Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Trešdiena atnāca ar jaunumiem jau nedaudz piemirstā lietā – par to, ko ziņu aģentūras dēvē par „Latvijas Ārstu biedrības prezidenta Pētera Apiņa izteikumiem par to, ka iekšlietu ministre Linda Mūrniece (Vienotība) varētu piesegt Latvijā darbojošos nelegālu cigarešu fabriku”.

Jau bija nedaudz piemirsusies mūsu iekšlietu ministres sākotnējā histērija pēc – būsim nu godīgi – reižumis viegli neadekvātā publiskās medicīnas nozares veterāna izteikumiem Neatkarīgajā Rīta Avīzē: šķiet, vai vienīgā institūcija, kurā viņa sakarā ar tiem nevērsās, bija Augļkopju biedrība.

Histērija tiešām šķita, maigi izsakoties, komiska – un precīzi divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, daudziem Latvijas iedzīvotājiem no personiskās pieredzes ir labi zināms, cik grūti ir pat ne policijā, bet ar privātās apsūdzības palīdzību panākt kriminālprocesa sākšanu pret kādu apmelotāju un nomelnotāju.

Bet, otrkārt, vismaz tikpat svarīgi arī ņemt vērā, kādi tad īsti bija šie nabaga Mūrnieci bezgala apmelojošie un nomelnojošie Apiņa izteikumi. Un tos nu ir vērts nocitēt precīzi:

„Esmu no daudziem avotiem dzirdējis, ka Latvijā tiekot nelegāli ražotas cigaretes, iespējams, uz tām pašām iekārtām, ar ko kādreiz House of Prince ražoja Elitu. Un iespējams, šīs ražotnes savu produkciju izplata tieši caur vairumtirgotājiem. Bet to nevar paveikt bez policijas pieseguma. Dievs dod, lai man nebūtu taisnība, ka ar tabakas ražošanas piesegumu bija saistāma agresija, ar kādu atpakaļ amatā tika bīdīta Linda Mūrniece.”

Tātad – ne nu Apinis kaut ko apgalvoja, ne pauda ziņas, pat ne izteica viedokli, ka, lūk, viņš, piemēram, domā, ka Mūrniece ir liekulīga, slinka un iedomīga radība, kurai jau no bērnības kārotais ministres amats saistās nevis ar kalpošanu savai valstij, bet gan ar iespēju aizvizināt bērnus uz skolu ar dienesta automašīnu, darba laikā draugos nopirkt kādu virtuālo zivi vai sakārtot partijai vai sev personiski svarīgās ģelas.

Nekā tāda nebija. Ļoti precīzos vārdos, kam nu nekādi nebūtu iespējams piesieties pat viszvērīgākajam prokuroram, Apinis atstāstīja ziņas, kurās Mūrniece pat netika pieminēta, bet beigās viedokļa formā izteica vēlmi, lai nu viens sabiedrībai labi zināms fakts par Mūrnieces stumšanu un grūšanu atpakaļ amatā nebūtu saistīts ar noteiktām tumšām lietām – saistībā ar kurām par Mūrnieci viņš neizteica nu nekādus apgalvojumus. Vēl vairāk, strīdīgajā teikumā nebija pieminētas pat tumšas lietas – tikai „tabakas ražošanas piesegums”.

Ar vārdu sakot, pat bēdīgi slavenā „Robina Huda sprieduma” autorei šeit nolaistos rokas, - bet tikai ne Lindai Mūrniecei. Jo viņai ir IESPĒJAS – viņa, lūk, ir nevis vienkāršs histērisks, aprobežots un iedomīgs sievišķis, bet gan histēriska, aprobežota un iedomīga iekšlietu ministre, kas, šķiet, savas patvaļas apziņā nevar pieļaut, ka kādam par viņu būtu tiesības izteikt kritisku viedokli. Un šajā valstī, kas brīžam tiešām sāk atgādināt banānu republiku, kā izrādās, iekšlietu ministri kopā ar vēl dažādu pasugu radībām tiešām ir vienlīdzīgāki par citiem.

