Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

savādnieks

17.06.2017. 10:57

Aicināt uz godīgu cilvēku ienākšanu represīvajās iestādēs jau pašā saknē nav loģiska,jo ''sietu'' veido šie paši maizīši+kalnmeieri+mežvieti un viņu funktieris ir virzīts uz domu,ja viņš strādās paralēlā iestādē,cik pārsteigumu/apgrūtinājumu tas var radīt manai iestādei un pašam personīgi.

Atbildēt

masoni

22.05.2017. 04:51

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esi stiprs vīrs!

Jāni Maizīti nebaidieties no tautas vēlēta Saeimas deputāta, esiet stiprs vīrs, neizvairieties pārrunāt Latvijai svarīgus jautājumus.
Jūsu sargātais pārņemtais no LPSR VDK aģentu tīkls nodrošina valsts izzagšanu un piesedz korupciju valstī, nevis Satversmes aizsardzību un iedzīvotāju drošību. VDK darbinieki ir labi apmācīti manipulēt ar cilvēkiem, viņu domām, uzskatiem, apmācīti veidot labas attiecības ar vajadzīgām personām, kā arī ja vajag nomelnot un graut cilvēku reputāciju, izplatīt baumas, vīt intrigas, iejaukties personiskajā dzīvē.
Latvijā ar VDK aģentu tīkla palīdzību izredzēti uzņēmumi tiek pie valsts līgumiem ar labu peļņu. Tiek apzagta Latvijas valsts un tās iedzīvotāji.
Izmantojot spējas iegūt vajadzīgo valsts darbinieku uzticību un spēju manipulēt ar cilvēkiem, tika noslēgta Latvijas valstij un tās iedzīvotājiem neizdevīga vienošanās par Obligātā Iepirkuma Komponenti (OIK) gāzes koģenerācijas stacijās, kā rezultātā mums ir vieni no dārgākiem elektroenerģijas tarifiem (cena par vienu megavatstundu, ja ir 2-20 gigavatstundu patēriņš, Latvijā ir 107,2 eiro, Lietuvā - 90,3 eiro, Igaunijā - 88,8 eiro, Polijā - 75,2 eiro, Zviedrijā - 51,4 eiro.). Glābjot “Pareks” bankas īpašniekus, tika izmantotas tās pašas VDK iemaņas, radot miljardu parādu slogu Latvijas iedzīvotajiem. To pašu var teikt par “Zelta tiltiem” un daudziem citiem valsts un pašvaldības pasūtījumiem ar VDK saistītiem izredzētiem uzņēmumiem.
VDK ietekme, Maizīša kungs NAV Latvijas valsts iedzīvotāju interesēs! Gļēvums izvairoties tikties ar tautas velētu pārstāvi norāda, ka amatā esat atbalstīts, kā viegli manipulējama persona. Jāni Maizīti esiet stiprs vīrs, aizsargājiet Latviju no izzagšanas un korupcijas, kuru Jūsu aizstāvētais pārņemtais no LPSR VDK aģentu tīkls organizē un piesedz. Jūsu datoru nozaga visdrīzāk Jūsu paša piesegtā, VDK aģentu tīkla darboņi, lai vieglāk būtu ar Jums manipulēt.

Pozitīvi uztveru pirmos soļus, lai samazinātu VDK ietekmi Latvijā, neiedodot pielaidi valsts noslēpumam pirmā Latvijas valsts premjerministra, kuru visdrīzāk iecēla amatā ar VDK atbalstu, sievai. Maizīša kungs, vai neesiet aizdomājušies, ka solis, kad ar Jūsu parakstu, SAB neiedeva pielaidi valsts noslēpumam Latvijas patriotam Saeimas deputātam Valdim Kalnozolam ir apzināts solis, lai destabilizētu Jūsu amatu? VDK darbinieki, kuri centušies manā dzīvē iejaukties jau no 2000. gada, kad kļuvu par Rīgas Domes deputātu, labi zina manu raksturu, mērķtiecību, spītību, neatlaidību, drosmi, attieksmi pret netaisnību. Ka, kamēr nebūšu panācis taisnību, mierā nelikšos!

Jāni Maizīti atverat čekas maisus, pārtrauciet sadarbību ar VDK aģentiem un darbiniekiem, ka arī bijušo VDK darbinieku jauniesaistītiem aģentiem!
Jāni Maizīti pārtrauciet valsts izzagšanu, tiesībsargājošo iestāžu izmantošanu savstarpējo attiecību kārtošanā, politisko partiju un mediju manipulēšanu!

Jāni Maizīti, neesiet lupata, esi stiprs vīrs, pārtrauciet LPSR VDK ietekmi Latvijā!
LR 12. Saeimas deputāts Valdis Kalnozols

Atbildēt

Despasito

21.05.2017. 12:04

Cik "nejauši" Maizītim sagadījās vai ne? :) Bet nejaušībām tic tikai naivulīši. Meksikas narkokarteklis un patukls homītis Baltijas mazvalstiņas drošības iestādes vadītāja krēslā. Ar ko apalītis varētu būt interesants amigosiem? Kā būtu, ja mēs painteresētos par Afganistānas heroīna tranzītu uz Eiropu? Iesaku palasīt putinism.wordpress.com materiālus par to, kā narkotiku tranzīts visaugstākajā līmenī tiek piesegts Krievijā. Kāpēc lai Latvijas drošības "sargātāji" :D:D:D būtu izņēmums, it īpaši ja atceramies netradicionālo sorosiešu un Vienotības tradicionālo mīlestību uz dažāda veida kontrabandu?! :D

