Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā, draud pasaulei ar atomieročiem (!!!), Eiropas Savienība noslīkusi ciniskā reālpolitismā - sludina demokrātiju, bet ļauj agresorvalsts Krievijas izvarotajai Ukrainai noasiņot.

Šķiet, ka pasauli pārņēmis Aptumsības laikmets. Goda vārds! Jums pašiem tā nešķiet? Nudien apnicis kritizēt, atmaskot. Kritika ir laba lieta, bet tas ir tikai pusceļš. Tāpēc - jā, ķeros klāt pie savas politiskās pārliecības sludināšanas. Mums nepieciešams kopīgi veidot jaunu demokrātijas, 21. gadsimta Apgaismības stāsta izveidošanu. Tāpēc, jā, - te ir mans piedāvājums, uzruna, ierosme. Vienam man nekas nesanāks, bet kopīgi mums var izdoties.

Pievienoju paziņojumu FaceBook Lennartmerism lapā - tā izlasīšana nebūs ilga, centos neizplūst. Bet meklēju risinājumus šajā tik baisi satraucošajā laikā, kad psihopāti - diktatori cenšas uzspiest savu plānprātību visai pasaulei.

Kas ir Lenartmerisms? Tā ir politiskā filozijā, pārliecība, mācība, kas balstīta ievērojamā Eiropas demokrātijas domātāja, Igaunijas prezidenta, rakstnieka, zinātnieka Lennarta Meri rakstos, runās.

Meri pasaulē ir pazīstams ar to, ka slavenajā Hamburgas konferences runā 1994. gadā (!!!) precīzi paredzēja impēriskās agresijas atdzimšanu Krievijā. Runa bija tik tālredzīgi precīza, ka toreiz nevienam nezināmais Krievijas ierēdnis Putins demonstratīvi izgāja no zāles. Lenarts Meri bija ļoti precīzi uzminis jaunajai čūskai uz astes.

Skumji, ka toreiz Eiropas politiķi nespēja sadzirdēt brīdinājumu, kas šobrīd pārvērties par katastrofu.

Bet šī epizode nav vienīgā, kas apliecina Lenarta Meri domātāja un demokrātijas sludinātāja, izcila diplomāta un domātāja talantu.

Viņš ir arī viens no atslēgas politiķiem, kurš panāca Baltijas valstu starptautisko atzīšana 1991. gadā. Tieši Meri bija redzamākais Baltijas valstu atbalstītājs iekļaušanai Eiropas Savienībā un NATO.

Meri izmantoja katru iespēju, runājot ar pasaules lielvalstu vadītājiem, lai pārliecinātu pieņemt Baltijas valstis zem drošā NATO jumta. Šī neatlaidība pareizajā brīdi dāvāja mums izšķirošo lēmumu un iespēju.

1992. gadā kļūstot par Igaunijas valsts prezidentu, Meri atbalstīja tā dēvēto “Tīģera lēciena” programmu, kas palīdzēja Igaunijai izvairīties no demogrāfijas bedres, padarīja Igauniju par IT lielvalsti un valsti ar vienu no vislabākajām izglītības sistēmām pasaulē.

Igaunija šobrīd ir viena no vadošajām valstīm prestižajā PISA pētījumu reitingā par skolēnu zināšanu līmeni. Viņi sekmīgi konkurē ar pasaules līdervalstīm - Dienvidkoreju un Somiju. Bērni saņem visdrošāko nākotnes investīciju - izcilu izglītību, zināšanas, prasmes. Visi bērni - neatkarīgi no vecāku bagātības. Atkārtoju - visi. Tieši Igaunijā ir arī Baltijā spēcīgākā universitāte - Tartu universitāte.

Ar to nevēlos teikt, ka Lenarta Meri dzimtā valsts Igaunija ir perfekta parauga piemērs, ideāla un kristālskaidra. Protams, ka ne! Tur pietiek savu problēmu, savstarpēju strīdu, arī korupcija un skandāli. (Valstis, kuras izliekas, ka tā visa nav, vienkārši liekuļo un melo.) Bet pats galvenais Lenarta Meri valstī Igaunijā ir paveikts: ir ielikti stabili, droši pamati nākotnei - izglītība, drošībā, demogrāfijā, zinātnes atbalstā. Un tas lielā mērā balstās Lenarta Meri vīzijā, redzējumā.

