Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Ārprāta turpinājums

Arturs Priedītis
07.02.2016.
Komentāri (37)

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

spanch

03.03.2016. 21:04

vnk ej, tu, nost ))))))

Atbildēt

Euro

16.02.2016. 11:20

Pagaidam latvija ir lauku babulu, bijuso slauceju un vinu nodzeruso viru valsts, atkritumu savaceja kabatas partijas valsts, kompartijas sekrwtaru valsts. Paskatisinies kas bus talak

Atbildēt

Sandis

11.02.2016. 02:41

»

Edy

:) ir skaidri saprotams pēc šī raksta izlasīšanas pie kā novedis "mācīšanās kā bizness" process...


Cilvēki nesaprot postcilvēku valodu un arī postcilvēki nesaprot cilvēku valodu. Tā tam ir jābūt.

Atbildēt

Edy

10.02.2016. 17:03

:) ir skaidri saprotams pēc šī raksta izlasīšanas pie kā novedis "mācīšanās kā bizness" process.
Tādu murgu sen nebiju lasījis.
Starp citu, Artusa projekts nemaz nav tik slikts un tā ir viena no iespējām kā beidzot pamodināt tautu, kura jau ir nogurusi no tupēšanas uz ceļiem.
et pašam priedītim derētu noņemt tās rozā brilles un paskatīties uz reālo situāciju valstī.

Atbildēt

ha-ha

10.02.2016. 11:19

»

paga paga

Bet so sistemu ir izveidojusi tiesi sie degenerati, kas ir pie varas. Ne jau sistema radas pati no sevis vai nokrita no gaisa. Tiesi tapec, ka degenerati so sistemu ir radijusi, tie to arii nekad nemainis, lai kadi degenerati atkal naktu pie varas!Vini visi sargaa so sistemu. Lugt degeneratiem, jo vini...


Vienreiz kolaboranti sanāca uz barikādem lai aizstāvētu kolaborantus okupantu armijas klātbūtnē un uzvarēja.Viņi šo uzvaru sargas līdz pēdejam kolaborantam.Kaimiņam pret šo spēku galīgi nespīd.

Atbildēt

P.Olšteins

10.02.2016. 02:49

Visvairāk nesaprotu, ka daudzi nespēj atšķirt dauni no vesela un normāla cilvēka. Daunis šoreiz ļoti izteiksmīgs, bet daudzi to neredz. Es to nesaprotu, kā var neredzēt, ka cilvēciņam ir lielas galvas problēmas.

Atbildēt

Haris

09.02.2016. 12:52

Būtu jocīgi, ja šis Priedīša kunga rakstiņš patiktu modernajai jaunatnei, kura sapņo par varu Latvijā. Nekas nebūs. Amerikāņi un krievi nepieļaus daunu varu. Atļaus tikai jaukt gaisu Latvijas politikā, kas jau notiek.

Atbildēt

09.02.2016. 08:54

»

Jānis

Priedītis no BKI atkal pateicis ko jaunu. Zinu viņu no studenta laikiem krievu unverstātē Liepājas filālē


Vai tiešām Liepājas? Tad jau "gaisā pasists".K ā jēliskais tabloīds L.Grantiņš, kas uzdodas par H86 dibinātāju, lauž rokas sev un citiem, tēlo Centrālcietuma iemītnieku šodienās. Tabloīds.

Atbildēt

09.02.2016. 08:51

A.P. ārprāta turpinājums, kurā iesaista citus - komentētājus. Deniss un "stikla kalna fabrika" ir tas pats A.P., ko visi jau atmaskojuši, kā Davgavpils šizi alus dzērāju un grafomānu.

Atbildēt

Jānis

09.02.2016. 08:44

»

DENISS K.

No Stikla kalna: "Juvenālais laikmets...


Priedītis no BKI atkal pateicis ko jaunu. Zinu viņu no studenta laikiem krievu unverstātē Liepājas filālē.

Atbildēt

Edge

09.02.2016. 07:34

Moments interesants, ja atceramies, ka par A.Kaimiņu balsoja daudzi jaunieši, kas pašlaik atrodas ārpus Latvijas. Ja kādu tūkstoti izdodas saaģitēt, tad, iespējams, tāds notikumu scenārijs, kādu prognozēja V.Turins (Cers) 2011.gadā:
RL: Kad 60% jauniešu aptaujās saka, ka viņi grib braukt projām, kā tev šķiet – par ko tas liecina?