Atbildēt

jurists

21.05.2017. 12:01

Paldies Latvijas Jurisprudences speciālistu un ekspertu asociācijai. Papildus tam lūdzu lēni, cītīgi ar nopietnību izlasiet vispirms vissvarīgāko citātu no ASV bijušā viceprezidenta Džo Baidena teiktu Latvijas tautai mūsu Gaismas pilī Rīgā Latvijas valstij tik nozīmīgajā dienā - 2016. g. 23. augustā:
“Demokrātiskā valstī ikviena pilsoņa pienākums ir nodrošināt, lai valdība būtu atbildīga savu pilsoņu priekšā, nevis šaurajām polītiskās un saimnieciskās elites interesēm. Valstī, kur valda likums, likumiem ir jāattiecas uz visiem. Tiesas sistēmām ir jābūt taisnīgām, efektīvām un caurspīdīgām. Citādi, nevarēsim pievilkt starptautisku tirdzniecību un biznesu. Un laikā, kad Krievija izmanto korupciju kā ieroci, lai pastiprinātu savu globālo ietekmi, korupcijas iznīdēšana Latvijā ir nepieciešama Latvijas nacionālās suverēnitātes saglabāšanā. Korupcija ir vēzis Latvijas valsts ķermenī. Korupcijas apkarošana un likvidēšana ir starp vissvarīgākajiem patriotiskiem pienākumiem, kas aizsargās to nākotni, kuru Latvija tik rūpīgi ir centusies izveidot.”

Atbildēt

nesaprotu

21.05.2017. 11:56

Kāpēc raksts, kura izgatavošanas datums norādīts 21.05.2017., satur komentārus jau no 19.05.2017.?
Kāpēc un ar kādu mērķi rakstam nomainīts izgatavošanas datums? Vai tam tika saņemts papildus finansējums?

Atbildēt

L.Grantiņš LRTT

20.05.2017. 07:22

Tie, kuri ir pelnījuši karātavas, nekad neatkāpsies, jo tā viņi paši paātrinās savu galu... .Apburtais loks ! Bet likvidēti viņi tiks..., tas ir tikai laika jautājums.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

20.05.2017. 05:06

»

Neiedziļinoties detaļās

Tādu epizožu ir simtiem dažādās jomās, piemēram...


Vai arī ievērtējiet kādus likumus kangari pieņēma nupat nesen
https://youtu.be/QA-3ZXYkCEw

Atbildēt

i

20.05.2017. 03:58

»

informācija

Komunista, bijušā AT priekšsēdētāja Andra Guļāna un viņa ģimenes drauga Jāņa Maizīša draugi...


Nu šitais Jānis Maizītis nezin, kas ir "javočnaja kvartira"! Viņš tikai zin, ka kāds par to dzīvokli maksā no ofšorenes un amba!

Atbildēt

Sigita

20.05.2017. 03:23

»

Viņi izliekas par godīgajiem, bet paši arī pieder pie šīs mafiozās sistēmas. SWH Borovkova vadībā pat tika kombinēts par Latvijas kuģniecības privatizāciju...


Tieši SWH Ivara Godmaņa un Aivara Borovkova virsvadībā bija izveidoti civil-krim likumi. Visas nianses bija apspriestas sakarā ar likumu. Šajā sakarībā ir skaidrs kādos ūdeņos peld Ventspils osta, Ventspils nafta, Kālija parks, 100 Ventrans ar Aivaru Lembergu priekšgalā un tā tālāk. Kas ir bankas, protams, bijušas Olimpija, Banka Baltija, tagad visas nenosaukšu. Tagad sapratāt no kurienes radās elle Latvijā?

Aivaru Borovkovu sodīja pats Dievs. Atcerieties to nelaimi netālu no Cēsīm, kur viņš ar mašīnu iebrauca grāvī un zaudēja bērnu. 5 minūšu laikā viņš visvarenais nespēja neko palīdzēt un uz viņa sievas rokām ar trubu ietriektu vederā mira viņa paša bērns. Lūk, tā Dievs soda. Un sodīs vēl.

Atbildēt

spilgts citāts

20.05.2017. 02:43

Jānis Maizītis nav „pamanījis”, ka viņam dzīvokli izīrējušās SIA mātesfirmas direktore medijos saistīta ar Meksikas narkokarteļa naudas atmazgāšanu

Atbildēt

!

20.05.2017. 02:39

Eiropas Prokuratūra: 16 dalībvalstis ir apņēmušās kopīgi cīnīties pret krāpniecību attiecībā uz ES budžetu. Latvijas vārda šo dalībvalstu vidū nav. LJSEA griezusies ar iesniegumu valdībā ar ierosinājumu veicināt Latvijas pievienošanos Eiropas Prokuratūrai. Kad tas būs izdarīts, tad sūdzības no Latvijas uz Eiropas Prokuratūru plūdīs kā upes Daugava ūdeņi uz Baltijas jūru, sasniedzot jūras lielumu.

Atbildēt

kuģniecība

20.05.2017. 02:31

»

Viņi izliekas par godīgajiem, bet paši arī pieder pie šīs mafiozās sistēmas. SWH Borovkova vadībā pat tika kombinēts par Latvijas kuģniecības privatizāciju...