Tāpēc jau gadiem ilgi uzturu FB lapu - Meri-Demokrāti. To esmu pieņēmis un pasludinājis par politisko platformu - Lennartmerismu. Kā cienījamu pretmetu, alternatīvu pārējiem politiskajiem -ismiem. Es esmu lennartmerists. MeriDemokrāts. Pievienojies šai FB lapai un vari apsvērt domu par atbalstu šim demokrātijas stāstam.

Nacionālisma, sociālisma idejas 19./20. gs. mums deva daudz, bet vēlāk tika neglābjami diskreditētas ar komunistu, nacistu maniaku, psihopātu radikalizāciju. Tas pilnībā un totāli diskreditēja sākotnēji vērtīgās kreisās un labējās politiskās platformas. Šobrīd labējās un kreisās politiskās nometnes ir ieslīgušas destruktīvā konfrontācija, nespējot sarunāties, sadzirdēt vienam otru. Ideju konkurence noslīkusi aizspriedumu, klišeju un lēta populisma purvā.

Tāpēc 21. gs ir nepieciešama jauna, laikmetam atbilstoša politiskā platforma - stingri balstīta demokrātijas, Apgaismības laikmeta ideālos un principos. Ārkārtīgi nopietni ņemot vērā pagātnes kļūdu mācības. Tam visam jākalpo par pamatu jaunam pamatam un redzējumam, vīzijai. Eiropas, Lielbritānijas, ASV ciniskais reālpolitisms nav bijis spējīgs novērst, efektīvi pretdarboties asiņainu diktatūru atdzimšanai, cilvēkēdaju režīmu renesansei - Krievijā, Irānā, Ķīnā, Ziemeļkorejā, Baltkrievijā un citur. Diemžēl arī vienā otrā korumpētu darboņu kontrolētā ES dalībvalstī.

Viens no pamata iemesliem - nav bijis pārliecinoša demokrātijas stāsta, kas iedvesmotu diktatoru, korumpētu kliķu paverdzinātās tautas, valstis, sabiedrības pretoties varmākām, politiskajiem psihopātiem, viltus - pseidorelģiozu fanātiķu un zagļu - korumpantu elitēm.

Lennartmerisms, MeriDemokrāti varētu būt politiskā platforma, ideja – stāsts, ap kuru vienoties cilvēkiem, kuri tic Apgaismības, demokrātijas pamatiem, ideāliem, principiem. Un pats, pats galvenais - aizstāvēt tos! Stingri, principiāli, neatlaidīgi, ar sirdsinteliģenci, mieru, pašcieņu. Domāju, ka tagad ir laiks uzrotīt piedurknes un radīt šo stāstu. Kopīgi. Balstoties izcila demokrātijas domātajā Lenarta Meri idejās un pārliecībā.

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem? Domubiedru grupai, kura sevi nepasludina par ideāliem, pareiziem, svētiem, kristālskaidriem un supergodīgiem. Bet tādiem, kuri tic demokrātijai, tiesiskumam kā pamatam, tādam, kurš sistēmiski dāvā cilvēkiem, mums visiem - tuviniekiem, draugiem, valstij, sabiedrībai, tautām - stabilitāti, drošību, labklājību un drošu nākotni mūsu bērniem - nākamajām paaudzēm. Protams, ar drošu un tīru vidu.

Tīru ūdeni, gaisu, zemi, savstarpējo cilvēcisko saskarsmi un mīlestību pret mazākajiem brāļiem - dzīvniekiem. Veselības aizsardzību, iespējami labāko veselīgas dzīves ilgtspēju un izcilu izglītību, universitātes, zinātni. Tie ir skaisti, bet sasniedzami mērķi, to ir apliecinājušas valstis, kur demokrātijas principi darbojas. Kur pilsoņi tos saprot, ciena un sargā. Stingri, principiāli un neatlaidīgi. Demokātija ir sūrs, rūpīgs ikdienas darbs. Bet tas ir tā vērts, jo sargā katra, ikviena pavardu, māju, jumtu, tuviniekus, pašcieņu. Burtiski.

