Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Spēks

Leonards Inkins
30.06.2023.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kopš pirmsākumiem pasaulē visu nosaka un diktē cilvēki, kuriem ir reāla vara. Kā domā, kas slēpjas zem šiem vārdiem «reāla vara»? Kāds ir šīs reālās varas saturs? Manuprāt, reālā vara ir tas, ko dzejnieks definēja kā «dūrei tik spēks».

Reiz bija kāds gadījums pilsoņu kara laikā, vēl cariskajā Krievijā. Uz apspriedi pie viena galda tika sapulcēti dažādu līmeņu padomju varas ieviesēji un līdzskrējēji (revolucionāro vienību komandieri, partijas darbinieki un citi). Tas, kurš vadīja sapulci, klātesošajiem izklāstīja ko un kā viņš domā, ko vēlas panākt un sasniegt. Runu beidzis, viņš demonstratīvi nolika uz galda mauzeri un, uzlūkojis klātesošos, apjautājās, vai kādam gadījumā nav kas iebilstams. Nedz iebildumu, nedz sūdzību nebija.

Mums iestāstīts, pat iepotēts, ka spēks tiekot smelts patiesībā. Mūs māca, ka pietiek, ja domā, ka esi patiesības pusē vai patiesība ir tavā pusē, ka tev ir sava reliģiskā pārliecība vai savi politiskie uzskati. Ar minēto it kā pietiekot, lai tev būtu taisnība, un šai pārliecībai un uzskatos balstītajai taisnībai tev būtu jānodrošina panākumus.

Bet patiesībā ir tā, ka jebkura taisnība izriet no spēka un taisnīgi ir tikai tas, par ko vairāki ir vienojušies. Tā viņiem ir taisnība, un ar spēka palīdzību viņi šo savu taisnību padara par visu taisnību.

No tā izriet – ja tev ir reāls spēks vai taisnība, kuru šis spēks nodrošina, tad tā kļūst par patiesu taisnību, un, ja kāds šai taisnībai nepiekrīt, tad tas savu eksistenci paātrinātā tempā izbeidz. Tā ir bijis, un tā būs mūžīgi. Tu vari tam piekrist, vari nepiekrist, tu vari visādi runāt un izrunāties, bet tas nemaina to, ka taisnība izriet no spēka, nevis otrādi.

 Vēl pavisam nesen viens slepkavu bandas vadonis devās «taisnības gājienā» uz Maskavu. Bija pašsaprotama arī kara tradīcija pirmajās dienās pēc pilsētas ieņemšanas ļaut uzvarētājiem slepkavot, laupīt, izvarot un citādi «taisnīgi» izrīkoties, jo to, kas ir taisnīgs, noteica tie, kas par to vienojās, bet «opozīcijai» bija jāpieņem šī vienošanās kā vienīgā, patiesā un pēdējās instances taisnība. Lai cik tā netaisnīga viņiem neliktos... Tā notika Berlīnē, tā notika Rīgā, tā notika Bučā, un tā notiks visur, kur kāda taisnība uzvarēs citu...

Kāpnes

Tāpēc, ja tu vēlies ko mainīt vai reformēt vai ja ceri ko ieviest, tad nemaz nedomā, ka tikai tādēļ, ka tev ir ideja, kuru tu izklāstīsi cilvēkiem, viņi atsauksies, tevi atbalstīs un tas kļūs par tavu spēku, – tā nenotiks un tā nekad nebūs! Tā nebūs, izņemot gadījumus, ja tu viņus aicināsi pa kāpnēm uz leju, nevis pa kāpnēm uz augšu. Tiem, kas nezina, par kurām un kādām kāpnēm runāju, būs neliela speciāla piebilde, bet tiem, kas šo saprot, iesaku pievērsties nākamajai rindkopai.

