Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sen atpakaļ kādā savā komentārā es atzinos savā nemīlestībā pret pašu Līvānu domes priekšsēdētāju Andri Vaivodu. Izteicu savu neviltoto sajūsmu par šo nu jau teiksmaino varoni un viņa gadiem izstrādātām spējām manipulēt ar savu deputātu pulciņu un ar nopietnu sejas izteiksmi melnu pataisīt par baltu. Nezinu, kā to var izskaidrot, bet mērs Vaivods ir nozudis no apvāršņa, pat izkritis no domes aprites.

Izteikšu minējumu, ka mērs Vaivods gatavojas kādam lielākam pavērsienam savā mūžā. Labi likšu viņu mierā, lai mēra kungs atpūšas, ārstējas, pako koferīti ar silto veļu vai kaltē sausiņus. Man ir vienalga!

Dāmas un kungi! Līvānos no skapja beidzot ir izkāpusi un debesīs uzlēkusi jauna zvaigzne. Līvānu novada domei pēdējās nedēļas ir pagājušas Vaivoda vietnieces Gintas Kraukles zīmē. Kundze bija visur! Gluži kā pasakā. Pameti skatu pa labi, Ginta jau ir priekšā. Aizgrābti komentē situāciju ar rotaļu laukumiem Līvānos. Mazliet pašķielēji pa kreisi, atkal redzi Kraukles kundzi, kura ar čugunu acīs un granītā kaltu seju domes sēdē „dod iekšā niekkalbjiem” no domes opozīcijas. Paskatījies sev priekšā, bet tur jau atkal Kraukles kundze visā savā krāšņumā. Taisa selfijus un demonstrē vēlētājiem savu jauno telefonu.

Vārdu sakot, pilna buķete! Gluži kā vecai bārdāmai, pēc daktera apskates ar nokārtu galvu uzklausot diagnozi.

Varētu teikt, ka septembris Līvānos tika pavadīts pilsētas rotaļu laukumos. Iepazīstoties ar dažādiem pieejamajiem materiāliem, nākas secināt, ka cepiens bija milzīgs. Liekas, ka Latvijā nebija neviena ievērības cienīga medija, kurš nebija atvēlējis vietu un laiku, lai apskatītu šo tēmu (https://www.ptac.gov.lv/lv/jaunums/ptac-salauztas-un-sapuvusas-konstrukcijas-trukstosi-elementi-bistamas-skruves-nestabilas-iekartas-pavirsi-un-nekvalitativi-veikti-remonta-darbi-realitate-bernu-rotalu-laukumos-livanos).

Pārsteidza Līvānu novada domes mēra vietnieces izvēlētā stratēģija šajā jautājumā. Kompetenta valsts iestāde, kurai ar likumu ir uzdots rūpēties par patērētāju interešu aizstāvību, par mūsu visu drošību, pieķer Līvānu novada domi, atvainojos par salīdzinājumu, pilsētas parkā ar pusmastā nolaistiem stringiem mirkli pirms laimīgām beigām. Piedevām vēl sastāda pārbaudes aktu, kā apgalvo pati mēra vietniece Kraukle, uz veselām 120 lapām (https://www.livani.lv/lv/jaunums/pateretaju-tiesibu-aizsardzibas-centrs-ar-parspiletam-prasibam-versas-pret-bernu-atputas-vietam-pasvaldiba).

Kraukle šajā brīdī izvēlējās klaji uzbrūkošu un arogantu taktiku. Līvānu novada domes informatīvajā raidījumā šī augstprātīgā, nervozā nenosakāma vecuma amatpersona mēģināja skatītājiem pasniegt nepatiesu informāciju gan par pašiem rotaļu laukumiem pilsētā, gan par pašu kontrolējošo iestādi.

Publiski atļāvās nosaukt Patērētāju tiesību aizsardzības centru par kaut kādu Rīgas kantori un demonstratīvi sašust, ka akti nav sastādīti ieteikuma formā, ka kontrolējošā institūcija nevis sadarbojas un izvirza jēgpilnas prasības, bet kategoriski norāda, ka prasībām neatbilstošās rotaļu iekārtas ir jādemontē vai vismaz jānorobežo. Šausmas! Kaut kādi Rīgas iznireļi ir aizrādījuši „iedzīvotājiem draudzīgākajai pašvaldībai”, ka tai ir jānodrošina droša vide saviem iedzīvotājiem un viņu bērniem.

Esmu ievērojis, ka pēdējā laikā dažādas pašvaldību amatpersonas, valsts ierēdņi un citi noderīgi duraki sāk spriedelēt par dažādiem likumiem, normatīviem un Eiropas regulām, kuras it kā neļauj Latvijai pilnvērtīgi attīstīties. Sevišķi tas aktualizējas, kad tiek veiktas dažādas procesuālas darbības kārtējā pašvaldībā vai valsts iestādē.

Līvānu dome nav izņēmums. Mēra vietniece Kraukle paspēj arī publiski pažēloties par kontrolējošo, diktatorisko režīmu valstī un, iedomājieties vien, kādas nepamatotas prasības tiek izvirzītas Līvānu domei. Vienmēr un visur!

Viss šis jampadracis tā arī būtu beidzies. Tauta pāris dienas parietu uz perona, un vilciens, pustrakas mašīnistu brigādes vadīts, varētu traukties tālāk.

Nu esi vainīgs, atzīsti godīgi savu vainu. Pasaki tieši kamerā, uzraksti avīzē, ka kļūdījies, ka labosies, ka momentāli veiksi pasākumus un atradīsi vainīgos. Saņemies! Noskaiti pātarus un parādi drosmi galu galā!

Turklāt, kā vēlāk kāds acīgs sociālo tīklu lietotājs rakstīja, domes budžetā rotaļu laukumu remontiem pat bija paredzēta nauda. Vajadzēja tikai jēgpilni un godīgi darīt savu darbu.

Nē, augsti izglītotā dāma nekad nekļūdās un vienīgā zina, kur tā laimības zeme atrodas. Viņas zeme. Zeme, kur mīt laimes lācis ar superdārgu telefonu vienā ķepā, dārgu džipu zem kuplās sēžamvietas un aizēstu sniķera batonu aiz vaiga.

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...