Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ilgi esmu prātuļojis, vai man ķerties klāt vecām sen aizmirstām lietām, bet tagad ir skaidrs viens, ka mana dedukcija nav mani virzījusi pareizā virzienā, jo “viss jaunais ir sen aizmirsts vecais”. Kā šobaltdien atceros “galveno” mentoru basketbola skolā, sakot - “puikas, saņemas”. Tiesa, jau tolaik viņš retumis parādījās treniņos, jo bija aizņemts ar lietu sakārtošanu un drīz pēc tam paša vārdā nosaukto skolu pārdēvēja par “Rīgas”1 basketbola skolu.

Tas notika gan pāris gadus pēc tam, kad Vilis bija sekmīgi noslēdzis darbu kā Latvijas Republikas Ministru prezidents un, pateicoties dažiem labiem labvēļiem, ar atplestu sirdi varēja mesties privātajā biznesā, kas uz to brīdi bija sekmīgs visiem tiem, kuri bija при делах (pārnests tulkojums: zināja tepiķi).

Tiesa, tepiķi viņš zināja sen, kad jau bija pastrādājis par satiksmes ministru Andra Šķēles un Guntara Krasta valdībās. Viņš ir no tās pašas vecās politiķu blices, kas sevi deklarējuši kā vietējos dižciltīgos jebšu aristokrātus (Gailis, Birkavs, Lembergs, Šķēle, Repše…u.c.). Paskatieties, kā viņi dzīvo vēl joprojām un dzīvoja tad, kad Latvijā vidējā alga bija 80 lati mēnesī uz dvēseli.

Viņiem tolaik bija sabūvētas villas, un viņiem piederēja dārgu automašīnu parki. Turklāt viņi jau tad smējās par mums, vientiešiem, un to dara vēl joprojām. Vilis nekautrējās saukt Latviju par muļķu zemi un arī pēc vairākiem gadiem izskanējušo joku attaisnoja, sacīdams: “Floridā dzīvojošajam bijušajam Latvijas premjeram Vilim Krištopanam Latvija vairs neizraisa nekādas emocijas un viņam riebjas tēvzemes klimats. Viņš joprojām Latviju dēvē par muļķu zemi.2

Tik nez kāpēc lielākais muļķis no siltās Floridas jau vairākus pēdējos gadus pamatā uzturas Latvijā un ik pa laikam cenšas sniegt politiska rakstura padomus. Tā tas bija krīzes pārvarēšanas posmā: Politiķi nav bijuši uzņēmēji. Kāpēc mani dēli savā biznesā, sākoties krīzei, nekavējoties samazināja izdevumus par 30%, atlaida liekos cilvēkus, samazināja telpas. Viņi to visu izdarīja divus gadus atpakaļ. Kāpēc valdība nevar tāpat rīkoties savā saimniecībā?"….. uz jautājumu, vai dēli tagad ir pieņēmuši atpakaļ atlaistos cilvēkus, V.Krištopans atbildēja, ka viņiem viss esot kārtībā. Viņi ir studējuši Amerikā, un Amerika simts gados ir pārdzīvojusi kādas astoņas desmit krīzes un viņi zina, kā rīkoties krīzē.3(tajā pašā intervijā viņš slavas dziesmas dziedāja arī buldozeram). ”

Tā tas arī bija pērn, kad sena drauga avīzē4 lielais Vilis sniedza plašu interviju par jaunās valdības gauso veidošanu un par to, kā tad ir Latvijā, kuru viņš tik sekmīgi sačakarēja tik tālu, ka tagad tur nav cilvēku, un ka termiņuzturēšanās atļaujas, viņaprāt, nekas slikts nemaz nebija. Lieki piebilst, ka Šlesers izveidoja sistēmu, kad par dažiem desmitiem tūkstošiem latu jebkurš slinkais varēja iegādāties TUA uz pieciem gadiem, tādējādi iegūstot iespēju vizināties apkārt pa Eiropu for free. Tas, ka pieņēma stingrākus noteikumus par TUA, ir tikai apsveicami, tagad šiem tūristiem ir jāšķiras vismaz no 250 000 EUR5.

Viļa vietā es būtu palicis kaut kur tuvāk ekvatoram, jo tik cienījamā vecumā ir augsta ticamība, ka var saasināties problēmas ar artrītu, un visefektīvāk šī kaite ir ārstējama ar dienvidu sauli, nevis pie mums slapjajā, drēgnajā, aukstajā un tukšajā Latvijā.