Reiz Sokrāts, savu audzēkņu pavadīts, gāja pa kādu ielu un viņiem ko gudru stāstīja. Mācekļi viņā uzmanīgi klausījās. Viņiem pretī nāca prostitūta, kas Sokrātam teica: «Ko tu viņiem te stāsti savas blēņas?» Ja es tūdaļ pamāšu viņiem ar pirkstu, viņi dosies līdzi man, nevis tev. Sokrāts teica, jā, tā būs, tikai, dodoties līdzi tev, viņi ies pa kāpnēm uz leju, bet, ejot līdzi man, tie virzīsies pa kāpnēm uz augšu.

Nu, lūk! Ja vēlies iet pa kāpnēm uz augšu, tad bez spēka pielietošanas tu nevienu augšup nevirzīsi, bet ja tu piedāvāsi ceļu, pašķirsi krūmus, lai nokļūtu lejā, tad, dodoties lejup, nav vajadzīgs papildu spēks. Cilvēku iekšējais spēks un patiesās vēlmes viņus virzīs lejup. Ja vēlies ko mainīt un apturēt lejupslīdi, ir nepieciešams spēks. Ir jāsāk ar spēka gūšanu un prasmi to pielietot.

Kāpēc Latvijā un daudzās citās valstīs nemainās varas? Mainās uzvārdi, mainās politisko organizāciju nosaukumi, bet nemainās reālā vara. Tā notiek tāpēc, ka cilvēkiem, kuri ir varas krēslos, ir pakļauts reāls spēks. Viņiem klausa prokuratūra, tiesas, policija, bruņotie spēki. Tas ir viņu spēks, un ar šo spēku un plašsaziņas līdzekļu palīdzību, kā arī brīvprātīgo izpalīgu iztapību viņi uzspiež jebkuru patiesību. Un neviens nespēj pretī stāt.

Tas, ka pa retam kāds šādai patiesībai un taisnībai iebilst, ir tikai tāpēc, ka kādam vai kādiem ir izdevies uzkrāt vai koncentrēt nedaudz spēka un viņi var atļauties mēģināt iespraukties reālās varas durvju spraugā ar saviem vēstījumiem un patiesībām.

Iespējams, ka tie, kuri atļaujas iebilst, savu spēku ir importējuši pāri valsts robežām, ievilkuši vadus, izveidojuši nelegālu pieslēgumu, un no turienes tie tiek enerģiski uzpildīti, baroti un atbalstīti. Tad arī minētajiem ir spēks, no kura izriet taisnība. Tas gan nav viņu spēks,– tas ir spēks, kurš nāk no citām dzīlēm, no ārvalstīm. Tad spēka pret spēku cīņā uzvar stiprākais, vai tie vienojas par izlīgumu un turpmākajiem spēles noteikumiem, tas ir turpmāko taisnību, kuru uzspiedīs iezemiešiem.

Bez spēka minētais nav iespējams. Cīņa ir spēku sacensība, nevis ideju konkurss vai viktorīna.

Vaļsirdīgi...

Nu varu atzīties, ka, veidojot biedrību «Latvietis», es jau tad (1997. gadā) to sapratu. Apzinājos arī reālo situāciju valstī, kurā dzīvoju, reālos domāšanas stereotipus un latviešu uzdrīkstēšanās līmeņus.

Mans mērķis bija caur it kā publisku biedrības darbību atlasīt cilvēkus, lai kopā veidotu šo spēku. Iesākumam – kaut vienā pagastā, kaut vienā pagalmā, kaut vienā kāpņu telpā, bet tā, lai šī sēkla dotu augļus un, augot lielumā un plešoties plašumā, latviskotu Latviju.

Šie mēģinājumi bija gadiem ilgi un neskaitāmi. Neminēšu uzvārdus, bet cilvēku skaits, kurus mēģināju iesaistīt, bija gana plašs. Par to liecina arī biedrības statūti, kuros ir daudz teksta, bez kura sabiedriska organizācija var lieliski iztikt, taču biedrība bija tikai piesegs lielajiem plāniem.

