Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā
Foto

Viss ir daudz vienkāršāk

Jānis Miezītis
25.06.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kāds ir cilvēka materiālās vajadzības? Īstenībā nemaz tik daudz mums dzīvē nevajag. Mums vajag ērtu mājokli, kur varam labi justies, kādu personīgo transporta līdzekli, ar ko pārvietoties, un iespēju strādāt savā izvēlētajā profesijā, par savu darbu saņemot pienācīgu atalgojumu tā, lai varētu iegādāties sev nepieciešamas lietas. Jā, un vēl mums vajag savu valsti, kas par mūsu nodokļos nomaksāto naudu mums organizētu kvalitatīvu medicīnisko aprūpi, izglītības iespējas mūsu bērniem un rūpētos par drošību, kārtību un tiesiskumu sabiedrībā.

Vai tas ir kas neiespējams ar mūsdienu augsto tehniskās attīstības līmeni?  Protams, nē! Tad kāpēc lielākajai mūsu valsts iedzīvotāju daļai tā visa trūkst? Un kāpēc daudziem no mums nākas strādāt līdz spēku izsīkumam, lai “dzīvojot no rokas mutē” kaut kā “savilktu galus kopā”?

Atbilde ir vienkārša. Daži šai pasaulē dzīvojošie ir aizmirsuši, ka viņiem ir tikai viens ķermenis, ko apģērbt, viens vēders, ko pabarot, un divas kājas, ko apaut, bet visu pārējo mantu, ko “rūsa un kodes maitā”, tāpat kā tos cipariņus banku kontos neviens vēl uz viņsauli līdzi paņemt nav spējis.

Šiem egoisma un alkatības pārņemtajiem cilvēkiem nekad nepietiek. Ja viņi ir sagrābuši miljonu, viņiem vajag simt miljonus. Bet, ja viņiem ir simt miljonu, viņiem vajag miljardu. Varbūt tas arī nebūtu nekas slikts, taču ir viens liels “bet”. Ja kāds grib iegūt kaut ko tādu, ko viņš nav nopelnījis ar savu darbu, šis “kaut kas” viņam ir jāatņem kādam vai kādiem citiem, kas to ir nopelnījuši ar savu darbu.

Var to, protams, paveikt vardarbīgā veidā (un tādu gadījumu ir bijis daudz), bet tad pastāv liela iespēja saņemt pretsparu un ciest neveiksmi. Tāpēc, kopš ir ieviesta nauda, egoisma un alkatības pārņemtie ir izdomājuši neskaitāmus viltīgus veidus, kā ar šīs naudas palīdzību godīgiem darba darītājiem atņemt lielu daļu no viņu nopelnītā. Šādam mērķim ir izveidotas veselas krāpnieciskas sistēmas ne tikai atsevišķu valstu, bet arī starpvalstu mērogā. Un attiecīgajos mērogos ir izveidojušies arī alkatīgo un varaskāro parazītu slāņi, kas no šīm sistēmām barojas.

Lai šādas krāpnieciskas sistēmas varētu pastāvēt ilgstoši, ir nepieciešams novērst un neitralizēt tos faktorus, kas tās varētu apdraudēt, atmaskot un sagraut. Svarīgākie no šiem faktoriem ir alternatīvu, parazītisko sistēmu apdraudošu ideālu un sabiedrības modeļu rašanās, cilvēku spēja apvienoties kolektīvai savu tiesību aizstāvībai, kā arī  augsts prāta spēju un izglītības līmenis tautās.

Šo faktoru neitralizēšanai un apkarošanai tiek izmantoti dažādi instrumenti. Taču šie rīki vai instrumenti nav tādi, kādus mēs ņemam savās rokās, lai paveiktu kādu darbu. Tie ir garīgas ietekmēšanas instrumenti, kas iedarbojas uz mūsu psihi, prātu un domāšanas spējām.

Ja  fizisko instrumentu dabu un lomu darba procesā mēs ļoti labi spējam nodalīt no darba izpildītāja lomas un nozīmes darba procesā, tad ar garīga rakstura rīkiem un instrumentiem ir citādi. Mēs nekad nevainosim, piemēram, cirvi par to, ka tas ir nocirtis ziedošu ābeli. Mēs nekad necentīsimies pierādīt, ka cirvis ir slikts tādēļ, ka spēj nocirst ziedošas ābeles. Mēs notikušajā vainosim to, kas izmantoja šo cirvi, lai nocirstu ziedošo ābeli.

