Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms četriem gadiem, kad Egila Levita slēptās priekšvēlēšanu reklāmas kampaņas ietvaros „pilnīgi nejauši” par nodokļu maksātāju naudu tika izdots viņa rakstu un interviju apkopojums „Valstsgriba”, šai grāmatai tika vienkārši nozagta virkne žurnālistu publikāciju, pirms grāmatas izdošanas ar autoriem nevienojoties, - to atklāj šis jaunās grāmatas „Valstsgribis” fragments.

Par vēl vienu nozīmīgu “prezidenta amatu nemaz nekārojošā” Egila Levita “neesošās kampaņas” sastāvdaļu uz valsts un nodokļu maksātāju rēķina 2019. gada sākumā kļūst grāmatas “Valstsgriba” iznākšana, ko akadēmiķis Juris Bojārs ironiski piemin šādiem vārdiem:

“Otro ceļu uz prezidenta krēslu Levits sāka bruģēt nopietnāk: palaida TV reklāmas rullīšus ar pastaigām Rīgas parkos, stāstot par profesionāliem juristiem vispārzināmām lietām, sarīkoja Latvijas Universitātes Lielajā aulā savas vienīgās biezās rakstu un runu grāmatas “Valstsgriba” atvēršanas svētkus, ko šo grāmatu jau pārlapojušie juristi neuzskata par fundamentālu zinātnisku pētījumu.

(Atvainojiet, man šāda apjoma, bet fundamentālu jaunākās paaudzes zinātnisko monogrāfiju un mācību grāmatu ir kādas sešas un jau tiek pabeigta septītā, t. i. kopā ap septiņiem tūkstošiem lappušu.) Tā ka pretendents šoreiz, redzams, uzskata sevi par gatavu iejāt Prezidenta pilī uz balta zirga kā īstens mesija, ne kā jauns pravietis Jeruzalemē uz balta ēzeļa.”

Jābūt ļoti naivam, lai pieļautu, ka tā ir nejaušība un apstākļu sakritība, nevis sakomponētas valsts prezidenta priekšvēlēšanu kampaņas pasākumu secība: tieši četras dienas pirms “biedru grupas” jūsmīgās vēstules publiskošanas Egilam Levitam tiek dota iespēja valsts televīzijas rīta raidījumā paziņot, ka viņš nevēlas būt prezidenta kandidāts no kādas partijas, taču piekritīs pretendēt, ja viņu uz valsts prezidenta amatu virzīs valdošā koalīcija.

Savukārt pēcāk tajā pašā dienā – 15. februārī – notiek viņa publikāciju apkopojuma “Valstsgriba. Idejas un domas Latvijai 1985–2018” prezentācija Latvijas Universitātes Lielajā aulā. Kas par to maksā? Protams, nodokļu maksātāji – citādi “izcilais latviešu jurists un politologs” nav radis.

Prezentācijā glaimīgas runas skan viena pēc otras. Pasākuma vadītājs – Satversmes tiesas tiesnesis, bijušais Saeimas Juridiskā biroja vadītājs Gunārs Kusiņš – paziņo, ka 848 lappuses biezā un divarpus kilogramus smagā grāmata ne tikai vairojot zināšanas par Latvijas valsts būtību, bet pat – ne vairāk, ne mazāk – esot “gatava Latvijas valsts mācības grāmata”, savukārt prezentācijas pasākuma svinīgo uzrunu autori, aplausiem pārejot ovācijās, Egilu Levitu piemin gan kā “nācijas tēvu”, gan kā “pravieti”, gan kā Kārļa Ulmaņa cildenā veikuma turpinātāju.

“Eiropeiska un pasaules mēroga jurists un domātājs” – tā “nācijas tēva” uzstāšanos apjomīgā publikācijā raksturo tolaik vēl ietekmīgais laikraksts “Latvijas Avīze”, un varētu šķist paradoksāli, ka tieši šis izdevums ir tas, kas tobrīd varētu glaimotāju daudzināto stāstu par “Latvijas valsts mācību grāmatu” pārvērst pamācošā vēstījumā par augstākajā mērā negodprātīgu intelektuālu zādzību.