Pirms divām nedēļām noslēgtais mierizlīgums starp dažādiem Latvijas kuģniecības akcionāru grupējumiem liecina, ka šī kompānija neatgriezeniski zudusi latvju bāleliņiem, kuri savulaik bija cerējuši kļūt par tās saimniekiem un tāpēc lējuši daudz asiņu gan pārnestā, gan tiešā nozīmē / F64
Uldis Dreiblats, Ritums Rozenbergs, 7.augusts 2015, 9:00
Pilnīgi bez jebkādas masu mediju uzmanības pirms divām nedēļām faktiski beidzās karš starp dažādiem Latvijas kuģniecības (LK) akcionāru grupējumiem.
Šis karš daudzus gadus drebināja un tricināja Latvijas sabiedrību un tika aprakstīts ar visskaļākajiem virsrakstiem. Karā bija iesaistītas Latvijas tiesībsargājošās iestādes, un vismaz divu valstu tiesu nami tika pārplūdināti ar dažādiem materiāliem.
Bet, ja ņem verā, ka šā kara saknes aug no LK privatizācijas procesa, kas iepriekšējā gadsimta beigās gāza pat vairākas valdības un no amatiem izlidināja daudzas ietekmīgas amatpersonas, un kas ir pamatā dažādiem nozīmīgiem šālaika procesiem, piemēram, arī šobrīd tiesā iztiesājamajai t. s. Lemberga lietai, tad var teikt, ka tikko ir beigusies vesela ēra atjaunotās Latvijas vēsturē.
Šīs ēras noslēguma galvenā mācība – latvju buržujiem nav lemts sēdēt pie viena galda ar pasaules bāgātākajiem naudasmaisiem.
Miera līgums parakstīts
Par iepriekšminētā kara beigām liecina reti neizteiksmīgs LK oficiālais paziņojums fondu biržai Nasdaq OMX Riga, kurā teikts, ka «AS Latvijas kuģniecība ir parakstījusi vairākus izlīguma līgumus ar privātpersonām, tajā skaitā ar bijušajiem valdes un padomes locekļiem. Izlīguma līgumu nosacījumi ir konfidenciāli, un visas iesaistītās puses ir vienojušās ievērot konfidencialitāti».
Savukārt no LK paziņojuma fondu biržai par akcionāru pilnsapulces darba kārtību var saprast, ka izlīgums panākts vismaz septiņās tiesvedībās Latvijā, kurās LK bija prasītājs, kā arī «Londonas tiesvedību izlīguma lietās». No paziņojuma teksta var saprast, ka arī atbildētāji bija vērsušies ar pretprasībām pret LK, un tagad visas lietas ir jāizbeidz. Abas puses ir no visām prasībām atteikušās, atsakoties arī no prasībām par tiesāšanās izdevumu atlīdzību, kas, visticamāk, būtu bijusi ļoti liela. Visticamāk, visi izlīgumi vēl ir formāli jāapstiprina tiesai, lai tie iegūtu likumīgu spēku.
Zaudētājs...
Jāatgādina, ka pagājušā gada februārī LK paziņoja, ka panākts «daļējs mierizlīgums» tiesas procesā Londonas Augstākajā tiesā, bet tūlīt pēc tam nāca paziņojumi par nozīmīgas līdzdalības LK kapitālā zaudēšanu un iegūšanu. No šiem paziņojumiem nepārprotami izrietēja, ka «daļējā mierizlīguma» rezultātā kādreiz varenā miljonāra Oļega Stepanova kontrolētā kompānija International Baltic Investments Ltd ir atdevusi pusi no sev piederošajām jeb 13,04% LK akciju kādam Džovanni Fadžoli (Giovanni Fagioli).
Pagājušā gada beigās par akciju sabiedrības Ventbunkers padomes locekli kļuva LK un Ventspils naftas valdes priekšsēdētājs un LatRosTrans padomes priekšsēdētājs Roberts Kirkups, no kā varētu izdarīt ticamu pieņēmumu, ka arī O. Stepanovam pastarpināti piederošās Ventbunkers akcijas ir nonākušas Vitol Group (iepriekšminēto triju lielo uzņēmumu kontrolētājs) īpašumā.
Bet šā gada sākumā International Baltic Investments Ltd vēlreiz paziņoja par būtiskas līdzdalības zaudēšanu LK, bet Džovanni Fadžoli – par netiešās līdzdalības palielināšanu līdz 14,21%, kas nozīmē, ka O. Stepanova kontrolētā kompānija atdevusi vēl kādu procentu LK akciju.
...un ieguvējs
Savukārt Ventspils mērs Aivars Lembergs, pret kuru Vitol Group arī pastarpināti vērsās ar prasību Londonas Augstākajā tiesā, publiski ir paziņojis, ka par nepatiesi celto prasību viņam ir samaksāti 800 000 sterliņu mārciņu jeb apmēram viens miljons eiro. Uzņēmumu reģistra dati Firmas.lv liecina, ka «iesaldējuma rīkojums» A. Lemberga aktīviem atcelts jau pagājušā gada augustā.
Jāatgādina, ka vienu brīdi masu medijos tika radīts iespaids, ka Londonas tiesvedībā galvenie atbildētāji ir nevis O. Stepanovs un viņa menedžeri, kuri vadīja LK laikā, kad no šā uzņēmuma tika izkrāpti 135 miljoni dolāru, bet gan A. Lembergs. Virsraksti, ar kādiem presē tolaik tika atspoguļota Londonas tiesvedība, runā paši par sevi: «Tiesa iesaldē Lemberga aktīvus 135 miljonu vērtībā», «Anglijas tiesas garā roka aizsniedz Lembergu arī Latvijā», «Lembergs cieš sagrāvi Anglijas tiesā», «Jauni Lemberga Londonas lietas dokumenti – cilpa savelkas» u. tml.
Kad Londonas tiesa noraidīja prasību pret A. Lembergu, tad nevis žurnālisti izfantazēja, bet pati LK oficiāli Fondu biržai paziņoja, ka «tiesvedība pret Lembergu Londonā turpināsies» un Londonas Augstākā tiesa esot atzinusi «prasības pret Lembergu faktisko stiprumu un pārliecinošu argumentu esamību». U. tml.
Nav nekādas publiskas informācijas par to, kā no kara izgājuši citi atbildētāji Londonas tiesā – Olafs Berķis, Igors Skoks, Genādijs Ševcovs, kā arī Oļega Stepanova menedžeri Valērijs Godunovs, Ņina Gļebova u. c.
Pasaules mērogi
Bet kāpēc šo izlīgumu starp LK akcionāru grupām var uzskatīt kā vienu vēstures posmu noslēdzošu?
Privatizācijas procesa sākumā LK bija lielākais Latvijas uzņēmums. Salīdzināsim kaut vai Latvijas lielāko uzņēmumu pamatkapitālus privatizācijas sākumā, t. i., ap 1996. gadu: Latvijas gāze – 40 miljonu latu, Latvenergo – 92 miljoni latu, Ventspils nafta – 104 miljoni latu, Latvijas kuģniecība – 200 miljonu latu.
LK bija vienīgais Latvijas uzņēmums, kuram bija pasaules slava, jo tā tankkuģu flote pēc kravnesības pasaulē bija pirmajā desmitniekā. Ietekmīgais Lloyd’s List 1997. gadā LK ierindoja 19. vietā starp lielākajām pasaules kuģošanas kompānijām. Līdz ar to LK saimnieks varēja sēdēt pie viena galda ar pasaules kuģniecību lielākajiem īpašniekiem. Pirmsprivatizācijas periodā sākotnēji LK saimnieks (padomes priekšsēdētājs) bija Andris Šķēle.
