Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šis ir oficiāls informācijas pieprasījums, kas aizvadītās nedēļas beigās ir nodots nosūtīšanai Satversmes aizsardzības birojam (SAB) saistībā ar tā paziņojumu, nākot klajā ziņām, ka pašreizējā zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) biznesa partneris Krievijā nodarbojas ar kuģu būvi Krievijas kara flotes vajadzībām.

„Jūsu iestāde ir paziņojusi, ka tā „vērtē publiski izskanējušo informāciju, ka zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) partneris ražotnē "Piebalgas alus", Krievijas uzņēmējs Igors Šeheļevs būvē kuģus Krievijas armijai” un ka „SAB izskanējušo informāciju ir pieņēmis vērtēšanai”.

Saistībā ar šo publiskoto informāciju atbilstoši Iesniegumu likuma un Informācijas atklātības likuma normām vēlos no Jūsu iestādes saņemt šādu informāciju/atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) vai Jūsu iestādei minētā informācija, kas jau ilgāku laiku ir bijusi publiski pieejama, iepriekš ir vai nav bijusi zināma?

2) ja minētā informācija Jūsu iestādei ir bijusi zināma jau iepriekš, tad kādu iemeslu dēļ Jūsu iestāde tagad paziņojusi, ka tā jau līdz šim zināmu informāciju tagad ir „pieņēmusi vērtēšanai”?

3) ja minētā informācija Jūsu iestādei nav bijusi zināma jau iepriekš, tad kā izskaidrojama šī nezināšana, ņemot vērā, ka šī informācija publiski ir bijusi pieejama jau ilgi un Jūsu iestādei, piešķirot pielaidi valsts noslēpumam (kāda ir piešķirta minētajam J. Dūklavam), ar likumu ir uzdots izvērtēt visu pieejamo informāciju par konkrēto personu?

Informācijas un atbilžu pēc būtības prettiesiskas nesniegšanas gadījumā vērsīšos ar pieteikumu administratīvajā tiesā. Precīzas normatīvo aktu normu neievērošanas gadījumā vērsīšos ar pieteikumu administratīvajā tiesā.

Lato Lapsa

Rīgā, 2018. gada 25. maijā.”

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Briesmīgā sazvērestība pret Barču un Klaužu

FotoPēdējo dienu smieklīgākā aktualitāte, manuprāt, ir tā, ka Jānis Klaužs un Aija Barča, kuri 12.Saeimā bija ievēlēti no sarkanzaļo zemnieku, strādnieku un zaldātu saraksta, ir pārliecināti, ka viņiem jābūt arī 13.Saeimā.
Lasīt visu...

21

Par ikgadējo inventarizāciju Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Papildu darbs, bet nemaksā

FotoDaļai no P.Stradiņa slimnīcas darbiniekiem trešo gadu pēc kārtas 2018. gadā atkal liks veikt inventarizāciju slimnīcas struktūrvienībās, kas ir papildu darbs (slogs) pie pamata darba.
Lasīt visu...

8

Vai JKP neredz, ka ķeras apskāvienos ar Šlesera politprojekta uzlecošo zvaigzni?

FotoŠovasar es par savu viedokli tiku „sists” gandrīz visās sociālo portālu platformās - Facebook, Twitter, Spoki u.c. Lietotāji centās rast atbildi uz fundamentālu jautājumu, kurš no politiskajiem spēkiem ir mans krustēvs. Taču viennozīmīgas atbildes tā arī nebija nevienam, jo, tiklīdz kāds prātvēders atklāja, ka es lobēju konkrētu partiju, tā nedēļu vēlāk šis politiskais spēks bija sataisījis sū... un no manis atrāvās pa pilnu programmu.
Lasīt visu...

21

KPV un JKP mīlas dancis

FotoKoalīcijas procesa veidošanu var saukt, kā grib, taču pašreiz potenciālais koalīcijas veidojums man izteikti nepatīk. Iespējams, tādēļ, ka es tajā visā saskatu sazvērestības teoriju piegaršu. Man absolūti nepatīk doma, ka valdībā būs Šlesera cilvēki. Aklos vairs neizārstēšu, taču varbūt pa daļai redzi zaudējušos varu mēģināt izārstēt.
Lasīt visu...

21

Trīs vēsturiski secinājumi

Foto13.Saeimas vēlēšanas analītiskajai domai nodiktēja (pasacīja priekšā) trīs secinājumus par latviešu tautas stāvokli. Tie ir vēsturiski secinājumi. Visi trīs secinājumi pamato jaunu posmu tautas virzībā  un apstiprina iepriekšējo posmu analītisko vērtējumu pareizību. Proti, apstiprina novērotās klīniskās ainas pareizību.
Lasīt visu...