Spriežot par garīga rakstura rīkiem jeb instrumentiem, mēs bieži vien pazaudējam  robežu starp šiem instrumentiem un to izmantotājiem. Mēs dūšīgi vēršamies pret šiem  rīkiem. Mēs tos kritizējam, uzskaitām to sliktās īpašības, ar skaitļiem, faktiem un argumentiem skaidri pierādām to kaitīgumu un brīnāmies, kādēļ visi tie mūsu skaitļi, fakti un argumenti netiek ņemti vērā, bet šie “garīgie cirvji” turpina savus posta darbus. Patiesībā mēs savu kritiku un nosodījumu vienkārši esam vērsuši nepareizajā virzienā.

Daudz ir runāts un rakstīts par tā sauktā neoliberālisma un neomarksisma negatīvo iespaidu uz sabiedrību. Ir rīkotas gudras, sarežģītas diskusijas par šo tēmu. Tomēr tas nav devis nekādus rezultātus, jo diskusijas notiek par rīkiem jeb instrumentiem, nevis to pielietojumu.

Neoliberālisms vai neomarksisms ir tikai prāta konstrukcijas jeb ideoloģisku uzstādījumu kopums, kas kā jebkurš rīks vai instruments pats par sevi nav ne labs, ne ļauns. Ļaunums slēpjas tā pielietojumā. Tādēļ svarīgi ir neoliberālismu uzlūkot un analizēt nevis kā ideoloģisku fenomenu, bet gan kā instrumentu, ar kura palīdzību alkatīgās, parazītiskās aprindas cenšas sanaidot un atsvešināt cilvēkus, graut nacionālo valstiskumu, degradēt tikumus, morāli un iznīcināt visas tās konservatīvās vērtības, kas tautām palīdzējušas apvienoties un izdzīvot cauri gadsimtiem.

Alkatības pārņemto parazītu vēlmē uzkundzēties, paverdzināt, izmantot, aplaupīt nav nekā ideoloģiska vai filosofiska. Tā ir visprimitīvāko un zemiskāko vēlmju izpausme, kuru nekādi gudri argumenti nespēj ietekmēt. Lai sekmīgi cīnītos pret šādu cilvēku nelietīgajiem nodomiem, ne tik svarīgi ir atmaskot viņu stāstītās pasaciņas, cik izprast un zināt viņu patiesos nolūkus, kuru dēļ šīs pasaciņas tiek stāstītas.

Līdzīgi ir arī ar neoliberālisma paspārnē uzplaukušo genderisma ideoloģiju un tā saukto LGBT kustību. Visos laikos un sabiedrībās ir bijuši cilvēki ar seksuālajām novirzēm, un sabiedrība ar to ir sadzīvojusi kā ar jebkuru citu fizisku vai garīgu kroplību un slimību. Dažādos laikos attieksme pret šīm novirzēm ir bijusi dažāda – no atklāti nosodošas, līdz neitrālai un iecietīgai.

Mūsdienās sabiedrība nevajā un nesoda cilvēkus ar seksuālajām novirzēm, ja vien šie cilvēki ar tām neuzbāžas un nekaitē  pārējai sabiedrības daļai. Un tomēr pēdējā laikā kā sēnes pēc lietus pēkšņi gandrīz visās pasaules valstīs ir kupli savairojušās dažādas organizācijas, kas cīnās par tā saukto seksuālo minoritāšu tiesībām, plaši izvērš savu uzskatu propagandu masu saziņas līdzekļos un izdara milzīgu spiedienu uz valstu valdībām, lai seksuālās novirzes ar likuma spēku  valstīs tiktu padarītas par normu.

Lai kaut ko tādu dabūtu gatavu, ir nepieciešami milzīgi naudas ieguldījumi. Vai tiešām kāds savā naivumā vēl tic, ka tās alkatīgās parazītu aprindas, kas ir tik ļoti kāras uz naudu, ziedotu šādas milzīgas naudas summas rūpēs par tā saukto seksuālo minoritāšu labsajūtu? Ir taču vēl daudz briesmīgākas un traģiskākas fiziskas un garīgas kaites, kam nepieciešama ārstēšana, atbalsts un palīdzība, bet tam naudas nez kādēļ nepietiek.

 Izskaidrojums šeit vienkāršs. Tā saukto genderisma ideoloģiju un cilvēkus ar seksuālajām novirzēm alkatīgo parazītu aprindas izmanto kā instrumentu, lai sašķeltu, sanaidotu, degradētu sabiedrību un sagrautu tradicionālo ģimeni, kas ir katras nacionālas valsts pamats. Ar genderisma ideoloģijas pseidozinātniskajām dogmām tiek apšaubīta tradicionālā morāle, tikumi un cilvēkos radīts apjukums, jo viņam ir atņemti skaidri kritēriji, pēc kā vadīties savā dzīvē.