Varētu, ja vien “Latvijas Avīze”, tās izdevēji un tās galvenā redaktore Linda Rasa būtu godīgi pret saviem lasītājiem. Tomēr laikraksta vadība izvēlas šos faktus noklusēt, tā bruģējot ceļu uz valsts prezidenta amatu cilvēkam, par kuru jau tobrīd ir pietiekami skaidrs, ka “pravietis” nav ne principiāls, ne godīgs, ne godprātīgs…

“Es, Latvijas Žurnālistu savienības biedrs, ar nolūku informēt Latvijas sabiedrību par tai nozīmīgām vēstures lappusēm, kas attiecināmas arī uz valsts visaugstākajām amatpersonām, veicu apjomīgu žurnālistisku pētījumu, kura ietvaros plānoju noskaidrot arī Jūsu publisko izteikumu nodokļu maksātāju līdzekļu izmantojuma caurspīdīguma jomā atbilstību Jūsu darbībai. Šai sakarā vēlos saņemt no Jums atbildes uz šādiem jautājumiem:

1) kad un kādā formā valsts kapitālsabiedrība VSIA “Latvijas Vēstnesis” informēja Jūs par ieceri izdot grāmatu “Valstsgriba”? Atbildei pievienojiet attiecīgās sarakstes kopijas;

2) vai Jūs tikāt informēts par to, kādus nodokļu maksātāju līdzekļus valsts kapitālsabiedrība gatavojas ieguldīt šīs grāmatas projektā, kas pēc tā pārstāvju vārdiem esot ildzis četrus gadus, un par to, vai tiek plānots šos līdzekļus atgūt? Ja jā, miniet šos datus. Ja nē, sniedziet skaidrojumu, kādu iemeslu dēļ necentāties iegūt informāciju par to, vai ar šādu projektu nodokļu maksātāju līdzekļi netiks izmantoti nelietderīgi un netiks zaudēti;

3) kad un kādas vienošanās šī valsts kapitālsabiedrība noslēdza ar Jums par līdzdalību šīs grāmatas sagatavošanas un izdošanas projektā? Atbildei pievienojiet šo vienošanos kopijas, kā arī informāciju par Jūsu saņemtiem maksājumiem, ja tādi ir saņemti, par katru maksājumu minot tā pamatojumu un veikto darbu;

4) tā kā grāmatā ir publicēts ievērojams skaits publikāciju, kuru autori ir trešās personas, vai Jūs kā profesionāls jurists pārliecinājāties, vai ar visiem autoriem pirms grāmatas izdošanas ir panāktas rakstiskas vienošanās par šo autoru tekstu pārpublicēšanu grāmatā “Valstsgriba”, ievērojot šo personu autortiesības? Ja nē, kādu iemeslu dēļ ne?”

Šis ir iesniegums, kas Egilam Levitam, jau valsts prezidenta amatā esot, tiek nosūtīts 2020. gada janvārī – nepilnu gadu pēc “Valstsgribas” prezentācijas pasākuma. “Nācijas tēvs”, kurš kandidēšanas laikā ir apgalvojis, ka atbildot uz visvisādiem jautājumiem, pēc šo saņemšanas klusē kā ūdeni mutē ieņēmis. Un tam ir pamats – pat ļoti pamatīgs un nepatīkams pamats…

Latvijas valsts oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” ir uzņēmies visus izdevumus saistībā ar grāmatas sagatavošanu un izdošanu, un, ja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs patiešām vēlētos pildīt savus pienākumus, tam noteikti būtu bijuši izdarāmi secinājumi par administratīvo un valsts resursu izmantošanu vienas konkrētas personas labā.

Te pilnīgi pietiek ar vienu vienīgu izteiksmīgu faktu: kā redzams no “Latvijas Vēstneša” publiskās informācijas, ne pārskatāmā laikā pirms, ne pēc “Valstsgribas” izdošanas apgādam nav ienācis prātā izdot nevienu citu privātpersonas publikāciju apkopojumu – tikai vienus vienīgus juridiskos un vēsturiskos tekstus. Egila Levita vajadzībām ir izdarīts izņēmums – un šai viņa priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļai iztērēti desmiti tūkstošu nodokļu maksātāju līdzekļu.

