Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Vulgaritātes megatonnas

Arturs Priedītis
03.03.2017.
Komentāri (30)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

čoms

09.03.2017. 04:45

Ko var gribēt no ļaudīm,kuru ideāli ir lembergi,brigmaņi,ziedoņi un tamlīdzīgi jaunlaiku latvju lāčplēši.

Atbildēt

S.S.

08.03.2017. 10:33

Man liekas, ka latvieši sāk par sevi kaunēties. Vai ir tā, ka latvieši kaunās par savu neattīstību?

Atbildēt

Jānis

06.03.2017. 12:09

»

Bet

es atvainojos! Katrs kasa to, kas viņam niez! Es nevienu brīdi neiedomājos par alkoholu. Autoram laikam smagas paģiras, ja tādas pretīgas asociācijas. Man gan šķita, ka tie ir mūsu kultūras zelta grami


Laimīgs latvietis, kuram 100 g neatgādina alkoholu. Bet šitais latvietis ir ne tikai laimīgs, bet arī latviski stulbs, jo nav ar galvu izlasījis darbu un vēlās tikai noriet autoru, jo pats pieder pie letiņu mēsliem.

Atbildēt

Bet

06.03.2017. 12:03

es atvainojos! Katrs kasa to, kas viņam niez! Es nevienu brīdi neiedomājos par alkoholu. Autoram laikam smagas paģiras, ja tādas pretīgas asociācijas. Man gan šķita, ka tie ir mūsu kultūras zelta grami! :))

Atbildēt

kaķa smiekli

06.03.2017. 07:37

Neapšaubāmi, tādā gadījumā nosaukums „Kilograms kultūras” neizraisa pretestību. Gluži pretēji – liekas „foršs” un „stilīgs”.
----------------------------
un "seksīgs", bez tā taču nekur :)
Bet, ja nopietni, piekrītu Priedītim. Lētums un vulgaritāte lien no katra stūra

Atbildēt

Mākslas tirgus

06.03.2017. 04:57

Māksla tiek tirgota gramos un kilogramos, parazitējot uz aizspriedumiem, kas tautai varētu kalpot par ēsmu uz āķa. No otras puses, un, pat A.P. nav patiesības monopols, pasironija vairāk biedrojas ar inteliģenci ne -ar pasapmierinātību un autismu.

Atbildēt

Veiksmīgi

06.03.2017. 04:48

Autors funkcionējoso terminu "nemateriālā kultūra" aizstājis ar apzīmējumu -garīgā kultūra. Jāatzīst, ka no vārda -garīgs intelektuālie funkcionāri vairās kā velns no krusta.

Atbildēt

vecmamma

06.03.2017. 00:57

»

!

labak kompi ar lielu ekranu,nevis meligu tv ekranu


Laikam gan, jums taisnība. Vienīgi, kompi varbūt var hakeri sačakarēt?

Atbildēt

Bulvāra Liepiņa

05.03.2017. 19:00

Atvainojos, pārtrūka :)
Vārds Olimpiada vai Revolucija arī ir bijuši stipri īpatni.

Atbildēt

Bulvāra Liepiņa

05.03.2017. 18:57

Cien. A.P., uzstādot diagnozes, vajadzētu arī papētīt, kādi ir šo slimību cēloņi, un pie viena, vai ir ētiski slimniekus nievāt? Viens un varbūt galvenais kaišu cēlonis ir dzīvošana piesārņotā pilsētas gaisā. Ja ņem vērā, ka galvenie vadības orgāni diendienā uzturas visvairāk piesārņotajā pilsētas centrā, tad ko var gaidīt...
Runājot par neparastiem personu vārdiem - nu nevar taču cilvēki visus terminus tik labi pārzināt, kā cien. Priedīša kungs, vienkāršākiem ļaudīm gadās arī misēties, arī tik populārs vārds kā Ģirts lietuviešiem nozīmējot - dzēris. Un vārds Olimpi

Atbildēt

Re kā

05.03.2017. 15:59

Diagnoze
Eiropeīdu degradācija, saprotams, nevar iztikt bez konkrētas diagnozes, raksturojot garīgā pagrimuma pārņemtās ļaužu masas. Iespējams, diagnoze būs daudzpusīga, aptverot gan neirastēniju un histēriju, gan debilitāti un šizofrēniju. Visticamākais, nākas attaisnot, saprast un slavēt tos vecākus, kuri saviem bērniem izvēlās vārdu „Daunis”, kā tas notiek latviešu aprindās. Dauna slimība arī būs viens no diagnozes variantiem. Visjaunākajā laikā viens no spilgtākajiem piemēriem eiropeīdu degradācijā ir masveidīgā mānija visās savas dzīves likstās vainot Krieviju, krievus, V.Putinu. Šī mānija ir sastopama ne tikai latviešu vidē. Neapšaubāmi, tā tāpat kā jebkura cita mānija neliecina par skaidru un garīgi veselu prātu. Var liecināt vienīgi par nepieciešamību mānijas autoriem izvēlēties kādu no diagnozes variantiem. Degradācija strauji progresē. Taču par laimi vēl ir normālu eiropeīdu slānis, kas ir spējīgs ne tikai racionāli konstatēt degradāciju, bet arī pret to publiski vērsties. Latvijā tāds slānis ir niecīgs, gandrīz nemaz nav praktiski jūtams. Bet par to nav jābrīnās. Degradācija visrezultatīvākā noteikti būs garīgi vājāk attīstītās populācijās. Tas ir loģiski.

