Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

Zaķiem Rīgu !

05.04.2017. 08:46

Diemžēl jā - auto vadītāji atsakās pieņemt vienu niecīgu patiesību - stāvvietas nepaliek mazākas , bet gan auto paliek vairāk!!!
Tās stāvvietas tādas kā ir , bija jau tad , kad lielais bļāvējs vēl pat nebija sagrabinājis pirmo iemaksu savam pārlepnajam autiņam , ko tagad nomet zālienā ar iemeslu - a kur lai es lieku ?! Tādējādi it kā noņemot problēmu no saviem pleciem un uzsviežot to visiem citiem daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājiem , bērniem , apstādījumiem , garāmgājējiem ... ''A kur lai es lieku?!? Paši esat vainīgi , ka man ir auto un jums tas traucē !!! Dodiet man stāvlaukumu !!! Dodiet ! Dodiet ... '' Ērta pozīcija , tikai žēl , ka policija nevēlas un nav taisnības pusē . Šāda problēma pat nerastos , ja likuma sargi apzinīgi un godprātīgi pildītu savus pienākumus ... savus tiešos pienākumus .

Atbildēt

Domat vajag

22.03.2017. 11:19

Vajadzetu domat musdienigi, ka piemers, tikko remonteja kapitali iekspagalmu, bet ta vieta lai nedaudz uz nesaprotamu trotuaru (neviens neparvietojas, jo ir majas preteja puse) izveidotu slipas stavvietas jeb skujunju, uztaisija analogu variantu vecajam????

Atbildēt

CP

17.03.2017. 17:28

»

P

Raksta autoram būtu vispirms jānoskaidro...


Pagalms arī ir brauktuve!!! Apsties tiesas spriedumus ...!

Atbildēt

Pastardiena

17.03.2017. 13:07

»

Pļavnieki

Jā, mūsu mājā arī pārvaldnieks ir pieķēries šim jautājumam, par to būs sapulce kurā lemsim cik tas maksās, lai izveidotu papildus stāvvietu. Bet izskatās, ka ieinteresētie būs mazākumā


pienāks kamēr jūsu lēmums ienāks dzīvē ar birokrātiskās domes svētību - projekta sagatavošana, apstiprināšana, 101 atāuja pa ceļam utt. Amerika vārdiem - jautājums tiek risināts, globālā mērogā jāizstrādā projekts un jāievieš dzīvē... Tā viņi ieviesa veselu gadu 1 sū...a joslas izveidošanu pie bibliotēkas!

Atbildēt

P

15.03.2017. 10:22

Raksta autoram būtu vispirms jānoskaidro:
- pagalms NAV brauktuve un attiecīgi šeit stāvēšanu regulē citas normas: mašīnu liek paredzētajās vietas, ja nav, tad var noviet tā, ka tas netraucē gājējus un citus braucējus (CSN 141 pants), nav pamata piemērot tās normas, kas attiecās uz ceļu satiksmi uz ielām!!!!
- jūs uzskaitat, kam ir domāts pagalms: kurā normatīvajā aktā ir šāds uzskaitījums: tas ir kopīpašums un tā izmantošana lemj īpašnieki: var izlemt, ka pagalms ir domāts suņu pastaigām vai auto novietošanai... autoīpašnieki starp citu ir tie, kas pamatā arī pelna un tiem īr ģimenes un bērni, bieži tie atgriežas mājās pēc 21... un nez kāpēc viņiem ir mazākas tiesības uz stāvietu [ie mājas, kā pensionāram, kas mašīnu lietu 1 dienu mēnesī, bet to tur kopējā pagalmā...

Atbildēt

Es

15.03.2017. 08:21

»

interneta kode

Absurds ir gan "jaunā" māmiņa ar savu 40 gadīgo bērniņu plastmasas konservu bundžā, gan pensionārs ar suni. Mājas piebraucamais ceļš ir piebraukšanai un aizbraukšanai, nevis stāvēšanai dienu un nakti, ne sniega tīrītājs tiek klāt, ne ātrā palīdzība, ns ugunsdzēsējs. Vairāk staigāsi, nebūsi tik resna...


