Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Krievija patiesībā jau ir okupējusi Latviju - tikai tas noticis tik nemanāmi, ka mēs to varam konstatēt tikai pēc netiešām pazīmēm, kas ir saskatāmas un apzināmas, tikai palūkojoties no malas, vēlams, neieinteresēti un cik necik objektīvi.

Pat ne vienkārši slima, bet ļoti, ļoti, ļoti slima suņa murgs, vai ne? It īpaši tikai dažas dienas pēc 18. novembra - parāde, saule, ziedu nolikšana, tradicionālais prezidenta ēēēēmmmm, koncerti, karogi, salūts, lāpu liesmas, pacilātība, apsveikuma vārdi un īsziņas. Acīmredzami mēs taču esam pietiekami vareni, raženi utt.

Nelaime viena - viss šeit uzskaitītais ir fasāde. Ārišķības. Tas, kas duras acīs, bet ne obligāti ir realitāte. Savukārt realitāte tikpat labi var būt pilnīgi cita.

Es uzskaitīšu dažādus "sīkumus", ko vienā kopējā failā vaļas brīžos esmu metis tikai dažas dienas, - "sīkumus", kas ir, maigi izsakoties, grūti izskaidrojami, ja raudzīties uz tiem no neatkarīgas, patstāvīgas valsts interešu realizēšanas viedokļa, toties lieliski iederas šī raksta virsrakstā izteiktajā domā.

Vispirms burtiski pāris jautājumi. Kāpēc, piemēram, Krievija nenopērk visus Latvijas medijus, kas vien tai būtu vajadzīgi sekmīgai tautas smadzeņu kompostrēšanai? Ir acīmredzami, ka tas nebūtu ne grūti, ne dārgi. Tad kāpēc tā vietā Krievija ļauj nosprāgt vienai Latvijas krievvalodīgajai avīzei pēc otras? Un kāpēc Krievijai vairs nav vajadzīgs pat tās iepriekš netieši uzturētais Rīgas "Dinamo"?

Un kāpēc Krievija, piemēram, pirms kārtējām vēlēšanām šeit vienkārši neuztaisa megakampaņu par 5-10-20 miljoniem, nepiegāž visus medijus un publisko telpu ar Kremļa propagandu un nedabū Saeimā 51 "prokrievisko" deputātu? Tas taču arī nebūtu grūti, jo vairāk, ka, kamēr pusiznīcinātais KNABs sarosītos, paietu mēneši, ja ne gadi...

Bet tagad daži fakti.

Viens. Lietuva savu sašķidrinātās gāzes termināli iegādājusies. Tas bija dārgi, bet ir iegādājusies. Tai būs arī kabelis uz Zviedriju. Igaunijas un Somijas premjeri nupat vienojušies par divu sašķidrinātās dabasgāzes termināļu būvi. Latvija šādu domu ir atmetusi. Latvijai kas tāds nešķiet pietiekami vajadzīgs.

Divi. Latvija ir paziņojusi par prettanku ieroču iegādi, taču tiem kaut kad nākotnē paredzēts tērēt gandrīz divdesmit reizes mazāk naudas nekā par novecojušām bruņumašīnām jau drīzumā. Ar vārdu sakot, kamēr Lietuva un Igaunija masveidā pērk ieročus, ar ko iznīcināt krievu tankus, Latvija pērk nedaudz aprūsējušus mērķus krievu tankiem.

Trīs. Visi Latvijas jau tā pusiznīcinātās zemessardzes ieroči, neskaitot bises, aiz atslēgas glabājas centralizēti, desmitu kilometru attālumā no zemessargu dzīvesvietām - lai nevienam nevajadzētu lieki pūlēties, tos visus vajadzības gadījumā uzreiz un bez pūlēm nobloķējot un attiecīgi neitralizējot arī zemessardzi.

Četri. Termiņuzturēšanās atļauju bizness: vai gan kāds brīnums, ka pašlaik kļuvis neiespējams iegūt pat jebkādus detalizētākus datus par to, kā ar to veicies šogad un kādi ļaudis ieguvuši iespējas par nelielu, taisnīgu samaksu uzkavēties Latvijā tad un tik, kad un cik ir tāda vēlēšanās.

Pieci. Ārvalstu investoru "izvērtēšana" ir nulles līmenī: nu, piemēram, "Skonto" stadions tiek pirkts un pārpirkts (kas ir gada lielākais nekustamo īpašumu darījums) par acīmredzami "tumšu", gandrīz droši, ka Krievijas izcelsmes naudu, - bet vienīgie, ko tas interesē, ir pāris mediji.

Seši. Kaimiņi igauņi pēdējos gados spējuši neitralizēt ne tikai Krievijas spiegus, bet arī valsts nodevējus augstos militāros amatos paši savās struktūrās. Latvijā šajā jomā - precīzi nulle, un nevienu reiniku-zatleru-maizīti-kozlovski tas ne mazākajā mērā nešķiet satraucam.

Septiņi. Drošības policija un pārējie specdienesti visā, kas minēts pēdējos trīs punktos, tikai bezzobaini un nevarīgi noskatās un "patur redzeslokā" - un ne jau tikai tāpēc, ka visi spēki aiziet politisko pasūtījumu pildīšanai.