Uzrunātajiem dažādos locījumos skaidroju, ka cita ceļa nav, ja patiesi vēlies Latviju padarīt latvisku. Aģitācijas, skaidrošanas, karogu vicināšanas un ugunskuru kurināšanas nedos vēlamo rezultātu. Tas nav slikti, arī spēkam vajag vārdisko izpausmi, bet to vienmēr satrieks vara, jo varai ir minētais spēks, bet mums tikai taisnības karogs, ar kuru mēdzam uzbrukt un aizstāvēties.

Reālus darbus izdarīt un reālus panākumus sasniegt var tikai tad, ja tev ir reāls spēks. Ne tikai karogs, prievīte un tautasdziesmas. Ar mutes virināšanu un papīru aprakstīšanu vien vēl nevienam nav izdevies nedz šķēpu mest, nedz maizi gādāt.

Kas tik man nebija jādzird un ko tik es nebiju spiests klausīties... Ka tas neesot likumīgi, ka tas neesot tiesiski, ka tas neesot demokrātiski, ka tās esot kriminālas metodes, tad jau mēs būsim tādi paši kā tie... Un mēs esam tur, kur esam, un būsim turpat, jo tie, kas prot izmantot spēku un apzinās spēka nepieciešamību, to izmanto, bet tev stāsta, ka vajagot iet tiesisku ceļu.

Riņķa dancis

Ja tev kaut kas nepatīk, ir kādi iebildumi, tu vēlies kaut ko reformēt, tad nu lūdzu! Demokrātiskos apstākļos dibini savu politisko partiju, uzraksti politisko programmu, pārdodies sponsoriem, ar nopirktās reklāmas palīdzību iekļūsti parlamentā, un tad tu varēsi no Saeimas tribīnes pateikt... Uzraksti nepieciešamos likumus, pārliecini citus demokrātiski ievēlētos deputātus atbalstīt tavu iesniegto likumu un tu būsi savu mērķi sasniedzis.

Tas, protams, negarantē, ka rīt kādi citi neiesniegs pilnīgi pretēja satura dokumentu, par ko nobalsos vairākums, bet tas jau ietilpst demokrātijas spēles noteikumos. Integrē pietiekamā skaitā kolonistus, un viņu pārstāvji ieviesīs vēl kādu valsts valodu...

Un diez vai tavs politiskais spēks tik ilgi spēs eksistēt, jo cilvēka dabā nav tam nepieciešamo īpašību un kvalitātes. Uz brīdi tu kādu vari piespiest, pierunāt vai viņš var saņemties, bet tas būs tikai uz brīdi. Kamēr tu šo manis iepriekš minēto ceļu iesi, pa to laiku jau tavs politiskais spēks būs pajucis. Kāds būs apzadzies, kāds būs nodzēries, kāds būs nodevis, un kāds būs pieslējies citam spēkam, kuram ir vairāk izredžu. Un tu dibināsi jaunu politisko spēku un sāksi visu no sākuma, ja tevi pašu nenopirks, nepierunās un nepiespiedīs «ievērot spēles noteikumus».

Šis riņķa dancis nekad nebeigsies, un tie, kam ir spēks, savu politisko varu saglabās.

Potences

Es tagad teikšu to, ko tev nekad neviens neteiks. Viens no varas saglabāšanas būtiskiem elementiem ir spēks, nevis kāda tur taisnība vai demokrātija. Tiem spēkiem, kuriem ir vara, ir pakļautas dažādas izziņas iestādes un represīvie orgāni. Minētās iestādes un orgāni vēro cilvēkus līdzīgi kā čeka augstskolās un pat vidusskolu vecākajās klasēs atlasīja sev potenciālos darbiniekus.

Tāpat arī viņi izvēlas potenciālos kandidātus, kas varēs pastāvošajai varai uzticīgi kalpot, un apkopo tā saucamajā melnajā sarakstā tos, kuri ir bīstami pastāvošajai varai, t.i. kuri potenciāli ir bīstami un kuri var apdraudēt pastāvošo kārtību.