Bērns, māmiņa, cilvēks un viņa suns nevar būt absurds. Arī tu kādam biji bērns un būsi pensionārs reiz, ja vien muti šādi virinot, nodzīvosi. Ko darīsim ar tevi, bijušais absurd vai potenciālais absurd?
Iesāki kaut ko rakstīt, bet kā jaui šizofrēniķis nespēj normāli savilkt domu kopā un loģiski pabeigt. Neraksti vairāk neko.

Atbildēt

Es

15.03.2017. 08:19

»

king kongs

Neticami, bet reāli...


"Kājāmgājēji tikai rada problēmas un nodokļus nemaksā."

Tu tagad ieraksties idiotos uz palikšanu, vai vēl kaut ko labosi savos izteikumos? Vārdiņš tev ir?

Atbildēt

Zuze

14.03.2017. 12:26

»

interneta kode

Absurds ir gan "jaunā" māmiņa ar savu 40 gadīgo bērniņu plastmasas konservu bundžā, gan pensionārs ar suni. Mājas piebraucamais ceļš ir piebraukšanai un aizbraukšanai, nevis stāvēšanai dienu un nakti, ne sniega tīrītājs tiek klāt, ne ātrā palīdzība, ns ugunsdzēsējs. Vairāk staigāsi, nebūsi tik resna...


Laikam jau tev nav bērnu, ja tik viegli spried. Man bērns vēl nestaigā un resna es tāpat neesmu. Runa neiet par piebraucamo ceļu, bet gan par "zaļo" zonu. Stc, neko nesapratu par alegoriju ar konservu bundžām, kaut kāds bezsakars.

Atbildēt

Jātnieks ar zirgu

14.03.2017. 12:16

Kādreiz, senajos labajos laikos, manam zirgam bija pietiekami daudz vietas gan pagalmos, gan uz ceļa.
Tagad viens ārprāts ar tām mašīnām.
Būtu man teikšana, aizliegtu visas tās bleķa kastes. Zirgs - vot tā ir cita lieta. Tāpēc jāizdod likums ka pie katras mājas jābūt vietai kur zirgu pīsiet ar svaigu auzu kuli blakus.
Ja tā nebūs, tad būs slikti.

Atbildēt

king kongs

14.03.2017. 08:37

Neticami, bet reāli!

Ja brauciet uz Tukumu ciemos, tad pa nakti pie daudzdzīvokļu mājām var stāvēt pat rotaļlaukuma vidū vai uz gājēju celiņiem. Protams, pilsētas centrā ātri var tikt pie plāksteriem, bet tas jau visur tā.

Tas raksta autora sašutums ir nevietā. Svarīgākie cilvēki ir tie kuriem ir auto nevis tie, kuriem ir bērni vai vienkārši nevar atļauties auto. Kājāmgājēji tikai rada problēmas un nodokļus nemaksā.

Atbildēt

interneta kode

14.03.2017. 08:01

»

Zuze

Man liekas kaut kāds absurds, ja nav kur nolikt mašīnu. Ne visur ir tās maksas stāvvietas un likt sodus arī nav risinājums. Es esmu gan māmiņa ar mazu bērnu, gan auto īpašniece un arī mūsu pagalmā ir šādi taisnības cīnītāji, kas pat dūra mašīnām riepas. Un es neuzskatu, ka man ar mazu bērnu būtu jādodas...


Absurds ir gan "jaunā" māmiņa ar savu 40 gadīgo bērniņu plastmasas konservu bundžā, gan pensionārs ar suni. Mājas piebraucamais ceļš ir piebraukšanai un aizbraukšanai, nevis stāvēšanai dienu un nakti, ne sniega tīrītājs tiek klāt, ne ātrā palīdzība, ns ugunsdzēsējs. Vairāk staigāsi, nebūsi tik resna. Un taviem bērniņiem staigāšana arī nenāks par sliktu.

Atbildēt

king kongs

14.03.2017. 07:07

Sitā normāla lieta. Tukumā pašvaldības policisti tiešā tekstā norāda, ka nevienu nepareizi Dzīvojamā zonā noliktu auto īpašnieku nesodīs. Rodas jautājums, kam pieder vara valstī?