Taču gluži tāpat kā Tālavas taurētājs arī Vilis nevaid miris, jo ir visai sprigans un turpina šeptēties pa dzimtajām ārēm, jo tā arī nav spējis notirgot savu gandrīz turpat 5 miljonu eiro vērto bezgaumīgo pritonu6, kas veidots “skaistākajās” Austrumu kaimiņu manierēs ar 20 istabām, baseinu, saunu un daudz ko citu. Tas gan ir tīri subjektīvs viedoklis, un gan jau kādam citam pāķim tas būtu mūsdienu arhitektūras šedevrs, bet man tas ir un paliks par pritonu7.

Turklāt viņš ar savu dārgo dzīvesbiedri ir nupat nodibinājis jaunu firmu ar mērķi Berģos veidot jaunu ekoloģisko ciematu8, laikam jau zemīti labi sarausis nāsīs, vai arī tas ir uz pritona 10 ha lielā īpašuma rēķina, īsti nezinu. Lai vai kā, viņš tagad varēs droši būvēt mājas vismaz 250 000 eiro vērtībā un aicināt ciemos nerezidentus, jo tie viņam pie sirds ir tuvāki. Jo diez vai aicinās prom aizbraukušās ģimenes no Latvijas.

Atzīmēšu, ka, manuprāt, Vilis un citi 90.gadu šeptmaņi ir cēloņi tām sekām, kas notika ar Latviju ekonomiskās krīzes laikā, un pēc tam sekojošajai cilvēku aizplūšanai no valsts. Tur gan resnu “degunu” arī pielika lācītis Valdis, jo tam īsti mugurkaula nebija un arī nepietika drosmes nedaudz stingrāk nostāties pret SVF prasībām, lai mīkstinātu krīzi valstī, taču par to citreiz. Bet par to, kā Vilis pie pirmā oficiālā miljona tika, pastāstīšu nākamreiz!

P.S. Atvainojos par clickbite virsrakstu.

(Turpinājums sekos.)

Avoti:

https://www.tvnet.lv/6375557/kristopana-basketbola-klubs-turpmak-sauksies-basketbola-skola-riga

https://jauns.lv/raksts/zinas/189024-vilis-kristopans-latviju-joprojam-uzskata-par-mulku-zemi

https://www.diena.lv/raksts/latvija/politika/kristopans-par-latviju--bedigi-ja-piedavas-darbu-valdiba-apsvers-749605

https://nra.lv/latvija/265706-ekspremjers-vilis-kristopans-dalas-pardomas-par-jaunas-valdibas-veidosanu.htm

https://lvportals.lv/skaidrojumi/280269-stingrakas-prasibas-terminuzturesanas-atlauju-ieguvejiem-2016

https://www.city24.lv/lv/nekustamais-ipasums/pardod-maju/Riga-Bergi/8476680?selectedTabMenu=list

http://focus.bb.lv/news/kapec-vilis-kristopans-atsakas-no-savas-greznas-majas?18195

https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/kristopans-ar-sievu-registrejusi-uznemumu-ar-merki-veidot-ekologisko-ciematu.d?id=50879197https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/kristopans-ar-sievu-registrejusi-uznemumu-ar-merki-veidot-ekologisko-ciematu.d?id=50879197 http://focus.bb.lv/news/kapec-vilis-kristopans-atsakas-no-savas-greznas-majas?18195 https://www.city24.lv/lv/nekustamais-ipasums/pardod-maju/Riga-Bergi/8476680?selectedTabMenu=list https://lvportals.lv/skaidrojumi/280269-stingrakas-prasibas-terminuzturesanas-atlauju-ieguvejiem-2016

1 https://www.tvnet.lv/6375557/kristopana-basketbola-klubs-turpmak-sauksies-basketbola-skola-riga

2 https://jauns.lv/raksts/zinas/189024-vilis-kristopans-latviju-joprojam-uzskata-par-mulku-zemi

3 https://www.diena.lv/raksts/latvija/politika/kristopans-par-latviju--bedigi-ja-piedavas-darbu-valdiba-apsvers-749605

4 https://nra.lv/latvija/265706-ekspremjers-vilis-kristopans-dalas-pardomas-par-jaunas-valdibas-veidosanu.htm

5 https://lvportals.lv/skaidrojumi/280269-stingrakas-prasibas-terminuzturesanas-atlauju-ieguvejiem-2016

6 https://www.city24.lv/lv/nekustamais-ipasums/pardod-maju/Riga-Bergi/8476680?selectedTabMenu=list

7 http://focus.bb.lv/news/kapec-vilis-kristopans-atsakas-no-savas-greznas-majas?18195

8 https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/kristopans-ar-sievu-registrejusi-uznemumu-ar-merki-veidot-ekologisko-ciematu.d?id=50879197

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

6

Pamēģiniet mums noticēt, ka vislielākajā luterāņu draudzē viss ir gandrīz kārtībā

FotoRīgas Lutera draudze kategoriski noraida medijos izskanējušās interpretācijas par draudzes ilggadējo mācītāju Kaspara Simanoviča un Induļa Paiča darba attiecību pārtraukšanas iemesliem.
Lasīt visu...