Oficiālais izdevējs “Latvijas Vēstnesis” aktīvi izmanto valsts resursus arī citām šīs kampaņas sastāvdaļām, – papildus pašai grāmatas sagatavošanai un izdošanai tas arī to aktīvi popularizē, nodrošina privātpersonai Egilam Levitam intervijas iespēju, vērienīgi informē sabiedrību par “gatavās Latvijas valsts mācības grāmatas” atvēršanu, pat intervē grāmatas sastādītāju Rudīti Kalpiņu.

“Grāmata tiek laista klajā brīdī, kad tā beidzot ir gatava. Tā tapa ilgi, gandrīz četrarpus gadus. Un, jā, ir pilnīgi saprotami, ka grāmatas iznākšanu šobrīd “pieraksta” iespējamās prezidentūras kontekstam. Lai būtu! Pārliecināt par ko citu laikam nebūs iespējams. Grāmatā ietvertais materiāls neapšaubāmi apliecina E. Levita izcilo kompetenci. Taču izdevuma nozīmīgums, manuprāt, būs pat vēl ilglaicīgāks un dziļāks – neatkarīgi no tuvākās nākotnes pavērsieniem,” – tā paša oficiālā izdevēja organizētā intervijā jūsmīgi stāsta Rudīte Kalpiņa.

Jūsmīgais stāsts tomēr ir primitīvi melīgs. Izrādās, ka patiesībā grāmata ir tikusi gatavota un publicēta drudžainā steigā – tik lielā, ka virkne tajā iekļauto rakstu ir vienkārši nozagti, iepriekš nevienojoties ar to autoriem un attiecīgajiem medijiem par pārpublicēšanu. Turklāt grūti iedomāties, ka šī zādzība varētu būt notikusi, par to neko nezinot grāmatas nominālajam autoram Egilam Levitam.

Valstiskā izdevēja valdes priekšsēdētāja Daina Ābele oficiālā skaidrojumā gan mēģina dažādi izlocīties – runa esot tikai par vienu izdevniecību, kura bijusi briesmīgi alkatīga un par savu īpašumu pieprasījusi fantastiski augstu kompensāciju. Cik augstu? Spriediet paši:

““Latvijas mediji” bija vienīgā izdevniecība, kas par atļauju ietvert grāmatā “Valstsgriba” publikācijas no “Latvijas Avīzes” prasīja kompensāciju vairāku grāmatu veidā – konkrēti 10 eks. Tā likās neadekvāti augsta prasība, prognozējot grāmatas pašizmaksu un ņemot vērā, ka autori honorārus par savām publikācijām, cerams, tika saņēmuši pēc rakstu publicēšanas, kamēr izdevniecības pārstāvis apgalvoja, ka tieši autoriem paredzētas prasītās grāmatas. Bez tam vairāki autori individuāli bija piekrituši savu rakstu ietveršanai “Valstsgribā”.”

Jā, jūs visu izlasījāt pareizi: valsts oficiālā izdevēja vadītāja, stāstot par “nācijas tēva” grandiozā veikuma izdošanu, bez kādas kautrēšanās atzīst – te kaut kādi bija sadomājušies, ka viņu īpašums ir viņu īpašums, un pieprasīja veselus desmit grāmatas eksemplārus. Desmit!

Turklāt Daina Ābele vēl izmisīgi mēģina izmeloties:

“Tomēr autortiesības, protams, piederēja “Latvijas medijiem”. Grāmatas tapšanas laikā kaulējāmies par kompensācijas apjomu. Tā kā izdevniecība nepiekāpās, tika noslēgts līgums par 10 grāmatas “Valstsgriba” eksemplāru bezatlīdzības nodošanu “Latvijas medijiem”. Pie izdevības apjautāšos rakstu autoriem, vai viņi no “Latvijas medijiem” savus eksemplārus jau saņēmuši.”

Kāpēc izmeloties? Tāpēc, ka patiesībā steiga bija tik drudžaina, ka publikācijas grāmatai “Valstsgriba” tika nozagtas un tajā ievietotas vēl pirms vienošanās panākšanas. Vēl vairāk – “Latvijas Vēstneša” vadība nolēma, ka nav ko daudz cimperlēties, un grāmata tā arī iznāca ar nozagtām publikācijām. To apliecina arī “Latvijas mediju” pārstāve, kuras vārdu šeit neminēsim:

“Tā “Latvijas Vēstneša” izdevniecība bija bez mūsu atļaujas pārdrukājusi tai grāmatā vairākas intervijas no “Latvijas Avīzes”. Sākumā pirms izdošanas kaut kāds lūgums pēc atļaujas esot bijis, [valdes priekšsēdētājs Guntars] Kļavinskis par to pretī paprasījis tik daudz, cik skopais “Latvijas Vēstnesis” negribējis laikam dot, un tā viss apstājies.

