Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

13. marta Jelgavas novada domes komitejas sēdē bija redzama jutekliski saslieta, tikai zeķbiksēs tērpta dāmas ķermeņa lejasdaļa, kamēr kunga rokas kaut ko darīja ārpus kadra. Pēc protokola nav pieļaujams, ka sēdē piedalās nepiederoša persona, taču medijiem pauž, ka ķermenis esot piederējis Jelgavas novada šefa sievai. Šajā sakarā Jelagavas novada iedzīvotāji ir ieguvuši svaigu informāciju un uzdod pavisam precīzus jautājumus, uz kuriem nāksies atbildēt.

Vai varētu būt tā, ka Jelgavas novada domes šefa sieva, juridiskās personas “Ziedkalnes dārzniecība” turētāja Agnese Lasmane līdz pagājušajam mēnesim vadījusi arī juridisko personu “Studenšu korporācijas “Gundega” Filistru biedrība” kā valdes priekšsēdētāja vietniece?

Vai varētu būt tā, ka Jelgavas novada šefa sievas vadītās juridiskās personas iepriekšējā valdes priekšsēdētāja un iepriekšējā galvenā grāmatvede pēc 13. marta notikumiem ir saņēmušās drosmi un vērsušās apgalvojumiem pie šīs juridiskās personas dalībniekiem par šīs valdes darbību 2023. gadā, ka valde “īstenoja “simulatīvos” finanšu darījumus un neleģitīmos risinājumus”, “par skaidras naudas izgūšanu no kontiem”, “simulatīvie darījumi noformēti kā pirkuma līgumi”, “nepiekrītu atsevišķiem veiktajiem darījumiem 2023.gadā, kā arī atbildībai, ko atbilstoši likumdošanai grāmatvedis uzņemas”, “simulatīvajos finanšu darījumos bija iesaistīta arī revīzijas komisijas locekle”, “pārskatu Valsts ieņēmumu dienestam par 2023.gadu esmu atteikusies iesniegt kā atbildīgā grāmatvede”, “šādi “darboņi” tiek atlaisti no darba ļoti ātri, zinu, ka valsts un pašvaldību, kā arī banku nozarē, joprojām ir drošības dienesti, kas spēj pārbaudīt darbinieku dzīvesveidu, ieradumus un piederību kādām organizācijām”, “ar Valsts ieņēmumu dienestu ir bijusi “vērtīga” pieredze, ja jau tik droši to var apgalvot, ka nekādas sekas nedraud”?

Vai varētu būt tā, ka, ja jau no Valsts ieņēmumu dienesta “nekādas sekas nedraud” Jelgavas novada šefa sievas vadībā juridiskā persona 2023. gadā ar “simulatīvajiem finanšu darījumiem” 32 800 euro apmērā ieguva skaidras naudas līdzekļus, lai “būvniekam”, kas neesot būvkomersantu reģistrā, maksātu “aplokšņu algas”?

Lai būtu vieglāk atbildēt uz šiem jautājumiem - Jelgavas novada šefa sievas vadītās juridiskās personas iepriekšējās valdes priekšsēdētājas Ditas Andersones un iepriekšējās galvenās grāmatvedes Ievas Pētersones sagatavotie paziņojumi elektroniskā pasta vēstulēs, kurās detalizēti atspoguļota “skaidras naudas izgūšana no kontiem” un šīs izgūšanas mērķis.

Jelgavas novada iedzīvotāji

Virsraksts: ~Fil!B!~ I.Pētersones informācija par 2023.gada pārskata iesniegšanas atteikšanos un amata pienākumu pildīšanu

Datums: 2024. gada 27. marts 14:48

No: [email protected]

Kam: [email protected]

Labdien!

Izvērtējot visus faktus, radušos apstākļus un personīgo viedokli, ka nepiekrītu atsevišķiem veiktajiem darījumiem 2023.gadā, kā arī atbildību, ko atbilstoši likumdošanai grāmatvedis uzņemas iesniedzot Latvijas Universitātes studenšu korporācijas Gundega Filistru biedrības pārskatu VID par 2023.gadu, esmu atteikusies to iesniegt, kā atbildīgais grāmatvedis.