Dzimumneitrālā audzināšana, kas ar tādu neatlaidību tiek uzspiesta bērnu vecākiem, pirmsskolas audzināšanas iestādēm un skolām, rada konfliktu starp bērna psihi un viņa ķermeni. Tiek būtiski traucētas iespējas zēniem pilnvērtīgi attīstīties par nākamajiem vīriešiem, bet meitenēm iespējas pilnvērtīgi attīstīties par nākamajām sievietēm. Šādi tiek ne vien veicināta homoseksualitātes izplatība sabiedrībā, bet arī nopietni traucēta stipru, noturīgu ģimeņu izveidošana heteroseksuālajiem pāriem. Ģimenei kā tādai pakāpeniski tiek atņemta pastāvēšanas jēga un loma cilvēku sabiedrībā.

Neoliberālisma sludinātā bērnu audzināšanas un izglītošanas politika bērnu attīstībai nodara visīstāko kaitējumu. Saskaņā ar šo audzināšanu bērns līdz skolas gadiem ir unikāla, lolojama un saudzējama personība. Vecāku uzdevums ir, respektējot bērna prasības un vajadzības, radīt labvēlīgu vidi,  kurā viņš varētu brīvi augt un attīstīties.

Izklausās ļoti jauki, taču šeit netiek ņemta vērā viena būtiska lieta. Bērns jau no mazotnes ir jāaudzina un viņa personība jāveido. Izdabāšana bērna kaprīzēm, vēlmju un  vajadzību pārspīlēta respektēšana, pārliekas uzslavas ne par ko, pienācīgas kritikas trūkums un vecāku centieni bērna vietā atrisināt visas viņa mazās problēmiņas veido bērnu par egoistisku izlutinātu personību, kas savas vajadzības un iegribas nav iemācījusies vērtēt ģimenes kontekstā, bet savu “es gribu” uzskata par kaut ko neapstrīdamu.

Kad šādas personības sēstas skolas solā, rodas lielas problēmas ar pašdisciplīnu,  spēju koncentrēties mācību darbam un cieņu pret pedagogiem. Savukārt pedagogiem ir pilnībā atņemtas tiesības pielietot piespiedu audzinošus līdzekļus, lai disciplinētu skolēnus, pārvarētu viņu egoismu un panāktu respektu pret savu darbu. Skolēns, kas neciena pedagogus, ļoti maz ko spēs iemācīties, un uz to tad arī ir likts neoliberālisma pedagoģijas aprēķins.

Taču tas nebūt nav viss. Pat bez īpašas iedziļināšanās var pamanīt izmaiņas, kas izglītības sistēmā tiek ieviestas saskaņā ar neoliberālisma nostādnēm. Ja agrāk zināšanu apguvē uzsvars tika likts uz iedziļināšanos, izpratni un iegaumēšanu, tad tagad pirmajā vietā izvirzās tieši informācijas iegaumēšana. Lielais informācijas daudzums, kas jāapgūst skolēnam, ļoti apgrūtina iespēju tajā iedziļināties, savukārt testi ar gatavu atbilžu variantiem padara šādu dziļāku izpratni arī mazāk svarīgu.

Mācību priekšmetu atlase un mācību programmu saturs ir atsevišķs temats. Viss tiek veidots tā, lai mācību iestāžu beidzēji būtu ar lielām ambīcijām, bet vājām zināšanām. Ar šauru profesionālu specializāciju, šablonisku domāšanu un visai aprobežotām spriešanas spējām. No bērniem tiek veidoti intelektuāli un garīgi mazattīstīti individuālisti, kas brīvi no reliģijas, tautības, dzimuma un pilsonības, bet ne no vajadzības pēc naudas. Savukārt vecākiem nav tiesību lemt par to, kas tiek mācīts viņu bērniem. Un, ja arī kādiem jauniešiem izdodas savā izglītībā un attīstībā sasniegt kaut ko vairāk, tad tas nav, pateicoties neoliberālajai izglītības sistēmai, bet gan, spītējot tai un pārvarot tās pretestību.

Vairākums jauniešu pēc šādām apmācībām, nonākot skarbajā pieaugušo pasaulē, kur nav nekādas pretimnākšanas, bet valda sīva konkurence, salūzt, zaudē savas ambīcijas un kļūst par truliem, padevīgiem pavēļu pildītājiem, kas dara, ko tiem liek, un neuzdod jautājumus. Bet tie nedaudzie, kas piemērojas un izvirzās, kļūst par ambicioziem karjeristiem, kas pašlabuma dēļ gatavi uz visu. Tā veidojas sašķelta cilvēku sabiedrība, kur katrs ir par sevi, bet visi kopā - viegli vadāms, izmantojams un aplaupāms vergu bars parazītisko aprindu vajadzībām.

