Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājas amatā atklāta konkursa rezultātā (izsludināts 20.08.2021.) tika iecelta līdz šim publiski nezināma Agra Languša, kas tajā brīdī bija atlases komisijas locekļa VAS "Valsts nekustamie īpašumi” valdes locekļa Andra Vārnas bijusī padotā un, visticamāk, dzīvesbiedre.

Atlases komisijas priekšsēdētājas bija Jānis Lange. Pēc neoficiālās informācijas, strādājot VAS "Valsts nekustamie īpašumi”, Andris Vārna un Agra Languša sāka tikties, un Andris Vārna, būdams VAS "Valsts nekustamie īpašumi” valdes loceklis pārcēla Agru Langušu no daļas vadītājas amata pārvaldes direktora amatā (amata maiņa ir konstatējama arī A.Langušas amatpersonas deklarācijā).

Par šādu rīcību no VAS "Valsts nekustamie īpašumi” vadības puses tika saņemts aizrādījums, un Agra Languša pameta darbu VAS "Valsts nekustamie īpašumi”. 2020. gadā Agra Languša (būdama precēta Agra Saviela) izšķīrās no vīra, kas varētu tikt pamatots ar jaunām attiecībām. Faktu, ka Andris Vārna un Agra Languša bija vairāk nekā labi pazīstami, apliecina kaut vai publiski pieejami foto no teātru pirmizrāžu apmeklējumiem (https://iauns.lv/foto/izklaide/46377-skatitaii-ierodas-uz- ekspediciia-iazeps-pirmizradi-iaunaia-rigas-teatri#&gid=46377&pid=76).

Ar Rīgas domes 15.12.2021. lēmumu Nr. 1105 "Par SIA "Rīgas nami”, SIA "Rīgas pilsētbūvnieks”, SIA "Rīgas Centrāltirgus” un SIA "Rīgas serviss” reorganizācijas uzsākšanu” tika uzsākta šo kapitālsabiedrību reorganizācija. Izvēlēto kapitālsabiedrību reorganizācijas mērķis un ekonomiskais pamatojums nav skaidri.

Šodien, 14 mēnešus pēc Rīgas domes lēmuma, jaunajai SIA "Rīgas nami” joprojām nav noteikt stratēģiskie mērķi vai izstrādāta darbības stratēģija. Pieņemot, ka SIA "Rīgas nami”, SIA "Rīgas pilsētbūvnieks” un SIA "Rīgas serviss” nodarbojās ar Rīgas pašvaldības nekustamā īpašuma apsaimniekošanu un uzturēšanu, ko varētu apvienot vienā kapitālsabiedrībā, tad SIA "Rīgas Centrāltirgus” pievienošana SIA "Rīgas namiem”, iespējams, ir skaidrojama ar vēlmi atsavināt Rīgas Centrāltirgus teritoriju vai Spīķeru ēkas, ņemot vērā „Rail Baltica” ietekmi uz to vērtbu.

Četru kapitālsabiedrību reorganizācijas procesā tika izsludināts konkurss uz jaunās SIA "Rīgas nami” padomi. Viens no komisijas locekļiem bija Jānis Lange. Atklāta konkursa rezultātā par SIA "Rīgas nami” padomes locekļiem tika iecelts Andris Vārna (SIA "Rīgas Centrāltirgus” valdes konkursa atlases komisijas loceklis), Andra Vārnas kādreizējā darba kolēģe AS "SEB banka” Ilze Bukulde un Jāņa Langes VAS "Latvijas dzelzceļš" padomes šī brīža kolēģis Andris Liepiņš.

06.12.2022. tika publiskota informācija, ka vēl viena SIA "Rīgas nami” atklāta konkursa rezultātā tika izvēlēta SIA "Rīgas nami” jaunā valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže, kas no 2020. gada kopā ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru Jāni Langi un SIA "Rīgas nami” padomes locekli Andri Liepiņu strādā VAS "Latvijas Dzelzceļš”, līdz ievēlēšanai jaunajā amatā būdama VAS "Latvijas Dzelzceļš” finanšu direktora vietniece un SIA "LDz ritošā sastāva serviss” padomes locekle, šobrīd saglabājot padomes locekļa amatu SIA "LDz ritošā sastāva serviss”.

Papildus, skaidrojot, ka atklāta konkursa rezultātā neizdevās piesaistīt vēl divus SIA "Rīgas nami” valdes locekļus, bez pamatojuma un konkursa par pagaidu valdes locekli tika iecelta Agra Languša, kas pirms tam tika iecelta SIA "Rīgas nami” Nekustamā īpašuma pārvaldes departamenta vadītājas amatā.

04.07.2022. SIA "Rīgas nami” padome uzsāka darbu, un viens no padomes uzdevumiem bija reorganizācijas procesa uzraudzība, jaunās kapitālsabiedrības struktūrshēmas izveide un kapitālsabiedrības vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādes vadība. Paralēli SIA "Rīgas nami” padomei reorganizācijas procesa efektvai īstenošanai tika izveidota reorganizācijas vadības grupa, kuru vadīja tai skaitā reorganizējamo kapitālsabiedrību valdes locekļi - SIA "Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētāja Agra Languša, SIA "Rīgas pilsētbūvnieks” un SIA "Rīgas nami” valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule un SIA "Rīgas serviss” valdes loceklis Juris Redzobs.

