Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aizvadītajā nedēļā pirmās instances tiesa atzina bijušo Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu vainīgu apsūdzībās par spiegošanu Krievijas labā un piesprieda viņam astoņarpus gadu cietumsodu. Lai uzskatāmi demonstrētu, kas Latvijā tiek uzskatīts par neizpaužamu valsts noslēpumu, Pietiek turpinājumos publicē Indriķa Latvieša grāmatu „Valstiskais organizētās noziedzības grupējums: Ādamsona faili”, kurā sabiedrībai nodoti J. Ādamsona nosūtītie epasti: lai izvairītos no apjomīgām tiesvedībām, personu uzvārdi ir nedaudz izmainīti, taču – kā redzēsiet, tikai pavisam, pavisam nedaudz. Šodien – III daļa.

2020. gada 9. aprīlī tika saņemtas ziņas, ka 2011. gadā Drošības policijas darbinieks Aleksandrs Imecs ir vērsies pie Drošības policijas darbinieka Artura Mauksteļa sakarā ar to, ka pie viņa drauga Renāra Utka uz Latviju atbrauca Krievijas pilsonis Igors Obanovs uz biznesa pārrunām ar vēl vienu Krievijas pilsoni, un R. Utkim ir aizdomas, ka Krievijas pilsonis, kas atbrauca tikties ar I. Obanovu, nav atklāts biznesa pārrunās un “spēlē dubultspēli”. Šajā sakarā A. Imecs lūdza satikties ar R. Utki un pakonsultēt viņu. A. Maukstelis piekrita.

Tikšanās ar R. Utki notika restorānā Uzbekistāna Bruņinieku ielā 33 Rīgā. Tikšanās laikā piedalījies arī I. Obanovs. Tikšanās laikā ar R. Utki I. Obanovs pastāstīja, ka grib pārbaudīt sava biznesa partnera godprātību, jo viņiem ir aizdomas, ka biznesa partneris “spēlē dubultspēli”, un viņiem nepieciešami detektīva pakalpojumi, lai novērotu biznesa partneri un lai veiktu “biznesa partnera kontroli” viesnīcā Europa Royale Rīgā.

Ņemot vērā to, ka A. Maukstelis ir bijis amatpersona, viņš pateica, ka rekomendēs pazīstamu privātdetektīvu, kas varēs to visu izdarīt. A. Maukstelis saveda R. Utki un I. Obanovu ar privātdeketīvu Eduardu Udzīti, kas vienojās par darba izpildes nosacījumiem ar I. Obanovu (finanšu saistību izpildi uzņēmās uz sevi I. Obanovs). Darbs bija izpildīts, un pat izdevās nodrošināt I. Obanova biznesa partnera pilnu kontroli viesnīcā (numurā) un uz ielām.

Pēc augstāk aprakstītās sākotnējās komunikācijas ar I. Obanovu kādu gadu A. Maukstelis nav viņu ne redzējis, ne dzirdējis par viņu.

2012. gadā A. Maukstelis uzturēja komunikāciju ar Nikolaju Akicki – kompānijas Autobāze LVA īpašnieku. Komunikācija notika sakarā ar to, ka A. Maukstelis kopā ar bijušo policistu Igoru Oldanu plānoja atvērt autoservisu Autobāzes LVA teritorijā Sporta ielā Rīgā.

Komunicējot ar N. Akicki, A. Maukstelis un I. Oldans zināja to, ka minētās autobāzes īpašnieks (patiesais labuma guvējs) ir Latvijas un Krievijas organizētās noziedzības vidē pazīstamais “uzņēmējs” Nikolajs Akickis, kurš jau no deviņdesmito gadu sākuma nodarbojas ar pieslēgumiem pie LatRosTrans naftas vada Latvijas un Krievijas teritorijā.

Minēto autobāzi viņš izmanto noziedzīgā ceļā iegūto līdzekļu legalizēšanai un zagtas dīzeļdegvielas uzglabāšanai, kā arī kontrabandas preču uzglabāšanai. Valsts ieņēmumu dienesta Muitas kriminālpārvalde piecu gadu laikā vairākkārt atklājusi kontrabandas preces (cigaretes) minētās autobāzes teritorijā.

Uz komunikācijas brīdi N. Akickis strādāja ar Krievijas Federācijas pilsoni Igoru Obanovu, kuru N. Akickis raksturoja kā Krievijas Federācijas Tambovas organizētā noziedzīgā grupējuma dalībnieku.