Zinot, kādām vajadzībām kā instrumenti tiek izmantoti neoliberālisms, neomarksisms un genderisms, kļūst saprotami, ka nav jāšaubās un jārīko teorētiskas siskusijas, bet asi un nelokāmi jāvēršas pret ikvienu mēģinājumu saskaņā ar šīm ideoloģiskajām nostādnēm mainīt likumus un pārkārtot sabiedrību. Tas nebūs tolerances vai politkorektuma trūkums, par ko tā mēdz uztraukties šo ideoloģiju sludinātāji.  Tā nebūs arī vārda brīvības apkarošana. Tā būs mērķtiecīga, efektīga pretošanās mūsu degradēšanai, aplaupīšanai un paverdzināšanai.

Pavērojiet pašus šos “jaunās brīvības” sludinātājus, un jūs redzēsiet, ka viņu tolerance un politkorektums pazūd kā nebijis, tiklīdz kāds argumentēti un pārliecinoši ceļ iebildumus viņu teiktajam. Viņu pašu agresīvā uzstāšanās, nodomi un nospraustie mērķi nav ne toleranti, ne politkorekti. Arī pārmetumus tolerances un politkorektuma trūkumā, tāpat kā atsaukšanos uz vārda brīvību viņi izmanto vienīgi kā instrumentus, ar kuriem apklusināt oponentus un izplatīt savu propagandu. Tur, kur ir izdevies ieviest viņu “jauno kārtību”, sākas niknas represijas pret citādi domājošajiem, un tiek ieviesta stingra cenzūra.

Ko darīt, lai izjauktu alkatīgo un varas kāro parazītu slāņa nodomus nākotnē visas pasaules mērogā izveidot globālu sistēmu, kas ļautu netraucēti piesavināties un valdīt pār visiem tautām piederošajiem resursiem un dabas bagātībām, bet pašas tautas pārvērst par beztiesīgu, izmantojamu darba spēku?

Atbilde ir vienkārša. Mums jākoncentrējas uz to, ko šie parazīti ar saviem garīgās ietekmēšanas instrumentiem cenšas izskaust un iznīdēt. Vispirms jau tā ir nacionālā kopība, nacionālās kopības ideāli un nacionālais valstiskums. Otrkārt, tā ir tāda bērnu audzināšana, izglītības un kultūras politika, kas novērš tautas degradāciju un veicina tautas garīgā potenciāla uzplaukumu. Treškārt, tie esam mēs paši.  Mūsu nacionālā pašapziņa, lepnums un mīlestība uz savu Tēvzemi, tautu un nacionālo kultūru. Cita ceļa uz cilvēka cienīgu dzīvi nākotnē mums vienkārši nav.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Nomenklatūras valsts un nomenklatūras vara

FotoJau sākumā teicu, ka Juris Stukāns ar prokuratūru galā netiks. Precīzi un pamatīgi aprakstīta viņa darbība šajā rakstā, bet nekad nevar uzrakstīt tik labi, lai nevarētu papildināt vai uzrakstīt labāk.
Lasīt visu...

12

Varbūt arī mēs tāpat kā Kariņa valdība varam sākt uzskatīt, ka likums ir nevis likums, bet ieteikums?

FotoLIKUMU IGNORANCE ir SASNIEGUSI APOGEJU! Ministru kabinetā skata likumprojektu, kur visciniskākajā veidā valsts varu nozagušies demonstrē, kā NELIKUMĪGU lietu PADARĪT PAR LIKUMĪGU!
Lasīt visu...

12

Priesteru padome: ja garīdznieks aicina izvairīties no vakcinācijas, tad viņš šķeļ Baznīcu no iekšienes

Foto2021. gada 22. jūlijā attālināti notika Rīgas arhidiecēzes Priesteru padomes un dekānu tikšanās par vakcinācijas jautājumu, kas šobrīd tik ļoti šķeļ sabiedrību un arī draudzes. Saskaņā ar novērojumiem, vairumam ticīgo vakcinācija ir morāli pieņemama, bet tajā pašā laikā ir daļa katoļu kas aktīvi ieņem negatīvu nostāju pret vakcināciju. Nepieņemamu antivakcinācijas nostājas izpausmju dēļ, kuru rezultātā ir atsevišķas draudzes ir sašķēlušās, Rīgas arhibīskaps metropolīts uzskatīja par nepieciešamu sasaukt Priesteru padomes sēdi.
Lasīt visu...

15

Uzklausiet tikai mūsu pareizo propagandu, nevis citu, nepareizo propagandu!

FotoLaikā, kad pasaulē straujos tempos izplatās Covid-19 vīrusa delta variants, Latvijas Zinātņu akadēmija vēršas pie visiem Latvijas iedzīvotājiem ar aicinājumu nepakļauties pseidozinātniskiem skaidrojumiem par vakcīnu drošību un efektivitāti, bet ieklausīties pierādījumos balstītās zinātnes atziņās.
Lasīt visu...