Tās ir idejas, nākotnes redzējums, kas varētu vienot cilvēkus no Ziemeļkorejas līdz Krievijai, Baltkrievijai, Irānai, Irākai, Latvijai, Polijai, Ungārijai, Itālijai, ASV un visām, visām pasaules valstīm, kur cilvēki vēlas drošību, labklajību, veselību, vienādas iespējas un cieņu visiem. Tā nav utopija, tie ir sasniedzami mērķi, ko apliecinājis Lenarta Meri iedibinātās valsts mantojums. Balstīts Apgaismības laikmeta principos un arī pagātnes kļūdu, mācību izpratnē.

Tas ir stāsts par sabiedrībām, kuras patiešām vēlas radīt savām nākamības paaudzēm cieņpilnus pamatus mierīgai, stabilai, veselīgai un drošai nākotnes attīstībai. Kur nav vietas agresijai, korupcijai, ciniskam reālpolitismam, labumu gūšanai uz kaimiņvalstu apzagšanu, izvarošanu, okupāciju, agresiju.

Es ticu, ka kopīgi mēs varam radīt šo - jauno 21. gadsimta demokrātijas stāstu, kas balstās izcila demokrātijas domātāja Lenarta Meri formulētajos principos. Vai esi gatavs nākt domubiedru pulkā? Tevi nesagaida kristālskaidri, supergodīgi, perfekti ideāli cilvēki. (tādus var meklēt diktatoru propagandas melu stāstos).

MeriDemokrāti ir vienkārši cilvēki ar saviem trūkumiem, vājībām, kaislībām, aizrautībām. Bet arī ar veselo saprātu un spēju cienīt vienam otru, radoši meklēt kopīgus risinājumus drošai nākotnei, tīrai videi un cilvkēcieņai.

* lenartmerists pēc pārliecības, MeriDemokrātu kustības, domubiedru kopas rosinātājs

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Kad barbari un svoloči, ķengu portāli un vajātāju orda beigs uzbrukt sabiedriskajiem medijiem?

FotoEs zinu, mani bērni, mani jaunie draugi, mani ilggadējie žurnālista ceha biedri, arī jūs, vecās bekas no Latvijas Radio redakcionālās padomes, cik smagu profesiju, cik grūtu darbu esam izvēlējušies. Otru senāko amatu pasaulē.
Lasīt visu...

21

No strupceļa uz atdzimšanu

FotoDraugi un domubiedri! Mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā! Un es zinu, ka daudzi šobrīd man nepiekritīs. Tik tiešām – brīžiem šķiet, ka ir sasniegts zemākais punkts valsts politikā. Tas, kā darbojas valdošie politiskie spēki, ne mazākajā mērā nepietuvojas nacionālisma pamatprincipiem. Liberālajā valsts politikā nevalda latvisks gars – šķiet, ka tajā gara nav vispār. Vien dreifējošs kuģis, ko saēd sarkanie sociālistu ķirmji un ko draud nogremdēt Austrumu skarbie vēji. Un tomēr – mēs esam nacionālās atdzimšanas priekšvakarā!
Lasīt visu...

21

Tabu jautājumi par Latvijas ekonomiku

FotoPēdējo gandrīz trīsdesmit gadu laikā Latvijas iekšzemes kopprodukts uz vienu iedzīvotāju salīdzināmajās cenās palielinājies vairāk nekā trīs reizes (runa ir par iekšzemes kopprodukta uz vienu iedzīvotāju pieaugumu, salīdzinot ar 1995. gadu. Pasaules Bankas dati). Tas ir iespaidīgs labklājības pieaugums. Taču šo sasniegumu aizēno mūsu ilgstoša atpalicība no kaimiņiem, neskatoties uz diezgan līdzīgām starta pozīcijām. Problēma nav tikai zemajos ienākumos. Kā to trāpīgi ievērojis ASV vēstnieks Latvijā, šodienas ģeopolitiskajā situācijā būtiska atpalicība no kaimiņiem arī ir nopietns drošības risks.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Mediju diskusija Rīgas pilī atsedz līdz šim slēptās problēmas sabiedriskajos medijos

FotoPirmdien Rīgas pilī notikusī valsts prezidenta Edgara Rinkēviča rosinātā diskusija par sabiedrisko mediju nākotnes attīstību izrādījās negaidīti auglīga. Tiesa, nedaudz īpatnējā veidā. Tā ārkārtīgi tieši un nesaudzīgi atsedza tās problēmas sabiedriskajos medijos, kuras līdz šim bija sekmīgi apslēptas.
Lasīt visu...