LK ar milzu naudām 1995. gadā bija iesaistīta grūstošās Bankas Baltija (BB) stutēšanā. Šis pasākums radīja tik daudz skeletu, ka pēdējais (cerams) no tiem tika norakts tikai pirms divām nedēļām ar vienu no šeit pieminētajiem izlīgumiem. Ņemot vērā, ka LK bija prasījuma tiesības pret BB, bet BB bija prasījuma tiesības pret Latvenergo un Ventspils naftu, Andra Šķēles komandai radās ideja, ka vajag visus parādus kapitalizēt un tad jau tā milzīgajai LK piederētu vēl arī nozīmīgas Latvenergo un Ventspils naftas akciju paketes. Tad atliktu vien noprivatizēt LK, un visa Latvija LK saimniekam būtu kabatā.
Tas nu gan nepatika citiem latvju buržujiem, un šī ideja ātri vien tika piežmiegta.
Privatizācijas kaislības
Viens pēc otra izgāzās vairāki mēģinājumi privatizēt LK, gan piesolot to par sviestmaizi ārzemniekiem (protams, sviestiņš tad tiktu arī lēmumu pieņēmējiem), gan kā citādi, līdz 2002. gadā tika izstrādāts privatizācijas modelis, ka LK akcijas tiks pārdotas divās brīvās izsolēs par sertifikātiem un naudu.
Šajās izsolēs gatavojās piedalīties un uzvarēt Ventspils uzņēmēju komanda (A. Lembergs, O. Stepanovs, O. Berķis, I. Skoks, G. Ševcovs u. c.) un Rīgas uzņēmēju komanda (A. Šķēle, Juris Savickis u. c.). Tomēr izsolē uzvarēja un faktiski LK akciju kontrolpaketi (49%) ieguva Ventspils nafta.
Presē ir aprakstītas emocijas, kādas pārņēmušas J. Savicki un A. Šķēli, kad viņi uzzināja šo faktu, uztverot to par «uzmetienu» no A. Lemberga puses. Izsoles dienā kādi desmit cilvēki sapulcējušies gaidīt rezultātus: «Aizsūtījām pieteikumu, nu, un sākām lēnā garā taisīt tā kā šampanieša pudeles vaļā. Pēkšņi tad, kad izsole beigusies – pēc kādas stundas tur tie rezultāti tiek paziņoti –, mēs uzzinājām, ka uzvarējusi ir Ventspils nafta! Ventspils nafta nopirkusi to kontrolpaketi! Mēs, protams, bijām pārsteigti. Tas tā maigi teikts, maigi teikts. Bet, ja nopietni, tad mēs runājām vairāk krievu valodā tajā brīdī.» Tad visi aizgājuši uz restorānu «lietot atsvaidzinošus dzērienus, lai nomierinātos». «Labi, ka Lembergs tur nebija klāt,» tā galēji nokaitēto atmosfēru ir raksturojis J. Savickis.
Kāpēc Ventspils nafta piedalījās izsolē? Lai kuģniecība paliktu Latvijas kompānijas īpašumā, bet netiktu krieviem un zviedriem, kuri bija aizdevuši naudu Rīgas uzņēmēju komandai.
Pēc šā uzņēmēju konflikta ilgi nebija jāgaida, un J. Savicka biznesa partneri Ainārs Gulbis un Arnolds Laksa sāka nest uz prokuratūru papīrus, kuri it kā kompromitēja A. Lembergu, kā arī cilāja «Lemberga jautājumu» ietekmīgās valsts institūcijās (piemēram, Nacionālās drošības padomē). Tagad minētie papīri jau septīto gadu tiek cilāti Rīgas apgabaltiesā t. s. Lemberga prāvā.
Divi kara posmi
Bet LK sāka darbu privātās kompāijas statusā, un varu tur pārņēma O. Stepanovs (padomes locekļa statusā) ar saviem menedžeriem. Drīz vien patiesajai LK saimniecei Ventspils naftai radās aizdomas, ka uzņēmumā netiek pienācīgi saimniekots. Sākās LK akcionāru grupējumu kara pirmais posms.
Ar milzu grūtībām LK varu izdevās pārņemt uzņēmēju grupai, kuri daudzos jautājumos atbalstīja A. Lemberga idejas biznesā (piemēram, ka Ventspils nafta nav jāpārdod krieviem, bet pašiem latvju bālēliņiem jāattīsta šis uzņēmums).
Drīz vien atklājās, ka O. Stepnova komanda «krāpniecisku shēmu rezultātā» radījusi LK milzu zaudējumus – 135 miljonus dolāru. LK vērsās pret O. Stepanovu un viņa menedžeriem Latvijas prokuratūrā un Anglijas Augstākajā tiesā. Latvijā tika uzsākts kriminālprocess, bet Anglijā – tiesvedība par zaudējumu piedziņu.
2010. gada janvārī varu Ventspils naftā pārņēma Vitol Group. Sākās LK akcionāru kara otrais posms. Ar milzu grūtībām, rīkojot akcionāru sapulci mikroautobusā, aukstumā, pie atpūtas bāzes Lejastiezumi, kas atrodas Rendas pagastā, 2010. gada decembrī Vitol Group pārņema varu arī LK.
Pēc varas pārņemšanas Vitol Group Londonas tiesvedība pavērsās arī pret A. Lembergu. Tika uzsāktas arī tiesvedības par visādām brīnumu lietām – LK valdes un padomes locekļiem esot maksātas pārāk lielas algas (šobrīd LK padome strādā bez atalgojuma, kas ir vairāk nekā dīvaini – no kā tad šie cilvēki dzīvo?), advokātiem esot maksāti pārāk lieli honorāri (Neatkarīgā mēģināja noskaidrot, cik tad LK izmaksāja tiesvedības, kurās tikko panākts izlīgums. Atbilde bija – viss ir konfidenciāls) utt. Atbildētājiem tika apķīlāti lieli īpašumi, tostarp pretprasību rezultātā apķīlāti tika arī krietni lielākie vitoliešu īpašumi. Ventspils naftas un LK priekšnieks Saimons Bodijs (Simon Boddy) regulāri masu medijiem pastāstīja kādu pasaku no bērnu grāmatas Gredzenu pavēlnieks, tās tēlu galerijā ievietojot arī A. Lembergu. Daži masu mediji tik rakstīja un rakstīja, ka «cilpa savelkas». Tagad nezin kāpēc masu mediji par šo vairs neko neraksta.
Sekas – neatgriezeniskas
Bet cik var saprast no iepriekšminētā paziņojuma Fondu biržai, tiks izbeigtas tiesvedības pret LK bijušajiem valdes un padomes locekļiem – bijušo Ventspils naftas prezidenti Olgu Pētersoni, Ventspils ostas pārvaldnieku Imantu Sarmuli, bijušo premjeru Māri Gaili, uzņēmēju Ansi Sormuli, miljonāriem Uldi Pumpuru un Vladimiru Solomatinu u. c. Tiks izbeigtas tiesvedības arī pret advokātiem – Zigurdu Krastiņu, Andra Grūtupa advokātu biroju, advokātu biroju O. Cers un J. Jurkāns. Faktiski pilnībā tiks izbeigta Anglijas tiesvedība.
Bet latvju buržuji kontroli pār LK ir zaudējuši neatgriezeniski. Vislielākās pretenzijas uz LK lolojušais Odesas Jūras inženieru institūta diplomands Oļegs Stepanovs ir izģērbts, viņam pastarpināti piederošie mediji ir slēgti, iepriekšējās milzu ietekmes politikā viņam vairs nav. Šampanieti mierizlīguma sakarā dzert negribas.