Kaut kā tā es īsumā atceros Kļavinska atstāstu. Par lielu pārsteigumu mēs ieraudzījām grāmatas iznākšanā, cik daudz pārdrukāts no “Latvijas Avīzes”, un Kļavinskis izteica pretenziju – atļauja jums nebija dota, tagad dodiet tik daudz grāmatu, cik “Latvijas Avīzes” autoru tur kopā minēti, un vēl drusciņ. Laikam kādas desmit grāmatas dabūja, ko “Latvijas Vēstnesis” ar gariem zobiem iedeva…”

Bet kāda tad bija tā summa, kuras dēļ oficiālais izdevējs izšķīrās par labu zādzībai, lai Egila Levita priekšvēlēšanu kampaņa noritētu sekmīgi?

“Saskaņā ar valdes priekšsēdētājas 2019. gada 8. februāra rīkojuma Nr. A1-5/8 2. punktu grāmatas atvēršanas pasākuma laikā 2019. gada 15. februārī noteikt grāmatai īpašo cenu – 29 EUR par 1 eksemplāru. Grāmatas atvēršanas pasākumam nodrošināt 200 grāmatas eksemplāru pieejamību tirdzniecībai. Starpību starp pašizmaksu un īpašo cenu 4,18 eiro par eksemplāru, kopā 836 eiro, norakstīt uz mārketinga izmaksām,” – no šī izdevēja oficiālā skaidrojuma izriet, ka vienas grāmatas pašizmaksa bijusi 33,18 eiro.

Tātad zādzībā uz laiku ietaupītā summa bijusi nepilni 332 eiro – zīmīgs pamats, uz kā sākt būvēt “visas tautas prezidenta” un “tiesiskuma pīlāra” karjeru.

Novērtē šo rakstu:

1
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Ja Ogres novadā top kaut kas vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus par šīm iecerēm

FotoKā jau parasti, ja Ogres novadā top kaut kas jauns, vajadzīgs un skaists, no tumšiem stūriem uzrodas personāži, kas izplata dažādus melus un puspatiesības par šīm iecerēm. Slēpjoties aiz skaistām frāzēm par attīstību un novada interesēm, tiek bīdītas politiskās intereses un personīgi motīvi.
Lasīt visu...

21

Slovēņiem kompensēs pretkovida štrāpes

FotoNo 2000. gada marta līdz 2022. gada maijam Slovēnijā ierosināja ~62 000 lietu par antikovida noteikumu pārkāpumiem, piemērojot naudas sodus vairāk nekā 5,7 miljonu eiro apmērā. Vēlāk Slovēnijas Konstitucionālā tiesa atzina pretkovida pasākumus par antikonstitucionāliem. Iepriekšējiem vadīkļiem šādas negantības maksāja varu.
Lasīt visu...

6

Atklāta vēstule Latvijas Bankas prezidentam

FotoGodātais Mārtiņa Kazāka kungs, vispirms vēlos uzsvērt, ka šī vēstule nav domāta kā kritika vai uzbrukums Jums personīgi, bet drīzāk kā aicinājums aktīvāk iesaistīties un risināt situāciju, kas skar gan Latvijas Bankas reputāciju, gan tās aizsargātās klientu intereses. 
Lasīt visu...

12

Krievijas cars Pēteris I ir visu latviešu tēvs

FotoPaldies Krievijas caram Pēterim I par Lielo Ziemeļu karu, kura laikā viņa karavīri izjāja Vidzemi un atstāja pēcnācējus, kuri izveidoja latviešu tautu.
Lasīt visu...

12

Iebraucējiem nospļauties par kārtību Latvijā. Cik ilgi to piecietīsim?