15

Neadekvāta dzejdaru nīgri ieskābena nepatika pret lielisko prezidentu Levitu

FotoRakstnieks Kārlis Skalbe Satversmes sapulces 4. sesijas 9. sēdē 1921. gada 7. oktobrī teicis: “No šī katedra ir daudz runāts par mūsu neatkarības cīņām, par mūsu valsti. Par ko gan mēs cīnījāmies? Vai par formu, vai par saturu? Es domāju, kungi, mēs cīnījāmies par saturu, un šis saturs, mūsu valsts saturs, nav nekas cits kā mūsu nacionālā kultūra. Mūsu nacionālā kultūra ir tās saturs un valsts – viņas ārējā forma.”
Lasīt visu...

21

Pētera Stučkas idejas dzīvo un uzvar Ekonomisko lietu tiesā?

FotoLasot pēdējā laikā publiskajā telpā pieejamo informāciju par jaunās Ekonomisko lietu tiesas (ELT) darbu, kur tiek uzskaitīti ELT panākumi, konfiscējot par noziedzīgi iegūtiem uzskatītos līdzekļus (skat., piemēram, 08.07.2021. publikāciju www.tiesas.lv), neviļus rodas déjà vu sajūta, t.i. sajūta, ka kaut kas līdzīgs jau kādreiz, senā pagātnē piedzīvots. Proti, arī pēdējos padomju varas gados itin bieži tika publicēta statistika par sasniegumiem cīņā ar bezstrādes ienākumu guvējiem, spekulantiem un sociālistiskā īpašuma izlaupītājiem.
Lasīt visu...

20

Satiksmes drošība vai asfaltbetona seguma iznīcināšana

FotoKā sēnes pēc lietus gan Rīgā, gan uz valsts ceļiem parādās gumijas stabiņi. Šķiet, šī projekta autori ir tik ļoti iemīlējuši šos falliskos simbolus, ka vairs nespēj iedomāties savu ikdienu vai pat dzīvi bez tiem. Dīvainā kārtā autovadītāji nespēj saprast šo mīlestību un tā vietā, lai toleranti pieņemtu kārtējo seksuālo minoritāti, apvelta gan stabiņus, gan to uzstādītājus ar nešpetniem lamuvārdiem. Tomēr uz brīdi aizmirsīsim emocijas, un padomāsim loģiski, cenšoties izvērtēt plusus un mīnusus.
Lasīt visu...

21

Vai tiešām vakcinācija Izraēlā ir cietusi fiasko vai pilnīgu izgāšanos?

FotoPraktiskais piemērs ātrai datu analīzei "uz salvetes", lai varētu analītiski novērtēt apgalvojumu, kas kļuvis par vienas no "nometnēm" jājamzirdziņu, ka vakcinācija Izraēlā ir cietusi fiasko vai pilnīgu izgāšanos (atkarībā no lapas vai rakstītāja).
Lasīt visu...

Apstrīdēsim “Reira reformas” atbilstību Satversmei

FotoPartija PROGRESĪVIE gatavojas vērsties Satversmes tiesā pret finanšu ministra Jāņa Reira (Jaunā Vienotība) ieviesto regresīvo minimālo sociālo iemaksu sistēmu. Partija sāk publisku kampaņu jaunā interneta vietnē, lai apzinātu izmaiņu ietekmētos, un aicina strādājošos iesūtīt savus stāstus.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Mums nav valstsvīru, ir tikai politiķi

Par kovidu rakstīts daudz un dažādi. Par kovidu fano un pret kovidu cīnās. Vienaldzīgo nav. Runā gan par miljoniem mirušo,...

Foto

Kā būtu, ja šis parlamentārais negadījums izbeigtu apsaukāt un pazemot cilvēkus?

Kā būtu, ja šis parlamentārais negadījums izbeigtu apsaukāt un pazemot cilvēkus? Levita kungs, ja Jums...

Foto

Vēstule ārstiem

Cienījamie kolēģi, ar šo jūsu steidzamai uzmanībai ir nodotas četras nesenas zinātniskas atziņas. Tās maina visu Covid-19 pandēmijas ainavu, un tās liek mums pārvērtēt...

Foto

Robežas plūstošās smiltīs

Lemjot par Ilūkstes novada iekļaušanu jaunajā Augšdaugavas novadā, likumdevējs nav ievērojis administratīvi teritoriālās reformas (ATR) mērķi un kritērijus un ir rīkojies patvaļīgi -...

Foto

Asins upes

Kāpēc tu domā, ka sludina tikai Dievs? Velns arī sludina, un viņam ir bezgala daudz izpalīdzīgu apustuļu, kuri neatlaidīgi popularizē sātanismu. Velnam arī ir...

Foto

Otro reizi tik sāpīgi uz grābekļa kāpt nevajadzētu

Tas, ka mūsu valdības lēmumi nereti atgādina to pašu bardaku, par ko bieži smejam lielajā kaimiņvalstī, un reizēm...