Atbildēt

Zuze

13.03.2017. 17:31

Man liekas kaut kāds absurds, ja nav kur nolikt mašīnu. Ne visur ir tās maksas stāvvietas un likt sodus arī nav risinājums. Es esmu gan māmiņa ar mazu bērnu, gan auto īpašniece un arī mūsu pagalmā ir šādi taisnības cīnītāji, kas pat dūra mašīnām riepas. Un es neuzskatu, ka man ar mazu bērnu būtu jādodas uz kilometriem attālu stāvvietu tikai tāpēc, lai pāris pensionāri varētu dirsināt savus suņus, nesavācot kakas, kas arī ir pārkāpums. Tas, ka šie vecie taisnības cīnītāji dirsina savus suņus zaļajā zonā, neatejot no kases vai cīnītājas laiž kaķus bērnu smilšu kastē, tas ir OK? Tad labāk, lai nav tās smilšu kastes un zaļās zonas, jo bērnus tur nekur tāpat nevar laist, bet ir kur nolikt mašīnu.

Atbildēt

Lina

13.03.2017. 17:13

Cik nožēlojami skopi ir auto īpašnieki :) Turpat blakus autostāvvieta, bet nē, liks uz piebraucamā ceļa, lai ne ātrā palīdzība, ne māmiņas ar ratiņiem, ne kaimiņi nevar piekļūt mājai; brauks un atstās uz zālāja - - pašiem par sevi kauns nav? Ja esat tādi nabagi, tad ejiet kājām. Un par zemi ap māju maksā visi mājas iedzīvotāji!

Atbildēt

Stop, nomaini Ušakovu un tev būs

13.03.2017. 17:12

Viss ir pupu mizas. Lasīju šeit pat rakstu un man palikka skaidrs"
http://pietiek.com/raksti/privatizeto_daudzdzivoklu_maju_parvaldisana_gadsimta_bardaks
Kamēr mēs neatradīsim Rīgai saimnieku, bardaks būs visu laiku, nauda tiek izsaimniekota. Es gribēju paplašināt piebraucamo ceļu, atvest kādas pārs kravas šķembu un iekārtot sta'vvietas. Stop, Rīgas namu pārvaldnieks atbild - nekas nebūs, jāprasa atļauja zemes īpašniekam. Kāda atļauja, ka ar likumu noteikts, ka nomas zemi var pat izmantot peļņai. Nē, Rīgas namu pārvaldnieks slēdz līgumus un raksta - aizliegt paplašināt segumu. Divi sveši onkuļi slēdz "tavā labā" līgumu un tev liedz dzīvot un lietot zemi. Tas ir Rīgas saimnieks. Tavās tān]mēs raksta, ka bedres lāpīs nevis par īpašuma nodokli, bet par tavu naudu no kabatas un jau plāno, cik pagrābt. Vai tā nav maicība. Balso vien par Ušakovu un tu saņemsi pelnīto labumu. Izlasi minēto rakstu. Visos pagalmos var ierīkot labas un plašas stāvvietas, bet priekša Rīgas namu pārvaldnieks ar saviem aizliegumiem ar zemes īpašnieku un Rīgas dome nedod atļauju.

Atbildēt

Aja pārvaldnieks

13.03.2017. 17:07

Pārvaldošā dievība
Purvabhadrapadas pārvaldošā dievība ir Aja –Ekapada, kas ir visai mazpazīstama un neskaidra. Tiešais tulkojums ir “vienkājains āzis”. Alternatīvs tulkojums ir “kāds ar vienu kāju un nepiedzimis” – visai nesaprotama vārdu rotaļa. Šī mistiskā būtne ir vienkājains radījums ar āža galvu, kas ietilpst Rudras (Šivas nežēlīgās formas) pavadošo tēlu grupā. Pārsteidzoši, bet Aja-Ekapada kā vēdiskais raksturs ir atrodams rietumu Taro kāršu komplektā kā kārts Nr.15. To sauc par Sātanu un uzskata par dzīves tumšās puses simbolizētāju.
http://www.panchanga.lv/?page_id=1107