Kā citādi skaidrot policijas absurdo rīcību, Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldei visā nopietnībā veicot resorisko pārbaudi par to, ka viens pajokains eksdakteris ir izteicis cerību – kaut nu šīs te policijas politiskās priekšnieces iebīdīšana amatā nebūtu saistīta ar „tabakas ražošanas piesegumu”? Kā citādi, ja ne vienīgi ar to, ka viena „spēka” ministre ir iedomājusies, ka viņai šai valstī ir atļauts viss, - un piesargieties tie, kas ir citās domās?

Šajā situācijā es nudien nevaru iedomāties neko citu kā skaļi un skaidri paziņot:

1) Dievs dod, lai man nebūtu taisnība, ka ar iekšlietu ministres Lindas Mūrnieces personisko tumsonību un galēju necieņu pret likumu saistāma agresija, ar kādu tiek stumts uz priekšu mēģinājums par viedokļa izteikšanu saukt pie atbildības Latvijas pilsoni, kam tiesības uz vārda brīvību nosaka Satversme,

2) Dievs dod, lai man nebūtu taisnība, ka ar nevēlēšanos jebkā iebilst savas partijas biedres stulbajām iegribām un necieņai pret Satversmē noteiktajām pilsoņu tiesībām saistāma tā gļēvulība, ar kādu par šiem absurdajiem Lindas Mūrnieces izlēcieniem klusē kā premjers, tā citi kristālskaidrā, principiālā un caurcaurēm tiesiskā Jaunā laika un Vienotības ministri,

3) un visbeidzot – jau pavisam precīzi pārfrazējot „kriminālo”, „apmelojošo” un „nomelnojošo” Pētera Apiņa izteikumu: Dievs dod, lai man nebūtu taisnība, ka ar narkotiku tirdzniecības, kodolteroristu intrigu, Edgara Jaunupa otkatu sistēmas, Vladimira Putina interešu un globālās susļiku kontrabandas piesegumu bija saistāma agresija, ar kādu atpakaļ amatā tika bīdīta Linda Mūrniece...

Un ko nu? Ja mēs raudzītos no Mūrnieces loģikas un likumu izpratnes viedokļa, te pietiek vielas veseliem četriem vai pat pieciem kriminālprocesiem un attiecīgam skaitam Kriminālpolicijas resorisko pārbaužu. Tad nu paskatīsimies – kā man veiksies mūsu tiesiskajā valstī ar tās īpaši vienlīdzīgo cū... tas ir, iekšlietu ministri.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Iestājamies par tradicionālu ģimeni, mudinām parakstīties pret partnerības institūta ieviešanu

FotoCentrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 16. novembrī izlēma laikā no 2023. gada 7. decembra līdz 2024. gada 5. janvārim rīkot parakstu vākšanu tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētā likumprojekta “Grozījumi Notariāta likumā” atcelšanu.
Lasīt visu...

3

Prasījām kultūrai 66 miljonus, nedabūjām pat trešo daļu, bet papildus piecarpus miljoni mūsu propagandoniem būs!

FotoTikko pieņemtais budžets Kultūras ministrijas atbildībām prioritārajos pasākumos piešķir 17.51 miljonu eiro. Šie atbalsta pasākumi galvenokārt dzēš nozares ugunsgrēkus, kas bijuši redzami gadiem ilgi.
Lasīt visu...

21

Nosodām nevēlamu uzvedību akadēmiskā vidē, jo īpaši attiecībās starp pasniedzēju un studentu

FotoMedijos ir izskanējuši nopietni, pirmšķietami ticami, publiski apgalvojumi par LU Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes (LU FMOF) pasniedzēja Dmitrija Bočarova nepieņemamām darbībām un seksuālu uzmākšanos attiecībās ar sievietēm, tai skaitā ar nepilngadīgu personu un LU studenti.
Lasīt visu...

21

Dažas pārdomas par Ex-seržanta rakstu “Karš Ukrainā. Vai tiešām strupceļš - un kam?”

