Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ilgi esmu prātuļojis, vai man ķerties klāt vecām sen aizmirstām lietām, bet tagad ir skaidrs viens, ka mana dedukcija nav mani virzījusi pareizā virzienā, jo “viss jaunais ir sen aizmirsts vecais”. Kā šobaltdien atceros “galveno” mentoru basketbola skolā, sakot - “puikas, saņemas”. Tiesa, jau tolaik viņš retumis parādījās treniņos, jo bija aizņemts ar lietu sakārtošanu un drīz pēc tam paša vārdā nosaukto skolu pārdēvēja par “Rīgas”1 basketbola skolu.

Tas notika gan pāris gadus pēc tam, kad Vilis bija sekmīgi noslēdzis darbu kā Latvijas Republikas Ministru prezidents un, pateicoties dažiem labiem labvēļiem, ar atplestu sirdi varēja mesties privātajā biznesā, kas uz to brīdi bija sekmīgs visiem tiem, kuri bija при делах (pārnests tulkojums: zināja tepiķi).

Tiesa, tepiķi viņš zināja sen, kad jau bija pastrādājis par satiksmes ministru Andra Šķēles un Guntara Krasta valdībās. Viņš ir no tās pašas vecās politiķu blices, kas sevi deklarējuši kā vietējos dižciltīgos jebšu aristokrātus (Gailis, Birkavs, Lembergs, Šķēle, Repše…u.c.). Paskatieties, kā viņi dzīvo vēl joprojām un dzīvoja tad, kad Latvijā vidējā alga bija 80 lati mēnesī uz dvēseli.

Viņiem tolaik bija sabūvētas villas, un viņiem piederēja dārgu automašīnu parki. Turklāt viņi jau tad smējās par mums, vientiešiem, un to dara vēl joprojām. Vilis nekautrējās saukt Latviju par muļķu zemi un arī pēc vairākiem gadiem izskanējušo joku attaisnoja, sacīdams: “Floridā dzīvojošajam bijušajam Latvijas premjeram Vilim Krištopanam Latvija vairs neizraisa nekādas emocijas un viņam riebjas tēvzemes klimats. Viņš joprojām Latviju dēvē par muļķu zemi.2

Tik nez kāpēc lielākais muļķis no siltās Floridas jau vairākus pēdējos gadus pamatā uzturas Latvijā un ik pa laikam cenšas sniegt politiska rakstura padomus. Tā tas bija krīzes pārvarēšanas posmā: Politiķi nav bijuši uzņēmēji. Kāpēc mani dēli savā biznesā, sākoties krīzei, nekavējoties samazināja izdevumus par 30%, atlaida liekos cilvēkus, samazināja telpas. Viņi to visu izdarīja divus gadus atpakaļ. Kāpēc valdība nevar tāpat rīkoties savā saimniecībā?"….. uz jautājumu, vai dēli tagad ir pieņēmuši atpakaļ atlaistos cilvēkus, V.Krištopans atbildēja, ka viņiem viss esot kārtībā. Viņi ir studējuši Amerikā, un Amerika simts gados ir pārdzīvojusi kādas astoņas desmit krīzes un viņi zina, kā rīkoties krīzē.3(tajā pašā intervijā viņš slavas dziesmas dziedāja arī buldozeram). ”

Tā tas arī bija pērn, kad sena drauga avīzē4 lielais Vilis sniedza plašu interviju par jaunās valdības gauso veidošanu un par to, kā tad ir Latvijā, kuru viņš tik sekmīgi sačakarēja tik tālu, ka tagad tur nav cilvēku, un ka termiņuzturēšanās atļaujas, viņaprāt, nekas slikts nemaz nebija. Lieki piebilst, ka Šlesers izveidoja sistēmu, kad par dažiem desmitiem tūkstošiem latu jebkurš slinkais varēja iegādāties TUA uz pieciem gadiem, tādējādi iegūstot iespēju vizināties apkārt pa Eiropu for free. Tas, ka pieņēma stingrākus noteikumus par TUA, ir tikai apsveicami, tagad šiem tūristiem ir jāšķiras vismaz no 250 000 EUR5.

Viļa vietā es būtu palicis kaut kur tuvāk ekvatoram, jo tik cienījamā vecumā ir augsta ticamība, ka var saasināties problēmas ar artrītu, un visefektīvāk šī kaite ir ārstējama ar dienvidu sauli, nevis pie mums slapjajā, drēgnajā, aukstajā un tukšajā Latvijā.