Kā panākt to, lai viņi arī turpmāk paliek tikai potenciāli bīstami un reāli nespēj apdraudēt iedibināto kārtību? Nedrīkst pieļaut, ka melnajā sarakstā esošie kļūst turīgi, finansiāli neatkarīgi un populāri.

Ir arī tie, kurus dēvē par pasionāriem. Tiem ir sava pārliecība un uzskati, tomēr viņiem reliģiskā izvēle, pasaules skatījums un politiskie, kā arī nacionālie uzskati dominē pār vēdera un mantiskajām vajadzībām. Jā, viņi uz kādu brīdi var pievērsties naudas pelnīšanai, bet vienalga viņu dvēseles aicinājums viņus atgriež atpakaļ tur, kur viņi bija. Tādus cilvēkus vēsture mums atklāj gana daudz.

Varas galvenais uzdevums ir pasionāriem radīt tādus apstākļus, lai viņiem nav savu ideju un savas izpratnes realizācijas iespēju. Jebkurām idejām ir tikai viena realizācijas iespēja – tā ir nauda. Bez naudas arī automāta nebūs. Arī par patronām ir jāmaksā. Kamēr tu nespēj nopirkt automātu un kamēr tev nav patronu, tikmēr tu neesi bīstams.

Tāpēc tiek sastādīti tā saucamie melnie saraksti, kuros iekļautos cilvēkus visādi ierobežo. Viņiem ir grūtības ņemt kredītus, veikt investīcijas un citādi iegūt neatkarību, jo neatkarība rada rīcību. Tāpat nedrīkst viņiem ļaut izpausties arī citādi – ne mākslas nozarē, ne citur, jo, līdzko viņš iegūs autoritāti, tā automātiski tas ir ceļš uz naudu, uz līdzekļiem un neatkarību. Tas ir arī ceļš uz citu cilvēku pasaules skatījumu, uz cilvēku dvēselēm. No naudas, līdzekļiem un neatkarības var rasties ne tikai nepaklausība, bet arī pretdarbība. Un to nedrīkst pieļaut. Lai to nepieļautu, ir izveidots labi noslīpēts mehānisms, kā šo apdraudējumu mazināt.

Ar šo viņi labi tiek galā, jo, ja ir stabila alga, sociālās garantijas, vienīgais darba uzdevums ir nepieļaut, lai tādi, kurus pieminēju, nespēj īstenot savas ieceres. Manuprāt, tā notiks mūžīgi, jo tā notiek jau desmitiem tūkstošu gadu. To, ka patiesība izriet no reāla spēka, vēl neviens nav atcēlis.

Nereālā realitāte

Uz brīdi iztēlojies, ka man ir reāla vara. Iztēlojies, ka es ne tikai sēžu varas krēslā, bet man ir arī šautene, man ir pakļauti šāvēji, kuri pildīs jebkuru manu rīkojumu (vismaz vairums no viņiem un man ar to pietiks). Vai es rēķināšos ar tādiem, kuriem ir kaut kāda tur taisnība? Vai es ņemšu vērā tos, kuri apelēs pie manas sirdsapziņas, pie veselā saprāta, pie cilvēciskajām vērtībām, kvēli aicinot mani rīkoties tā vai citādi vai nerīkoties vispār? Saistošas un svarīgas man būs tikai manas iespējas un mana taisnība, kā arī to taisnība, ar kuriem es nevaru nerēķināties, taču nerēķināties es nevaru tikai ar tiem, kam ir vēl lielāka šautene nekā man, t.i., kam ir vēl lielāka taisnība nekā man. Un ne citādi... Tāda ir pasaules kārtība.