FotoValdības nomaiņas ēnā bez pienācīgas uzmanības palikusi ziņa par liegumu no Krievijas iebraukt tur reģistrētām automašīnām. Labi, tas, ka vairs nevar iebraukt, varbūt varēja būt kā vienas dienas aktualitāte, taču tam komplektā ir vesela virkne neatbildētu jautājumu, ko nedrīkstam nolikt tālā plauktā apputēšanai.
Lasīt visu...

21

"Maskavas nams" Rīgā – simbols ģeopolitiskā kursa maiņai?

FotoPirms nedēļas biedrība "Austošā Saule" pulcēja piketa dalībniekus pretī "Maskavas namam" Rīgā. Ar plakātiem, kas atgādināja par ukraiņu ciešanām un nepieciešamību atbrīvoties no Krievijas ietekmes, pretī Krievijas valsts simboliem. Piketa dalībniekiem nebija šaubu par to, ka vairāk nekā pusotru gadu pēc pilna apmēra kara sākuma Ukrainā un gadu pēc okupekļa nojaukšanas Pārdaugavā "Maskavas nama" atrašanās Rīgā ir spilgts simbols arvien neatrisinātajai cīņai par Latvijas ģeopolitisko kursu un mūsu pašu interesēm savā valstī.
Lasīt visu...

21

Vai pienācis laiks izvēlēties amatpersonas ar loterijas palīdzību?

FotoSortition. Tā senajās Atēnās sauca sistēmu, kurā tautas priekšstāvji, amatpersonas, augstākie ierēdņi, tiesneši tika izvēlēti lozējot. Tas, kuram izkrita kārts ieņemt kādu augstu amatu, tad deva zvērestu kalpot godīgi, tikai un vienīgi tautas interesēs, neņemt kukuļus utt. Šī senā demokrātijas metode nav pilnībā izzudusi līdz pat mūsu dienām, piemēram, tādās valstīs kā ASV, kur šādi tiek izvēlēti tiesu zvērinātie, kuri krimināllietās faktiski izlemj – vainīgs vai ne.
Lasīt visu...

3

Pateikt, ka šī būs katastrofāla valdība, var tikai kāds, kuram galvā ir atdzisusi putra, un arī okupācijas varas kolaborants Kūtris būs lielisks Saeimas priekšsēdētājs

FotoPagājušajā piektdienā, 15. septembrī, Latvijas Republikas Saeimā sākās ārkārtas sēde. Tajā bija tikai viens izskatāms jautājums, proti: “Par uzticības izteikšanu Ministru kabinetam.” Runa, protams, ir par aizejošās labklājības ministres Evikas Siliņas izveidoto valdību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Tas, ka Kūtris ir komunistu okupācijas varas kolaborants, „Delnai” ir pieņemami, bet tas, ka viņš atļaujas izteikt savu viedokli un ievēro nevainīguma prezumpciju, ir nosodāmi

Godātie...

Foto

Tikai nesmejieties, bet mums ir atnākusi atziņa: ir jābūt drošiem, ka ikvienā jomā – iekšlietu, veselības, izglītības, reģionālās politikas vai citā – esam izdarījuši visu, lai cilvēki varētu izjustu augstu lojalitāti pret savu valsti

Rietumu pasaulē ārpolitika ir kļuvusi par drošības politiku, jo Krievijas brutālais iebrukums Ukrainā pasauli ir ievirzījis "kara laikmetā" –...

Foto

Par melīgo spriņģu, jembergu un visu pārējo Kremļa stabulnieku “līdzjūtības vaimanām”

Pētot Daugavpils Čmoikas un Re:Baltica prokrieviskā dueta darbības, uzdūros interesantam dokumentam, kurā Tiesībsargs analizē ar...

Foto

Šajā valdībā nenotiks visādas nevajadzīgas, muļķīgas debates!

Šī būs pirmā centriski kreisā valdība kopš neatkarības atjaunošanas. Pirmā valdība, kas nebūs konservatīva....

Foto

Es aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju vilkt katrā kājā atšķirīgu apavu – un tāda arī būs manas valdības darbība

Lai patiesi izprastu otru cilvēku, ir jānoiet viņa...

Foto

Atklātā vēstule valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam: fakti skaidri norāda uz iespējamu tiesību pārkāpumu un neētisku rīcību no „Swedbank” puses

Godātais Latvijas valsts prezident Edgar Rinkēvič! Es,...