Turins: Viņi nepieņem šo sabiedrību. Un nav runa tikai par ekonomisko situāciju, viņi vienkārši izjūt riebumu. Tie ir arī morāli, politiski apstākļi, kuros šie jaunieši Latvijā vienkārši nevar eksistēt. Bet, es, piemēram, zinu, ka tie, kas pēdējos gados ir izbraukuši uz Rietumiem, ir labs materiāls Latvijas politiskai uzspridzināšanai. Starp aizbraucējiem ir pietiekami daudz izglītotu cilvēku, kuri ir spiesti strādāt visprimitīvāko darbu. Viņi atrodas pilnīgi personību degradējošā situācijā. Un daļa no viņiem jau ir atmodušies tiktāl, ka ir gatavi kaut ko darīt, lai atgrieztos pavisam citā Latvijā.
Pauze pirms vētras. RīgasLaiks, 2011, nr.9

Atbildēt

Eduards Lunis

09.02.2016. 07:30

---Biju nepelnīti labākās domā par šo portālu!
BET MANU KOMENTĀRU DZĒĀNA NEAPTURĒS TO, KO CILVĒKS NEVAR APTURĒT!
Viss reiz beidzas un sākas no jauna ,
Kādam grūti ir pieņemt un saprast to!
Beidzas kulšanās -ļaunumā', kaunā -
CILVĒK CELIES- UN NEMURGO !

Atbildēt

Specs

09.02.2016. 07:00

Tas noteikti ir specvīru darbs tas Artuss. Artūram ir taisnība, jo te ož pēc speciālas operācijas. Neticu, ka krievi to dara. Varbūt baltkrievi, ukraiņi, moldāvi. Tikai ne krievi, amerikāņi, zviedri, somi, vācieši.

Atbildēt

Vai

09.02.2016. 06:16

»

Fredis

Tas ir kaut kas nelasīts no jauna kaut kas skatīts.Apsveicu profītu


tu maz zini, ko nozīmē vārds profīts?

Atbildēt

Deģenerāts

09.02.2016. 05:44

Es domāju, ka Artuss gāzīs Vienotību un Latvijā ienāks svaigs gaiss un nebūs zagļu smaka tik liela. Artuss ir vadonis - jaunas Ulmanis Kārlis. Lai Dzivo Artuss Ulmanis+Balodis!

Atbildēt

Pēteris

09.02.2016. 05:40

Priediņš ir kārtīgi uzkāpis uz asti jaunajiem ākstiem, kuri salikuši mīnusus. Postvīrieši ir daudz ap šo dauni.

Atbildēt

Fredis

09.02.2016. 05:39

»

DENISS K.

No Stikla kalna: "Juvenālais laikmets...


Tas ir kaut kas nelasīts no jauna kaut kas skatīts.Apsveicu profītu!

Atbildēt

DENISS K.

09.02.2016. 04:53

No Stikla kalna: "Juvenālais laikmets
„Juvenālais laikmets”. No 2016.g. februāra tas ir jauns jēdziens un jauns koncepts. Globālo sociālo problēmu analītika ir ieguvusi jaunu rakursu. Šajā jaunajā rakursā nākas pārskatīt visu materiālu no XX gs.vidus. Tātad no demogrāfiskās pārejas sākuma. Demogrāfiskā pāreja ir galvenais Juvenālā Laikmeta (JL) katalizators. Bez demogrāfiskās pārejas JL nebūtu iespējams. Protams, nākas pārskatīt arī eiropeīdu un citu rasu dzīvi pirms demogrāfiskās pārejas. Svarīgs uzdevums ir 68.gada notikumu pārvērtēšana JL ģenēzē. Kā zināms, no 70.gadiem sākās radikālas izmaiņas eiropeīdu kultūrā. Principā eiropiešu (Rietumu) garīgā kultūra sāka dancot, lai izpatiktu jaunatnei. Arī jaunatnes prasības bija interesantas. Noteikti tās bija vēsturiski neparastas. Būtisks ir postmodernisms. To var uzskatīt par JL ideoloģisko bāzi. Postmodernisms ir jauniešu fantoms. Postmodernisma adepti ir jaunatne. Postmodernisms izvērtās kā postgarīgās postkultūras placdarms – postcilvēku vērtību un darbības placdarms. Postkultūra un tās autori postcilvēki ir atsevišķs aspekts JL analītikā. Atsevišķs aspekts ir citu rasu jaunatnes mentālās ievirzes un dzīves prakses analītika, kas jau ir sākusies zinātnieku aprindās JL kontekstā."

Atbildēt

no malas

08.02.2016. 18:29

kāds gadījumā nav kļūdījies vismaz par 25 gadiem, koe?! arvienvārdakot paranoja jāļečī! :))

Atbildēt

Edge

08.02.2016. 15:58

»

Žulis

Šeit jūs kļūdāties. Deģenerāti šo sistēmu nav radījuši. Viņi vienkārši nav spējīgi neko tādu radīt. To ir radījis ar ļaunu gudrību apveltīts, transnacionālā kapitāla interesēm un pasaules kundzībai kalpojošs prāts. Deģenerāti un postcilvēki ir tikai šīs sistēmas produkti un sastāvdaļas. To visu var ...