Lai nodrošinātu reorganizācijas procesu, 2022. gada 9. maijā tika noslēgts kapitālsabiedrību reorganizācijas līgums, kas skaidri paredzēja, ka reorganizācijas ietvaros jaunajā struktūrā tiks pārņemti tikai kapitālsabiedrību darbinieki un iekšēju atlases konkursu rezultātā no pārņemto darbinieku vidus tiks izraudzīti departamenta vadītāji, savukārt reorganizācijas darba grupas pienākums bija uzraudzīt šos procesus.

Saprotot, ka saskaņā ar reorganizācijas līgumā ietverto reorganizējamo kapitālsabiedrību valdes locekļi paliks bez darba, reorganizējamo kapitālsabiedrību valdes locekļi ar SIA "Rīgas nami” (Andra Vārnas, Andra Liepiņa un Ilzes Bukuldes) padomes ziņu pieņēma sev mantiski labvēlīgu lēmumu par savu dalību iekšējos konkursos.

Šobrīd ir saprotams, ka jau sākotnēji, visticamāk, pastāvēja nelegāla vienošanās starp SIA "Rīgas nami” padomi, reorganizācijas grupu un, iespējams, Jāni Langi, ka, veidojot jauno SIA "Rīgas nami” struktūru, reorganizējamo kapitālsabiedrību valdes locekļi, fiktivu atlases konkursu rezultātā, tiks virzīti departamenta vadītāju amatos, tādējādi saglabājot gan amatus, gan atalgojumu.

26.08.2022. reorganizējamo kapitālsabiedrību darbinieki saņēma izsludināto iekšējo konkursu vakanču kritērijus, kas precīzi atbilda Agras Langušas, Ingas Cerbules un Jura Redzoba izglītbai un darba pieredzei, ignorējot vispārpieņemto praksi, uzņēmējdarbības principus un loģiku.

Konkursu rezultātā par SIA "Rīgas nami” departamentu vadītājiem kļuva tā brīža SIA "Rīgas nami” pagaidu valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule, SIA "Rīgas serviss” valdes priekšsēdētājs Juris Redzobs un SIA "Rīgas Centrāltrgus” valdes priekšsēdētāja Agra Languša, kuru it kā neteši, bet kārtējo reizi, esot SIA "Rīgas nami” padomes priekšsēdētāja amatā, iecēla Andris Vārna.

Par iespējamajiem pārkāpumiem un klajiem interešu konfiktem rakstiski tika informēts Jānis Lange. Rezultātā, mēģinot tikt vaļā no redzamākā un vājākā posma, 28.10.2022. Rīgas domes Komunikācijas pārvalde publicēja ziņu par to, ka Andris Vārna labprātīgi ar 01.11.2022. atstāj SIA "Rīgas nami” padomes priekšsēdētāja amatu, kas tikai apliecināja Andra Vārnas sasaisti ar iepriekš minētajiem pārkāpumiem un sev pietuvinātu personu iecelšanu amatos.

Jautājumi par atlases konkursu kritērijiem un pieļautajiem likuma pārkāpumiem atkārtoti tika adresēti arī SIA "Rīgas nami” padomei, kā rezultātā, nesniedzot nevienu loģisku atbildi pēc būtbas, SIA "Rīgas nami” vadība paziņoja, ka lūdza neatkarīgus jomas speciālistus - zvērinātus advokātus, kuri specializējušies atbilstošās tiesību zinātnes jomās, veikt attiecīgu izvērtējumu un sniegt atzinumu, un pārkāpumi reorganizācijas procesā nav konstatēti.

Ar mērķi piesegt likumu pārkāpumus reorganizācijas procesā SIA "Rīgas nami” padome un valde, izmantojot publisko finansējumu, iepirka pasūtījuma atzinumu, kas nevis vispusīgi izvērtēja radušos situāciju, bet mēģināja rast kaut kādu pamatojumu faktiskajiem pārkāpumiem; uz aicinājumu publiskot konkrēto advokāta atzinumu SIA "Rīgas nami” norādīja, ka atzinums ir ierobežotas pieejamības informācija.

Amatpersonu bezdarbība un publiskas kapitālsabiedrības finanšu līdzekļu izšķērdēšana

04.07.2022. darbu uzsāka SIA "Rīgas nami” padome, kuras viens no uzdevumiem bija kapitālsabiedrības vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādes vadība.

23.02.2023. SIA "Rīgas nami” valde - valdes priekšsēdētāja Baiba Beatrise Sleže un valdes locekle Agra Languša - apstiprināja SIA "Rīgas nami” 2023. gada iepirkuma plānu, kas tai skaitā paredz SIA "Rīgas nami” vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādi par EUR 41 900,00.