Foto

Briškens un manekena politiķi

Ik rītu pa ceļam uz darbu sanāk doties garām kāda lielveikala skatlogam, kurā nemainīgi stalti stāv manekeni, tērpti visnotaļ glītos uzvalkos. Tam...

Foto

Īsā atmiņa un krievu imperiālisma otrā elpa

Mums, latviešiem, ir vājības, kas tiek izmantotas pret mums. Kad mēs jūtam tūlītējus eksistenciālus draudus, tad mēs esam vienoti,...

Foto

Mans viedoklis

Privātiem medijiem var būt savi ideoloģiski, politiski, personiski mērķi. Tas ir normāli. Kāds dibina, pērk un uztur savu mediju vai medijus ar mērķi ietekmēt...

Foto

Dzirdam metaforas “kolektīvie Rietumi”, “krievu kolektīvais Putins” – bet ko tad nolēmis “kolektīvais latvietis”?

Tamlīdzīgi izplūduši izteicieni nav lietojami kā pilnvērtīgi termini, tikai kā metaforiski vispārinājumi,...

Foto

Kāpēc “sabiedriskais medijs” uzdod jautājumus un neatskaņo atbildes?

“Labdien! Paldies par izrādīto interesi saistībā ar norisēm Ogres novadā! Vēlos norādīt, ka Ogres Vēstures un mākslas muzeja...

Foto

Vācieši jauc nost vēja elektrostacijas, lai paplašinātu brūnogļu ieguvi!

Energokompānija RWE ir sākusi nojaukt septiņas vēja turbīnas blakus bijušajam Lützerath ciematam Ziemeļreinā-Vestfālenē. Iemesls: RWE vēlas paplašināt Garzweiler II virszemes brūnogļu...

Foto

Nesmejieties, bet mēs atkal esam sacerējuši vēstuli

Godātais valsts prezident, Saeima, ministru prezidenta kandidāte Evika Siliņa! Latvijā kultūras ministram būtu jābūt otram valsts vadītājam, garīgās attīstības...

Foto

Iesniegums par „Sadales tīklu” ir nepareizs!

31. augustā vairāki portāli publicēja rakstu par uzņēmēja Gata Lazdas vēršanos ar iesniegumu Ģenerālprokuratūrā par AS “Sadales tīkls” jaudas “nenodrošināšanu”...

Foto

Dažas piezīmes par jauno Ogres Vēstures un mākslas muzeja direktori

Ogres novada dome izsludināja atklātu konkursu uz muzeja direktora amatu. Pieteicās diemžēl tikai viens pretendents –...

Foto

Imigrācijas likums un spēles ap terminiem

Ņemot vērā, kā pēdējo mēnešu laikā tiek manipulēts ar jēdzieniem saistībā ar Imigrācijas likuma normām saistībā ar ārzemnieku, precīzāk, Krievijas...

Foto

Rokas nost no mūsu Latvijā gūtās peļņas, tā vajadzīga dividendēm mūsu skandināvu akcionāriem

Viedokļi par un ap banku darbību, kas pēdējo mēnešu laikā uzvirmojuši, rada ilūziju,...

Foto

Negribēšanas spēks, vai kāpēc mēs gribam kā labāk, bet sanāk kā vienmēr. Dažas varbūt spurainas, taču rūgtas pārdomas

Disharmonijas izjūta vai emocionālā nelīdzsvarotība ir subjektīvi jēdzieni,...

Foto

„Sadales tīkla” rīcība: kurš uzņemsies politisko atbildību un kuram paliks kriminālā?

Kāpēc uzņēmumu un iestāžu vadītājiem kompetence ir svarīgāka par lojalitāti valdošajiem politiskajiem spēkiem....

Foto

Kad Marijas Naumovas koncertā publika uzvedas kā stacijas bufetē

Dzintaru koncertzāle šovasar lutinājusi ar daudziem skaistiem un dvēseli aizkustinošiem koncertiem. Divas reizes skatītājus priecējis Maestro Raimonds...

Foto

Prezidents ir viens, skolotāji ir daudzi

Šodien man uzticēts pastāstīt, ko var skolotājs un ko var prezidents. Citiem vārdiem sakot – “Atrodi atšķirības starp skolotāju un...

