Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr atklātībā nāk aizvien jaunas norādes uz to, kā Valsts ieņēmumu dienesta „pasūtījuma lietas” tiek „piesegtas” prokuratūrā un kā visaugstākais „piesedzējs” ir ģenerālprokurors Juris Stukāns, viņš pats mēģina klusēt, aizbildinoties ar atmiņas zudumu. Pietiek.com šodien publicē trīs Lapsaas iesniegumus LR Prokuratūrai un personiski ģenerālprokuroram, uz kuriem J. Stukānam būs pagrūti neatbildēt.

1. LR Prokuratūrai

Šā gada 14. aprīlī izdevums Neatkarīgā ir publicējis šādu interviju „Intars Štālbergs: Jaunzemes un Stukāna amnēzija par sapulcēm Lato Lapsas krimināllietā ir liekulīga”.

Tā kā gatavojos vērsties tiesībsargāšanas iestādēs ar iesniegumu par, iespējams, prettiesisku vai pat noziedzīgu pašreizējā LR ģenerālprokurora Jura Stukāna rīcību, vēlos no Jūsu iestādēs saņemt šādu informāciju un atbildes pēc būtības uz šādiem jautājumiem, kas saistīti ar šajā publikācijā minēto:

1) Šajā publikācijā atstādinātais VID darbinieks I. Štālbergs sniedz šādas ziņas: „Pēdējā sēdē, kurā es piedalījos, Stukāns bija nosaucis konkrētu termiņu, līdz kuram Lato Lapsas lietā jāuzsāk kriminālvajāšana.”

Vai šīs ziņas atbilst patiesībai?

Ja jā, kāds bija šādas „nosaukšanas” tiesiskais pamatojums? Kāds bija šis termiņš? Kādu iemeslu dēļ šis J. Stukāna rīkojums nav izpildīts?

Ja nē, vai Jūsu iestāde vai tās darbinieks J. Stukāns ir pieprasījuši atsaukt šīs ziņas?

2) Šajā publikācijā atstādinātais VID darbinieks I. Štālbergs sniedz šādas ziņas: „Sapulču formāti bija dažādi. Tajās vairāk prasīja stāstīt visiem dzirdot, kas ir izdarīts konkrētajā lietā. Interesanti, kādēļ visiem ir tagad iestājusies amnēzija saistībā ar to pašu sapulcēs pārrunāto Lato Lapsas lietu? Tā bija viena no tām lietām, par kuru bija ļoti liela interese tieši no augstāko amatpersonu puses.

Kā šī interese izpaudās? Vai tādējādi, lai tiktu forsēta virzība lietas izmeklēšanā?

Lika ļoti bieži atskaitīties, arī gatavot prezentācijas par paveikto. Augstākajā līmenī (kur piedalās arī VID ģenerāldirektore) saistībā ar šo lietu šādas tikšanās bija vismaz trīs.

Kurš šajās sanāksmēs piedalījās? Ģenerāldirektore, viņas vietnieki, vēl kādas amatpersonas?

Jau teicu par šo amnēziju par prokuratūras apmeklējumu.

Pie ģenerālprokurora Jura Stukāna gājāt līdzi?

Man kā tiešajam vadītājam tur vajadzēja būt. Vairākas reizes tiku apiets, un manas līdzdalības šajās tikšanās reizēs nebija, izņemot pēdējo reizi 2022. gada sākumā, kad notika tikšanās, kurā piedalījās Stukāna kungs, Nodokļu un muitas policijas vadība, kā arī pārstāvji no prokuratūras.”

Vai šīs ziņas par to, ka saistībā ar kriminālprocesu, kurā man ir statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess – 2022. gada sākumā ir notikusi šāda sapulce, kurā piedalījies Jūsu iestādes darbinieks J. Stukāns, atbilst patiesībai?

Ja jā, kāds bija šādas sapulces rīkošanas un J. Stukāna dalības tajā tiesiskais pamatojums?

Ja nē, vai Jūsu iestāde vai tās darbinieks J. Stukāns ir pieprasījuši atsaukt šīs ziņas?