21

„Sabiedriskie” mediji uzsāk atklātu konfrontāciju ar Latviju

Foto“Latvijas radio” redaktori un citi vadošie publicējuši atklāto vēstuli, kurā gaužas, ka apdraudēta vārda brīvība, ka soctīklos žurnālisti saņem asu kritiku, ka nevar brīvi turpināt, krievināt Latvijas mediju vidi. Šo pozīciju atbalstījusi arī Latvijas televīzija un virkne “pilnīgi neatkarīgo un analītisko” žurnālistu.
Lasīt visu...

12

Sabiedriskais medijs, plurālisms un demokrātija

FotoPirmkārt, mediji nav ceturtā vara, tā ir tā saucamā ceturtā vara. Ieskatāmies Satversmē un redzam, ka mums kā jau demokrātiskā valstī ir trīs varas atzari: likumdevējs, izpildvara un tiesu vara. Tā kā mūsu Satversme neskata medijus kā ceturto varu, tad žurnālistiem un mediju redaktoriem nevajadzētu izturēties tā, it kā viņi oficiāli valdītu, vēl vairāk – ka neviens nedrīkstētu viņus kritizēt par sliktu darbu, piemēram, par pārāk vienpusēju un tendenciozu nostāju notikumu, procesu un personu atainojumā.
Lasīt visu...

18

Atbalstiet mūsu runas brīvību, liedzot to citiem, kuru viedoklis nav ne pareizs, ne svarīgs!

FotoPēdējo nedēļu laikā Latvijā ir pastiprinājušās jau agrāk novērotas tendences, kas liecina par apdraudējumu fundamentālām demokrātijas vērtībām – vārda brīvībai un mediju neatkarībai. Mēs vēlamies tam pievērst sabiedrības uzmanību un aicināt to nepieļaut.
Lasīt visu...

21

Prezidenta Makrona paziņojumi paver jaunas politikas iespēju

FotoJāsaka, ka Francijas prezidenta Makrona pēdējo nedēļu paziņojumi attiecībā uz iespējamo spēku izvietošanu Ukrainā, kā arī vārdu apmaiņa ar Putinu par iespēju pielietot kodolieročus mainīja manu viedokli par Makrona kungu. Šis Francijas prezidenta paziņojums ir būtisks pagrieziens (ja tas būs noturīgs) Eiropas un kopumā Rietumu līdzšinējā politikā, kas pārsvarā ir bijusi mērķēta uz izvairīšanos no tiešas konfrontācijas ar Krieviju.
Lasīt visu...

12

Labā un ļaunā saknes

FotoĀdolfs Hitlers, atbildot uz žurnālista jautājumu, kāpēc viņu ievēl arvien vairāk un vairāk cilvēku, atbildēja: "Viņi mani izvēlas, jo kaut kur dziļi dvēselē viņi ir tādi paši kā es.” Pa lielam tāda ir arī atbilde uz jautājumiem, kur ir meklējamas gan labā, gan ļaunā saknes - tās faktiski ir cilvēkos pašos, jo viņu izvēles rada politiskas sekas un nākotni.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Krišjāņa Kariņa Briseles scenārija psiholoģiskā kļūda

Tieši pirms Lieldienu brīvdienām Latvijas politisko dzīvi satricināja vietējas nozīmes polittrīce – no amata atkāpās ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš. Tas...

Foto

Nelāgi sanācis IRšiem...

Pirms kāda laiciņa rakstīju, ka abonējamais reklāmas buklets “IR” sācis interesēties par Ogres novadā nodarbinātajiem maniem domubiedriem. Tagad “sensacionālais” raksts beidzot ir iznācis...

