Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan vairāku tiesnešu – deklarēto parādsaistību rekordistu nekustamo īpašumu darījumi, raugoties tikai uz oficiālo informāciju, tiešām izskatās aizdomīgi vai liek domāt par vēlmi „treknajos gados” paspekulēt ar īpašumiem, trešās varas pārstāvju skaidrojumi šīs aizdomas būtiski gaisina.

Pietiek jau informēja, Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonu deklarāciju datu bāze rāda, ka „rekordiste” personisko parādu jomā varētu būt jau atlūgumu uzrakstījusī Administratīvās apgabaltiesas tiesnese Sanita Zakrevska, kuras parādsaistību kopsumma ir 355 tūkstoši eiro (nepilni 250 tūkstoši latu).

Viņas īpašumā joprojām ir gan 2001. gadā par 3013 latiem nopirkts nepilnu 54 kvadrātmetru dzīvoklis Rīgā, Ķekavas ielā, gan 161 kvadrātmetru liels dzīvoklis Putnu ielā, kas 2007. gada pavasarī nopirkts par 102 tūkstošiem latu. Vēl pagājušā gada rudenī tiesnesei piederēja otrs, 97 kvadrātmetru dzīvoklis tajā pašā Putnu ielā, kas saskaņā ar zemesgrāmatas datiem bija iegādāts par vairāk nekā 81,3 tūkstošiem latu. Taču pagājušā gada novembrī tiesnese šo dzīvokli pārdevusi, darījumā saskaņā ar zemesgrāmatu informāciju ciešot vairāk nekā 45 tūkstošu latu zaudējumus.

Divu diezgan vienādu dzīvokļu iegāde vienā un tajā pašā laikā liek domāt par iespējamu viena mitekļa iegādi spekulatīvos nolūkos, taču Zakrevskai ir izsmeļošs skaidrojums: „Mana ģimene sastāv no četriem cilvēkiem - vīrs un divi dēli (17 un 6 gadi). Man ir māte, kura ir represētā un šobrīd 71 gadu veca. Vienmēr biju plānojusi vienu dzīvokli man un otru – manai mātei, kurai veselības stāvokļa dēļ ir grūti uzkāpt 5. stāvā bez lifta (Ķekavas ielas dzīvoklī). Tāpēc bijām plānojuši dzīvot kopā vienā mājā ar liftu Putnu ielā. Ekonomiskās situācijas dēļ es nevarēju pārdot dzīvokli blokmājā, bet pārdevu vienu Putnu ielas dzīvokli. Šobrīd manai ģimenei ir viens dzīvoklis Putnu ielā, bet manai mātei – Ķekavas ielā.”

Mulsinošs var šķist arī fakts, ka Rīgas Latgales priekšpilsētas tiesnesei Signei Vilnei, kas deklarējusi 208 tūkstošus eiro un 11,6 tūkstošus latu lielas kredītsaistības, pieder puse dzīvojamās ēkas un gandrīz 200 kvadrātmetru zemes Tukumā, bet saskaņā ar zemesgrāmatu datiem īpašums Swedbank ieķīlāts par tikai aptuveni 20 tūkstošiem latu, no kā izriet, ka 208 tūkstošu eiro parādsaistības nav saistītas ar hipotekāro kredītu šim īpašumam.

Taču Vilne šo dīvainību skaidro ar deklarēšanas formas īpatnībām: „Tas ir hipotekārais kredīts, bet es esmu līdzaizņēmēja. Mans vīrs iegādājās īpašumu, ņēma kredītu mājas celtniecībai, bet banka prasīja, lai sieva ir līdzaizņēmēja. Tādēļ arī manā deklarācijā parādās parādsaistības, lai gan īpašums neparādās, jo tas ir reģistrēts uz mana vīra vārda. Šogad deklarācijā nebija ailes, kurā ierakstīt, ka esmu līdzaizņēmēja, tādēļ sanāk, ka tās ir manas parādsaistības.”

Savukārt saistībā ar Satversmes tiesas priekšsēdētāja Gunāra Kūtra nekustamā īpašuma darījumu interesi var radīt kredīta apmēru un īpašuma novērtējuma būtiskās atšķirības: 1100 kvadrātmetri zemes Babītes pagasta Spilvē un ekspluatācijā nenodotā māja 2008. gada rudenī divos darījumos iegādāti kopā par 94,8 tūkstošiem latu, taču aizņēmuma apmērs bijis divreiz lielāks, bet, spriežot pēc zemesgrāmatu datiem, Swedbank īpašums ieķīlāts jau par 265,6 tūkstošiem latu.

Pats Kūtris gan to skaidro vienkārši – ar to, ka kredīts ņemts arī mājas uzbūvēšanai: „Kredīts tika ņemts lielāks nekā pirkuma summa tādēļ, ka tā ir jaunbūve un kredīts tika ņemts arī mājas uzcelšanai. Vērtējumu īpašumam noteica bankas vērtētājs. Tā bija bankas prasība - ja es vēlos saņemt kredītu tādā apmērā, tad jāņem viņu vērtētājs. Vērtētājs arī noteica šo vērtību.”

Vienīgais, ko Satversmes tiesas priekšsēdētājs nespēj paskaidrot, - kāpēc īpašumu viņš iegādājies divos secīgos darījumos (kas gadiem ilgi bijusi izplatīta metode, kā apiet pašvaldības pirmpirkuma tiesības, ja īpašums tiek pārdots par acīmredzami samazinātu cenu). „Pārdevējs gribēja slēgt divus darījumus. Tādēļ arī tā. Iespējams, ka tas bija saistīts ar pirmpirkuma tiesībām, bet mani tas neinteresēja, jo es vēlējos tikai nopirkt šo māju. Patiesībā es tikai parakstīju dokumentus, visu kārtoja mākleris,” atbild Kūtris.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...