21

Par ko balsot vēlēšanās?

FotoVatikāna II koncils par katoļu aktīvu līdzdalību politiskajā un sabiedriskajā dzīvē uzsver, ka "visiem pilsoņiem ir jāatceras savas tiesības un reizē pienākums piedalīties brīvās vēlēšanās, lai veicinātu kopējo labumu. Baznīca ciena un atzinīgi vērtē tos, kuri savus spēkus veltī kalpošanai cilvēkiem un valsts labā uzņemas šos smagos pienākumus" (Gaudium et spes, 75).
Lasīt visu...

21

Neizvērtēta un nepamatota kadastrālo vērtību aprēķināšanas reforma ir kaitniecība

FotoLatvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācija uzskata, ka globālās krīzes apstākļos (Covid pandēmijas laikā) finansiāli tiek ietekmēts ikviens sabiedrības loceklis – ikkatra mājsaimniecība, nekustamā īpašuma īpašnieki, pārvaldītāji, attīstītāji, īrnieki (kam saskaņā ar likuma “Par dzīvojamo telpu īri” 11.pantu jāmaksā nekustamā īpašuma nodoklis) saistībā ar plānotajām kadastrālo vērtību paaugstināšanas izmaiņām.
Lasīt visu...

21

Ceram, ka valdība un koalīcija pieņems pareizo lēmumu un atdos mums visu, ko pieprasām

FotoEsam gandarīti par to, ka Amerikas Savienoto Valstu valdība joprojām pievērš uzmanību holokausta traģēdijas upuru piemiņas jautājumam un atmiņas par Otrā pasaules kara laikā notikušā genocīda pret ebrejiem saglabāšanai. Holokaustu pārdzīvojušie ir kļuvuši par lieciniekiem vieniem no vissmagākajiem un briesmīgākajiem no jebkad nodarītajiem noziegumiem pret cilvēci, tostarp slepkavībām, postam un īpašumu izlaupīšanai.
Lasīt visu...

21

Kadastrālās vērtības ir “jāiesaldē”

FotoLatvijas nekustamo īpašumu darījumu asociācija LANĪDA aicina “iesaldēt” šā brīža kadastrālās vērtības, lai novērstu negatīvās sekas, kas prognozēto kadastrālo vērtību pieņemšanas gadījumā radīsies gan mājsaimniecībām, gan tautsaimniecībai kopumā. Turklāt tās turpmāk jānosaka 85% apmērā no vidējā tirgus līmeņa, kā tas savulaik normatīvos bija paredzēts.
Lasīt visu...

12

Pa iznīcības ceļu…

FotoKāds gudrais reiz uzdevis jautājumu: „Viens mats — vai tas ir daudz, vai maz?” Un pēc tam pats atbildējis: „Ja uz galvas, tad maz, bet ja zupā – tad daudz!” Bet tagad, lūdzu, atbildiet uz manu jautājumu: „Divi simti cilvēku – vai tas ir daudz vai maz?” Varu arī atbildēt: „Maz, ja salīdzina ar diviem miljoniem valsts iedzīvotāju. Daudz, ja tie ir pie varas tikuši „demokrāti” – nedaudzos gados tiks iznīcināta gan valsts, gan tās (gļēvie) iedzīvotāji!” Neticat? Lūk, ieskats nesenā pagātnē…
Lasīt visu...

6

Dabas aizsardzības pārvaldes reforma: ieguvumus nesaskatām, zaudējumi acīmredzami

FotoVides konsultatīvā padome (VKP), kas apvieno divdesmit nozīmīgākās nevalstiskās vides organizācijas Latvijā, iebilst pret VARAM virzīto Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) reformu, kas paredz DAP pamatfunkcijas nodot Valsts vides dienestam, tādējādi būtībā likvidējot DAP kā vienotu valsts dabas aizsardzības kompetences centru.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Striķim pietiek, ēšanai nepietiek: Latvijā diemžēl parasti praktizē lāpīšanu ar ielāpiem, kas mazāki par caurumu

Pārsvarā Latvijas sabiedrība ir vai tiek grūsta procentu gūstā. Ja ienākumi...