3) Šajā publikācijā atstādinātais VID darbinieks I. Štālbergs sniedz šādas ziņas: „Arī atskaitīties pie VID vadības par šo lietu izmeklētāja tika izsaukta, apejot mani kā vadītāju. Tādēļ ir ļoti interesanti, kāpēc visiem lielajiem vadītājiem pēkšņi iestājusies amnēzija, jo tajās tikšanās piedalījās gan Ieva Jaunzeme, gan Nodokļu un muitas policijas vadība, gan arī prokuratūras pārstāvji, tajā skaitā ģenerālprokurors Stukāna kungs. Norādu arī to, ka sapulces notika ne tikai Ģenerālprokuratūrā, bet arī tika rīkotas VID telpās ar pieaicinātiem pārstāvjiem no Ģenerālprokuratūras, tādēļ vēl jo vairāk nav pieņemama šāda veida rīcība no augstāko amatpersonu puses, kad pēkšņi ir aizmirsts par to, nerunājot jau par Ievas Jaunzemes noliegumiem.

Vadībai bija ļoti liela interese par to, kā notiek šajā lietā procesuālās darbības, un bija īpaša interese par izņemtajiem datu nesējiem un tajos esošo informāciju. Kratīšanās itin bieži tiek izņemti datu nesēji, un tas nav nekas ārkārtējs. Tas parasti lielu interesi vadībai neraisa. Interesi par informāciju datu nesējos vadībai raisīja tieši šī Lato Lapsas lieta. Manas nodaļas lietvedībā atradās aptuveni divi simti lietu.”

Vēlos no Jūsu iestādes saņemt ziņas, kad tieši, kur tieši un ar kādu tieši Jūsu iestādes darbinieku līdzdalību notika katra no I. Štālberga minētajām sapulcēm un kāds bija katras no šīm sapulcēm rīkošanas tiesiskais pamatojums.

3) Šajā publikācijā atstādinātais VID darbinieks I. Štālbergs sniedz šādas ziņas: „Es saprotu, ka ir bailes no atbildības un bailes zaudēt ietekmi, bet tomēr, lūdzu, uzņemieties atbildību un godīgi pasakiet: - jā, bija tā tikšanās pie ģenerālprokurora saistībā ar Lato Lapsas lietu. Stukāna kungs iziet no situācijas, sakot, ka neatceras. Nu labi, bet zemāka ranga amatpersonas taču atsaucās uz Stukāna kungu, norādot, kurā datumā lieta jānodod kriminālvajāšanas uzsākšanai. Stukāna kunga kalendārā uz galda ir šis datums ierakstīts. Konkrēts datums tika nosaukts pēdējā tikšanās reizē Ģenerālprokuratūrā. Tad jautājums, kas tas par kalendāru Stukāna kungam ir bijis uz galda - vecais kalendārs vai baznīcas kalendārs? Tieši manis vadītajās lietās, ne Lato Lapsas lietā, bet citās, tika nevis vienkārši sasaukta sapulce, bet gan taisīta cirka izrāde, kurā piedalījās gan Stukāna kungs, gan Ieva Jaunzeme, Iekšējās drošības pārvaldes vadība, gan prokurori. Pilna zāle bija ar cilvēkiem, un man tur lieta bija jāprezentē.”

Tā jā Jūsu iestādes darbinieks J. Stukāns ir publiski paziņojis, ka viņš I. Štālberga minēto „tikšanos pie ģenerālprokurora” neatceroties, sniedziet ziņas – kādā veidā Jūsu iestādē tiek fiksēta šādu tikšanos norise un pašu tikšanos fakts.

Ja tas netiek fiksēts, sniedziet skaidrojumu – kādu iemeslu dēļ tas netiek fiksēts.

2. Jurim Stukānam, pašreizējam LR ģenerālprokuroram

Šā gada 9. martā es vērsos Jūsu pašlaik vadītajā iestādē ar šādu informācijas pieprasījumu:

„Šā gada 5. martā Latvijas Televīzija pārraidīja sižetu, no kura izrietēja, ka Jūsu iestādes pašreizējais vadītājs Juris Stukāns ir sniedzis iestādes atbildi uz masu saziņas līdzekļa jautājumu.