Nevis spēks balstās, izriet un ir taisnībā, bet taisnība sakņojas, balstās un izriet no spēka. Ja spēks ir man, ja ierocis ir man un tev tā nav, tad man vienmēr ir taisnība. Bet ja tu domā, ka man nav taisnība, tad tava eksistence kādā brīdī negaidīti pārtrūkst, un pēc tam nav vairs tāda, kurš atļaujas domāt, ka man nav taisnība, jo man ir neapstrīdams arguments – šautene.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ašeradens paziņo, ka grib celt nodokļus, un vēlētāji metas nobalsot par “Jauno Vienotību”: loģika te interesantāka nekā paši vēlēšanu rezultāti

FotoViens no nedaudzajiem negaidītajiem momentiem aizvadītajās vēlēšanās — “Jaunās Vienotības” pārsvars pār Nacionālo apvienību, kaut gan aptaujas konsekventi rādīja pretējo, turklāt tas notika pēc tam, kad JV pārstāvis Arvils Ašeradens informēja sabiedrību par iespēju celt pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Lasīt visu...

21

Sabiedrības integrācijas fonds lūdz „Re:Baltica” atmaksāt neatbilstoši iztērētos valsts līdzekļus par radīto saturu svešvalodā

FotoŅemot vērā diskusijas publiskajā telpā par nodibinājuma “Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica” (attēlā - tā pārstāve Inga Spriņģe) projekta “Šķelšanās” vērtēšanu un mediju redakcionālo brīvību, Sabiedrības integrācijas fonds (Fonds) skaidro pieņemto lēmumu. Fonds ir konstatējis, ka projekts nav īstenots atbilstoši konkursa nolikumam, kas paredz veidot saturu latviešu valodā, bet daļēji īstenots svešvalodā. Aktivitātes īstenotas ar piešķirto publisko finansējumu caur Mediju atbalsta fondu (MAF).
Lasīt visu...

12

Es esmu kompetents ne tikai tajā, par ko jūs visi padomājāt!

FotoNesen klausoties ekonomiskās politikas debates par Latvijas Stabilitātes programmu 2024. - 2028.gadam, radās sajūta, ka Saeimas vīri un sievas dzīvo pasaku valstībā. Vairums runātāju kaismīgi klāstīja, kas būtu jādara, bet neviens nerunāja, kas to traucēja paveikt jau, piemēram, pagājušajā gadā.
Lasīt visu...

pietiek_postit

Vieglprātība un nekompetence maksā dārgi

FotoIgauņi racionāli skatās uz „Rail Baltica” savienojumu ar Tallinu un lidostu. "29.maijā ielikts pamatakmens „Rail Baltica” Ülemiste pasažieru terminālim "Linda", kas nodrošinās ērtu tramvaja savienojumu ar Tallinas lidostu, pilsētas centru un ostu. Ülemiste termināla pabeigšana plānota 2028. gadā."
Lasīt visu...

21

Sākot no nodokļu celšanas un beidzot ar Francijas kodolvairoga attiecināšanu uz Baltiju: TOP 3 “interesantākās” idejas no partiju mutēm

FotoPartiju pašslavināšanās gaisotnē soctīklu īsajos formātos tās “aizmirst” paziņot dažādus svarīgus sīkumus, piemēram – kur ņemt naudu savu ideju finansēšanai. Tomēr tajās reizēs, kad saruna ir garāka par pusminūti, sāk parādīties interesantas idejas. Uzmanībai daži momenti, kurus ne katrs lasītājs vienmēr redz.
Lasīt visu...

21

Pārpratumi likumprojekta izstrādes gaitā (viena epizode)

FotoLikumprojektā "Grozījumi Civilprocesa likuma 594. pantā - Ieturējumu apmērs no parādnieka darba samaksas un tai pielīdzinātajiem maksājumiem" tā pirmajā lasījumā Saeima apstiprināja ieturējamu summu 10% no parāddnieka ienākumiem, kas nepārsniedz minimālās algas apmēru neatkarīgi no piedziņas veida. Tātad no minimālās algas 300 EUR mēnesī parādnieka ieturējamā summa sastādītu: 59,74 EUR/mēnesī (aprēķins: 700 - 10,5% Soc.nod. - 500 neapliek.summa - 23% IIN * 10% = 59,74).
Lasīt visu...