Atrast var, taču vajag atcerēties vienu atziņu:
"Gudrais arī pārskatās un kļūdās" jeb "Gribējām kā labāk - iznāca...oi,oi,oi, bet negatīvs rezultāts zinātnē arī ir rezultāts:
"....Tas, ko mēs Latvijā gribētu redzēt, būtu jauns, tieši Latvijai piemērots sabiedriskais modelis, kas sevī apvienotu to labāko, kas ir izmantojams gan no sociālisma mantojuma, gan no kapitālistiskās sistēmas, no kurām ne viena, ne otra nav ne melna, ne balta." V.Vīķe-Freiberga, 1994 ( Tādi nu mēs esam....LA, 3.02.1995)

Atbildēt

Žulis

08.02.2016. 13:24

»

paga paga

Bet so sistemu ir izveidojusi tiesi sie degenerati, kas ir pie varas. Ne jau sistema radas pati no sevis vai nokrita no gaisa. Tiesi tapec, ka degenerati so sistemu ir radijusi, tie to arii nekad nemainis, lai kadi degenerati atkal naktu pie varas!Vini visi sargaa so sistemu. Lugt degeneratiem, jo vini...


Šeit jūs kļūdāties. Deģenerāti šo sistēmu nav radījuši. Viņi vienkārši nav spējīgi neko tādu radīt. To ir radījis ar ļaunu gudrību apveltīts, transnacionālā kapitāla interesēm un pasaules kundzībai kalpojošs prāts. Deģenerāti un postcilvēki ir tikai šīs sistēmas produkti un sastāvdaļas. To visu var atrast rakstos, protams, ja vien ir interese.

Atbildēt

Balts etniskais

08.02.2016. 11:57

Kā Marks Tvens rakstīja, kas ir Paradīze cilvēka skatījuma? ! Cilvēks iedomājās, ka paradīzē neviens neko nedara. Visi staigā rokas priekšā salikuši un klausās Arfas mūziku. Un tā visu mūžību! Grāmata ko raksta kritušais Enģelis pat Zemi kur nomests soda izciešanai. Nosaukums: Vēstules no zemes!Kā vīrieši pakļāvusi sievietes, verdzenes.
Interesanti, kā jaunieši iedomājās Postmodernismu? Visi staigās pa kafejnīcām, spēlēs teātri, piekops seksu un kas tad sēs, pļaus, audzinās mantiniekus, būves namus un tā arvien?
Vai esat skatījušies filmu "Suņa sirds"? Tūlīt pēc revolūcijas profesors ar partijas gādību operēja suni un radās cilvēks.Nu ļoti pamācoši, kā radīja jauno sabiedrību. Iznīcināja kopskaitā PSRS teritorijā 156 miljonu cilvēkus, kas prata darīt darbus nepieciešamus Valstij. Vienkārši, ņēma noslīcināja, nošāva, bada nomērdēja! Tāpēc, lai ko uzsāktu, veidotu, vajag iet skolā mācīties, apgūt Arodu, ja negribi mācīties. Pamatā ir jāzina savas Tautas vēsturi! Ne to ko uzrakstīja KPSS (tagad Masoni), bet kārtīgi, godīgi Vēsturnieki!
Jūs jaunie iedomājieties, ka gados Latvieši neko nezi, dzer šnabi, vāvuļo! Mums večiem ir pieredz, to var pielīdzinat Universitātei! Latvietim ir jāzin ar skaidru prātu, ko gribi, kā gribi, cik gribi!? Nevar lekt augstāk, kā ir ierīkots! Veiksmi mums visiem! Briest jauni laiki! Apsveicami! Esiet nacionālisti, kas runā mātes valodā un mīl sava Tēva sētu! Nepārkapjiet Dieva likumus, tad dzīve ies uz augšu!

Atbildēt

A.P.

08.02.2016. 11:40

Citāts: "Kā vēstīts, Kaimiņš aicina Latvijas iedzīvotājus iepazīties ar domubiedru kopienu "Kam pieder valsts?"". Vai varēja cerēt, ka jaunā organizācija tiks nosaukta gramatiski pareizi? No postcilvēku valodas viedokļa varbūt tā ir pareizi! Bet nav gramatiski pareizi no cilvēku latviešu valodas viedokļa. Jaunā postcilvēka organizācija ir nosaukta gramatiski nepareizi!

Atbildēt

Aicis

08.02.2016. 11:30

Te vēl jāpadomā kurš te ir deģenerāts.

Atbildēt

Kur

08.02.2016. 10:57

»

Eduards Lunis

---Nu Priedīt-esat pārspļāvis sevi


tu redzi atmodu? Varbūt Kaimiņa ievēlēšanā jeb varbūt Straujumas dāvanu afērā? Kur Tu redzi atmodu?

Atbildēt

A.P.

