Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šķiet, nelielu daļu mūsu valsts informatīvās telpas kādu brīdi aizņems kārtējā drāma - Dārtas Danevičas un Artussa Kaimiņa attiecību skaidrošana. Vairāk par to, kas notika starp šiem cilvēkiem, ir iespējams izlasīt, izmantojot linku teksta beigas, bet šeit vēlos padalīties ar to, kas, manuprāt, ir objektīvs skatījums uz situāciju.

Lai to izdarītu, vispirms jāuzdod viens vienkāršs jautājums - vai Dārta pirms attiecību uzsākšanas ar Kaimiņu zināja, ka viņas topošais vīrs un bērna tēvs ir oligofrēns, kurš šajā dzīvē nesēj neko citu kā ciešanas, naidu, degradāciju un kaunu? Vai Dārta par to nezināja?

Atbildot uz šo jautājumu, būs iespējams noteikt, cik adekvāta un pamatota ir visu šajā skandālā tādā vai citādā mērā iesaistīto cilvēku  reakcija, kā arī saprast, kā no šādām situācijām turpmāk izvairīties. 

Tātad, ja pieņemam, ka Dārta zināja, ka Kaimiņš ir neārstējams deģenerāts, un saprata savas brīvprātīgās izvēles iespējamās sekas, tad situācija ir ļoti vienkārša. Pirmkārt, viņai, protams, ir jāmeklē juridiskā palīdzība un iespējamais turpmākais atbalsts tiesībsargājošajās iestādēs, ja tāds būs nepieciešams.

Otrkārt, pirms Dārta turpina šo skandālu padarīt par daļu no sev pazīstamu un nepazīstamu cilvēku dzīves, nebūtu slikti, ja viņa šiem cilvēkiem paskaidrotu, ka viņa ļoti labi zināja, ka viņas bērna topošais tēvs ir šizofrēniķis vai kas tamlīdzīgs. 

Dārtai ir arī jāpaskaidro cilvēkiem, ka viņas bērns, ņemot vērā, KAS ir Kaimiņš, ļoti iespējams, kļūs par Dārtas un Kaimiņa attiecību skaidrošanas upuri, visticamākais, jau no agras bērnības būs garīgi traumēts un rezultātā garīgi cietīs daudzus gadus vai pat visu mūžu. Dārtai ir jāpaskaidro sabiedrībai, ka viņa paredzēja visas šīs sava bērna dzīves sekas, saprata to nopietnību un neizjūt nekādu sirdsapziņas pārmetumu par to, ka viņa pati izvēlējās ieraut savu bērnu visā šajā trakumā.

Nedaloties ar patieso situācijas izpratni, Dārta maldina lētticīgos cilvēkus, lai presē un sociālajos tīklos radītu upura tēlu, par kādu viņa, ja zināja, kas ir Kaimiņš, patiesībā kļuva pēc pašas vēlēšanās.

Piekrītiet, ja viņa paziņos savu nostāju tieši šādā formātā, tad ļoti iespējams, ka liela daļa cilvēku uz  tvītiem un šī skandāla atspoguļojumiem presē reaģēs pavisam citādi. Tomēr vēlreiz atkārtošos, ka pēc reālas palīdzības pie juristiem, nevis pie pseido palīdzības tviterī, viņai ir jāvēršas nekavējoties, neatkarīgi no tā, ko viņa zināja vai nezināja par šo, ja viņu tā var nosaukt, cilvēku.

Tajā pašā laikā, ja iedomājamies, ka Dārta viena vai otra iemesla dēļ nezināja, kas patiesībā ir viņas bērna tēvs, tad rodas ļoti daudz jautājumu.

Sāksim ar to, ka ir ļoti grūti noticēt, ka, pastāvot veselām bibliotēkām par to, ka viņas līgavainis ir atkarīgs, agresīvs un nelīdzsvarots alkoholiķis, vienīgā persona, kas par to nezināja, bija Dārta.

Grūti  noticēt, ka, pateicoties tai pašai atklātajai informācijai, Dārta nezināja par Kaimiņa traģisko ceļu satiksmes negadījumu, kas beidzās ar ļoti mīklaino ceļu policijas protokolu. Grūti arī noticēt, ka viņa nezināja par narkotiku krimināllietu.

Neizskatās ticami, ka Dārta nezināja, kā Kaimiņš, būdams pilnīgā bezfilmā, gandrīz sadedzināja sevi un vēl vienu cilvēku. Rodas arī jautājums, vai šīs cilvēks nebija pati Dārta, jo ugunsgrēks notika 2019. gada 2. decembrī, bet pāris – oficiāli - sāka attiecības jau 2020. gada pašā sākumā.