Atbildēt

20.05.2017. 02:26

»

>

Ko tik kautrīgi par tik būtiskām lietām klusē Latvijas Juristu biedrības biedri Aivars Borovkovs, Gvido Zemribo, Dzintars Rasnačs, Ivars Redisons, Rihards Bunka, Andris Bunka un citi lielāki un mazāki biedri


Viņi izliekas par godīgajiem, bet paši arī pieder pie šīs mafiozās sistēmas. SWH Borovkova vadībā pat tika kombinēts par Latvijas kuģniecības privatizāciju.

--------------------------

Nevalstiskās organizācijas jau iepriekš bija izteikušas vēlmi paust savas intereses saistībā ar Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) izskatāmiem jautājumiem. 2012.gada vasarā tika izsludināta kandidātu pieteikšanās no NVO. Rihardu Bunku izvirzīja Latvijas juristu apvienība. NVO/MK sadarbības memoranda dalīborganizācijas balsojumā atbalstīja LJA virzīto kandidātu. 28.novembrī NVO/MK padome pilnvaroja R.Bunku kā savu pāstāvi uz NTSP. Rihards Bunka darbojas arī kā Latvijas Juristu biedrības Prezidija loceklis, Starptautiskās policijas asociācijas biedrs un arodbiedrības LABA biedrs.