Astoņi. Gan likumdevēji, gan augstākā izpildvara, rokas salikuši, noskatās, kā viens sīks birokratizēts papīrgrauzis iznīcina ne tikai vienīgo korupcijas apkarošanas struktūru valstī, bet arī Latvijas cilvēku ticību, ka korupcija tiešām var tikt iznīcināta.

Deviņi. Latvijas valsts "vara" jau kuro gadu ik pa laikam miermīlīgi iebubinās par to, kā Latvijas austrumi atrodas pilnīgā Krievijas informatīvajā telpā, un ceļ gaisa pilis - bet nevēlas atrast dažus nieka miljonus, lai šiem te austrumiem nodrošinātu kaut vai bezmaksas pieeju Latvijas komerckanāliem.

Desmit. NBS komandieris klaigā par to, kā mūsu ienaidnieks uzbrūkot visbūtiskākajam, kas ir "katras tautas pamatā - valsts mīlestībai un cieņai pret viņu". Tai pašā laikā augstākajā valstiskajā līmenī tiek darīts viss iespējamais, lai šo mīlestību un cieņu mazinātu - no "Citadeles" un Āboltiņas-Junkura mandātu afērām līdz Zaķa balsu pirkšanas piesegšanai un Triju Zvaigžņu ordenim cilvēkam, kurš savu ģimenes biznesu izglābis uz valsts un slavenā "3a portfelīša" rēķina.

Un vienpadsmit. Tiem nedaudzajiem, kuri par visu augstāk uzskaitīto vēl uztraucas, labākajās Putina propagandas tradīcijās tiek paziņots - jūs noteikti esat Kremļa nopirkti...

Tad nu pamēģiniet paši sev godīgi pajautāt - kāpēc viss iepriekš minētais notiek tā, kā notiek? Ja Krievija tomēr nav paklusām okupējusi Latviju, tad kā tad to visu kopā varat izskaidrot? Ne citiem - paši sev.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

Foto1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas tēvam, minimums, ir jāatkāpjas. Interesanti, kāpēc tik ļoti ir bail atklāt izglītības vai pilsonības dokumentus? Un tad ir jāuzdod daži tieši jautājumi par mūsu drošības dienestiem. Savukārt, ja tā nav taisnība, tad ir jābūt notiesājošam spriedumam par apmelošanu. Viens no diviem. Taču mana sajūta saka, ka būs kā ierasts, nebūs nekas.
Lasīt visu...

21

Ko apliecina pieminekļa zīme

FotoMantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc publiskā telpa ir svarīga. To saprot ne tikai profesionāļi, bet arī cilvēki, kuru vēstījumu var saukt par “tautas balsi”. Šajā vārdu salikumā nav ironijas, tautas balsī bez negantuma ir arī saprāts.
Lasīt visu...

15

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

FotoMinistru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras reformu". Līdz ar to ir uzsākta manis kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra (AP!) vadītā valsts digitalizācijas reforma, kas attīstīs un nostiprinās valsts pārvaldes rīcībā esošos IKT resursus un pārvaldības kompetences, pilnveidos datu un pakalpojumu pārvaldību, kā arī, radīs jaunas iespējas komersantiem attīstīt savus digitālos risinājumus, pilnveidot esošos pakalpojumus un radīt jaunus.
Lasīt visu...

15

Manas pārdomas par Latvijas himnu

FotoMūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme – toreiz vēl ne valsts. Ne vairs Kurzeme, ne vairs Vidzeme, ne vairs Latgale, bet gan Latvija. Latvija kā viena noteikta daļa no pasaules. Latvija, kas atrodama pasaules kartē.
Lasīt visu...

21

Muļķība vai pasūtījums?

FotoSliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai tādēļ, ka to kādreiz ir izmantojuši kompartijas birokrāti, mūsu vadošo partiju koalīcijai nebija viegli atrast. Negribas idejas autorus un deputātus saukt par muļķiem, jo muļķībai var būt arī pasūtītājs – labi paslēpts lobijs ar saviem finansiāliem vai politiskiem mērķiem un līdzekļiem.
Lasīt visu...

21

Prezidents un Drāma

FotoKatra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet industriālais laikmets prasīja darba rokas. Otrajā vairums armiju braši iejāja zirgu mugurā, lepni zobenus vicinot (kaujā pie Mokras vācieši zaudēja 50 tankus, bet poļi 300 zirgus), bet kara noslēgumā cilvēce pieredzēja Hirosimu un Nagasaki.
Lasīt visu...

6

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

FotoŠī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com kontā @bembijs publicēja tagad izdzēstu ierakstu, kurā ievietoja ekrānšāviņu no politiskās partijas Nacionālā savienība “Taisnīgums” profila, tam pievienojot komentāru: “Gribētu, lai Rīgas valsts 2. ģimnāzija pastāsta, ko viņu mūzikas skolotājs darīja šajā “akcijā”.”
Lasīt visu...

6

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

FotoKultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēkas būvniecību, līdz 2016.gada 31.decembrim pārskaitot būvniekiem pēdējo maksājumu 104 904 eiro apmērā. Kopumā par ēkas būvniecību 8 gadu laikā valsts samaksājusi 195 565 638 eiro, un tai pret būvnieku nav parādsaistību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...