Foto

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm

Lieldienas ir labākā atbilde dzīves krīzēm. Īpaši šobrīd, kad krīžu daudzums pats jau ir pietuvojies krīzes līmenim – politiskā krīze,...

Foto

„Slikto” valodu vaininieki

Krievu valodas noturībā Latvijā vainojami nevis krievi, bet latvieši, un tā ir mūsu, nevis krievu mentalitātes īpašība, kas ar kaimiņu liek runāt viņa...

Foto

Seksuālo attiecību svārsts. Tuvojamies vīriešu ierobežošanas ekstrēmam

Tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere ir rosinājusi noteikt kriminālatbildību par seksuālu uzmākšanos. “Seksuālā uzmākšanās ir cilvēka cieņas aizskaršana. Tā aptver...

Foto

Nē seksuālai vardarbībai!

Izskatās, ka ejam uz to, ka vīrietis ar sievieti varēs iepazīties un ielaisties tikai tad, ja neviens nav ar citu, ja tas notiek...

Foto

Latvijas Pastu ved uz maksātnespēju

Latvijas Pasta pašreizējā valde (Beate Krauze-Čebotare, Andris Puriņš, Jānis Kūliņš un Pēteris Lauriņš) mērķtiecīgi gremdē Latvijas Pastu....

Foto

Donalds Tramps, Ādolfs Hitlers un dzīve uz muļķu kuģa

2016. gadā, pēc referenduma par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības un Donalda Trampa uzvaras ASV prezidenta velēšanās...

Foto

Cik nopietnas ir Latvijas spējas pretoties Krievijas agresijai?

Nesenais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) paziņojums, ka “Latvijā drošības situācija ir tikpat stabila un līdzvērtīga tai, kāda ir...

Foto

Vai sabiedrība pieprasīja “cūkskandālu” un Gunāra Astras izsmiešanu?

Kļūdījos, domādama, ka Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) ir jelkādas iespējas teikt savu “biezo vārdu”, vērtējot sabiedrisko...

Foto

Pēc spermas nolaišanas uz krūtīm* progresīvā kultūras ministre ir atradusi jaunu kultūras aktualitāti – iesaistīšanos kultūrā balstītas klimata rīcības draugu grupā

Valdība 19. marta sēdē izskatīja...

Foto

Aivars Lembergs nekādus Kremļa naratīvus nav izplatījis, toties LSM darbojas Kremļa interesēs

Šī gada 19. martā portāla lsm.lv publikācijā "Lembergs vaino Latvijas valdību "Krievijas provocēšanā"; viņa...

Foto

Uzmācīgie IRši

Pagājušas vien dažas dienas, kopš rakstīju par dažādiem “ķīmiskajiem elementiem”, kas pavada „Jauno vienotību”, un kā vecajā latviešu parunā: “Kā velnu piemin, velns klāt!”...

Foto

Tas ka, cilvēks par nopelnīto naudu var atļauties nogalināt sava prieka pēc, ir tikai apsveicami!

Pazīstu Jāzepu Šnepstu (attēlā) personīgi. Jā, viņš ir kaislīgs mednieks. Dara...

Foto

Vai esi gatavs pievienoties MeriDemokrātiem?

Ļoti skumji, nē - sāpīgi redzēt, kā pasaule jūk prātā. Burtiski! Romas pāvests sludina politisku vājprātu, psihopātu kliķe okupējusi Kremli Krievijā,...

Foto

Krūšturis, spiegi un ietekmes aģenti

Kārtīgam padomju produktam ir pazīstamas anekdotes par padomju spiegu Štirlicu, kuru, pastaigājoties pa bulvāri Unter Den Linden zem Berlīnes liepām, nodod pie krūts...

Foto

Sistēmiskā "pareizuma" vieta atbrīvojas

Pēdējo mēnešu mediju refleksijas uz notikumiem politikā veido dīvainu dežavū sajūtu. Lai kā negribētos būt klišejiski banālam, jāteic, ka vēsturei ir cikliskuma...

Foto

Partnerības regulējums stāsies spēkā, tad arī korupcija noteikti mazināsies

Šodien Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā uzklausījām Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Sabiedrības par atklātību...