FotoRietumeiropa un arvien vairāk arī Centrāleiropa lielākoties joprojām ir Amerikas protektorāts, un šīs valstis atgādina senos vasaļus, tāpēc pats tuvākais amerikāņu uzdevums ir nodrošināt, lai neviena valsts vai valstu kombinācija neiegūtu spēju izraidīt ASV no Eirāzijas vai pat būtiski samazināt tās izšķirošo šķīrējtiesas lomu.
Lasīt visu...

3

Pēc ilgas nolaidības un ākstībām mēs esam sākuši bakstīties ap bumbu patvertņu jautājumu

FotoJautājums par tuvāko drošo vietu militāra apdraudējuma gadījumā joprojām nav atbildēts kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī. Kad varēs atbildēt uz šo vienkāršo iedzīvotāja jautājumu, kas ir paveikts līdz šim un kas vēl ir darāms? Šis būs ieskats Rīgas līdz šim paveiktajā.
Lasīt visu...

21

Belēvičs savulaik demisionēja par sīkumu, turpretim Kariņš demisiju pat neapsver

Foto“Atceros tos jocīgos laikus, kad amatpersonas atkāpās sīkumu dēļ. (..) Veselības ministrs Guntis Belēvičs atkāpās tāpēc, ka tika pieķerts ārpusrindas apkalpošanā Onkoloģijas centrā,” piektdien rakstīju savā “Dienas citātā”. Guntis Belēvičs sarunā ar “Neatkarīgo” papildināja redzējumu uz senajiem 2016. gada notikumiem, kuru morālais aspekts šodien kļūst arvien aktuālāks.
Lasīt visu...

21

Par „kapitālā remonta” blaknēm: „Airiston Helmi” un „krievu zemūdeņu bāžu Somijā” piemērs

FotoTā sauktais finanšu sistēmas kapitālais remonts joprojām raisa diskusijas kā Latvijā, tā citās valstīs, kurās tas notika, un tiek meklētas atbildes uz jautājumiem, vai reizēm cēlu mērķu vārdā nav maksāta pārāk dārga cena, bremzēta ekonomikas attīstība, upurēti veiksmīgi strādājoši uzņēmumi, vai nav cietuši cilvēki, kas neko neatļautu nedarīja. Un vai nav bijis arī tā, ka ar "kapitālā remonta" lozungu tika mēģināts sasniegt pavisam citus mērķus, kā arī norakstīt klaju amatpersonu nekompetenci?
Lasīt visu...

6

No Kariņa mācās arī viņa bijusī “labā roka”, tagad - rokas pagarinājums - premjerministre Evika Siliņa

FotoGrūti izvērtēt, vai ārlietu ministra Krišjāņa Kariņa (Jaunā vienotība – JV) “skaidrojumi” par viņa lidināšanos ar privātiem lidaparātiem ir nekaunības, augstprātības, melīguma vai prastas muļķības radīti. Varbūt tur ir viss kopā. Taču simptomātiski ir tas, ka iezīmējas plaisa starp JV līdera un valsts prezidenta pozīcijām.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Bez Stambulas konvencijas Latvijas sievietēm gals klāt, ar Stambulas konvenciju Latvijas sievietes zels un plauks

Diskusijās par Stambulas konvenciju (jeb Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret...

Foto

Valdība ir uz savas planētas, tauta – uz citas

“Biju pārliecināts, ka mūsu ceļi nekad nekrustosies. Bet, re, valsts svētki ir tas, kas tomēr vieno, kaut...

Foto

Latvijas Televīzija palīdz aizdomās turētajiem apzināti kurināt nacionālo naidu, lai netieši mazinātu vainu slepkavībā

Uzskatu, ka par mana tēva Andra Ļubkas (attēlā) slepkavību aizdomās turētās personas...

Foto

Par “Maximas” traģēdiju: taisnīgs spriedums manā izpratnē būtu inženiera un būvuzņēmuma sodīšana par ēkas sabrukšanu un "Maximas" sodīšana par cilvēku bojāeju

Ar nelabu sajūtu sekoju medijos...

Foto

Vai Latvijā ir pārāk liels publiskais sektors?