Foto

Izstrādātie tiešmaksājumu nosacījumi vairāk līdzinās "naudas apgūšanai"

Publiskajā telpā izskanējušie tiešmaksājumu aprēķini nav korekti, tiešmaksājumu sadaļā visvairāk cietīs mazie un vidējie lauksaimnieki, turklāt Zemkopības ministrijas (ZM)...

Foto

Ko lai dara, ja man gribas sev paturēt pusi no grāmatu vākos ielikto apķēzošo sacerējumu pārdošanas cenas?

Jau labu laiku lauzu galvu par grāmatu vākos ielikto...

Foto

Pakļautās Latvijas priekšniekdiletanti infekciozos laikos

Pirms ir sākta ordeņu dalīšana "Par uzvaru pār Covid-19", ir vērts ar vēsu prātu novērtēt pakļautās Latvijas iestāžu un personāliju darbību...

Foto

Kā mēs tērēsim daudzās naudas

Vairāk nekā 10 miljardi eiro jeb gandrīz viens Latvijas gada budžets – tik daudz Eiropas naudas mums līdz 2027. gadam paredz...

Foto

Es apliecinu savu interesi iesaistīties dialogā ar likumdevēju Saeimas organizētā konferencē vai seminārā - tas mums noteikti dos daudz laba

Daru zināmu, ka 2020. gada 2....

Foto

Esam izlēmuši koncentrēties uz ražošanu Latvijā – un tam ir savi iemesli

Šobrīd ir pienācis laiks, kad AS „Agrolats Holding” grupa, kurā ietilpst arī tādi pazīstami...

Foto

liel un jaun koncertzāl, pa kuras celšn jūs tur kašķe, taisn pirms gad tik atklāt uz Lielo laukum iekš Ventspil

Mēs, kas dzīvo iekš sav ķizgal...

Foto

Nav atbalstāms MK rīkojuma nosacījums par Pasaules tirdzniecības centra ēkas demontāžu

Latvijas Arhitektu savienības (LAS) Padomes locekļi, apspriežot Ministru kabineta rīkojumu Nr. 341 no 18.06.2020. par...

Foto

Eiropas Komisija vērtēs Latvijas ārkārtas stāvokļa atbilstību cilvēktiesībām

Šā gada pavasaris ar Covid 19 un no tā izrietošajām sekām izsita no līdzsvara daudzus. Tiek lauzti šķēpi,...

Foto

Vadzis

Kā saprast teicienu un pat apgalvojumu – «Kad vadzis ir pilns, tas lūzt»? Vai tā, ka ir nepieciešamas pārmaiņas, ka/ja turpmāk neizdosies noturēt paklausībā, ka...

Foto

Tagad mums ir slikti ceļi, bet daudz ierēdņu, kuri balso par to, lai nekas nemainītos

Divas lietas. Arī it kā nesaistītas, bet par to pašu. Attīstības Par kabatas...

Foto

Meklējam viedu taktiku ēnu ekonomikas līmeņa mazināšanai

Pagājušais – 2019. gads iestādei bija nopietns pagrieziena punkts, kad tika izstrādāta jauna Valsts ieņēmumu dienesta (VID) attīstības stratēģija...

Foto

Sauksim lietas īstajos vārdos

Kas katram no jums ir tas mīļākais un dārgākais? Protams, vispirms tā ir paša personīgā āda. Pēc tam bērni, sieva, ģimene. “Progresīvākajiem”...

Foto

Kremļa vēstniecība nāk palīgā: noderīgie idioti cieš zaudējumus „Piebaltijas” infokara frontē

Latvija ir uzsākusi sparīgu cīņu pret  Kremļa izplatīto dezinformāciju. Par drošību un  veselīgu mediju vidi atbildīgās...

Foto

Kam ir izdevīga ārkārtas situācija jeb kā tiek radītas dzīres mēra laikā?

Saeimas pēdējā ārkārtas sēdē 9. jūlijā, tika izskatīti pieprasījumi par konkrētiem faktiem saistībā ar...

Foto

Mēs dzīvojam melu sistēmā

Es Jums pastāstīšu, kā veido melu ziņas. Melu sistēmu. Tikai ar dažiem piemēriem. Kaut to ir daudz....

Foto

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

Atbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem....

Foto

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

Izlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”...

Foto

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

Es te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā...

Foto

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

Līdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam...

Foto

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

Katram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu...

Foto

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

Es, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru...

Foto

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

Tālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc...

Foto

Nekustamā īpašuma astrālās vērtēšanas līkloči

Šobrīd Latvijā nekustamo īpašumu kadastrāli vērtē atsevišķi – ēkas/būves un zemi, kas ir pretrunā ar pasaulē pārsvarā pieņemto praksi un Latvijas...

Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...