Foto

Par Rīgas domes plāniem pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no Rīgas centra uz Iļģuciemu

Saistībā ar izskanējušo ieceri pārcelt bezpajumtnieku patversmes un atskurbšanas telpas no...

Foto

Kāpēc tautai jāatbild par valdības “murgiem”?

Valsts kancelejas direktors, pandēmijas ierobežošanai izveidotās  Starpinstitūciju koordinācijas grupas vadītājs Jānis Citskovskis (attēlā) COVID-19 krīzes pārvaldību nosaucis par “murgu”....

Foto

Aktīvāko personību iznīcināšana un sabiedrības kontrole – “Zersetzung” Latvijā

Stāsts nav tikai par VDR, Zersetzung metodi izmantoja visā PSRS un arī tagad izmanto Latvijā. Zersetzung ir cēlonis, kāpēc Latvijas skolās...

Foto

Samaksā man rublīti, es tev parādīšu "īstās vērtības"!

"Ja jau Ogres Helmanim tik loti patīk Ungārija un nepatīk geji, kāpēc viņa pilsētā ir Zilie kalni?" Vairākas...

Foto

Mārcis Bendiks: Pleca sajūta ir atpakaļ! Prātojums par žesta spēku, deputātu Lagzdiņu atceroties

Kad pagājušo nedēļu interneta duļķainajos viļņos ieraudzīju jaunumu par Veselības ministrijas (VM) jauno...

Foto

Iesniegts pieteikums tautas nobalsošanai par ģimenes jēdziena nostiprināšanu Satversmē

16. jūlijā “Latvijas vīru biedrība” valdes priekšsēdētājs Andars Ignacs iesniedza Centrālajā vēlēšanu komisijā likumprojektu, lai ierosinātu tautas nobalsošanu...

Foto

Es uzticos oficiālajai informācijai par vakcīnām un to nepieciešamību

Arī nevakcinētie nonāks debesīs. Tikai krietni ātrāk. (Autors - Māris Antons.) Es esmu ļoti nogurusi no vakcīnu...

Foto

Ķīna un ķīnieši nez kāpēc neuzvedas tā, kā mums gribētos

Latvija pauž bažas par nepārtrauktām ļaunprātīgām kiberdarbībām, kas gan valsts, gan privātu uzņēmumu un organizāciju līmenī...

Foto

Singapūra prezentē jaunu politiku, kas pilnībā maina pieeju, kā cīnīties ar televīrusu

Singapūra izturēsies pret COVID-19 tāpat kā pret jebkuru citu pastāvīgu slimību. Piemēram, pret gripu...

Foto

Esam globālo korporāciju sistēmas pakalpiņu varā un varam to viņiem pateikt tieši acīs

Visu laiku gribas teikt – ko ņemamies? Covids ir globāla – nē, neteiksim...

Foto

Rīkojums par naida aizliegšanu

Kādi tik mums iekšlietu ministri nav bijuši! Kas visus atcerēsies, tikai spilgtākie paliek prātā. Savādnieks Māris Gulbis pats skrēja uz tirgu...

Foto

NBS priekšniecība šauj pār strīpu

Globālā konglomerāta NATO Latvijas meitasuzņēmums Nacionālie bruņotie spēki (NBS) šauj pār strīpu. Jau prasības pamest dienestu militārpersonām, kas atsakās no vakcinācijas...

Foto

"Olainfarm" obligātais akciju atpirkums ir prettiesisks un tiks apstrīdēts

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm,...

Foto

Četras vakcīnas, trīs mutācijas, divi pianisti, tik viena nelaime

Ažiotāžu sacēlušie Vestarda Šimkus izteikumi no skatuves par savu klausītāju nedalīšanu vakcinētajos un nevakcinētajos parāda, līdz kam...

Foto

Covid-19 vakcinācijas jautājums: aicinām pārtraukt agresiju pret nozarē strādājošajiem

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) turpina iestāties par brīvprātības principu vakcinācijas jautājumā, lai gan valdība...

Foto

Vēl cīņa nav galā un nebeigsies – „Progresīvie” ir neapmierināti, un viena velojosla Aleksandra Čaka ielā ir sāpīgs pagaidu kompromiss

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu...

Foto

Mēs atnācām paskatīties, ko tas Šimkus prot, nevis klausīties viņa sprediķus

2019. gadā “Oskara” balvu par gada labāko filmu ieguva režisora Pītera Farelija “Zaļā grāmata”. Filma...

Foto

Kā var zināt, ka tik ātri izstrādātas vakcīnas ir efektīvas un drošas?

Runājoties ar radiem un draugiem par aktuālo tēmu, ik pa brīdim gadās dzirdēt jautājumu:...