2000. gadu vidū minētajā organizētās noziedzības grupējumā Krievijas Federācijā bija sākušās problēmas un daudzi Tambovas organizētā noziedzīgā grupējuma dalībnieki pārbrauca dzīvot no Krievijas Federācijas uz ES valstīm – daļa uz Spāniju, Bulgāriju, Kipru un Baltijas valstīm. Arī I. Obanovs pārcēlās no Krievijas Federācijas uz Latviju.

Ierodoties Latvijā, I. Obanovs nodibināja kontaktus ar Genadija Abahas (iesauka “Abaha”) organizēto noziedzīgo grupējumu un brāļiem Arsukoviem, ar kuriem uzsāka cigarešu kontrabandu no Krievijas Federācijas uz Latviju.

I. Obanovam Krievijas Federācijas teritorijā tajā laikā piederēja nelegāla cigarešu rūpnīca, kurā tika viltotas LM, Winstons un Marlboro markas cigaretes. Cigarešu rūpnīca atradās vienā no Sanktpēterburgas mikrorajoniem. Minētajā rūpnīcā strādāja pamatā Krievijas Federācijas Kaukāza republiku iedzīvotāji. Tabaku cigarešu ražošanai I. Obanovs pirka Bulgārijā no nenoskaidrotām personām.

Ņemot vērā I. Obanova biznesu Krievijas Federācijā, “Abaha” un brāļi Arsukovi kopā ar I. Obanovu organizēja cigarešu pārvešanu pāri robežai uz Latviju. Cigarešu realizāciju LR teritorijā un citās ES valstīs nodrošināja “Abaha” un brāļi Arsukovi, kā arī Nikolajs Akickis, kurš daļu no cigaretēm uzglabāja Autobāzes LVA teritorijā.

2000. gadu beigās vairākas cigarešu kravas tika aizturētas LR teritorijā, un Abaha, brāļi Arsukovi un I. Obanovs cieta lielus materiālus zaudējumus. Ņemot vērā to, kriminālais bizness tika pārstrukturizēts, un minētās personas ieveda kontrabandas cigaretes nelielās partijās.

Sakarā ar to, ka ir pazeminājušies ienākumi no kontrabandas, I. Obanovs uzsāka citus noziedzīgus biznesus – pamatā atsevišķu Tambovas organizētās noziedzības grupējuma dalībnieku noziedzīgā ceļā iegūtās naudas legalizāciju caur ieguldījumiem būvniecībā un smilšu un grants karjeru pirkšanu.

Noziedzīgā ceļā iegūto naudu I. Obanovs legalizēja caur Mārtiņu Auvu, Renāru Utki un vairākām citām nenoskaidrotām personām. Paralēli minētajai nodarbei I. Obanovs nodarbojās ar nelegālo imigrantu ievešanu ES teritorijā un legalizēšanu Eiropā. Nelegālie imigranti, kurus I. Obanovs ieveda ES, pamatā bija no Krievijas Federācijas Kaukāza republikām – Dagestānas, Osetijas un Gruzijas Republikas.

Uz I. Obanovu strādāja viena no esošajām vai bijušajām augsti stāvošām Valsts robežsardzes pārvaldes amatpersonām, kura palīdzēja realizēt nelegālo imigrantu ievešanas shēmu ES caur LR un legalizēt ES teritorijā.

Bez Valsts robežsardzes amatpersonām I. Obanovam strādā Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes meklēšanas nodaļas priekšnieks Ruslans Ervans, kurš I. Obanova uzdevumā piesedza kontrabandu, “risināja” I. Obanova problēmas tiesībsargājošās iestādēs un Latvijas organizētās noziedzības grupējumu vidū, kā arī veica personas pārbaudes un izstrādes I. Obanova uzdevumā.

2012. gada sākumā I. Obanovs uzsāka ciešu noziedzīgo biznesu ar Nikolaju Akicki, kurš nodarbojās ar nelegāliem pieslēgumiem LatRosTrans naftas vadam Latvijas Republikas teritorijā un Krievijas Federācijas teritorijā. N. Akickis no 2012. gada strādāja ar I. Obanovu, kurš nodarbojās ar minētā noziedzīgā biznesa jumtošanu, par ko N. Akickis maksāja I. Obanovam procentus (40%) no peļņas.