Foto

Lūdzu, netraucējiet jaunam OIK!

AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) paziņojums pārtraukt izsniegt tehniskās prasības jaunu elektrostaciju pieslēgšanai pārvades tīklam, balstoties uz jaudu nepieejamību tīklā, ir tirgus regulēšana....

Foto

Mana pieredze pašvaldības darbā: domes deputātiem vispār nevajadzētu dalīties pozīcijā un opozīcijā, bet vienkārši strādāt!

BIja kārtējā sarežģītā un iekšēji pretrunīgā diena Rīgas domē. Izjautājām Vilni...

Foto

Nost ar ielikteņiem, laiks profesionāļiem!

Katastrofāls dzimstības kritums, kas pērn, gada laikā samazinoties par 2000 jaundzimušo, sasniedzis 100 gados zemāko atzīmi, valsts ārējais parāds, kas tuvojas...

Foto

„Manabalss” iniciatīva: atcelt 22. augusta vienšošanos par grozījumiem Imigrācijas likumā par valsts valodas prasmēm

Aicinu atcelt 22. augustā notikušo valdības vienošanos par izmaiņu veikšanu Imigrācijas likumā...

Foto

Atklāta vēstule „Indexo” valdes priekšsēdētājam Valdim Siksnim

Godātais Sikšņa kungs (attēlā)! Organizējot Indexo akciju kotāciju Rīgas fondu biržā pirms vairāk nekā gada, akciju kotācijas noteikumos Jūs personīgi iekļāvāt...

Foto

Tu

Netiesājiet, tad jūs netapsit tiesāti; nepazudiniet, tad jūs netapsit pazudināti; piedodiet, tad jums taps piedots. (Lūkas 6:37)...

Foto

Kariņa redzējums ir mans redzējums: jo vairāk, jo labāk!

2023. gada 21. un 22. augustā Rīgas pilī esmu ticies ar visiem Saeimā pārstāvētajiem politiskajiem spēkiem, pārrunājot...

Foto

Tautvaldība un globālisms

Tautvaldība, ja tā to var nosaukt, ir pirmatnējās demokrātijas forma, kur katra kopiena, dzimta vai ģimene izvēl savu pārstāvi iekšēju vai ārēju jautājumu...

Foto

Tikai nesmejieties, man atkal ir priekšā lieli dzīves lēmumi

Labrīt. Man šodien ir jāpieņem lieli dzīves lēmumi. Šajā pusgadā esmu piedzīvojis savas dzīves lielāko nodevību. Mani...

Foto

Brīvību pilsonim Ivanovam!

Es, Diana Uliganets, esmu uzņēmēja Igora Ivanova dzīvesbiedre un pilnvarotā persona. Man ir Ukrainas un Ungārijas dubultpilsonība. Jau ilgāku laiku dažādu objektīvu apstākļu,...

Foto

Es ar prieku uzticēšu jaunajai valdībai atrisināt visas aktuālās problēmas, kaut skaidrs, ka tas nav iespējams

Šodien, 2023. gada 17. augustā, esmu saņēmis ministru prezidenta Artura...

Foto

Izlasot Imanta Parādnieka viedokli par kara nodokli

Atvainojos visiem, kas šodien lasa informāciju tikai par Krišjāņa Kariņa demisiju un jaunas Latvijas valdības izveidi. Šajā rakstā tā...

Foto

Urā, mēs uzvarējām KNAB!

15.jūlijā stājies spēkā Administratīvās rajona tiesas spriedums lietā, kurā četri deputātu kandidāti no Jaunās Vienotības un Latvijas Reģionu apvienības apvienotā saraksta Ventspils pilsētas pašvaldības...

Foto

Bez siles mēs nevaram un negribam!

Kustība “Par!” lēmusi turpināt darbu Rīgas domes vadībā, īstenojot 2020. gadā iesāktās pārmaiņas rīdziniekiem. Mēs turpināsim izglītībā iesākto, uzlabojot skolēnu...

Foto

Elektrības sadales tarifi - kļūda, kas tiks izlabota decembrī...

Laiku pa laikam sabiedrības viedoklis tomēr tiek ņemts vērā. Premjers ir apsolījis decembrī pārskatīt sadales tarifus. Tātad...