Taču gluži tāpat kā Tālavas taurētājs arī Vilis nevaid miris, jo ir visai sprigans un turpina šeptēties pa dzimtajām ārēm, jo tā arī nav spējis notirgot savu gandrīz turpat 5 miljonu eiro vērto bezgaumīgo pritonu6, kas veidots “skaistākajās” Austrumu kaimiņu manierēs ar 20 istabām, baseinu, saunu un daudz ko citu. Tas gan ir tīri subjektīvs viedoklis, un gan jau kādam citam pāķim tas būtu mūsdienu arhitektūras šedevrs, bet man tas ir un paliks par pritonu7.

Turklāt viņš ar savu dārgo dzīvesbiedri ir nupat nodibinājis jaunu firmu ar mērķi Berģos veidot jaunu ekoloģisko ciematu8, laikam jau zemīti labi sarausis nāsīs, vai arī tas ir uz pritona 10 ha lielā īpašuma rēķina, īsti nezinu. Lai vai kā, viņš tagad varēs droši būvēt mājas vismaz 250 000 eiro vērtībā un aicināt ciemos nerezidentus, jo tie viņam pie sirds ir tuvāki. Jo diez vai aicinās prom aizbraukušās ģimenes no Latvijas.

Atzīmēšu, ka, manuprāt, Vilis un citi 90.gadu šeptmaņi ir cēloņi tām sekām, kas notika ar Latviju ekonomiskās krīzes laikā, un pēc tam sekojošajai cilvēku aizplūšanai no valsts. Tur gan resnu “degunu” arī pielika lācītis Valdis, jo tam īsti mugurkaula nebija un arī nepietika drosmes nedaudz stingrāk nostāties pret SVF prasībām, lai mīkstinātu krīzi valstī, taču par to citreiz. Bet par to, kā Vilis pie pirmā oficiālā miljona tika, pastāstīšu nākamreiz!

P.S. Atvainojos par clickbite virsrakstu.

(Turpinājums sekos.)

Avoti:

https://www.tvnet.lv/6375557/kristopana-basketbola-klubs-turpmak-sauksies-basketbola-skola-riga

https://jauns.lv/raksts/zinas/189024-vilis-kristopans-latviju-joprojam-uzskata-par-mulku-zemi

https://www.diena.lv/raksts/latvija/politika/kristopans-par-latviju--bedigi-ja-piedavas-darbu-valdiba-apsvers-749605

https://nra.lv/latvija/265706-ekspremjers-vilis-kristopans-dalas-pardomas-par-jaunas-valdibas-veidosanu.htm

https://lvportals.lv/skaidrojumi/280269-stingrakas-prasibas-terminuzturesanas-atlauju-ieguvejiem-2016

https://www.city24.lv/lv/nekustamais-ipasums/pardod-maju/Riga-Bergi/8476680?selectedTabMenu=list

http://focus.bb.lv/news/kapec-vilis-kristopans-atsakas-no-savas-greznas-majas?18195

https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/kristopans-ar-sievu-registrejusi-uznemumu-ar-merki-veidot-ekologisko-ciematu.d?id=50879197https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/kristopans-ar-sievu-registrejusi-uznemumu-ar-merki-veidot-ekologisko-ciematu.d?id=50879197 http://focus.bb.lv/news/kapec-vilis-kristopans-atsakas-no-savas-greznas-majas?18195 https://www.city24.lv/lv/nekustamais-ipasums/pardod-maju/Riga-Bergi/8476680?selectedTabMenu=list https://lvportals.lv/skaidrojumi/280269-stingrakas-prasibas-terminuzturesanas-atlauju-ieguvejiem-2016

1 https://www.tvnet.lv/6375557/kristopana-basketbola-klubs-turpmak-sauksies-basketbola-skola-riga

2 https://jauns.lv/raksts/zinas/189024-vilis-kristopans-latviju-joprojam-uzskata-par-mulku-zemi

3 https://www.diena.lv/raksts/latvija/politika/kristopans-par-latviju--bedigi-ja-piedavas-darbu-valdiba-apsvers-749605

4 https://nra.lv/latvija/265706-ekspremjers-vilis-kristopans-dalas-pardomas-par-jaunas-valdibas-veidosanu.htm