Attiecīgajā sižetā šī atbilde tika atspoguļota šādi: “Stukāns pēc “de facto” nosūtītas fotogrāfijas Lūri neatpazina un neatcerējās, ka būtu ar viņu ticies”.

Vēlos no Jūsu iestādes saņemt:

precīzo jautājumu, ko Jūsu iestādei Jūsu iestādes vadītāja personā uzdeva masu saziņas līdzeklis,

precīzo atbildi, ko Jūsu iestādes vārdā masu saziņas līdzeklim sniedza Jūsu iestādes pašreizējais vadītājs.

Šo informāciju es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs izmantošu mediju publikāciju veidošanai.”

Uz šo pieprasījumu es esmu saņēmis šādu Jūsu iestādes darbinieka A. Pormaļa parakstītu dokumentu:

„Par iesnieguma izskatīšanu

Ģenerālprokuratūrā ir saņemts Jūsu 2023. gada 9. marta iesniegums ar lūgumu Jums sniegt precīzu informāciju par to, kādu jautājumu Latvijas Republikas ģenerālprokuroram ir uzdevis “De Facto”, un kāda atbilde ir sniegta uz šo jautājumu, par ko iet runa šā gada 5. martā Latvijas Televīzijā pārraidītā sižetā.

Informēju, ka uz Jūsu iesnieguma izskatīšanu neattiecas Informācijas atklātības likums, jo  prokuratūras informācijas apritē nav šādas dokumentētas informācijas. Šādu informāciju prokuratūrai nav pienākums arī radīt, jo nevienam prokuroram nav noteikts pienākums dokumentēt saziņu ar masu informācijas līdzekļiem.

Raidījuma “De Facto” attiecīgo sižetu Jums ir iespēja neierobežotu reižu skaitu bez maksas noskatīties atkārtoti internetā Latvijas Sabiedrisko Mediju mājas lapā https://www.lsm.lv/raksts/zinas/zinu-analize/ka-aizsakas-vid-izmekleta-nodoklu-lieta-pret-braliem-lapsam.a499396/.

Vienlaikus vēršu Jūsu uzmanību uz to, ka uzdotie jautājumi ir saistīti ar prokuratūras amatpersonas viedokļa vai atziņu izteikšanu sakarā ar kādas personas fotoattēlu.  Informēju, ka prokuratūra nav valsts pārvaldes iestāde un prokuratūras amatpersonas viedoklis nav valsts pārvaldē izdots administratīvs akts, šāda viedokļa izteikšanai nav arī obligāti jābūt pamatotai ar iestādes informācijas apritē esošu dokumentētu informāciju.  Amatpersonai nav pienākums paust savu viedokli vai nostāju kādā indivīdu interesējošā jautājumā. Minētais izriet no fakta, ka indivīdam likums nepiešķir tiesības ar tiesas starpniecību panākt, ka amatpersona pauž savu subjektīvo attieksmi vai nostāju kādā jautājumā. Viedokļa izteikšanas pārbaude neietilpst tiesas kontroles kompetencē, tādējādi tiesa nevar ne uzlikt pienākumu sniegt viedokli, ne pārbaudīt, vai amatpersonai vispār ir viedoklis, kā arī, vai sniegtais viedoklis ir pareizs vai patiess (sk. Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departamenta 2011.gada 22.decembra spriedumu lietā Nr.SKA-976/2011).

Ievērojot iepriekš minēto, nevienai prokuratūras amatpersonai nav pienākums sniegt atbildes uz Jūsu jautājumiem, līdz ar ko arī šī atbilde pēc būtības nav pārsūdzama.