Foto

Rīgas infrastruktūra ir jāveido tā, lai velobraukšana kļūst par patiešām nopietni apsvērtu izvēli

Satiksmes organizēšana Aleksandra Čaka ielā, kas ir viena no Rīgas maģistrālajām ielām, šobrīd...

Foto

Ko Latvijas iedzīvotājiem ar šo žestu cenšas pateikt Daniels Pavļuts?

Veselības ministrs Daniels Pavļuts nolēmis pie mums vērsties ar jaunu reklāmas kampaņu, kā pats saka, „ar...

Foto

Mīļo Lotār, diskriminē, lūdzu, d...st!

“Neesmu ne par, ne pret vakcināciju, bet tūlīt pastāstīšu, kādēļ man ir kruta imunitāte un visi vakcinētie ir aitas!” nosprieda Lotārs,...

Foto

Rokas nost no mūsu stabiņiem – Tērbatas ielā negadījumos cieš vidēji veseli divi gājēji gadā

Šogad aprit jau trešais gads, kad Rīgā beidzot tiek domāts par...

Foto

Stabiņu invāzija Rīgas ielās

Pēdējās dienās daudzi rīdzinieki noteikti ir pievērsuši uzmanību apstāklim, ka vairākās Rīgas ielās veiktas dažādas satiksmes organizācijas izmaiņas, turklāt, šķiet, ir sākusies...

Foto

Loterija uz dzīvību un nāvi

Zināt krievu ruletes principu? Tev tiek iedota pistole ar tikai vienu lodi, un tev nav ne jausmas, kurā brīdī tā vienīgā...

Foto

„Progresīvo” virtuve kļūst izvien smirdīgāka un smirdīgāka: jautājumi kārtējai aizmuguriskai “Atklātai sarunai par Roberta Putņa izslēgšanu”

1. Kāds tieši ir tiesiskais pamatojums, kāpēc netiek dota iespēja...

Foto

Ja runāšu – “mazgāšu netīro veļu", būs “nesmuki”: šo argumentu esmu dzirdējis neskaitāmas reizes savā pretkorupcijas darbā

Politiķe, kura par pašas sastrādātajām cūcībām lūdz neuzlikt viņai...

Foto

Attopieties!

Vakcinēšanās būšot obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs. Darba devējiem būšot tiesības atlaist darbinieku, kurš nevarēs uzrādīt Covid-19 sertifikātu. Tā vienojusies valdība. Tas...

Foto

Nav pieļaujama piespiedu vakcinācijas pret Covid-19 noteikšana

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valde neatbalsta valdības ieceres īstenot pedagogu vai citu jomu darbinieku piespiedu vakcinēšanu pret Covid-19, tā vietā...

Foto

Lielā nauda – „koalicionāru” vai visas sabiedrības atbalstam?

Latvijai uz galvas tuvākajos piecos gados uzkritīs milzīga nauda. Gandrīz divi miljardi eiro no Eiropas Atveseļošanas un noturības...

Foto

Īstenojot savu „satiksmes mierināšanas” eksperimentu, Staķis un Ķirsis bojā Rīgas vēsturiskā centra pilsētvides tēlu

Esam veikuši Tērbatas ielas apsekošanu un konstatējuši satiksmi norobežojošu elementu nesaskaņotu izvietošanu,...

Foto

Palīdziet! Pret mums veselam saprātam neiedomājamā veidā un apjomos tika izplatītas nomelnojošas, falsificētas, neslavu ceļošas, godu un cieņu aizskarošas nepatiesas ziņas

Pašvaldību vēlēšanu laiks ir noslēdzies...

Foto

Mūsu satiksmes mierināšanas pārvērtības ir lieliskas un būs vēl lieliskākas, jums tikai jāizturas cieņpilni

Rīgas centrs ir pārvērtību priekšā. Un šīs pārvērtības ir jau sākušās. Pakāpeniski...

Foto

Juraša un Bordāna sapņi par sev pakļāvīgu tiesu sāk aizvien biežāk piepildīties

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa 22. jūnijā attaisnoja par valsts noslēpuma apzinātu izpaušanu apsūdzēto...

Foto

Naudas kripatiņas

Pirms dažiem gadiem man kāds draugs jautāja par kriptovalūtu (naudas kripatiņām). Nopratu, ka viņš grib tajā, tā teikt, investēt. Pirms to darīt, viņš tomēr...

Foto

Andrejs Ēķis izkalpojas varnešiem

Latviskais un inteliģentais Andrejs Ēķis, lietojot vārdu “atpakaļ” laika nozīmē, kanāla RīgaTV 24 raidījumā “Ziņu TOP 5” sūrojas: “Bet man kaut kādas trīs, četras...

Foto

Paturot apcietinājumā Ādamsonu, tiesa uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību

Paturot apcietinājumā Saeimas deputātu Jāni Ādamsonu, tiesa, manuprāt, uzņemas atbildību riskēt ar viņa dzīvību. Vienā svaru...