08.02.2016. 10:51

»

Eduards Lunis

---Nu Priedīt-esat pārspļāvis sevi


Jūs, dārgais dzejniek, atkal neko neesat sapratis!

Atbildēt

paga paga

08.02.2016. 10:29

»

Žulis

Izskatās, ka Priedīša kungs saukli "Paligā, krievi nāK!" cenšas nomainīt ar saukli "Palīgā, postcilvēki nāk!" Pie varas Latvijā visu laiku esot bijuši cilvēki - deģenerāti, kurus tagad nomainīšot postcilvēki. Varētu domāt, ka tie deģenerāti un postcilvēki šeit nez no kurienes ierodas, paši tā vienkārši...


Bet so sistemu ir izveidojusi tiesi sie degenerati, kas ir pie varas. Ne jau sistema radas pati no sevis vai nokrita no gaisa. Tiesi tapec, ka degenerati so sistemu ir radijusi, tie to arii nekad nemainis, lai kadi degenerati atkal naktu pie varas!Vini visi sargaa so sistemu. Lugt degeneratiem, jo vini tacu izdod likumus, lai maina sistemu? Vini tikai panirgs un turpinas vecajaa garaa.

Atbildēt

Žulis

08.02.2016. 07:51

Izskatās, ka Priedīša kungs saukli "Paligā, krievi nāK!" cenšas nomainīt ar saukli "Palīgā, postcilvēki nāk!" Pie varas Latvijā visu laiku esot bijuši cilvēki - deģenerāti, kurus tagad nomainīšot postcilvēki. Varētu domāt, ka tie deģenerāti un postcilvēki šeit nez no kurienes ierodas, paši tā vienkārši salasās bariņos un tad aiz gara laika nolemj nākt pie varas. Pridītis visu laiku ir dūšīgi izsmējis, izņirgājis un apsaukājis pie varas esošos cilvēkus - deģenerātus. Tagad turpmāk, acīm redzot, viņš tik pat dūšīgi pievērsīsies postcilvēkiem. UN daudzi, lasot viņa rakstus, šim procesam pievienosies. Tikai vai tie deģenerāti un postcilvēki ir tie īstie vainīgie, kuri būtu jāizsmej,jākaunina vai jālamā?
Ne jau slikts vai stulbs cilvēks ir vainīgs pie tā, ka viņš ir iecelts augstā amatā. Vainīga ir SISTĒMA, kas ne tikai pieļauj, bet pat veicina šādu cilvēku nonākšanu augstos krēslos! Tāpēc pilnīgi veltīgi ir "izgāzt žulti" uz šiem sliktajiem un stulbajiem, bet nevērsties pret sistēmu, kura šos sliktos un stulbos liek mūsu valsts priekšgalā. Tā jau ir tāda valdošās kliķes politika - visu laiku sabiedrības neapmierinātību novirzīt uz sliktajiem un stulbajiem, lai tad sabiedrībai par prieku vienus sliktos un stulbos, nomainītu ar citiem tādiem pašiem, uz kuriem sabiedrība atkal varēs izgāzt savu žulti. Tādā veidā tiek novirzīta sabiedrības uzmanība no patiesajiem visu nejēdzību un noziegumu cēloņiem. Cilvēki šausminās par valstsvīru sliktumu un stulbumu, bet neiedomājas uzdot jautājumu "kāpēc šie stulbie un sliktie tik viegli un netraucēti nonāk pie varas?"
Arī ironiski pateikt ka "postcilvēks LR parlamentā un postcilvēka politiskās partijas dibināšana ir FDD specprojekts" ir daudz par maz. Vaina ir daudz dziļāka. Šī antidemokrātiskā sistēma ir radīta atbīdot no reālās varas latviešu tautu un izkropļojot Latvijas nacionālās valsts likumdošanu. Šī antidemokrātiskā sistēma ir radīta apzināti atsakoties no starptautiski reglamentētās deokupācijas un dekolonizācijas procedūras. Šī antidemokrātiskā sistēma ir pēc padomju laiku parauga izveidota tās pašas vienīgās, internacionālās partijas varas diktatūra, kura tagad formāli ir sadalīta vairākās daļās, kur katra daļa tiek dēvēta par atsevišķu partiju.
Nevis lamājot stulbos valstsvīrus, bet gan tikai laužot un pārmainot sistēmu, mēs varam cerēt uz pozitīvām pārmaiņām! Skaidrot to tautai - tas, lūk, būtu katra godīga politiķa, žurnālista un sabiedrības inteliģences kopumā pienākums.

Atbildēt

kkk

08.02.2016. 06:45

Priedītis nodzēris pēdējās saprāta atliekas.
Tagad ir slims un murgo.