Atbildēt

>

20.05.2017. 02:22

Ko tik kautrīgi par tik būtiskām lietām klusē Latvijas Juristu biedrības biedri Aivars Borovkovs, Gvido Zemribo, Dzintars Rasnačs, Ivars Redisons, Rihards Bunka, Andris Bunka un citi lielāki un mazāki biedri?

Atbildēt

ko jūs!

20.05.2017. 02:16

»

Maniaks

Tas ir par traku nolikt visu tautu. Pēc būtības ar cekistu - Lemberga, Brigmaņa, Gorbunova, bij. VP Bērzina u. c., kā arī čekistu Borovkova, Godmaņa, Āboltiņas, Zīles u. c . rokām tiek realizēta pat par ES naudu Latvijas ekonomikas diversija jau 27 gadu garumā pēc Maskavas plāna, iedzenot LV parādu ...


Mums taču ir tikai viens kārtīgs čekists,dēļ kura pieņēma antičekistu likumu, ka viņi(-š) nevar kandidēt vēlēšanās (droši vien dēļ sociāldemokātiskas noslieces). Tie citi jau tik tādas klibas pīles :)
Tāpat, kā viens tiesājams oligarhs.

Atbildēt

Maniaks

20.05.2017. 01:45

»

KGB

Cik gan stulbiem un reizē naiviem ir jābūt cilvēkiem ar augstāko izglītību, lai neko nesaprastu un tāpēc teiktu: Latvijas Jurisprudences speciālistu un ekspertu asociācija un citas biedrības jau labu laiku ceļ trauksmi, ka pie pašreizējā tieslietu ministra Dzintara Rasnača, ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera...


Tas ir par traku nolikt visu tautu. Pēc būtības ar cekistu - Lemberga, Brigmaņa, Gorbunova, bij. VP Bērzina u. c., kā arī čekistu Borovkova, Godmaņa, Āboltiņas, Zīles u. c . rokām tiek realizēta pat par ES naudu Latvijas ekonomikas diversija jau 27 gadu garumā pēc Maskavas plāna, iedzenot LV parādu atkarībā no PB. Cik gan mazizglītotam cilvēkam jābūt, lai to neredzētu savām acīm. Te ir tā Latvijas neatkarība, ko skandināja LTF - pastalās, bet brīvi, nemaz nepieminot genocīda pret latviešu tautu upurus trimdā.

Atbildēt

Hmmmm

19.05.2017. 18:13

interesanti, kas tie ir par ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera cilvēkiem, kuriem nav pieejama ne taisnīga tiesa, ne taisnīga prokuratūra? ;)

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

19.05.2017. 17:10

Tādu epizožu ir simtiem dažādās jomās, piemēram:
"Iestājoties Eiropas Savienībā, Latvijas Republika piekrita saņemt piecas reizes mazāk Eiropas naudas (skaitot uz vienu iedzīvotāju) nekā, piemēram, Grieķija un pat ap divas reizes mazāk naudas nekā Polija. Starp citu, Polija iestājās ES tajā pašā dienā un ar to pašu līgumu. Piekrišanu saņemt mazāk ar oficiāliem parakstiem un dažādām sajūsmas izpausmēm apliecināja Valsts prezidente Vaira, premjerministrs Repše un ārlietu ministre Kalniete"
http://www.infotop.lv/article/lv/eiropas-nauda-latvijas-dzive

Atbildēt

"pļurkt"

19.05.2017. 16:56

Vajadzētu,tiešām vajadzētu,vēlējuma izteiksmē.Bet taču nevajag.

Atbildēt

ha-ha

19.05.2017. 16:28

Smieklīgi, ja šādi eihmaņi uzdodas par ekspertiem.
Tagad , diviem muļķiem sanākot kopā, nav problēmu nodibināt asociācijas, institūtus utt.

Atbildēt

Tiesnesis

19.05.2017. 15:30

Veicināt jaunu, zinošu un godīgu darbinieku ienākšanu tiesību aizsardzības iestādēs, lai ... padomju atraugas kalnmeiers, maizītis, laviņš, v.krūmiņa, ziemele, bičkovičs u.c. nozagtu viņiem mantu, pašus izmestu no darba un iedzītu trakonamā vai kapā?

Atbildēt

KGB

19.05.2017. 15:00

Cik gan stulbiem un reizē naiviem ir jābūt cilvēkiem ar augstāko izglītību, lai neko nesaprastu un tāpēc teiktu: Latvijas Jurisprudences speciālistu un ekspertu asociācija un citas biedrības jau labu laiku ceļ trauksmi, ka pie pašreizējā tieslietu ministra Dzintara Rasnača, ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera cilvēkiem nav pieejama ne taisnīga tiesa, ne taisnīga prokuratūra.Tās taču ir pilnīgas muļķības! Vaina ir latviešu neattīstītajā tautā, kura radīja kriminālu valsti un laimīgi dzīvo savā kriminālajā valstī, kuru var izmainīt tikai sistēmiskā līmenī, bet nevis atsevišķu mēslu nomaiņas līmenī. Kā to var nesaprast? Vai tiešām visi latvieši ir stulbeņi, kuri tāpēc ir pelnījuši cūku dzīvi.Mesliem mēslu liktenis.