2023.gada pārskatu kā atbildīgais grāmatvedis iesniegs un parakstīs Filistru biedrības valdes priekšsēdētāja fil! Daiga Krakopa 111 c!

Vienlaikus informēju, ka vēlos pārtraukt pildīt grāmatvedes pienākumus Filistru biedrībā.

Par tālākam darbībām un termiņiem, kad beidzu pildīt pienākumus, tas tiks izrunāts ar Filistru biedrības valdes priekšsēdētāju fil! Daigu Krakopu 111 c!.

Ar cieņu un jauku dienu vēlot,

Fil! Ieva Pētersone, 136 c!

Virsraksts: Re: ~Fil!B!~ Fwd: Fil!B! kopsapulce_21.03.2024

Datums: 2024. gada 21. marts 05:28

No: [email protected]

Kam: [email protected]

Sveicinātas cien. filistres un valde!

Ar nepacietību gaidīju revīzijas komisijas ziņojumu. Diemžēl vai par laimi ziņojums bija līdzvērtīgs iepriekšējiem gadiem, ko nevarētu teikt par 2023.gadā reāli notikušajām darbībām Fil!B!.

08.03.2024 es biju iepazīties ar Fil!B! dokumentiem un Paldies visām, kas tajā piedalījās un droši vien pēc būtības varēs apliecināt manis teikto. Papildu tam 08.03.2024 es neapņēmos klusēt, kļūt par līdzzinātāju un uzskatu par savu pienākumu par pāris lietām, kuras apkopoju, informēt arī citus biedrus.

Man ļoti žēl, ka daži biedri jūtas pārāki par citiem, pieņemot būtiskus (radikālus) lēmumus citu vietā (nebija krīze, nebija avārijas situācija, lai šāda rīcība būtu uzskatāma par attaisnojamu) un, ietaupot pāris tūkstošus EUR, tika "sarīdīti" biedri savā starpā, redzeslokā nonākot jautājumam par korporācijas vērtībām, principiem un morālo stāju.

Kopsapulcē nepiedalīšos, jo par notikušo 2023.gadā biju ļoti nepatīkami pārsteigta jau 08.03.2024 un man pietika ar vienu sabojātu vakaru. Kādēļ gan apzināti bojāt noskaņojumu vēlreiz? Ir citas iespējas, kam veltīt laiku.

Akceptējot ziņojumu un piedaloties gada pārskata apstiprināšanā (lai arī kādā formātā jautājums tiktu uzdots), tiek akceptētas finanšu darbības un pielietotās metodes Fil!B! 2023.gadā.

Arī citus biedrus, ja šaubāties par kaut ko, vai nepāzināt, vai neesat pārliecinātas, aicinu neiesaistīties kopsapulcē un balsojumos. Atstājiet šo izvēli tiem (dažiem), kas tiešā veidā īstenoja "simulatīvos" finanšu darījumus un neleģitīmos risinājumus biedrībā 2023. gadā.

Cieņā

fil! Dita Andersone 121c!

Virsraksts: ~Fil!B!~ Fwd: Fil!B! kopsapulce_21.03.2024

Datums: 2024. gada 20. marts 19:53

No: [email protected]

Kam: [email protected]

Labvakar!

Atgādinu par rītvakar plānoto kopsapulci Gada pārskata apstiprināšanai. Visas laipni gaidītas 21.03.24 plkst 18.30 mūsu mājā- Pērnavas ielā 54, Rīgā

Filistres no attālākām pilsētām, kurām nav iespējams atbraukt, aicinātas pieslēgties caur Zoom saiti. Pieslēgties lūgums 5 min pirms kopsapulces sākuma, jo kopsapulces laikā būs apgrūtināta sekošana līdzi apstiprinājuma pieprasījumiem. Saite pieslēgumam:

https://us02web.zoom.us/j/86144031074?pwd=Q0d4aG5QT0djRmdwTUpDQUFDanBkQT09

Pielikumā nosūtu arī Gada pārskatam sagatavoto Bilanci un Ieņēmumu un izdevumu pārskatu, kā arī Revīzijas komisijas ziņojumu par 2023. gadu

Uz tikšanos!

Ar sveicienu,

fil! Daiga Krakopa 111c!

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē izskatīja...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...