Atbildēt

Eduards Lunis

08.02.2016. 04:33

---Nu Priedīt-esat pārspļāvis sevi!
Tā, nu noteikti nav un arī nebūs kā to tēlojat! Ir sāCIES ATMODAS PROCESS!
VISI UZ LATVIJAS GLA'BŠANAS SAPULCI!

Atbildēt

08.02.2016. 03:51

Ārprātīgā A.P. ārprāta turpinājums.

Atbildēt

A.P.

08.02.2016. 02:56

Vispār uz Zemes ir sācies Juvenālais laikmets. Savādāk nemaz nevarēja būt. Demogrāfiskā pāreja ir jauniešu skaita grandiozs pieaugums. Arī "baltajiem" atsevišķās tautās. Taču vislielākais jauniešu īpatsvars ir zemēs, kurās demogrāfiskā pāreja reāli izpaužās krasā dzimstības pieaugumā. Latviešiem demogrāfiskā pāreja reāli izpaužās dzimstības apsīkumā un tautas novecošanā, izmiršanā. Katrs var divas reizes minēt, kurš pie tā vainīgs...

Atbildēt

A.P.

08.02.2016. 02:35

Nākotnē latviešu Lielajai Bandai vislielākais drauds būs Juvenālā Banda. Tā sastāvēs no postmodernistiski apdullinātiem cilvēkjauniešiem un postcilvēkjauniešiem. Pie tam postcilvēkjaunieši būs noteicēji Juvenālajā Bandā. Latvijā Lielajai Bandai draudīgais process sākās ar “radio dauna” izvēlēšanos un “uzpiārēšanu”, kas pagaidām rezultatīvi noslēdzās ar viņa ievēlēšanu parlamentā, un sistemātisku propagandu Rīgas medijos. Par daunu-postcilvēku balsoja Juvenālās Bandas potenciālais kontingents – postmodernistiski apdullinātie latviešu postcilvēkjaunieši. Nākamais solis būs postcilvēku partijas izveidošana. Tā var gūt uzvaru Saeimas vēlēšanās. Tāda perspektīva pastāv, ja konsolidēsies visas Latvijas postcilvēkjaunieši. Viņiem var vēlēšanās piebiedroties latviešu muļķi, kuri savā muļķībā nobalsos par postcilvēku partiju, lai sariebtu cilvēku partijām – Lielajai Bandai. Juvenālo formāciju gaišas perspektīvas ir ne tikai Latvijā, bet arī eiropeīdu citās zemēs, kā arī citu rasu zemēs. Arābu jaunieši jau parādīja savu destruktīvo spēku Lielajos Tuvajos Austrumos. Jauniešu ambīcijas ir grandiozas Ķīnā, no kuras iedzīvotāju miljardiem puse jau šodien ir jaunieši ar ļoti savdabīgu (no ķīniešu vēsturisko paaudžu viedokļa) mentalitāti. Domājams, Latvijā jaukais proces būs viens no straujākajiem, jo latviešiem nav dzīvotspējīga inteliģence, nespējot izveidot nacionāli labdabīgu politisko eliti. Saprātīgie “vienkāršie cilvēki” ne vienmēr un ne visos jautājumos ir saprātīgi. Viņu saprātīgums ir atkarīgs no saprātīga menedžmenta. Bet tāds latviešiem nav pieejams.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Rīgas domes darbība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neatbilstoša sabiedrības interesēm

FotoVides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādāts likumprojekts par Rīgas domes (RD) atlaišanu. Jaunās RD vēlēšanu datums likumprojektā noteikts 2020.gada 29.februārī, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts. Līdz jaunā domes sasaukuma pirmajai sēdei likumprojekts paredz RD iecelt pagaidu administrāciju.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: novembra beigas

Foto25.novembrī Rīgas medijos bija lasāma atraktīva (piesaistoša, pievilcīga, vilinoša) ziņa: “Valsts prezidentam Egilam Levitam ar NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu būtu jāvienojas par Latvijas izdevumu aizsardzībai samazināšanu, lai nodrošinātu finansējumu mediķu atalgojumam, aģentūrai LETA norādīja partijas “Saskaņa” līderis Jānis Urbanovičs.
Lasīt visu...

21

Svētā inkvizīcija

FotoAttieksmi pret Svēto inkvizīciju šis rakstiņš lasītāja uzskatos var mainīt tikai tad, ja godīgi atbildēsi uz manu jautājumu: vai tici maģijai? Vai tici, ka maģija reāli darbojas?
Lasīt visu...

21

Jāsaprot, ka pārsvarā visas runas par 3A varu ir tukša vāvuļošana

FotoŠķēle, kā varam nojaust, pēc Sorosam kalpojošo mediju domām, ir visuvarens, visuresošs un visuredzošs. Kā tik Sorosa varzai kādā amatā jāiebīda savējais, kāds, piemēram, bija un ir Rimšēvičs, kurš nu ir pilnībā atklājis savu patieso seju, kas nerunā par labu sorosīdiem, tā uzreiz nevēlamiem kandidātiem noteikti atrodas saiknes ar Šķēli vai Šķēles sievasmāti, vai, ja galīgi nekas nesanāk, ar Šķēles izbijuša kaimiņa, brāļa sievas māsas brālēna drauga brūti.
Lasīt visu...