Tajā laikā LR teritorijā N. Akickim bija divi pieslēgumi naftas vadam – viens Daugavpils rajonā, otrs Ventspils rajonā. Krievijas Federācijas teritorijā N. Akickim bija 10 pieslēgumi pie naftas vada – Polockas un Sanktpēterburgas rajonos. I. Obanovs regulāri saņēma naudu no I. Akicka un maksāja amatpersonām Krievijā un Latvijā par noziedzīgā biznesa jumtošanu – Valsts policijas darbiniekiem Latvijā un Krievijas Federācijā, Valsts robežsardzes amatpersonām Latvijā. Latvijā zagto dīzeļdegvielu no naftas vada N. Akickis realizēja caur I. Obanovu. Viens no zagtās dīzeļdegvielas pircējiem bija uzņēmuma SIA Augstceltne (Kurši) valdes loceklis Andris Ursītis.

Bez visa augstāk minētā I. Obanovs ar N. Akicki nodarbojas ar dārgu un kravas automašīnu zādzībām ES (pamatā Latvija, Lietuva un Vācija), dokumentu viltošanu un zagto automašīnu izvešanu caur Latviju uz Krievijas Federāciju, kur automašīnas tiek pārdotas. Automašīnu izvešanu no Latvijas uz Krievijas Federāciju organizē I. Obanovs, kurš par to maksā kukuļus Valsts robežsardzes un Muitas amatpersonām. I. Obanovam ir izveidota liela autobāze Čeļabinskā, kur tiek uzglabātas zagtās automašīnas līdz realizācijai Krievijas Federācijā.

2012. gadā N. Akickis ir vērsies pie A. Mauksteļa ar lūgumu “sodīt vienu personu”, kas viņam apnikusi, – organizējot zādzību no personas dzīvesvietas. Skaidrojot minēto situāciju, A. Maukstelis noskaidroja, ka N. Akickis grib ar A. Mauksteļa rokām sodīt Igoru Obanovu.

Par N. Akicka piedāvājumu A. Maukstelis novirzīja informāciju kontaktam Drošības policijā. Sniedzot šo informāciju Drošības policijas darbiniekam, A. Maukstelis atcerējās, ka I. Obanovs, iespējams, ir persona, kam A. Maukstelis 2011. gadā rekomendējis vienu privātdetektīvu un, iespējams, A. Maukstelis pazīst I. Obanovu personīgi. Drošības policijas kontakts rekomendēja A. Maukstelim satikties ar I. Obanovu un precizēt, vai viņš veic kopīgu biznesu ar N. Akicki, ko A. Maukstelis arī izdarīja.

Satiekoties ar I. Obanovu, A. Maukstelis noskaidroja, ka tas ir viņš, kas veic kopīgu biznesu ar N. Akicki. Minēto informāciju A. Maukstelis novirzīja kontaktam Drošības policijā. No kontakta Drošības policijā A. Maukstelis saņēma lūgumu satikties ar I. Obanovu un atklāti pastāstīt par N. Akicka piedāvājumu.

A. Mauksteļa kontaktu Drošības policijā interesēja uz “palīdzības” fona iegūt I. Obanova uzticību un uzsākt ar viņu komunikāciju, lai viņš sniegtu Drošības policijai ziņas par procesiem organizētās noziedzības grupējumiem Latvijā un Krievijā, korumpētām amatpersonām un pretizlūkošanas informāciju.

A. Maukstelis satikās ar I. Obanovu un izstāstīja tam par saņemto piedāvājumu no I. Obanova biznesa partnera. A. Maukstelis atklātu sarunu ar I. Obanovu skaidroja ar to, ka pazīst I. Obanovu jau kādu laiku un ir vairāki kopīgi pazīstamie, tāpēc visu minēto stāsta I. Obanovam.

A. Maukstelis atsevišķi atzīmēja to, ka N. Akickis kļūdījies, piedāvājot visu minēto A. Maukstelim, jo A. Maukstelis ar tādam lietām nenodarbojas. I. Obanovs par sniegto informāciju bija ļoti pateicīgs un palūdza A. Mauksteli nodokumentēt sarunu ar N. Akicki, kurā būs dzirdams, ka N. Akickis “pasūta I. Obanovu”. Ieraksts I. Obanovam nepieciešams, lai “organizētās noziedzības grupējuma vidū paceltu šo jautājumu un finansiāli sodītu N. Akicki. Pie tam I. Obanovs apsolīja par audioierakstu samaksu 10 – 20 tūkstošu EUR apmērā.

Saskaņojot I. Obanova lūgumu ar kontaktu Drošības policijā, A. Maukstelis nodokumentēja sarunu ar N. Akicki un iedeva ierakstu I. Obanovam.