5 https://lvportals.lv/skaidrojumi/280269-stingrakas-prasibas-terminuzturesanas-atlauju-ieguvejiem-2016

6 https://www.city24.lv/lv/nekustamais-ipasums/pardod-maju/Riga-Bergi/8476680?selectedTabMenu=list

7 http://focus.bb.lv/news/kapec-vilis-kristopans-atsakas-no-savas-greznas-majas?18195

8 https://www.delfi.lv/bizness/biznesa_vide/kristopans-ar-sievu-registrejusi-uznemumu-ar-merki-veidot-ekologisko-ciematu.d?id=50879197

Novērtē šo rakstu:

2
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tiesībsargs ignorē acīmredzamu civiltiesību pārkāpumu: jaunais īres likums apzināti atņem iegūtās īres tiesības

FotoJa nelasījāt LR Tiesībsarga paskaidrojumus par jauno īres likumu, tos varat izlasīt ŠEIT. Kā cilvēkam, kuru interesē Satversmes tiesas lēmumu ietekme uz cilvēktiesībām Latvijā, man nepatīk lasīt tiesībsarga pausto. Es gribētu izteikt iebildumus, kas, manuprāt, ir ne mazāk svarīgi sabiedrībai kā tie ieguvumi, kurus prognozē Tiesībsargs.
Lasīt visu...

21

Homofobu naidam jāpieliek punkts: grupveida izvarošanas upuru ķengātāja atklātā vēstule Latvijas augstākajām amatpersonām

FotoPēdējo dienu notikumi Latvijā, kad dzīvību zaudēja puisis (Normunds Kindzulis), ir skaidri pausta sabiedrības homofobiskā, neiecietīgā attieksme pret cilvēku, kas neizvēlējās savu seksuālo orientāciju, šķirstot katalogu, un nevēlējās beigt savu dzīvi 29 gadu vecumā, vērojot, kā liesmas aprij viņa dzīvību. Izdarot loģiskus secinājumus pēc medijos publiski pieejamās informācijas, N.Kindzulis ir izcietis morālu spiedienu no homofobiem, kuri viņam sūtījuši naidīgus komentārus un draudus dzīvībai seksuālās orientācijas dēļ.
Lasīt visu...

21

Plānoju atsākt regulāru raidījumu vadīšanu, tāpēc iebilstu pret ierobežojumiem saistībā ar masku lietošanu raidījumos

FotoNu jau vairākus mēnešus Latvijā ir spēkā ierobežojums televīzijas un radio raidījumu vadītājiem un dalībniekiem - lietot sejas maskas, ja raidījums ilgāks par 15 minūtēm. Ārkārtējās situācijas laikā tas bija noteikts MK rīkojuma nr. 655. punktā nr.5.43.1, tagad - MK noteikumos nr. 360 par epidemioloģiskās drošības pasākumiem.
Lasīt visu...

18

Es varētu no ordeņa atteikties, jo stāvu pāri šādām lietām. Bet neatteikšos vis

FotoAprīļa pēdējā diena pārsteidza ar ziņu, ka esmu iekļauts ar Triju Zvaigžņu ordeņiem apbalvoto sarakstā. Ordeņu piešķiršana pēdējās dienās raisījusi publisku rezonansi, tāpēc uzskatu par pienākumu dalīties arī ar savām domām. Arī par atteikšanos no šī apbalvojuma.
Lasīt visu...

21

Levita - Ēlertes branža

FotoEs iedomājos situāciju - eju pa ielu ar savu suņuku... pavasarīgs gaiss, putniņi čivina un galvā pozitīvas domas raisās. Vienvārdsakot, labs noskaņojums! Bet te pēkšņi viss apgriežās kājām gaisā un garastāvoklis uz nulli, jo pretī nāk Sarmīte Ēlerte.
Lasīt visu...

21

Atjaunosim līdzsvaru sevī un sabiedrībā

Foto1918. gada 18. novembris un 1990. gada 4. maijs ir divi nozīmīgākie datumi Latvijas valsts vēsturē. Šodien aprit 31 gads, kopš 1990. gada 4. maijā Augstākā padome ar 138 deputātu balsīm pieņēma deklarāciju “Par Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanu”. Kas šai Neatkarības deklarācijas 31. gadadienā būtu aktuālākais mūsu šodienas dievkalpojuma un lūgšanas kontekstā?
Lasīt visu...