21

Vai ir vērts vākt parakstus 13. Saeimas atlaišanas ierosināšanai?

FotoUz šo jautājumu ir jāatbild katram Latvijas vēlētājam pašam. 13. Saeimā tika ievēlēti vairāk nekā 60 jaunu, līdz šim politikā vairākumā nepazīstamu cilvēku, kuri solīja uzsākt jaunu politiku, nepieļaujot valsts pārvaldē finanšu mahinācijas, politiķu savtīgumu, vienkāršojot un efektivizējot valsts pārvaldi, nodrošinot lēmumu pieņemšanas atklātumu, par konkrētām summām palielinot finansējumus dažādām valsts vajadzībām, ieskaitot iedzīvotāju veselības aprūpi.
Lasīt visu...

21

Ticība rituāla spēkam

Foto«Tuksnesī parādījās Jānis Kristītājs un sludināja kristību par apliecinājumu grēku nožēlai, kas ļauj saņemt grēku piedošanu. Tad pie viņa iznāca visa Jūdeja un visi Jeruzālemes iedzīvotāji, tie atklāti atzina savus grēkus, un viņš tos kristīja Jordānas upē.
Lasīt visu...

10

Rīgas administratīvajā teritorijā neviens nav atcēlis veco labo principu, ka demokrātija ir kompromisu māksla

Foto29.novembrī atkal notika otra lielākā valsts politiskā kuģa pašūpināšana, izvēloties otro Rīgas vicemēru – Druvi Kleinu.
Lasīt visu...

21

Demogrāfijas bums un tumsonības bums

FotoRietumu civilizācijā tēma par demogrāfijas straujo kāpumu un tumsonības straujo kāpumu ir ļoti svarīga. Abi bumi ļoti pamatīgi atsaucas uz Rietumu civilizācijas likteni līdz pat šobaltdienai. Arī uz Latvijas un latviešu likteni. Tajā skaitā uz “kultūrtautas” jaunāko emocionālo orkānu - pirms piecām minūtēm pašu ievēlētās 13.Saeimas atlaišanu.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Runājiet bez bufera

Šā gada 20. novembrī LTV Panorāmā bija īsa intervija ar mūsu amatpersonu Eiropas Komisijā....

Foto

Nacionālā apvienība ir latviešu nacionālisti šī vārda labākajā nozīmē

Nacionālā apvienība (NA) ir kā dadzis acīs daudziem. Gan tiem, kas vēlētos Latvijā ievest lēto darbaspēku un...

Foto

Nevajag mācīt un apstulbot

Nevajag mani mācīt, cik amorāli ir atlaiJst Saeimu! Neuzķeršos! Tas, ka manu viedokli valkā arī kāds gramatiku vāji zinošs savādnieks, tautvaldību neizprotošs...

Foto

Sašutuma ventīlis “Atlajst Sajmu!”

Es arī esmu sašutis. Mūsu sabiedriski politiskās (elites) barvežu bezkaunības un alkatības kokteilis tiešām spridzina, un neredzēti straujā parakstu vākšana par iniciatīvu Saeimas atlaišanai...

Foto

Ierēdņi demonstrē augstāko pilotāžu, kā NEVAJADZĒTU rakstīt likumu grozījumus

Situācijas neizpratne, slinkums, vienaldzība vai lobijs? To rādīs laiks. Neievērojot elementārākos juridiskās tehnikas principus, Veterinārmedicīnas likumā faktiski tiek...

Foto

Gļēvulības anatomija. Tārpi zupā. Latvijas politiķu bezkaunības un cinisma virsotnes

Pirms divpadsmit gadiem - 2007. gada 16. novembrī, tieši pirms svētkiem, politoloģe Vita Matīsa rakstīja par...

Foto

Sistēma un opozīcija

Cilvēku dzīvē ļoti svarīga loma ir prasmei lietas un parādības interpretēt sistēmiski. Ne katram cilvēkam mēdz būt tāda prasme. Ne katra cilvēka prāts...

Foto

Levita jaunvārdi un to tulkojums

Levita “jaunvārdi” jeb īpašie termini, ar kuriem “spīd” gluži vai pašpasludinātais “nācijas tēvs”- valstsgriba, turpinātība, likteņkopība, vienvērtība, atjaunotne, brīvtelpa, kopējais labums,...

Foto

Kāpēc medaļa tikai Bondaram? Lavents, Zaharjins, Gerčikovs un Meroni arī pelnījuši

Sakarā ar Krājbankas bijušā vadītāja Mārtiņa Bondara apbalvošanu ar Finanšu ministrijas goda zīmi, kā pamatojumu uzrādot “nozīmīgu...