Atbildēt

Piekrītu

19.05.2017. 14:53

»

zinītis

Laikam visiem "smadzenes sagājušas lielajā" Par Lembergu ir daudz lielāki un ietekmīgāki vīri, kas Latviju laiž uz grunti. Īstie vīri, ir "godājamie", t.i. Maizīša godājamie cilvēki ir no slēpjamajiem saraktiem, kuri dzen latviju postā, izsaimnieko tautas mantu. Ilgi jau visi aprējuši Lembergu un līdz...


Prātīgs komentārs. Lemberga lielā ietekme ir sen noiets etaps, vienkārši vēl konkrētam politiskajam spēkam lojālie žurnālisti turpina apriet un kost, atstrādādami grantus. Pašreizējie valsts nodevēji ir pavisam citi, tie paši, kuri intensīvi sevi saukā par tiesiskuma garantiem un valsts patriotiem.

Atbildēt

Maniaks

19.05.2017. 13:56

»

zinītis

Laikam visiem "smadzenes sagājušas lielajā" Par Lembergu ir daudz lielāki un ietekmīgāki vīri, kas Latviju laiž uz grunti. Īstie vīri, ir "godājamie", t.i. Maizīša godājamie cilvēki ir no slēpjamajiem saraktiem, kuri dzen latviju postā, izsaimnieko tautas mantu. Ilgi jau visi aprējuši Lembergu un līdz...


Lembergs nedara viens, bet ar Kremļa cilvēkiem, ZZS Brigmani, Krauzi glūnīko skatienu. Ar Saskau un smejas vecie cekisti domubiedri un čekisti pakalpiņi. Diversanti. Citus bez iemesla saukā par sosrosīdiem.

Atbildēt

zinītis

19.05.2017. 12:38

Laikam visiem "smadzenes sagājušas lielajā" Par Lembergu ir daudz lielāki un ietekmīgāki vīri, kas Latviju laiž uz grunti. Īstie vīri, ir "godājamie", t.i. Maizīša godājamie cilvēki ir no slēpjamajiem saraktiem, kuri dzen latviju postā, izsaimnieko tautas mantu. Ilgi jau visi aprējuši Lembergu un līdz ar to atdzīstas prāta nabadzībā, jo nevar saprast ka viens cilvēks neko valsts nozīmīgu nevar izdarīt, ja nav ļoti spēcīga atbalsta

Atbildēt

Maniaks

19.05.2017. 11:48

»

informācija

Komunista, bijušā AT priekšsēdētāja Andra Guļāna un viņa ģimenes drauga Jāņa Maizīša draugi...


Gada laikà Latviju uz viñsauli ( nesagaidîjuśi politiku solîtos labumus 27 gadu garumà) un àrzemèm pamet ap 20 000 ekonomiski spèjîgas cilvèkvienîbas.Tas ir viena Valmiera. Politiki stàsta, ka tas ir normàli.

Atbildēt

informācija

19.05.2017. 11:39

Komunista, bijušā AT priekšsēdētāja Andra Guļāna un viņa ģimenes drauga Jāņa Maizīša draugi.


Tā dēvētajos Panamas dokumentos minēti Rīgas domes deputāta Igora Kuzmuka un Valsts policijas vecākās inspektores Tatjanas Kungurovas vārdi, teikts Finanšu ministrijas (FM) informatīvajā ziņojumā par atbildīgo institūciju rīcību saistībā ar publiski izskanējušo informāciju par "Panamas dokumentiem".

kriminālpolicijas nodaļas vecākā inspektore
'LR IEKŠLIETU MINISTRIJAS VALSTS POLICIJA'

IGORS KUNGUROVS Laulātais
JEĻENA RAGUNOVIČA Māsa
SVETLANA UĻIČEVA Māte
VIKTORS UĻIČEVS Tēvs

Panamas dokumentos minētais Rīgas domes deputāts Igors Kuzmuks kopā ar Ždanoku un Mamikinu parakstījies par krievu valodu kā oficiālo Latvijā. Kas viņu saista ar policijas inspektori Tatjanu Kungurovu?

BNS: EP deputātu petīcījai par balstiesībām nepilsoņiem savākti aptuveni 17 tūkstoši parakstu

Pēc aptuveniem datiem Toomai esot savākts 7000 parakstu, Mamikinam – 5000 parakstu, Ždanokai – arī aptuveni 5000.

“Precīzi paziņosim pēc petīcijas iesniegšanas eiroparlamentā, jo pašlaik mūsu birojos vēl parakstu skaits tiek papildināts, kā arī eiroparlaments noteikti izbrāķēs neskaidros parakstus, kuros nav adreses, pases datu un ir novērojamas citas nepilnības,” sacīja Mamikins.

“Lai iesniegtu petīciju jeb lūgumrakstu komitejā juridiski pietiek ar vienu parakstu no viena ES iedzīvotāja: piemēram, ja šo petīcīju jau esmu parakstījis es, Andrejs Mamikins, tad to jau var nest uz eiroparlamentu. Tomēr, ievērojot iedzīvotāju interesi, mēs nolēmām kādu laiku vākt parakstus arī savās valstīs,” pauž deputāts. Paraksti tiekot vākti Rīgā, Tallinā, Daugavpilī un Liepājā.