Atbildēt

Pļavnieki

13.03.2017. 15:31

»

pelēcis

Ne jau man kaut kas jāpiedāvā pārvaldniekam. Tieši viņam ir jāpiedāvā, jo tamdēļ viņš tiek algots. Tomēr par to nezin kāpēc nav ne vārda. Taču kāpēc mans pārmetums ir garām, ja pārvaldnieks nedara savu darbu, to nu nekādi nesaprotu


Nu jā, tas jādara visiem kopīgi, jo pārvaldnieks jau tikai tāds pilnvarnieks vien ir. Nu te daudz un dažādi aspekti, bet viens ir skaidrs, ka tagad normāli nav, kaut kas ir jādara. Vismaz labi, ka mūsu gadījumā vieta vēl ir kur izvērsties.

Atbildēt

pelēcis

13.03.2017. 14:53

»

Sākums komentāram labs, pareizs, beigas garām. Ko tad tu piedāvā pārvaldniekam? Pazemes stāvvietu izbūvēt? Te jau runa par to, ka zūd jebkāda kontrole un pat policija nepalīdz vai negrib palīdzēt


Ne jau man kaut kas jāpiedāvā pārvaldniekam. Tieši viņam ir jāpiedāvā, jo tamdēļ viņš tiek algots. Tomēr par to nezin kāpēc nav ne vārda. Taču kāpēc mans pārmetums ir garām, ja pārvaldnieks nedara savu darbu, to nu nekādi nesaprotu.

Atbildēt

Pļavnieki

13.03.2017. 14:33

Jā, mūsu mājā arī pārvaldnieks ir pieķēries šim jautājumam, par to būs sapulce kurā lemsim cik tas maksās, lai izveidotu papildus stāvvietu. Bet izskatās, ka ieinteresētie būs mazākumā.

Atbildēt

Dzīp

13.03.2017. 14:22

Mums arī ir tāda problēma kā rakstā, bet pārvaldnieks neko nedara, sauc tikai policiju!!!
Nē, nu ir jau skaidrs, ka tiek pārkāpts, bet visi dz.īpašnieki ir baigi pasīvi.
Kaut gan tieši pārvaldniekam būtu jārosina kopsapulce un lemšana par šo problēmu kā risināt, lai visiem būtu labi.

Atbildēt

murgaina nostāja rakstā (2)

13.03.2017. 13:58

vai tie "puķīšu ošņātāji / kaimiņu sūdzētāji" paši nekur ārā no pagalma nekust? (nu, jā, daudziem nav jāstrādā. Tā nav viņu vaina, ka vecums, mazi bērni vai bezdarbs, bet tā ir, ka šī visa cilvēku masa nesaprot tos, ka Ikdienā Jānokļūst Darbā.) Vai tie sūdzībnieki - pensionāri, māmiņas, cilvēki ar ierobežotām vajadžībām, utt- vai viņi kaut kā "pa gaisu pārvietojas"? kad jānokļūst uz to pašu poliklīniku vai uz citu pilsētas rajonu.(Tā visa ir cilvēku sarīdšana citam pret citu. Vieni, kam ir īpašas tiesības savas invaliditātes dēļ, reti ziadomājas, ka arī citiem nepieciešams pieklūt mājai. Piemērs: tāpat vecs cilvēks (bet varēja būt arī slimnieks, mazu bērnu vecāki utt.), pats mašīnu pat Nevada, bet ir laimīgs, kad bērni /mazbērni atved produktus no veikala, aprauga pensionāru. bet- kā atbrauc, tā sūdzētāji jau uzdarbojas. Via tagad katram vecajam cilvēkam būs jānoformē "statuss" (kas nemaz nebūtu nepatiess), ka ir īpašas vajadzības? Tos vecos cilvēkus jau pa reizei gribētos no mikrorajoa kaut kur aizvest, uz poliklīniku, uz lielveikalu... (jo -līdz transporta pieturai ir tālu, neaizies). bet- kā tad lai to izdara, ja cilvēks dzīvo tādā kā aplenkumā- ne viņam ko atvedīsi, ne vinu mašīnā pagaidīsi, lai viņš Pie Savas Mājas varētu iekāpt mašīnā. (Mašīna tur nevarēs gaidīt- tādi Pārvaldnieki būs klāt un sūdzēs...)