Foto

Varbūt visi „stupid people” nemaz nav „stupid people”, bet tikai daļa, un ar tiem citiem es solidarizēšos

Zinu, ka tūlīt sāksies kārtējais ķengu vilnis, tādēļ uzreiz...

Foto

Atlajst sajmu?

Es ar visām četrām iestājos par brīvību. Piemēram, mūsu valsts iedzīvotājiem ir brīvība rosināt Saeimas atsaukšanu. Taču, manuprāt, brīvu izvēli var izdarīt tikai tas,...

Foto

Kaspars Dimiters: Mātes Latvijas vēstule

Kur esi, dēls? Jau viesnīcā vai teltī? Vai arābus lūgt, lai man druvas zeltī? Te nu tik vientuļi. Mirst ūdens, akai vinda. Neviena kaimiņa....

Foto

Vienvērtīgs ir katrs cilvēks (lai ko tas arī nozīmētu): runa pie Brīvības pieminekļa 2019. gada 18. novembrī

Mīļie latvieši! Latvijas cilvēki Rīgā, Latgalē, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē...

Foto

Valstsgribas valstsnegribas ēstgriba

Saruna par reālo “valstsgribu” un “valstsgribas” iluzoriskumu ir aktuāla visu laiku. Taču 18. novembra kontekstā tāda saruna ir īpaši aktuāla, atsedzot patiesību un...

Foto

Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu «dzīvesziņu». Šodien mēs to dēvētu par «Kā labāk dzīvot». Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk...

Foto

Politiskai intrigai – birokrātisks restarts

Citur Latvijā šo ziņu pat nepamanīja, taču jūrmalniekus tā nervozē: oktobra sākumā ģenerālprokuratūra atjaunoja apsūdzību Gatim Truksnim par Zaļo un zemnieku...

Foto

Gribētos zināt, kuram gan šādai nelietībai pacēlās roka

Padsmit gadus nostrādājot PR jomā un daļēji tieši tādēļ no tās aizejot, šādas metodes (skat. zemāk), protams, nepārsteidz....

Foto

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

Nav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras”...

Foto

Atraktīvā politiskā hronika: novembra sākums

1.novembrī “nācija” varēja priecāties par “nācijas tēva” kancelejas vadītāja Teikmaņa atraktīvo sprēgāšanu. Citāts no teksta par Valsts prezidenta budžeta palielināšanu 2020.gadā: ""Tad,...

Foto

Ko varbūt teiktu Olivers Kromvels par “liberālo” Latviju

Karavadoņa un politiķa, tālākā Lorda protektora Olivera Kromvela runas, 1653.gada 20.aprīlī padzenot parlamentu, lokalizējums. Neļausim Latvijas “demokrātijai” nonākt...

Foto

Kas ir Latvijas Universitāte - Muižnieka brigādes dzīres vai augstskolas izcilība?

Jau drīzumā tiesai būs jālemj, vai bēdīgi slavenās Latvijas Universitātes (LU) pagaidu rektora Indriķa Muižnieka...

Foto

Populistu rotaļas: uz kārts likta Latvijas nākotne

Ceturtdien pie Saeimas notika vieni no lielākajiem protestiem pēdējo gadu laikā, kuros piedalījās vairāki tūkstoši mediķu un viņu atbalstītāju....

Foto

Kas notiks, kad visi sāks visu vērtēt pēc komerciālās atdeves?

Reti kurš nepamanīja Latvijas Radio darbinieku skaļo sacelšanos par zemajām algām. Tā ir tikai aisberga redzamā...

Foto

Lembergs pret Latviju Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par nevainīguma prezumpcijas pārkāpumu

2019.gadā esmu vērsies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar sūdzību par Vides aizsardzības un reģionālās attīstības...

Foto

LNT Ziņu dienesta kolektīvā vēstule

1.decembris būs pēdējā diena, kad ēterā iziesim mēs - LNT Ziņu dienesta komanda, un pēc tam beigs pastāvēt LNT Ziņu dienests...

Foto

Unikālais izaicinājums

Vai pie mums visi saprot, ka fotogrāfijā ir fiksēts izaicinājums? Vai tie cilvēki, kuri fotogrāfijā saskata izaicinājumu, savā mūžā ir sastapušies ar vēl lielāku...

Foto

Vai tieslietu ministrs apšauba tiesu varas autoritāti

Latvijas Tiesnešu biedrība vairākkārt paudusi nostāju par Ekonomisko lietu tiesas izveidi, kas kopumā atbilst Tieslietu padomes viedoklim - jaunas...