Atbildēt

Es

05.03.2017. 13:58

Diezgan jau šķērmīga didaktiski moralizējoša paskvila par nezin ko. Nožēloju, ka sāku lasīt, šis grafomāns ir manāmi aizrāvies.

Atbildēt

vecmamma

05.03.2017. 09:03

Nu, jā... Prasīju savam mazdēlam (15 g.v.) - varbūt man nopirkt jaunu televizoru, šis sācis tā miglaini rādīt?
Viņa atbilde - priekš kam?

Atbildēt

ansis

05.03.2017. 09:02

vai neveiksminieks, kurš sarakstīja šo rakstu pats kaut ko savā dzīvē ir sasniedzis? vecīt laiki mainās, tavu Raini vairs nelasa,piedod draugs, bibliotēkās sarūk rindas arī pēc viņam līdzīgiem autoriem

Atbildēt

frend

05.03.2017. 04:16

Hei , vai kāds vel skatās tv ? Re ku citāc:

TELEEKRĀNI

televīzijas
centra
taustekļi
o
es jums
piekrītu

lieliski noskatāmie
redziet kā viņi mūs
pēta

cik
mēs esam
rāmi
o
nohipnotizētie
homo TV

tikai kobra var
kaut
ko

tik
necilvēciski
apbrīnojamu

(Viks 1977)

Atbildēt

VB

05.03.2017. 01:59

Autors te laikam grib pacelt jautājumu, vai tādu parādību kā kultūra visp. var mērīt kvantitatīvi, tipa, gramos, kilogramos, vatos, džoulos, metros, naudā etc. Bet kāpēc nevar, ja nekā labāka nav pie rokas, kā parasti ar nesaka - grafomānija.

Atbildēt

!

05.03.2017. 01:18

sorositu degradacijas izrades kilograms.

Atbildēt

janis

04.03.2017. 18:34

Esot bijis tā,ka,,tagad katrā lauku ciemā paši vēlē savu miss..."
Vārdu sakot,kad nevar vai nav ko teikt,tad ir jāāktās.

Atbildēt

Grīdas draudzenes, draugi

04.03.2017. 16:51

Patiesi, Artur, Latvijā vairs diez vai ir teātri, kuros pa grīdu neviļātos seksuālie kadri, plikie, pusplikie, pustrakie, pīpmaņi, "100" gramu lietotāji, citas perversijas.

Starp citu - partijas, kuras nokrotizē pervesijas, gejus un lesbietes - krīt cauri vēlēšanās, Ko tas nozīmē - tā jau masveidīga parādība.

Drīz pieprasīs laulības arī ar suņiem un citiem dzīvniekiem.

Atbildēt

hm

04.03.2017. 15:39

Pieņemot, ka kultūra ir tā, kas izskaidro valdošo ideju (un ne tikai valdošo, bet arī jebkuru citu) plašām tautas masām, tad steigšus jāmeklē idejas.
Kādas idejas šodien mums aktuālas? Nauda, nauda, nauda, kaut pār līķiem! Viss pārējais pakārtots.
To arī parāda gan aprakstītie , gan neminētie konkursi, pasākumi, saieti ...
Ja karalis pliks, ko var gribēt?


Atbildēt

gunča

04.03.2017. 14:43

Precīzi teikts. Visa tā , atvainojiet, TV siekalošanās ap tirgus svara elementiem ir dzeltenās
preses izpausmes. Nav nekādu šaubu , ka galvenais mērķis ir publikas piesaistīšana šova pasākumam, kuram ar kultūru ir visai sekla saistība.

Atbildēt

2 mm izteiksmes gaumes

04.03.2017. 13:56

»

Neiedziļinoties detaļās

Te piemēri - tas pats notiek "mākslā


nu konkrēti šajā video ir ļoti uzskatāmi parādītas postmodernisma tendencies un ar saprotamu sašutumu, un kas atšķirīgi no AP, bez savas tautības noniecināšanas.

Likums par līdzīgo pievilkšanos attiecas uz Priedīti: kas pats esi, to arī apkārt redzi !!

