu no...

Foto

Tā kā KNAB Straume ir piebarots, Kariņš bez bažām var par nodokļu maksātāju naudu doties priekšvēlēšanu braucienā uz Valmieru

2024. gada 17. janvārī ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš dosies reģionālajā...