15

Šajās pareizticīgo Lieldienās es esmu sapratis: tautai ir jādod skaidras instrukcijas

Foto2018.gada maijā es atteicos no turīga advokāta dzīves. Tas bija mans personīgs lēmums. Es nolēmu doties politikā. Kopš 2018.gada maija gandrīz katru dienu, bieži vien pat vairākas reizes dienā, esmu atklājis shēmas, runājis tiešu valodu, nebaidījies, piedāvājis risinājumus, rakstījis garus un īsus tekstus, provocējis, aicinājis, bijis dusmīgs un priecīgs, izveidojis labākās Saeimas runas, ierakstījis labāko uzrunu Vecgada vakarā pēdējos vismaz 10-15 gados un vēl visu ko. Principā 3 pilnus gadus savas dzīves esmu veltījis citiem cilvēkiem. Trīs gadu laikā no 1 tūkstoša sekotāju FB man ir 54 tūkstoši. Tam gan nav nozīmes. Šajās Lieldienās es vēlējos uz to visu paskatīties no malas.
Lasīt visu...

12

Kā uzveikt sērgu: valsts amatpersonām minimālo algu līdz uzveikšanai

FotoNu jau gads un trīs mēneši Ķīnas vīrusa, bet vēl nav bijis brīža, kad Latvijas veselības polītikas noteicēji būtu pienācīgi cīnījušies pret sērgu. Sākumu it kā varētu aizbildināt, ka nezināja un nesaprata, tak arī tas būtu melots. Jo tas, kas un kāpēc darāms, jomas lietpratējiem bija zināms arī 2019. gadā un senāk, un atliktu vien to darīt.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

NEPLP: ja divas lesbietes skūpstās, tas NAV seksuāls saturs

Lūk, šāda atbilde no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) par Samantas Tīnas un LTV1 demonstrēto videoklipu. Īsumā:...

Foto

Tautas balss - Dieva balss

Šo devīzi bieži citēja mans šefs Guntis Melderis tajos nicinātajos padomju laikos, ja tauta domāja citādi, pretēji valdes vai viņa paustajam...

Foto

Brīnišķais kovidlaiks

Šis brīnišķais "kovidlaiks"! Nu jau ir tā, ka nevar uzrakstīt pat pāris vārdus, tiem neveltījot atsevišķus komentārus un nepaskaidrojot vēstījuma domu sīkāk - tik...

Foto

Mēs apbalvojam pareizus žurnālistus par izcilu ieguldījumu demokrātijas stiprināšanā un Latvijas informācijas telpas kvalitātē

Sagaidot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, augstākie Latvijas valsts apbalvojumi piešķirti...

Foto

Ar likumu atļautie miesas bojājumi vai pat nonāvēšanas?

Viena no profesijām, kuras galvenais uzdevums ir glābt cilvēku dzīvību vai palīdzēt uzlabot veselības stāvokli, ir ārsti, taču...

Foto

Atklāta vēstule iekšlietu ministram, ģenerālprokuroram, Valsts policijas priekšniekam

Tukuma novadu un visu Latviju 23.aprīlī pāršalca ziņa par šausminošo notikumu Tukumā, kurā smagus apdegumus guva divas personas....

Foto

Manas domas par to, kas notika Tukumā

Policijas pārstāvis TV ziņās gan teica, ka varbūt tas nebija noziedzīgs nodarījums. Lai izmeklēšanai sekmējas noskaidrot patiesību, taču man...

Foto

Par likuma “Grozījumi Augstskolu likumā” izsludināšanu, neraugoties uz tā būtiskajiem trūkumiem

Satversmes tiesa ar 2020. gada 11. jūnija spriedumu atzina Augstskolu likuma 56. panta trešo daļu...

Foto

Jūs, „kautrīgie” geji un lesbietes, ar savu klusēšanu esat palīdzējuši radīt vidi, kurā vienu geju var aizdedzināt

Labdien visapkārt! Kā visiem labi klājas šajā pirmdienā? Nupat,...

Foto

Briesmīgi un necilvēcīgi ir pelnīt politiskos punktus uz noziegumu rēķina, rezultātā šķeļot sabiedrību un sējot naidu

Noziegums Tukumā ir briesmīgs un necilvēcīgs, policijai ir jāveic izmeklēšana,...