21

Eiroparlamenta reitingu līderis “lien bez ziepēm” savam galvenajam politiskajam sāncensim

FotoPiecu mēnešu garumā SKDS aptaujās līderu lomu ieņēmušās Nacionālās apvienības vadošais kandidāts Roberts Zīle nācis klajā ar unikālu atklāsmi: nevis pašu saraksta biedri esot tie labākie, bet gan viņa galvenais politiskais konkurents.
Lasīt visu...

21

Valsts kontrolei vajadzētu izvērtēt, cik pamatoti Sabiedrības integrācijas fonds vairojis „Re:Baltica” darbinieču labklājību un kā valsts šos līdzekļus varētu atgūt

FotoEs jums izstāstīšu kaut ko, ko LTV Ivo Leitāns jums neteica. Un viņš arī to nezina. Mans ģimenes uzņēmums pirms dažiem gadiem ir maksājis naudu portālam Delfi par manu dokumentālo filmu reklāmu. Abas reizes portals Delfi ziņoja saviem lasītājiem, ka ir skatāmas žurnālista Anša Pūpola dokumentālās filmas. Es ticu, ka portāls ļoti rūpīgi seko likumiem, kas aizliedz melīgas reklāmas izplatīšanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Parodija par pārbaudi

Ceturtdien Ģenerālprokuratūra izplatīja ļoti savādu paziņojumu, kam it kā bija jānomierina prāti un jāatjauno uzticība politiskajai elitei, bet gluži otrādi – tā ne...

Foto

Lūdz tiesībsargu vērsties Satversmes tiesā par personu ar invaliditāti diskrimināciju

2024. gada 30. maijā Latvijas bezdarbnieku un darba meklētāju interešu aizstāvības biedrības valdes loceklis Raimonds Lejnieks...

Foto

Šoreiz Lembergs uzvar valsti

Centrālajai vēlēšanu komisijai (turpmāk - CVK) ir rakstiski jāatvainojas Aivaram Lembergam par liegumu balsot pašvaldību vēlēšanās, - tā nolēmusi tiesa....

Foto

Nes mieru man, nes mieru dvēselei!

Jau divus gadus publiskajā telpā aktualizēts jautājums par nakts trokšņiem un regulējuma caurumiem, kas liedz rast reālus risinājumus šai problēmai....

Foto

Skumji, ka mūsu “centrālo” mediju rīcība aizvien mazāk atšķiras no kremļa mediju ieradumiem!

Kā top Latvijas Televīzijas (LTV) sižeti? Kāds ir viņu uzmanības fokuss? Divi piemēri....

Foto

„Iznireļi” - obligātā lasāmviela tiem, kas interesējas par politiku un procesiem Latvijā

Brīvdienu maģija – izlasīt kādu grāmatu. Beidzot izlasīju “Iznireļus” - paldies Lato Lapsam: obligātā...

Foto

Nu žēl, ka mums iet garām iespēja pamakšķerēt balsis, debatējot Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas (LTV) lēmums nerīkot priekšvēlēšanu debates krievu valodā sabiedrisko mediju portālā rus.lsm...

Foto

Protams, Krievijas valsts valodai ir nozīmīga vieta Latvijas politikā!

Mēs uzskatām, ka aizliegums lietot Latvijas mazākumtautību valodas politiskās diskusijās neveicinātu ne piederības sajūtu Latvijai, ne vārda...

Foto

Latvijas iedzīvotāju cilvēktiesības uz klimata izmaiņu ierobežošanu un dabas daudzveidības saglabāšanu

Pēdējā pusgada laikā Latvijas politiskā vide, sabiedriskie mēdiji, sociālie mediji un portāli pārlieku bieži un...

Foto

Būtu mēs labāk ēduši...

Latvijas Žurnālistu asociācija (asociācija) aicina politiķus atturēties no mediju un žurnālistu diskreditācijas,  apzināti vai neapzināti veidojot nepamatotu viedokli par žurnālistiem, jo īpaši...