Politiķis arī norādīja, ka parakstu vākšanu plānots beigt maija beigās un šī ir pēdējā nedēļa kad iespējams parakstīties.

No sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem petīcīju parakstījuši Saeimas deputāts Igors Potapkins, Rīgas domes deputāts Igors Kuzmuks (abi “Saskaņa”) kā arī Alfrēds Rubiks. Mamikins norāda, ka Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, neskatoties uz solījumu, petīcīju nav parakstījis. Parakstījušies arī citi sabiedrībā pazīstami cilvēki – vairāki žurnālisti, aktieri, zvērināti advokāti un Eiropā strādājoši ierēdņi, taču šie cilvēki vēlējušies publiski neizpaust viņu personības.

“Pēc parakstu savākšanas beigām jūnijā tiek plānot petīciju ar visiem savāktajiem parakstiem iesniegt petīciju komitejā. Pēc tam notiks noklausīšanās komitejā, vēlāk arī plenārsesijā. Maksimālais laiks, kāds var paiet līdz tam brīdim, ir viens gads,” pauž Mamikins.

Atbildēt

to s

19.05.2017. 11:10

»

s

Kamēr nebūs demisionējis par visu šo bardaku un korupciju tieši atbildīgais bij. komjaunatnes sekretārs, miljonārs Lembis, tikmēr neviens neko nevarēs izdarīt; nav nekādas jēgas mainīt amatpersonas...


Ja cilvēks Latvijā atļaujas kaut kam iebilst, viņam daudz kas var tikt piekabināts – stagnāts, pārāk vecs, ieguvis sliktu izglītību, bijušais komunists, čekists, Ventspils atbalstītājs…

Atbildēt

pensionētais prokurors

19.05.2017. 11:05

Vismaz Āboltiņai pēc visām viņas skandalozajām izdarībām sen jau vajadzēja zaudēt pielaidi valsts noslēpumam un lidot no Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājas amata.

Atbildēt

tautfrontietis

19.05.2017. 11:02

»

?

Ko par to saka NATO izlūkdienesti: Maizīša dators nozagts no dzīvokļa, kura izīrētāji noslēpušies Kipras ofšorā


Pasaki, kas ir tavi draugi un es pateikšu kas esi pats biedr Jāni Maizīti. Secinājums SAB ir ofšora organizācija. Tātad juristam Redisonam par Delavēru (Veroniku Krūmiņu, Kariņu, Reiru) bija taisnība.

Atbildēt

?

19.05.2017. 10:45

Ko par to saka NATO izlūkdienesti: Maizīša dators nozagts no dzīvokļa, kura izīrētāji noslēpušies Kipras ofšorā?

Atbildēt

!

19.05.2017. 10:08

Mafijas noziedznieku savstarpējās "razborkas", Lembergs pret sorosītu bandu!

Atbildēt

!

19.05.2017. 10:05

Pretīga valsts ar pērkamiem prokuroriem, tiesnešiem , izmeklētājiem un policiju! Visus atlaist un savākt pilnīgi jaunas komandas, esošos korumpantus labot spēs vienīgi šīs pasaules atstāšana!

Atbildēt

Maniaks

19.05.2017. 10:04

Viñi sev nav sagàdàjuśi vietà citus, pilnîga apokalipse.

Atbildēt

s

19.05.2017. 09:59

Kamēr nebūs demisionējis par visu šo bardaku un korupciju tieši atbildīgais bij. komjaunatnes sekretārs, miljonārs Lembis, tikmēr neviens neko nevarēs izdarīt; nav nekādas jēgas mainīt amatpersonas.
Pareizāk sakot, kamēr viņš nesēdēs cietumā.

Kamēr Latvijā būs tik vāji juristi kā Vilors Eihmanis un viņu atbalstošā asociācija, kuri neapjēdz faktisko situāciju, tikmēr arī Lembim izdosies uzturēt koruptīvu valsts pārvaldi.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mēs, Rīgas līga, atbalstām lēmumu par Rīgas domes atlaišanu

Foto6. decembrī VARAM ministrs paziņoja, ka ir lēmis rosināt Rīgas domes atlaišanu. Šo lēmumu, visticamāk, atbalstīs arī Saeima. Iznākums šādā gadījumā būs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau nākamā gada sākumā.
Lasīt visu...

6

Spriņģes idejas sasaucas ar Gēbelsa propagandu par rases tīrību

Foto17. novembrī, diskutējot sociālajā tīklā Twitter, žurnāliste Inga Spriņģe izteicās, ka iedzīvotāji, kuri parakstās par Saeimas atlaišanu ir “stulbeņi” (stupid people) un “idioti”, turklāt piebilda, ka šādi cilvēki “nav spējīgi uz pašorganizēšanos, un viņus parasti kāds vada”.
Lasīt visu...

6

Rīgas dome bija atlaižama jau šā gada sākumā līdz ar Gerharda iesniegto likumprojektu

FotoRīgas domes atlaišana tika iniciēta jau šā gada sākumā, kad Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju vadīja Kaspars Gerhards. Likumprojekts tika precizētā redakcijā iesniegts tā laika premjerministram lemšanai par dokumenta tālāko virzību. Diemžēl nekādas tālākās darbības nesekoja, līdz ar to secināms, ka Rīgas domes atlaišanas likumprojekts vēl pat šodien guļ kādā valdības mājas plauktā vai atvilktnē.
Lasīt visu...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Ticība rituāla spēkam

«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un...

Foto

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas...

Foto

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

Rietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu...

Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...