Bet, pat ja pieņemam, ka Dārta ugunsgrēka laikā  nebija dzīvoklī, vienalga nav līdz galam skaidrs, kā var aplūkot video zemāk, zināt, ka to, būdams īpaši dziļā reibumā, ir sakārtojis tava bērna potenciālais tēvs, un nesākt skriet no viņa prom pretējā virzienā ar gaismas ātrumu? Kā?

https://twitter.com/breakinglv/status/1201387851491020800?s=20&t=6DAyaFMgdhl31EsQSThIQQ

Nemaz nerunājot par to, ka Kaimiņa Vikipēdijas lapā ir sadaļas “Apsūdzības” un “Vandālisma uzbrukumi”, ko par labu kāzu rekomendāciju var uzskatīt tikai sieviete, kura dzimusi cietumā vai īpaši bīstamu recidīvistu ģimenē.

Grūti tam visam noticēt, galvenokārt tāpēc, ka, ja par šiem brīnišķīgajiem piedzīvojumiem zina parasts Pietiek lasītājs, kurš Kaimiņu savā dzīvē nav personīgi saticis ne reizi, tad diezgan dīvaini izskatās, ka par to nezināja pati Dārta. Dārta, kurai bez piekļuves internetam ir daudzi draugi, draudzenes un vienkārši paziņas, kas zināja, kas ir tas īstais Kaimiņš, un kuri par viņa piedzīvojumiem simtprocentīgi zināja krietni vairāk nekā Pietiek lasītājs.

Bet, ja mēs joprojām turpinām uzskatīt, ka Dārta kaut kādu neizskaidrojamu iemeslu dēļ nesaprata, kur viņa iesaistās, tad man ir jautājums visiem šiem draugiem, draudzenēm un paziņām. Mani dārgie, jūs esat piepildījuši visu internetu ar saviem ierakstiem, retvītiem, līdzjūtību, atbalstu un tā tālāk. Vakardien mana sociālo tīklu plūsma bija piepildīta tikai un vienīgi ar jūsu siltajiem vārdiem un aicinājumiem rīkoties. 

Tātad jautājums - vai tad, kad Dārta sāka dzīvot kopā ar šo blēdi, alkoholiķi, narkomānu un psihopātu, jūs viņu ar tādu pašu entuziasmu brīdinājāt, ka viņa pieļauj savas dzīves lielāko kļūdu? Nebrīdinājāt? Tad kāpēc?

Jo kaut kā liekulīgi sanāk – kad varēji cilvēku izglābt no nepatikšanām, atrunājot viņu saistīt savu dzīvi ar šo dēmonu, tu klusēji. Bet, kad Dārtas un viņas bērna dzīvē notika neatgriezeniska traģēdija, kuru vairs nevar atcelt, tu, dzirkstīdams ar papēžiem, skrēji līdzi ar padomiem un līdzjūtību. Nē, droši vien paldies, bet ir mazliet par vēlu.

Lai kāda būtu atbilde uz teksta sākumā uzdoto jautājumu, var droši teikt ko citu. Ar pārliecību varam teikt, ka diemžēl starp mums ļoti bieži nav pieņemts uzņemties atbildību, it īpaši par darbībām, kas noved pie traģēdijām, un, kā liecina šis gadījums, tas attiecas ne tikai uz politiķiem. Diemžēl ne Dārta, ne viņas tuvākie cilvēki, visticamāk, nesaskatīs savu vainu notiekošajā un turpinās noskatīties uz to, kā apkārtējie, pieņemot idiotiskus lēmumus, turpina graut savas un savu bērnu dzīvības.

https://www.la.lv/artuss-panema-delu-aizbrauca-un-atsakas-izpaust-ka-vinus-var-sasniegt-darta-danevica-jauta-palidzibu-cilvekiem

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

Foto“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut arī mūsu politiskie uzskati ir pilnīgi pretēji,” saldi smaidot, vienā no 18. novembra pasākumiem mani uzrunāja kāds augsts ierēdnis. Vienojošais elements gan bija tikai reālā, “taustāmā” telpa, kurā atradāmies, bet politiskajā, sociālajā telpā mūs šķīra bezdibenis. Un joprojām šķir. Tas paliek arvien dziļāks un platāks. Ne jau tikai starp mani un konkrēto ierēdni, bet starp tautu un ierēdniecisko valsts aparātu.
Lasīt visu...

21

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

FotoUzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas un to tuvinieki šobrīd apzināti apmelo manu tēvu nacionālā naida kurināšanā, lai tādējādi novērstu uzmanību no patiesajiem slepkavības iemesliem. Kā arī, apzināti publiski nomelnojot manu tēvu, notiek klajš mēģinājums ietekmēt tiesībsargājošās institūcijas un pat tiesu.
Lasīt visu...