Atbildēt

aa

13.03.2017. 13:54

»

MH

Šī jautājuma sakārtošana būtu jāuzņemas Rīgas domei, bet absolūti nekas netiek darīts. Dome tikai atrunājas, ka tas ir zemes un dzīvokļu īpašnieku ziņā. Ir pilnīgi skaidrs, ka paši iedzīvotāji nevienosies, ir vajadzīga pašvaldības vēlme un atbalsts pagalmu atbrīvošanas un sakartošanas jautajumus risināt...


ja es par šo zemi maksāju un tā pieder pie mana privatizētā dzīvokļa, tad man ir tiesības to izmantot, tai skaitā auto novietošanai un beidziet ar tiem ratiņiem, mājā 5 ratiņi, bet visiem jāraustās

Atbildēt

murgaina nostāja rakstā

13.03.2017. 13:49

Tās personas, kas dzīvo mikrorajonā - vai viņi ir kādi "ieslodzītie savā pagalmā" ? Rajonus būvēja, rēķinoties ar citu realitāti (sabiedriskais transports un izņēmuma gadījumā privātais auto. Dzīvoklis pieder valstij, ir piešķirts lietošanai, to var mainīt, bet neesi īpašnieks). Tagad realitāte ir cita. Visiem bija jākļūst par īpašniekiem (kāda liekulība!, tas lepnais īpašnieka vārds, bet izmaksas augstas, tiesību nekādu praktiski). Par to zemi, kas pakārt mājai (arī to zaļo zonu) "īpašniekiem" jāmaksā, bet to lietot nevar, kā grib. Un tā nav kaprīze, tā ir vajadzība. Jā, arī šoferiem patīk zaļā zālīte, bet vispirms- nokļūt tur, kur vajag, tad, kad vajag.

Atbildēt

pelēcis

13.03.2017. 12:59

Padomju laikos celto daudzdzīvokļu māju pagalmi bija domāti tam automašīnu skaitam, kāds bija tajos laikos. Uz kāpņu telpu bija pa zaporožecam, moskvičam, žigulim un pēdējais piedevām vēl stāvēja garāžā. Šodien gandrīz katrai ģimenei ir autiņš, dažreiz pat ne viens. Tā ir realitāte, kura jāpieņem gluži kā tas, ka nav vairs ne rubļi un arī lati. Šie autiņi kaut kur fiziski ir jānovieto. Diemžēl iekšpagalmu infrastruktūra daudzviet palikusi no padomju laikiem un nav pat atrodamas robežas, kur sākas un beidzas celiņš, pagalms, zāliens vai laukums. Vienīgais ceļš ir pagalmu sakārtošana. Tas prasa naudu un nekādi marsieši to nefinansēs. Jautājums, kam pieder zeme iekšpagalmā?
Nedaudz dīvaina šķiet pārvaldnieka pozīcija. Nav ne vārda, ko tad viņš šajā sakarā ir centies darīt, jo pašvaldības policijas saukšana un žēlošanās manā ieskatā ne tuvu nav pat minimums no tā, ko es no pārvaldnieka šādā situācijā sagaidītu. Ja jau darbi nevedas, varbūt jāmeklē cita sfēra, kur sevi realizēt?

Atbildēt

Mamma

13.03.2017. 12:56

Mikrorajonu dzīvokļiem, tātad arī mājām, ir īpašnieki, tad lai arī tie par sviem līdzekļiem labiekārto mājas pagalmu.

Nezin kāpēc namīpašnieku māju pagalmus rīgas dome nemaz negrasās labiekārtot...

Atbildēt

Pupa

13.03.2017. 12:32

Tas pārvaldnieks atgādina tādu patrulu lumpeni.
Tā vietā, lai harmoniski labiekārtotu teritoriju ap ēku, kur ir iazveidoti gan celiņi, gan stāvvietas, gan zaļā zona, gan droši bērnu laukumi, te raksta proletārieša cienīgas blēņas.

Atbildēt

Jautājums

13.03.2017. 12:26

kas ir AJA pārvaldnieks ?????