Foto

Nē, Somijas politiķus debatēs necepina ne arābu, ne krievu valodā

Latvijas Radio galvenās redaktores Anitas Braunas ieraksts sociālajos tīklos sacēla lielu diskusiju vētru sociālajos tīklos. Viņai...

Foto

Kas tā par Rīgas domes ēku bez progresa simbola – varavīksnes karoga!

Rīgas domes priekšsēdētāja Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim – aicinājums izkārt varavīksnes karogu pie...

Foto

Eiropas Parlamenta vēlēšanas nāk ar uzlabotu vēlēšanu likumu un jaunām iespējām nobalsot

Ar katrām jaunām vēlēšanām tiek mazliet pilnveidotas un atvieglotas iespējas nobalsot — Eiropas Parlamenta...

Foto

Latvijas Televīzija kā pēdējais krievu valodas bastions?

Laikā, kad skolas pāriet uz mācībām tikai latviski, kad atsakāmies no krievu valodas kā otrās svešvalodas, kad pat Latvijā...

Foto

Ne prātā mums nenāk atcelt debates Krievijas valsts valodā

Latvijas Televīzijas Redakcionālā padome šobrīd neizskata iespēju atcelt plānotās RUS.LSM Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates....

Foto

Priekšvēlēšanu debatēm jābūt valsts valodā

Ņemot vērā sabiedrībā aktualizēto diskusiju par priekšvēlēšanu debašu organizēšanu krievu valodā, partiju apvienība Jaunā Vienotība uzsver, ka īpaši kopš Krievijas brutālā...

Foto

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

Saeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā...

Foto

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

Komentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un...

Foto

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

Par Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā –...

Foto

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

Ņemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes...

Foto

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

Bloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu...

Foto

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems...

Foto

Vai “Jaunā Vienotība” spēj sev un citiem atzīt, ka stulbi sanāca?

Esat kādreiz mēģinājuši stiept gumiju? Pašlaik vadošā partija ar to nodarbojas. Vērojot viņus, atdarinot vai...

Foto

Pirms 150 gadiem dzimis demokrāts un tiesībnieks ar dzejnieka sirdi Miķelis Valters

“Viņu uzskata par pirmo latvieti, kurš 1903. gadā žurnāla "Proletāriets" rakstā "Patvaldību nost! Krieviju...

Foto

Vēsturiskas precizitātes labad 4. maijs tomēr būtu atkal jānosauc par “Latvijas Republikas neatkarības deklarācijas pieņemšanas dienu”

Komentāru rakstu 5. maija pēcpusdienā. Ir svētdiena. Šonedēļ sanākušas trīs...

Foto

Latvijas otrā dzimšanas diena: kā mums ir veicies?

Manā skatījumā 4.maijs ir Latvijas otrā dzimšanas diena. Un ne tikai svinīgā ziņā, bet arī tajā, kā to...

Foto

Nolikt ziedus nepareizā vietā – tas mūsdienu Latvijas PSR ir noziegums!

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Ziemeļlatgales iecirknis no 15. marta līdz 14. aprīlim piefiksējis trīs...

Foto

Par varu

Kad sapulces telpā ienāk starojoša sieviete un visi vīrieši uz mirkli pazaudē domas pavedienu, vai šai sievietei kāds pie durvīm piešķīra varu tā izrīkoties?...

Foto

Dažas pārdomas Edgara Kauliņa dzimšanas dienā

Aprit gadskārta, kopš dzimis viens no mūsu novada cilvēkiem, kas ne tikai atstājis daudzus nostāstus par sevi, bet arī izraisījis...

Foto

Vai esam ceļā uz “Baltijas tīģera” stāstu? Izskatās - būs jāpagaida

Man bija gods piedalīties smalkā politekonomiskās elites pasākumā (ar stilīgu nosaukumu LaSER vai “lāzers”), kur...