ANO 1919. gadā dibinātā Starptautiskā Darba organizācija publicējusi statistiku – 2020. gadā Latvijā aptuveni 29% visu strādājošo bija nodarbināti...

Foto

Tautas pacietības mērs ir izsmelts!

Šis raksts ir pēdējais brīdinājums koloniālajiem pārvaldniekiem Latvijā! Pēdējais brīdinājums viņu pakalpiņiem valdībā un valsts struktūrās. Tautas pacietības mērs ir izsmelts!...

Foto

Nosodām “Vienotības”, “Progresīvo” un ZZS kreisi radikālo partnerību

Saistībā ar jaunās valdības kreisi liberālo kursu vērtību jautājumos, par prioritāti demogrāfiskās krīzes, ekonomiskās stagnācijas, kā arī militāra...

Foto

Aicinām parakstīties par Saeimas atlaišanu

Mēs, Nacionālā savienība “Taisnīgums”, paziņojam, ka esam pievienojušies iniciatīvai par tautas nobalsošanu, lai atlaistu 14. Saeimu....

Foto

Jau tagad „RailBaltica” trūkst sešu miljardu eiro Latvijas posmam

RailBaltica projektam ir visas iespējas kļūt par akmeni kaklā Latvijas budžetam un valsts parādam, jo jau tagad trūkst...

Foto

Šis raksts par Izraēlu un Palestīnu ir īpaši kompentents, jo pirmā līdzautora divi ģimenes locekļi ir strādājuši kibucos, bet otrs ir dzēris košera šņabi un ir „progresīvais”

10. novembrī ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens Izraēlas–Hamās konflikta kontekstā nāca klajā ar paziņojumu, citu lietu starpā atzīmējot, ka “daudz par daudz palestīniešu ir tikuši nogalināti”. Statistika diemžēl ir nepielūdzama – Izraēlas īstenotās blīvi apdzīvotās Gazas bombardēšanā jau ir 11 tūkstoši...

Foto

Uzruna Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai veltītajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī

Ļoti cienījamā Saeimas priekšsēdētājas kundze! Ļoti cienījamā Ministru prezidentes kundze! Cienījamās dāmas un godātie...

Foto

Tauta nav stulba

Tauta nav stulba. Tautai piemīt veselais saprāts. Tauta to apliecina, kad viņa publiski dzird idejas, kuras sakrīt ar viņas izjusto gudrību....

Foto

Maksātnespējas administrators izsaimnieko atlikušo uzņēmuma mantu

Mēs, maksātnespējīgās AS "Dzintars" kreditori, nolēmām griezties pie valdības vadītājas un atbildīgās ministres ar atklāto vēstuli par samilzušām problēmām, ar...

Foto

Vai Saeima ir jāatlaiž?

Pēdējās dienās daudz dzirdams par rosinājumu atlaist 14. Saeimu. Izskan gan aicinājumi tādā veidā sodīt arvien kreisāko “Jaunās Vienotības” valdību, gan pretēji...

Foto

Mēs, Kozins, Levrence, Bogustova, Pūpola, Raubiško, Austers un vēl virkne citu Iļjiča mazbērnu...

Kopš teroristiskās organizācijas "Hamas" uzbrukuma 2023. gada 7. oktobrī, kura laikā tika veikti...

Foto

„Rail Baltica” finansējuma plūsmai ir jābūt loģiskai un saskaņotai ar būvdarbu gaitu, citādi Putniņa un Pauniņa kungiem būs problēmas

Lai Rail Baltica būvniecība noritētu raiti un efektīvi un...

Foto

Kas ir "mēs"?

Lūdzu zemāko izklāstu neuzskatīt par konservatīvās domas konferences rīkotāju autoritatīvu versiju. Ticu, ka 28. novembrī Demos II sesijā no runātājiem dzirdēsim pavisam citas...

Foto

Biotehnologa fabulas

Cilvēks ir radies no šūnām, viss organisms - āda, miesa, kauli, tauki, muskuļi, orgāni - arī ir veidots no šūnām. Šūnās veidojas arī enerģija,...