12

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

FotoAr nelabu sajūtu sekoju medijos publicētajām ziņām par Zolitūdes traģēdijas tiesvedību. Esmu būvinženieris, absolvējis Venecuēlas Centrālo universitāti, un man ir Kārnegija un Melona Universitātes (ASV) maģistra grāds būvinženierijā (ar iespējami augstāko atzīmi).
Lasīt visu...

21

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

FotoANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti publiskajā sektorā, bet labākā proporcija esot Austrijā – 4%. Ieliku šo ziņu Twitter, un tas sāka vārīties. Esot sajaukti āboli ar bumbieriem, un vispār, kas tā tāda par organizāciju?
Lasīt visu...

12

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

FotoŠis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts! Mēs runājām, aicinājām apstāties un pārtraukt LATVJU TAUTAS iznīcināšanas politiku. Taču viss veltīgi. Jūs nevēlējāties mūs sadzirdēt, ieklausīties un saprast - PIETIEK! Tad runāsim citā "valodā" ! Jums saprotamajā!
Lasīt visu...

21

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

FotoSaistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra un hibrīdkara apdraudējuma apstākļos steidzami izvirzot “partnerības” likumprojektu pieņemšanu, paužam savu nostāju.
Lasīt visu...

21

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

FotoMēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

FotoRailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst ~6 miljardu eiro Latvijas posmam (~puse Latvijas budžeta) un Eiropa visu naudu 100% nedos. Ko darīt?
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...

Foto

Vai šodien jau esi ļāvis sevi apmuļķot? Ja ne, ņem vērā šo rakstu!

Nevienam nepatīk, ka viņu apmuļķo. Pēc Eirobarometra datiem 64% Latvijas iedzīvotāju jūtas pārliecināti,...

Foto

Elektrības cenu līkloči – vai Latvijas iedzīvotāji izmanto savas iespējas?

Ir pagājis gads kopš Nord Pool biržas vairumtirdzniecības cenas Latvijā uzrādīja prātam neticamus rekordus, vidējai mēneša cenai pārsniedzot...

Foto

Man ir cits viedoklis!

Ģenerālās Asamblejas 1948. gada 10. decembra 217. A (III) rezolūcijas preambulā teikts - ņemot vērā to, ka visiem cilvēku sabiedrības locekļiem piemītošās...

Foto

Nevajag ņaudēt!

Visa nauda tiek izsaimniekota caur valsts konkursiem, sadārdzinot visu 5x utt. Vajag pieņemt tikai pareizu likumu par visu konkursu auditu un konkursus auditēt no...

Foto

Vai privātie mežu īpašnieki šobrīd saredz ilgtspējīgas mežsaimniecības jēgu?

Nav noslēpums, ka Latvijā šobrīd pret mežsaimniecības nozari valda sarežģīta un bieži vien pretrunīga sabiedrības attieksme. Vairāku...

Foto

„Rail Baltica” skandalozais iepirkums – kas tālāk?

„Rail Baltica” - uzņēmumu apvienība no Turcijas, kuras sastāvā ir kompānijas "IC Içtaş Inşaat Sanayi Ve Ticaret A.Ş." un...

Foto

Helmanis publiski sašutis par... Puntuļa rīkoto konkursu?

Ir tāda anekdote: “Zvēru mazuļi pagalmā lielās ar saviem vecākiem. Vienam tētis tādā amatā, otram mamma tur strādā. Lācēns...

Foto

Cilvēku viedoklis SIF ekspertiem nerūp!

Ir tāda anekdote: “Eksperti norāda, ka valsts attīstās, iedzīvotāji apgalvo, ka viņi to nejūt, bet iedzīvotāji jau nav nekādi eksperti!” Līdzīgi...

Foto

Piesakos uz pirmo vietu konkursā par vistukšākajām frāzēm

Vispārējie latviešu Dziesmu un Deju svētki ir viena no mūsu vissvarīgākajām kultūras tradīcijām. Ir nepieņemami, ka mākslinieki un...

Foto

„airBaltic” - varbūt viss ir stipri vienkāršāk

Lai aizmuktu ar „airBaltic” lidmašīnām nav jātaisa slēgtas Ministru kabineta (MK) sēdes. Tā ir valstij piederoša kompānija un pietiks...

Foto

Kādēļ vairs nenotiks neviena mana intervija ar “Latvijas Avīzes” žurnālisti Egli?

Galvenais iemesls ir – es nevēlos piedalīties iestudētās izrādēs, kas aiz žurnālistikas maskas nolaupa mums...

Foto

Enerģijas pašpietiekamības nozīme Latvijas nākotnei

Saeimas deputātiem nodoti izskatīšanai Klimata un enerģētikas ministrijas izstrādātie un iepriekšējās valdības atbalstītie grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā....