Ir zināms tas, ka I. Obanovs mēģināja izmantot šo ierakstu, “uzbraucot N. Akickim”, bet tika “pasūtīts nahuj” un izsmiets. Tad I. Obanovs mēģināja “sodīt N. Akicki” caur kontaktiem Latvijas Valsts policijā un Krievijas Valsts policijā, kam samaksāja kukuļus par “darbu pret N. Akicki”.

Bet menti Latvijā un Krievijā apdirsās un neko neizdarīja. Izrādījās, ka N. Akickim “jumts” ir krietni spēcīgāks. N. Akickis strādāja ar “Kolu” (Konstantinu Tecjuku), kas piepalīdzēja N. Akickim “noturēt mazu”, sūtot Obanovu “nahuj”.

Kad I. Obanovs saprata, ka neko nedabūs no N. Akicka un ir visur “apdirsies”, tad saprata arī to, ka apsolījis samaksu A. Maukstelim, bet no savas naudas maksāt negribēja. I. Obanovs neko labāku izdomāt nevarēja kā aizskriet pie sava čoma un “kalpa” Ruslana Ervana un samaksāt tam par darbu pret A. Mauksteli un A. Mauksteļa kontaktu (Igoru Oldanu, kas arī piedalījās vairākās sarunās ar I. Obanovu).

Ņemot vērā to, ka daži Ervana nodaļas darbinieki bija personīgi pazīstami ar A. Mauksteli un I. Oldanu, viens no nodaļas darbiniekiem satikās ar I. Oldanu, kuram izstāstīja par I. Obanova vēršanos pie R. Ervana, kurš pieņēmis no I. Obanova (naudu) un iesniegumu par naudas izspiešanu no viņa. I. Oldans kontaktam no Ervana nodaļas izstāstīja visu, kā ir, un Ervana nodaļas darbinieks aizbrauca uz darbu. Sagatavoja ziņojumu, balstoties uz kuru sakarā ar I. Obanova iesniegumu bija pieņemts lēmums atteikt uzsākt kriminālprocesu.

Ņemot vērā to, ka I. Obanovs samaksāja kukuli R. Ervanam, iespējams, viņš, “šantažējot to”, piespieda uzsākt operatīvās izstrādes lietu pret A. Mauksteli un A. Mauksteļa kontaktiem, jo baidījies no A. Mauksteļa. Izskatās, ka R. Ervans izpildīja I. Obanova lūgumu un uzsāka operatīvo lietu, tādā veidā atstrādājot saņemto naudu.

Atsevišķi jāatzīmē – uzzinot to, ka I. Obanovs uzrakstījis iesniegumu, A. Maukstelis caur kontaktu Drošības policijā pamatīgi izdrāza viņu un viņa biznesu Latvijā ar pārbaudēm un gandrīz panāca I. Obanova termiņuzturēšanās atļaujas anulēšanu.

Vēlāk A. Maukstelis caur kontaktiem Sanktpēterburgā noskaidroja, ka I. Obanovs nav nekāds augsta līmeņa organizētās noziedzības grupējuma dalībnieks. Tāds Nr. 6. ar iesauku “Elfs”, par kuru Sanktpēterburgā visi nopietni cilvēki smējās. A. Maukstelis izstāstīja kontaktam situāciju ar I. Obanovu Latvijā, un, cik ir zināms A. Maukstelim, I. Obanovu Sanktpēterburgā, kad viņš tur bija 2013.–2014. gadā, sagaidīja dagestāņi un veica izskaidrošanas pasākumus.

Papildus jāatzīmē tas, ka I. Obanovs komunikācijas laikā ar A. Mauksteli (kad nebija nekāda konflikta) izstāstīja, ka R. Ervans savedis viņu ar Satversmes aizsardzības biroja darbinieku Aigaru Parānu, caur kuru viņš “kārto kaut kādas lietas Latvijā” (tas norāda uz saikni starp R. Ervanu un A. Parānu).

Tāpat I. Obanovs izstāstīja, ka kaut kādi kontakti viņu saveduši ar čečenu izcelsmes uzņēmēju Latvijā Beslanu Dulmuslimovu, kuram I. Obanovs piedāvājis kaut kādu biznesu (iespējams, pie B. Dulmuslimova I. Obanovu atveda A. Parāns).

Novērtē šo rakstu:

3
1

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

3

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

FotoDiskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu) pazūd būtisks jautājums – kāpēc vispār ir domātas konvencijas, kāda ir to nozīme un kāpēc valstis tām pievienojas? Šajā rakstā pievērsīšos potenciālajiem ieguvumiem no konvencijas, kā arī pretestības iemesliem.
Lasīt visu...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...