Foto

Mēs tikām cauri Covidam, bet es nezinu, vai mēs tiksim cauri Reiram vai Kariņa cinismam

No rīta VID telefons vienkārši pīkstēja aizņemto pīkstienu. Beidzot pēc pusstundas...

Foto

Stājas spēkā mans lieliskais likums ar pietiekamiem horizontālās politikas instrumentiem

Atbilstoši Satversmes ievadam viens no Latvijas valsts uzdevumiem ir garantēt latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu...

Foto

Jūlija man pievienojās pēdējā naktī un tagad lielisko mani pamet par labu Aināram, ar kuru viņai ir saites

„Likuma un kārtības” valdes vārdā vēlos sniegt izvērstu...

Foto

Gobzems ar mani nepareizi un nelabi komunicēja, tāpēc es no viņa eju prom

Mīļie draugi! Ar smagu sirdi paziņoju, ka esmu spiesta izbeigt savu darbu partijā...

Foto

„Repharm” kontroli „Olainfarm” pārņēmusi pretlikumīgi

Čehijas investīciju uzņēmums Black Duck Invest, kas šī gada 27.aprīlī ir noslēdzis 42,56% AS Olainfarm akciju pirkuma darījumu ar SIA Olmafarm, uzsver, ka Repharm grupas paziņojums par...

Foto

Ir īstais brīdis, lai es jums atkal kaut ko pastāstītu – šoreiz par vīrusu

Vai kovids atgriezīsies? Īsā atbilde ir – jā. Turklāt tas jau nekur nav...

Foto

„Facebook” mani ir pilnībā banojis

Tātad - Facebook mani ir pilnībā banojis*. Kas interesanti, bans ir pēc raksta par to, ka valdībai būtu jāpiedāvā apdrošināšana tiem, kuri vakcinējas,...

Foto

Brīvības simbols diemžēl būs dzeltena zvaigzne, jo viss sākas ar šķietamu sīkumiņu

Vakar tvitera pseidointelektuāļi un varas apoloģēti uzsprāga, jo mans piemērs ar dzelteno zvaigzni [publicēts...

Foto

Čekas ziņotājs, kolaborants, LU katedras vadītājs: brīvības ierobežošana ir dabisks [normāls] process

“Es domāju, ka šajā situācijā brīvības ierobežošana ir dabisks process, ne lai kādam nodarītu...

Foto

Viss ir daudz vienkāršāk

Kāds ir cilvēka materiālās vajadzības? Īstenībā nemaz tik daudz mums dzīvē nevajag. Mums vajag ērtu mājokli, kur varam labi justies, kādu personīgo...

Foto

Ceļš uz nekurieni

Daudzi brīnās, arī es, par to, ka cilvēkus nav iespējams pārliecināt, viņiem ir grūti izskaidrot, un viņi bieži nespēj saprast pat vienkāršas un...

Foto

Nē, cilvēki Latvijā nav dīvaini un neizvairās no vakcinēšanās!

Par spīti masīvai antivakcinācijas kampaņai soctīklos, ko uzkurina Kremļa troļļi kopā ar visādiem vietējiem dīvainīšiem, un par...

Foto

Viena mācība gan, ja jebkad “ejat politikā” – rūpējieties par sevi!

PROGRESĪVO valde aizmuguriski un negaidīti ir izslēgusi mani no partijas par neseno interviju. Manuprāt, lēmums...

Foto

Omega vēlētāja vilšanās

Aizritējušajās Saeimas vēlēšanās balsoju par KPV LV, pieliekot plusiņu Aldim Gobzemam. Diemžēl, nokļūstot Saeimā, partija neattaisnoja lolotās cerības. Tās suņu būdas cerbers kļuva par Šveices...

Foto

Ja jums ir tikai gurķis, tad nevar uztaisīt gurķu un tomātu salātus

Dārgā Latvijas tiesu vara! Vai arī man jūs tagad jāsauc par likumdevēja varu? Rakstu,...

Foto

Joku diena Evri Dej, teicēnieši gardi smej

Teikas likumdošanai ir jāsoļo soli solī ar Dievzemītē notiekošajām nejēdzībām. Kad savulaik izdevu dekrētus, man prātā nevarēja ienākt, ka...

Foto

Kariņš un Pavļuts ir diskreditējuši vakcinācijas procesu un tagad grasās vakcināciju diskreditēt vēl vairāk

Vispirms valdība politiskas konjunktūras dēļ neiepirka vakcīnas un vakcinācija Latvijā tika novilcināta...

Foto

Izejiet ielās, Levita kungs, sajutīsiet, ko tauta par jums domā

Levits šodien runāja Saeimā. Runa bija tukša. Jautājums ir par redzējumu, Levita kungs. Par adekvātu redzējumu....