Foto

Kas un kā varētu palīdzēt Tieslietu ministrijas administrācijai tās radītās likumdošanas karikatūras un anomāliju novēršanai

Tieslietu ministrija (TM) apgalvo, ka esot “jānorāda uz vēsturiskajiem dalītā īpašuma...

Foto

Mums ir jādzīvo, nevis jāgaida, kad vīruss dosies uz Marsu

Skatos uz mūsu 100 onkuliņu un tantīšu haotiskajiem mēģinājumiem ko sakārtot... un rodas sajūta ka nevienam...

Foto

Vai apzināta diskriminācija un segregācija nolūkā pakļaut vairākumu mazākuma perversajām interesēm?

Jurijs Perevoščikovs portālā Apollo: "Laika periodā no 28.decembra līdz 15.aprīlim atklāti kopumā 73 400 Covid-19...

Foto

„Aunu un klaunu” vienošanās par sadarbību ekonomikas un zemkopības attīstībai

Pandēmijas iespaids uz tautsaimniecību šodien ir viens no valsts attīstības centrālajiem jautājumiem. Krīzes rada ne tikai...

Foto

Kas pašlaik notiek VID?

Šodien parunāsim par Valsts ieņēmumu dienestu (VID), - kas tur pašlaik notiek Ar 2021.gadu nodokļu nomaksai ir izveidots vienotais konts. Liekas, ka...

Foto

Ko mums māca „Thalidomide” pandēmija

20.gadsimta otrajā pusē daudzās valstīs zāļu ağentūras reğistrēja brīnumainas zāles Thalidomide, kas palīdzēja daudzām saslimšanām, t.sk., grūtniecēm noņēma nepatīkamās sajūtas. Zāles raksturoja ar...

Foto

Mums ir izvēle

TV 24 Preses kluba raidījumā Edijs Klaišis, jauniešu radošo centru "OPEN" vadītājs, teica: „Man nav izvēles, ja es gribu strādāt ar bērniem, man būs jāvakcinējas...”...

Foto

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir divi (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi

COVID brīvprātīgās vakcinācijas dēļ man ir  (iespējams - ļoti stulbi) jautājumi....

Foto

Par vakcināciju, čipošanu, kristietību, islāmu, Bībeli, Austrumiem un “Zvēra zīmi”

Kādreiz biju visai dziļi iesaistījies kristietībā. Tik dziļi un patiesi, ka draudze pat ievēlēja par mācītāju....

Foto

Problēma ir tajos, kuri neatstāj policistiem citu izvēli kā strādāt par braukšanas instruktoriem

Šonedēļ nogalināja vienu no mums. Nogalināja nekaunīgi, nošaujot gaišā dienas laikā blīvi apdzīvotā...

Foto

Kāpēc mums visiem jāsatraucas par Bezzubova slepkavību

Futbola aģenta Romāna Bezzubova slepkavība Rīgā gaišā dienas laikā papildina sarakstu ar daudzām skandalozām pasūtījuma slepkavībām, kas notikušas mūsu...

Foto

Mans vīrišķais testosterons ir sajūtams stipri tālāk par valstī noteikto divu metru distanci

Šis ieraksts adresēts maniem nelabvēļiem. Es ar gandarījumu vēroju Jūs, kā Jums nesanāk....

Foto

Lai izvērtētu raidījumu „Aizliegtais paņēmiens”, mēs no nodokļu maksātāju naudas samaksājām pat advokātu birojam

Latvijas Televīzijas Satura padome izvērtējusi 29.marta raidījumu "Aizliegtais paņēmiens", kura tēma bija...

Foto

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo

4.maijā pulksten 19.00 mēs prasīsim šo:...

Foto

Nacionālais jautājums

Kas tas ir, kas saucās dzīve? Vēders, galva, kājas, brīve? Var jau būt, ka, kādu krāpjot, Arī sevi apzogam, Cik tad ir to tīro...

Foto

Ne dienas bez jaunumiem. Par daudz cietušo suni Ārčiju, protams

Tātad Pārtikas un veterinārais dienests nupat nāca klajā ar šķietami priecīgu vēsti. Ārčija bijušajam spīdzinātājam uzlikts...

Foto

Tas viss ir jāmaina līdz pamatiem

Valsts, kurā Satversmes tiesa neievēro pamatdokumentu - Satversmi, bet Eiropas rekomendācijas....