Foto

Man izteiktās apsūdzības piesegšanā ir meli

Patiesi sāpīgi bija lasīt, ka Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) padome izsaka man neuzticību un prasa atkāpšanos. Īpaši sāpīgi –...

Foto

Tā nauda pati iekrita aploksnēs, un tā nebija mūsu nauda, un par aploksnēm mēs neko nezinām, un mūsu darbinieki bija priecīgi saņemt tik mazas algas, kā oficiāli deklarēts!

Reaģējot uz partijas Vienotība biroja bijušā darbinieka Normunda Orleāna pārmetumiem partijai, kas publicēti Latvijas medijos, Vienotība uzsver – partijā nekad nav maksātas aplokšņu algas, un tā stingri iestājas pret...

Foto

Aicinu Saeimas deputātu Smiltēnu pārcelties dzīvot uz Latgali

„Apvienotā saraksta” mēģinājums "uzkačāt" savu reitingu pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām izskatās vienkārši nožēlojami. Neiedziļinoties nedz manu vārdu būtībā,...

Foto

Krievijas apdraudējuma veidi Latvijai 2024. gadā

Pēdējā laikā saasinājusies diskusija par to, kādi militāri riski pastāv vai nepastāv Latvijai. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) ir izplatījuši paziņojumu,...

Foto

„Sabiedriskā” medija paustais, ka akadēmijas vadība par kādiem pasniedzējiem ir saņēmusi sūdzības gadiem ilgi, neatbilst patiesībai

Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) ar vislielāko nopietnību attiecas...

Foto

Vai Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās izraisīs būtiskas pārmaiņas sabiedrisko mediju politikā?

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) locekles Sanitas Uplejas-Jegermanes atkāpšanās norādīja uz divām lietām. Pirmā –...

Foto

„Rail Baltica” projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās

Rail Baltica projekta problēmu risinājums labākajās ierēdņu tradīcijās. Vispirms izveidojam tematisko komisiju, kur gudri parunāt un pašausmināties....

Foto

Es atkāpjos principu dēļ

Šodien, 2024. gada 5. martā esmu iesniegusi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (SEPLP) paziņojumu par amata atstāšanu pēc pašas vēlēšanās. Saskaņā ar...

Foto

Nacionālā apvienība rosina attaisnoto izdevumu slieksni palielināt līdz 1000 eiro

Nacionālā apvienība (NA) rosina palielināt gada ienākumu deklarācijā iekļaujamo attaisnoto izdevumu limitu no esošajiem 600 eiro...

Foto

Mūsu modeļa krīze

20.gadsimtā pasaule pārdzīvoja vairākas modeļu krīzes – 1917.gada revolūcija bija konservatīvisma krīze (turklāt ne tikai Krievijā), Lielā depresija bija liberālisma krīze, Aukstā kara beigas...

Foto

Pret cilvēku apkrāpšanu – moralizēšana, bet pret politiķu atdarināšanu – kriminālsods

Uzmanību piesaistīja divi ziņu virsraksti. Abi saistīti ar krāpniecību. Taču ar to atšķirību, ka vienā...

Foto

Sakāve un “viens idiots” – ielas nepārdēvēs

Latvijas Universitātes padomes loceklis Mārcis Auziņš ar Mediju atbalsta fonda finansējumu Kas jauns[i] vietnē publicējis viedokli par krievu imperiālistu Andreja Saharova,...

Foto

Nedrīkst Ropažu pašvaldības finanšu problēmas risināt uz darbinieku rēķina

Jau kādu laiku cirkulē baumas, ka tiek organizēta Ropažu novada domes esošās varas nomaiņa. Šīs runas sākās...

Foto

Vai līdz rudenim gaidāms pamiers?

Drīzumā varēs noskaidrot, cik lielā mērā ir patiesas sazvērestību teorijas attiecībā uz Zeļenska un Baidena nerakstītajām sadarbībām. Šo teoriju ticamība izgaismosies tad,...

Foto

Kā saimnieks pavēlēs, tā runāsim! Galvenais - nedomāt!

Portālā Pietiek.com kādu laiku atpakaļ atļāvos publicēt pārdomas par ASV, Izraēlu. Biju pārsteigts, cik daudzi cilvēki lasa šo...