Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Mūsu pēdējo pāris dienu publikācijas saistībā ar jaunāko KNAB vadības apvainojumu dueli (jeb kā nu saukt priekšnieka vārdisku jandalēšanu ar bariņu nosacīti padoto) ir izsaukušas pamatīgu lasītāju viedokļu gūzmu – no nopietnākām pārdomām līdz aizkustinošiem saukļiem - „tikai Strīķe apturēs Latvijas ekonomikas pagrimumu”. Atļaušos arī es izteikt pāris apsvērumus šai sakarā.

Un tātad – protams, ka pret mūsu secinājumiem par to, kā tieši KNAB darbinieki var vai nevar nekavējoties konstatēt, ka priekšnieks viņiem dod kādu prettiesisku uzdevumu, var un pat vajag izturēties pietiekami kritiski – kā pret visu šai pasaulē, vai tie būtu Vienotības vai šleserveidīgo priekšvēlēšanu solījumi, Vilnīša vai Strīķes-Vilka-Juraša paziņojumi un tā tālāk, un tā tālāk.

Taču no savas puses droši vien ieteiktu visiem mūsu lasītājiem, kuri uz šo situāciju skatās, tā sacīt, po poņatijam (Strīķei ir taisnība, jo viņa ir foršā un karo ar korumpantiem; Vilnītim nav taisnība, jo viņš izskatās pēc blēža un gan jau tāds arī ir), atminēties visas tās reizes, kad ne īpaši racionālas un apvaldītas personiskās simpātijas un antipātijas jūs jau ir ievedušas purvā.

Protams, cilvēka dabā ir uz kaut ko vai kādu cerēt un šim kaut kam vai kādam piedot dažādus sīkus un ne tik sīkus grēciņus. Bet vai tiešām ar visām neskaitāmajām pēdējo pārdesmit gadu vilšanās reizēm – no Godmaņiem, Latvijas ceļiem, Zīgeristiem un „saimniekiem” līdz Šķēlēm, saulvežiem Repšēm un Vienotības divkošiem – nepietiek, lai iemācītos vienu vienkāršu lietu: cilvēkus, kas sakās strādājam valsts un sabiedrības labā, nav prātīgi vērtēt tikai pēc principa „man patīk – man nepatīk”?

Ar to es negribu teikt, ka strīķēs un jurašos, nākot gaismā kādiem līdz šim nezināmiem faktiem, daudziem no jums var nākties vilties tikpat smagi kā šķēlēs, repšēs vai pindacīšās čigānēs, - bet arī izslēgts tas nav. Un tāpēc nesalīdzināmi prātīgāk tomēr ir uz visu šo ļaužu runām un darbiem raudzīties no kāda racionālāka redzes punkta.

Ko es šajā ziņā varu ieteikt sakarā ar pēdējiem Strīķes, Juraša un Vilnīša publiskajiem strīdiem – par to, ir vai nav KNAB priekšnieks abiem padotajiem devis prettiesiskus un pretlikumīgus norādījumus noklausīties vārdā nenosauktu politiķu telefonsarunas?

Pirmkārt, jūsu kardināli atšķirīgie vērtējumi saistībā ar Pietiek pēdējo dienu publikācijām par šo tēmu skaidri pasaka vienu – ja reiz saprātīgi, lasīt un spriestspējīgi cilvēki spēj par likumdošanas situāciju izteikt tik diametrāli atšķirīgus viedokļus un vienus un tos pašus pantus traktēt tik dažādi, nez vai ir šaubas, ka ar šo likumdošanu šādā, maigi izsakoties, kutelīgā jomā mūsu zemē kaut kas nav kārtībā.

Un, ja reiz kārtībā nav likums, ja reiz dažādi cilvēki tur spēj izlasīt principiāli atšķirīgas lietas, pilnīgi veltas ir cerības, ka nez no kurienes parādīsies ideāli, teiksim, KNAB darbinieki, kas visu savedīs kārtībā po poņatijam; nekā nebija – būs pēc žuļikiem izskatošies vilnīši, kas ķīvēsies ar balinātām Žannām d’Arkām, un viņu darbības likumības izvērtējumu būs tikpat daudz, cik vērtētāju.

Un, otrkārt, - ja reiz visi šie KNAB vadītāji un pusvadītāji ir tik gatavi skaļi un pārliecinoši TV kameru priekšā izbrēkt „A”, būtu tikai loģiski, ja viņi spētu pateikt arī „B”.

Protams, mūsu valstī vienmēr ir iespējams piesegties apgalvojumiem, ka tas, lūk, ir valsts noslēpums, nereti nonākot līdz nule presē aprakstītām komiskām situācijām: dokumenti par summām, ko Latvijai izmaksājuši Amerikas lobistu kantoru pakalpojumi, mūsu valstī skaitās superslepeni, kamēr pašā Amerikā tie, izrādās, brīvi pieejami šīs valsts Tieslietu ministrijas mājas lapā.

Taču man nez kāpēc šķiet – Latvijas pilsonim, kas ar saviem nodokļiem cita starpā uztur arī šo kantori, ir pilnas tiesības zināt – tad kā īsti ir?

KNAB priekšniekam (un saskaņā ar likumu arī viņa vietniekam) ir tiesības padotajiem vismaz uz brīdi uzdot faktiski jebkādu jaukšanos citu cilvēku dzīvē – vai tomēr ne? Un, ja ne, tad kāpēc likumu, kurā tas it kā ierakstīts, katrs otrais tā lasītājs spēj traktēt pa savam? Kur ir skaidri un gaiši uzrakstīti tie kritēriji, kuri uzskaita – kas ir atļauts un kas tomēr ne? Un kā var būt, ka šādi kritēriji, ja tādi tiešām pastāv, tiek uzskatīti par dumjajai tautai neizpaužamiem – kaut tieši pēc tiem tiek noklausītas dumjās tautas sarunas un purinātas vēstules?

Un tāpēc tas, ka šādas strīķes un juraši, lai cik balti un pūkaini viņi neizskatītos (tāpat kā savulaik dažādi šķēles un repšes), nespēj vai negrib saņemt dūšu un argumentēti sniegt atbildi uz šķietami vienkāršu jautājumu – kā viņi spēj nekavējoties atšķirt tiesiskus sava priekšnieka dotus noklausīšanās uzdevumus no prettiesiskiem, - ir gana simptomātiski. Jautājums ir vienīgi – vienkārši negrib vai patiešām nemaz nespēj?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...