Vidēja termiņa darbības stratēģija ir iekšējais plānošanas dokuments, ko izstrādā uzņēmuma vadība, it īpaši ņemot vērā, ka SIA "Rīgas nami” ir pieejams cilvēku resurss ar pieredzi vidēja termiņa darbības stratēģijas izstrādē. Šajā gadījumā plānošana, ka šāds dokuments tiks izstrādāts ārpakalpojumā, skaidri norāda, ka SIA "Rīgas nami” padome, sākot no 04.07.2022., nav apzinīgi pildījusi savus pienākumus, saņemot mēneša atalgojumu EUR 2160,00 apmērā, kā arī norāda, ka SIA "Rīgas nami” jaunā valde, saņemot mēneša atalgojumu - valdes priekšsēdētāja gadījumā EUR 7150,00 un valdes locekļa gadījumā EUR 6435,00 - nav kompetenta izstrādāt iekšējo plānošanas dokumentu, kas tikai kārtējo reizi norāda, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrību vadībā tek virzītas personas, nevērtējot to profesionalitāti un atbilstbu ieņemamajam amatam.

Papildus SIA "Rīgas nami” 2023. gada iepirkuma plāns paredz iepirkumus "Amatpersonu civiltesiskās atbildības apdrošināšanas brokera pakalpojumi” par kopējo summu EUR 9 900,00 un "Vadības atbildības apdrošināšana” par kopējo summu EUR 9 900,00, tādējādi kopā plānojot iztērēt EUR 19 800,00 kapitālsabiedrības padomes un valdes vadības lēmumu apdrošināšanai, neskatoties uz to, ka pieņemot lēmumu kļūt par valdes/padomes locekli un saņemot noteikto mēneša atalgojumu, persona uzņemas atbildību, tai skaitā par saviem profesionālajiem lēmumiem.

Papildus, neskatotes uz to, ka SIA "Rīgas nami” ir nokomplektēta juridiskā daļa un personāla daļa SIA "Rīgas nami” 2023. gada iepirkuma plāns paredz 2023. gada laikā tērēt EUR 18 000,00 personāla atlases pakalpojumiem un EUR 20 000,00 advokāta pakalpojumiem, tādējādi iztērējot EUR 38 000,00 funkcijām, kas būtu jāpilda SIA "Rīgas nami” darbiniekiem.

Finanšu līdzekļu izkrāpšana maldināšanas ceļā

2022. gada 14. janvārī un 17.janvārī stipra vēja rezultātā tika sabojāts Sakņu paviljona jumta segums, par ko AAS "BTA Insurance Company” tika iesniegts atlīdzības pieteikums Komercīpašumu apdrošināšanas polises ietvaros.

2022. gada 20. oktobrī AAS "BTA Insurance Company” nosūtja lēmumu par apdrošināšanas atlīdzības EUR 347 008.19 izmaksu SIA "Rīgas Centrāltirgus”.

AAS "BTA Insurance Company” Komercīpašuma apdrošināšanas polises Nr. LV-21- 40-10003672-9 (derīga no 10.01.2021. līdz 09.10.2022.) apdrošināšanas objekts ir ēku grupa, kas ietver visas SIA "Rīgas Centrāltirgum” piederošās, nomātās ēkas un būves.

2010. gadā tika uzsākti Rīgas Centrāltirgus Sakņu paviljona rekonstrukcijas darbi, tai skaitā izbūvējot ventilācijas, gaisa kondicionēšanas un apkures sistēmas. Saskaņā ar pieejamo informāciju atsevišķi no izbūves darbiem netika nodoti un joprojām nav nodoti ekspluatācijā.

SIA "Rīgas Centrāltrgus” valdes priekšsēdētāja Agra Languša apzināti ir noklusējusi informāciju par 2011. gadā ekspluatācijā nenodotajiem darbiem Sakņu paviljonā, par kuriem bija informēta, tādējādi maldinot un, iespējams, izkrāpjot no AAS "BTA Insurance Company” EUR 347 008.19.

No AAS "BTA Insurance Company” saņemtie EUR 347 008.19 līdz ar reorganizācijas noslēgumu tika ieskaitīti SIA "Rīgas nami” bankas kontā. 2023. gada iepirkuma plāns neparedz Sakņu paviljona jumta remontu, kas nozīmē ne tikai UNESCO mantojuma apzinātu degradāciju, bet SIA "Rīgas nami” vadības apzinātu bezdarbību un kaitnieciskumu.

2023. gada 3. februāra intervijā portālam RUS.LSM.lv SIA "Rīgas nami” preses pārstāvis apgalvoja, ka Sakņu paviljona jumta remonts tiks uzsākts tuvākajā laikā un rudenī tas darbosies, kā ierasts, tādējādi apzināt maldinot arī Latvijas sabiedrību.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

FotoRailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst ~6 miljardu eiro Latvijas posmam (~puse Latvijas budžeta) un Eiropa visu naudu 100% nedos. Ko darīt?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...