Foto

Tautas kustība "Veselais saprāts"

Šorīt, kad pasaule dejo virs bezdibeņa, kad mūsu dzīvei tiek sisti pamati zem kājām, kad pašsaprotamas lietas tiek apšaubītas, kad sabiedrībai un...

Foto

Vēlreiz brīdinām – neaiztieciet mūsu peļņu!

Ir skaidrs, ka priekšlikumi palēninās vai daļēji apstādinās kreditēšanu, kā arī negatīvi ietekmēs Latvijas reputāciju un kredītreitingu, kas sadārdzinātu valsts...

Foto

Valdība parādīja visa veida migrantiem, ka mēs esam mīkstie

Vakar bija ļoti svarīgs tests mūsu valdībai, prezidentam, drošības iestādēm, kuru tie neizturēja....

Foto

Izraēlai ir jāizdara pareizā izvēle

23.oktobrī Pietiek tika publicēts mans raksts ar nosaukumu ”Izraēla pret “Hamās””, kurā izklāstīju savu redzējumu par notikumu attīstības scenāriju un lēmumiem, kas būtu...

Foto

Nediplomātiskais un nekorektais Kariņš nav visa Latvija

Diena sākās ar ziņu par Latvijas ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa izraisīto skandālu. Katalonijā viena no centrālajām mediju ziņām ir...

Foto

Piederība Rietumiem nav tikai ērtības un iespējas

Diemžēl var prognozēt, ka Eiropā pieaugs naida noziegumu skaits. Diemžēl mazāka, manuprāt, ir izpratne, ka tā nav specifiski ebreju...

Foto

Komentārs par to, ka Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas valsti

Pārlasīju rakstu vairākas reizes un tā arī nesapratu, kāpēc Latvijai jākļūst par bezskaidras naudas norēķinu valsti...

Foto

Kad divi latvieši savā starpā runā angliski vai krieviski, tie faktiski noliedz savu tēvu un māti

Sveicu jūs Valsts valodas dienā! Latvijas valstiski un nacionāli domājošās...

Foto

Kāpēc VAS "Latvijas dzelzceļš" neveicas ar ES projektu realizāciju

Divi vienkārši iemesli. Pirmais: uzņēmuma padomes nekompetence. Izjaucot koncerna vadības procesus, kas sekmīgi un izmaksu ziņā arī...

Foto

“Saskaņai” ir vieta Latvijas politikā, jo tās misija ir svarīga un mērķi ir aktuāli kā nekad iepriekš

Ir pagājis gads, kopš partija “Saskaņa” zaudēja vietu politiskajā...

Foto

Kas kopīgs Baznīcai ar LGBT, un kas uzsauc mūziku?

Skolās māca, kā naudu pelnīt, augstskolās, kā to ekonomēt un radīt, bet kāpēc skolās nemāca, kā nauda...

Foto

Laimes māti un naudas koku meklējot, jeb „Global Animal Law organisation” likumdošanas datubāze un tās interpretācija

Salīdzināt Latviju ar Nigēriju, tādējādi norādot uz Latvijas neiedomājamo atpalicību,...

Foto

Hosams paņem rokās mietu. Ar s...diem

Stradiņa slimnīcas – jeb saīsinājumā PSKUS – padomes zibenīgā patriekšana no amatiem liecina, ka jaunais veselības ministrs Hosams Abu Meri...

Foto

Atklāta vēstule “Swedbank” vadītājam Laurim Mencim

Sveicināts Jūsu jaunajā amatā kā „Swedbank” valdes priekšsēdētājs! Es rakstu Jums saistībā ar konkrētu situāciju, kurā esmu nonācis kā Jūsu...

Foto

Cik īsti vērta biļete uz Džordanu Pītersonu?

Par mūsdienu mesiju dēvētajam Toronto profesoram Džordanam Pītersonam pošoties uz Rīgu ar priekšlasījumu, interesentiem nenāktu par ļaunu tomēr piedomāt...

Foto

Nākamgad daļa pašvaldību var nespēt pildīt pamatfunkcijas!

Valsts budžeta pieņemšanas procesā gandrīz neievērots palicis jautājums par pašvaldību budžetiem, bet tas ir ļoti svarīgs. Tieši no pašvaldību rocības...

Foto

Kolektīvais saprāts ir vājprātu summa

Ja reiz dzīvnieku pasaules kolektīvie saprāti mums ir pašsaprotami, kas mums liek uzskatīt, ka tāda, līdzīga kā dzīvnieku pasaulēm kolektīvā saprāta,...

Foto

Mēs nogalinām tikai tik daudz dzīvnieku, cik vajag!

Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) šodien, 10.oktobrī informēja Zemkopības ministrijas Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvo padomi par dezinformāciju un...