Atbildēt

Alita

04.03.2017. 13:08

A.P. ir izdevušies interesanti izteicieni - "tā slāņa vulgaritāte, kas gražīgi dīdās ( :-) ) ap mākslu" vai "vulgaritātes "emancipācija" ".
Par autoru, kurš kalpojis masu kultūrai visu radošo mūžu - ja viņš ir tas, ko es domāju, tad viņa labākie radošie gadi tomēr bija padomju laikā, vai ne?

Atbildēt

interesanti, patiešām

04.03.2017. 12:34

C.: "Tas neattiecās burtiski tikai uz dažiem Rīgas žurnālistiem, kuri internetā ir izveidojuši savu informācijas pārraides platformu un saglabā cienījama profesionāļa seju."
-------

Konkrēti?


C.: "Taču sarakstā ir viens autors, kurš ir kalpojis masu kultūrai visu radošo mūžu. Viņa praktizētie žanri ir tipiski masu kultūras žanri ar stabilu vulgaritātes auru. Savukārt ar postmodernisma mākslu citētajā sarakstā draudzējās divi cilvēki. Viens no viņiem ir pat sava veida korifejs latviešu postmodernisma kloākā."
-------

Konkrēti?

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

04.03.2017. 10:21

»

Neiedziļinoties detaļās

Ar TV palīdzību tiek ievēlēti valsts vadītāji, ko cilvēki ēdīs, ko ģērbs, ko domās...


Te piemēri - tas pats notiek "mākslā"
https://youtu.be/ANA8SI_KvqI

Atbildēt

A.P.

04.03.2017. 10:17

Latviešiem būtu morāli un materiāli nesalīdzināmi vieglāka dzīve, ja viņi savas vērtības nostiprinātu juridiski. Tāds ceļš ir loģisks. Precedents jau ir sastopams. ASV likumdošanā ir noteikts, ka valsts prezidentam un viceprezidentam nevar būt interešu konflikts. No tā pašlaik ļoti iegūst D.Tramps, kurš no 80.gadiem tirgo savu brendu “TRUMP”. Kļūstot par valsts prezidentu (un nonākot interešu konfliktā), viņa ienākumi manāmi pieaug; no viņa impērijas 515 firmām nosaukumā “TRUMP” ir 268 firmām. Taču nekāds sods nav paredzams. Tā ir juridiski noteikta iespēja gūt kolosālu peļņu, ieņemot valsts amatu. Valsts vienmēr ir tautas spogulis. Naivi ir izlikties, ka valsts var būt labāka par tautu. Konstitūcijā (piem., preambulā) ir jāieraksta: “Mēs, zagļu un stulbeņu tauta, par savām lielākajām vērtībām uzskatām noziegumu brīvību, perversiju, vulgaritāti, šarlatānismu, pseidozinātni, bet nevis izglītotību, inteliģenci, civilizētību. Masu kultūra un postmodernisms ir latviešu garīgā barība un šīs barības piegādātāji ir latviešu elki, simboli, paraugmodeļi.” Ja tas tiktu nostiprināts juridiski, tad atkristu visdažādākās kolīzijas starp godīgajiem un gudrajiem no vienas puses un negodīgajiem un muļķiem no otras puses. Tad nebūtu vajadzīgs portāls „pietiek”; nebūtu vajadzīgs „tautas tribunāls”, nebūtu jāmocās ap VVF, Mūrnieces nelietībām, nebūtu jāizsmej Šadurskis, Sarkanmatainā Tumsonība, ideāli aprobežotais ģenerālprokurors, nebūtu jākaunās par dauniem deputātiem, Lielo Bandu, Astoņkāji, Akadēmisko Bandu, zagļiem un blēžiem pašvaldībās. Tad Valsts policijas apkrāpšana, armijas apkrāpšana, “satori” finansēšana būtu normālas izdarības. Pat grūti visu aptvert, kas atvieglotu tautas dzīvi, ja tiktu izmainīta konstitūcija atbilstoši reālajiem procesiem latviešu populācijā.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

04.03.2017. 10:16

Ar TV palīdzību tiek ievēlēti valsts vadītāji, ko cilvēki ēdīs, ko ģērbs, ko domās...
Nevis TV tiek attēlota dzīve, bet drīzāk dzīve attīstās tā kā lietas tiek attēlots TV. To ir pierādījuši pētījumi.
Kultūras degradācija notiek apzināti. Tā ir politika. Vērtēsanas komisijās nejauši nonāk tieši tie cilvēki, kuri piemēram aizstāv pedarastizāciju, saistīti ar tādiem perēkļiem kā satori.
Rekur uzskatāmi piemēri par kultūras degradāciju daudz plašākā mērogā
https://youtu.be/lyLUIXWnrC0

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...