Prokurors A.Pormalis.”Iepazinies ar šo dokumentu, esmu konstatējis, ka:

Jūsu iestāde tās darbinieka A. Pormaļa personā ir rupji un demonstratīvi pārkāpusi Informācijas atklātības likumā noteiktos termiņus atbildes sniegšanai uz informācijas pieprasījumu,

Jūsu iestāde tās darbinieka A. Pormaļa personā nav sniegusi manis pieprasīto informāciju,

Jūsu iestāde tās darbinieka A. Pormaļa personā, pārkāpjot labas pārvaldības normas, ir mēģinājusi mani kā informācijas pieprasītāju pārliecināt par to, ka man neesot tiesību pārsūdzēt tās administratīvu lēmumu par informācijas nesniegšanu,

Jūsu iestāde tās darbinieka A. Pormaļa personā ir rupji un demonstratīvi ignorējusi Informācijas atklātības likumā noteikto pienākumu informēt mani par informācijas nesniegšanas atteikuma pārsūdzēšanas kārtību.

Ar šo es:

Pārsūdzu Jūsu iestādes lēmumu nesniegt manā 9. marta iesniegumā pieprasīto informāciju,

Pieprasu sniegt manā 9. marta iesniegumā pieprasīto informāciju,

Pieprasu sniegt man skaidrojumus par Jūsu iestādes tās darbinieka A. Pormaļa personā rīcību, rupji un demonstratīvi pārkāpjot Informācijas atklātības likumā noteiktos termiņus atbildes sniegšanai uz informācijas pieprasījumu,

Pieprasu sniegt man skaidrojumus par Jūsu iestādes tās darbinieka A. Pormaļa personā rīcību, mēģinot mani kā informācijas pieprasītāju pārliecināt par to, ka man neesot tiesību pārsūdzēt tās administratīvu lēmumu par informācijas nesniegšanu,

Pieprasu sniegt man skaidrojumus par Jūsu iestādes tās darbinieka A. Pormaļa personā rīcību, rupji un demonstratīvi ignorējot Informācijas atklātības likumā noteikto pienākumu informēt mani par informācijas nesniegšanas atteikuma pārsūdzēšanas kārtību,

Pieprasu sniegt man ziņas par Jūsu iestādes darbinieka A. Pormaļa juridisko kvalifikāciju, ņemot vērā viņa demonstrēto nihilistisko attieksmi vai nekompetenci jautājumos, kas saistīti ar informācijas pieprasījumiem Jūsu iestādei.

3. Jurim Stukānam, pašreizējam LR ģenerālprokuroram

„Šā gada 5. martā Latvijas Televīzija pārraidīja sižetu, no kura izrietēja, ka Jūs kā pašreizējais LR ģenerālprokurors esat sniedzis iestādes atbildi uz masu saziņas līdzekļa jautājumu.

Attiecīgajā sižetā šī atbilde tika atspoguļota šādi: “Stukāns pēc “de facto” nosūtītas fotogrāfijas Lūri neatpazina un neatcerējās, ka būtu ar viņu ticies.”

Tā kā Jūsu vadītā iestāde tās darbinieka A. Pormaļa personā man ir paudusi labas pārvaldības normām neatbilstošu viedokli, ka man neesot tiesību tai pieprasīt informāciju saistībā ar šo atbildi, es kā žurnālists, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, plānojot veidot mediju publikāciju par visaugstāko valsts amatpersonu saziņu ar medijiem un tajā demonstrētajiem morāles principiem (vai to neesamību), aicinu Jūs saņemt drosmi un

1) sniegt man atbildi pēc būtības uz jautājumu – kāds bija precīzais jautājums, ko Jūsu vadītajai iestādei Jūsu personā uzdeva masu saziņas līdzeklis,

2) sniegt man atbildi pēc būtības uz jautājumu – kāda bija precīzā atbilde, ko Jūsu iestādes vārdā masu saziņas līdzeklim sniedzāt Jūs kā Jūsu iestādes pašreizējais vadītājs.

3) sniegt man atbildi pēc būtības uz jautājumu – vai kopš minētā jautājuma uzdošanas Jūs esat veicis kādas darbības, lai noskaidrotu, vai esat ticies ar VID izmeklētāju Initu Lūri? Ja jā, kādas tieši? Ja nē, kādu iemeslu dēļ ne?”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...