Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Krievu valodas zināšanas Latvijā ir kļuvušas faktiski obligātas ne tikai, piemēram, vēloties tikt pie darba tirdzniecībā vai sabiedrisko pakalpojumu jomā. Izrādās, krievu valodas zināšana ir obligāta arī gadījumā, ja vēlaties kļūt par Andas Čakšas (ZZS) vadītās Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāju.

"Labas krievu valodas zināšanas" ir viena no „kompetencēm”, kas noteiktas kā obligāti priekšnoteikumi Veselības ministrijas komunikācijas nodaļas vadītāja pienākumu pildīšanai. No citām svešvalodām oficiālajā darbinieka amata aprakstā ir minēta vēl tikai angļu valoda.

Ne Čakša, ne kāda kāda cita ministrijas amatpersona nesniedz skaidrojumu – kurš tieši Veselības ministrijas darbinieks tieši krievu valodu ir iekļāvis preses sekretāram nepieciešamo kompetenču sarakstā

„Prasība Komunikācijas nodaļas vadītājam spēt sazināties krievu valodā un monitorēt krievu valodā rakstošos raidošus medijus bijusi kopš amata izveides 2003.gadā un izriet no veicamajiem pienākumiem,” – tas ir vienīgais ko spēj paskaidrot Veselības ministrija.

Arī uz jautājumu, ar kādu pamatojumu ministrija kā nepieciešamu kompetenci noteikusi tieši šīs valodas un nevis franču, vācu vai kādas citas ES valsts valodas zināšanas, atbilde netiek sniegta.

Čakšas vadītā ministrija vienīgi norāda, ka „amata pienākumu izpildē Komunikācijas nodaļas vadītājam tiek prasītas angļu un krievu valodu zināšanas, kas ir nepieciešamas tiešo pienākumu veikšanai”.

Jāpiebilst, ka ne mazāk interesantu detaļu pilna ir arī Čakšas preses sekretāra darba raksturojuma sadaļa. Tā, piemēram, šajā amatā nepieciešamā „garīgā piepūle” aprakstīta šādi:

„Liela apjoma dažādu veidu informācijas vienlaicīga analīze, sazarotu loģisko ķēžu analīze sabiedrisko un valsts interešu izvērtēšanai, ja darba uzdevumi un rezultatīvie rādītāji nav noteikti normatīvajos aktos, kas nosaka iestādes pamatdarbību.”

Šā gada martā Šneidera atalgojums par „garīgo piepūli”, krievu valodas zināšanām un pārējo sniegumu ir bijis 1590 eiro.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

20

Briesmīgā sazvērestība pret Barču un Klaužu

FotoPēdējo dienu smieklīgākā aktualitāte, manuprāt, ir tā, ka Jānis Klaužs un Aija Barča, kuri 12.Saeimā bija ievēlēti no sarkanzaļo zemnieku, strādnieku un zaldātu saraksta, ir pārliecināti, ka viņiem jābūt arī 13.Saeimā.
Lasīt visu...

21

Par ikgadējo inventarizāciju Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā. Papildu darbs, bet nemaksā

FotoDaļai no P.Stradiņa slimnīcas darbiniekiem trešo gadu pēc kārtas 2018. gadā atkal liks veikt inventarizāciju slimnīcas struktūrvienībās, kas ir papildu darbs (slogs) pie pamata darba.
Lasīt visu...

8

Vai JKP neredz, ka ķeras apskāvienos ar Šlesera politprojekta uzlecošo zvaigzni?

FotoŠovasar es par savu viedokli tiku „sists” gandrīz visās sociālo portālu platformās - Facebook, Twitter, Spoki u.c. Lietotāji centās rast atbildi uz fundamentālu jautājumu, kurš no politiskajiem spēkiem ir mans krustēvs. Taču viennozīmīgas atbildes tā arī nebija nevienam, jo, tiklīdz kāds prātvēders atklāja, ka es lobēju konkrētu partiju, tā nedēļu vēlāk šis politiskais spēks bija sataisījis sū... un no manis atrāvās pa pilnu programmu.
Lasīt visu...

21

KPV un JKP mīlas dancis

FotoKoalīcijas procesa veidošanu var saukt, kā grib, taču pašreiz potenciālais koalīcijas veidojums man izteikti nepatīk. Iespējams, tādēļ, ka es tajā visā saskatu sazvērestības teoriju piegaršu. Man absolūti nepatīk doma, ka valdībā būs Šlesera cilvēki. Aklos vairs neizārstēšu, taču varbūt pa daļai redzi zaudējušos varu mēģināt izārstēt.
Lasīt visu...

21

Trīs vēsturiski secinājumi

Foto13.Saeimas vēlēšanas analītiskajai domai nodiktēja (pasacīja priekšā) trīs secinājumus par latviešu tautas stāvokli. Tie ir vēsturiski secinājumi. Visi trīs secinājumi pamato jaunu posmu tautas virzībā  un apstiprina iepriekšējo posmu analītisko vērtējumu pareizību. Proti, apstiprina novērotās klīniskās ainas pareizību.
Lasīt visu...