Foto

Cilvēkiem šobrīd tiek atņemtas fundamentālas tiesības uz taisnīgu un objektīvu tiesu bez korupcijas

Otrdien, 5. novembrī, Ministru kabineta sēdē tika skatīts likumprojekts "Grozījumi likumā "Par tiesu...

Foto

Sabiedrībai ir radīts nepareizs priekšstats, mūsu tiesu sistēma darbojas labi: uzruna Latvijas tiesnešu ikgadējā konferencē

Mūsu sabiedrības un kopējās identitātes pamats ir kopīgu vērtību kopums, kas...

Foto

Mazais brālis ir apjucis

Kā jau ierasts, uzreiz pēc “Saskaņas” kongresa savu kongresu rīkoja arī “Gods kalpot Rīgai”. Līdz šim šī partija bija “Saskaņas” mazais brālis,...

Foto

Kāpēc Krievijas mūziķim Grigorijam Ļepsam sen bija jāaizliedz iebraukt Latvijā?

Ir gana daudz iemeslu. Viņš pats nekad nav noliedzis senas un tuvas draudzīgas pazīšanās ar Krievijas...

Foto

Pārdomas par nāvi

Par eitanāziju, medicīniski asistētu pašnāvību un tiesībām uz cieņpilnu nāvi diskutē politiķi, prese, sabiedrība un mediķi, turklāt diskutē laiku pa laikam. Šīs diskusijas...

Foto

Garkalnes domes priekšsēdētājam steidzami jāsniedz paskaidrojumi par Valsts kontroles pārbaudē atklātajiem pārkāpumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP!) pieprasa Garkalnes domes priekšsēdētājam Mārtiņam...

Foto

Humānisma sagraušana

2019.gada 29.oktobrī medijos parādījās informācija: “Tiesībsargs Juris Jansons vērsies Satversmes tiesā, apstrīdot kā pamatlikumam neatbilstošus valdības noteikumus par ģimenes vai atsevišķi dzīvojošas personas atzīšanu...

Foto

Iespējams, ka koalīcija ir pārpratusi slaveno pirmsvēlēšanu saukli “Valstij jāsāk ar sevi”

Aicinām finansējuma partijām no valsts budžeta būtisko pieaugumu atlikt kā minimums līdz nākamās Saeimas...

Foto

Padomju spiegi Bulgārijā un tepat Latvijā – „quo vadis Europa”?

No neilgās padomju bērnības man atmiņā ir palikušas tikai pāris lietas – ta,s kā nesu pirmās...

Foto

Nauda veselības aprūpei ir, bet nav politiskās gribas

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) ir veikusi padziļinātu Latvijas un kaimiņvalstu budžetu analīzi un secinājusi, ka ir iespējams nodrošināt...

Foto

Aizkustinošas pieticības ekselence

Tautas paruna neder. Vējonis nav vilks, bet Levits nav lācis. Tas, no kā bēga “nācija”, īstenībā nav vilks, un “nācija” īstenībā neuzskrēja lācim,...

Foto

“Saskaņa” izvēlas stagnāciju

Sestdien notikušajā kongresā “Saskaņa” neizmantoja iespēju jaunam restartam un izlēma saglabāt esošo situāciju, izvēloties stagnāciju. Par “Saskaņas” jauno līderi tika ievēlēts smagsvars un...

Foto

VARAM „neapbižo(t)” Zemgali

Šobrīd nozīmīgākās un ilgtermiņā lielāko ietekmi uz Latviju kā valsti nesošās pārmaiņas ir administratīvi teritoriālā reforma (ATR). Reformai būtu jāsaved kārtībā valsts reģioni,...

Foto

Teātris nav „Rimčiks”: atklātā vēstule teātra sabiedrībai

Visos Latvijas medijos tagad katru dienu bez apstājas tiek "pilināta" ideja, ka mākslinieciskā vadītāja funkcija ir vecmodīga ideja, no...

Foto

Civilizācijas norieta enciklopēdija: "animal symbolicum"

Cilvēku par „animal symbolicum” ieteica dēvēt izcilais vācu filosofs Ernsts Kasīrers (1874- 1945). Viņa ieskatā tradicionālais cilvēka apzīmējums „animal rationale” neatbilst...

Foto

Privāto automobili no 2021. gada nevarēs atļauties iegādāties ļoti liela iedzīvotāju daļa

Latvijas Transportlīdzekļu tirgotāju asociācija (LATTA) aicina Latvijas sabiedrību pievērst uzmanību un iestāties pret valdībā...

Foto

Vai tiek bruģēts ceļš uz kārtējo Satversmes tiesas spriedumu?

2019. gada 11. oktobrī Valsts kanceleja publicējusi jauno valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu atlīdzības likumprojektu “Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu...

Foto

Apdraudēta daudzu pamatskolu pastāvēšana

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli visām Saeimas frakcijām, paužot bažas par apdraudējumu bērnu tiesībām apmeklēt pamatskolu pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai un...