Atbildēt

MH

13.03.2017. 12:16

Šī jautājuma sakārtošana būtu jāuzņemas Rīgas domei, bet absolūti nekas netiek darīts. Dome tikai atrunājas, ka tas ir zemes un dzīvokļu īpašnieku ziņā. Ir pilnīgi skaidrs, ka paši iedzīvotāji nevienosies, ir vajadzīga pašvaldības vēlme un atbalsts pagalmu atbrīvošanas un sakartošanas jautajumus risināt. Bet šādas vēlēšanās diemžēl nav.

Atbildēt

Smoku nost!

13.03.2017. 12:12

Pie visa minētā vēl mašīnas tiek novietotas tieši pie māju logiem, un vēl ilgstoši darbinātas, tā piepildot dzīvokļus ar indīgajām gāzēm.Likums paredz iekšpagalmos mašīnas darbināt ne ilgāk par 5 minūtēm.

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

15

Pareizu ceļu ejam, biedri Svece

FotoAtbalsta vēstule pasaules progresa vēsmu nesējiem, nenogurdināmiem cīnītājiem pret verdzības laiku mantojumu, rasismu un citiem -ismiem.
Lasīt visu...

6

Par ko Covid piemaksas Ieslodzījuma vietu pārvaldē?

FotoIzlasīju internetā: "Fiskālās disciplīnas padome: valsts atbalsts Covid-19 pēckrīzes pasākumiem lielākoties ticis valsts sektoram un uzņēmumiem.”
Lasīt visu...

pietiek_melot

Vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti?

FotoEs te veicu nelielu izpēti. Iepriekš publicēju aicinājumu atsaukties zinošus cilvēkus, kas varētu paskaidrot, vai Ļeņina ielā 59 (blakus Stūra mājai) dzīvoja čekisti, jo šī māja bija savienota ar Ļeņina ielas 61 namu (Stūra māja). Šo jautājumu uzdevu, jo Egila Levita iesniegumā ir norādīta dzīvesvietas adrese Ļeņina iela 59 dzīvoklis 4.
Lasīt visu...

pietiek_nokluset

Pēdējais laiks mēģināt iegūt politisko kapitālu no prettiesiskā nekustamā īpašuma nodokļa tēmas

FotoLīdzšinējā nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) piemērošanas kārtība ir jāreformē, un jāievieš neapliekamais minimums primārajam mājoklim 100 000 eiro apmērā. Par šo vajadzību mēs runājam vairāk nekā gadu, taču tikai tagad atsevišķi valdības partneri un pašvaldību vadītāji (pagaidām gan tikai daži) sāk saprast, ka, neko nedarot, nodokļa maksājums par mājokli no 2022. gada daudziem iedzīvotājiem var pat dubultoties.
Lasīt visu...

21

Dievapziņa - strīdēties vai mēģināt saprast?

FotoKatram no mums ir sava patiesība jeb pasaules uzskats, ko esam izveidojuši no lasītā, redzētā, dzirdētā, skolā iemācītā un pašu dzīvē pieredzētā. Satiekoties mēs dažkārt ne tikai runājam par ikdienišķām lietām, bet arī diskutējam un strīdamies par tādiem jautājumiem, kas saistās ar politiku, ekonomiku, morāles vērtībām, dzīves jēgu…
Lasīt visu...

15

Uz politiskā feļetona tiesībām: pašpasludinātā virsvadoņa dekrēti par Teikas apkaimi

FotoEs, Viedais Manels, turot roku uz Latvju nerātnajām dainām, pasludinu sevi par Teikas virsvadoni un zvēru iedvesmot teicēniešus!
Lasīt visu...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas...

Foto

Ja ir TĀDS “tautu tēvs”, tad labāk tautai dzīvot kā bārenei

Pasaulē ir un ir bijuši vairāki “tautas tēvi”. Tiesa, šāda iezīme ir tikai totalitārajiem režīmiem....

Foto

Pārdomas pēc grāmatas "Viltvārdis" izlasīšanas

Vispār jau cilvēcīgi Levitu var saprast, nedaudz pat izjūtu līdzjūtību. Kādas dzimtas piedzīvotās epizodes, iespējams, gadu gaitā radu daudzreiz pārstāstītas un...

Foto

Ko gada laikā paveicis nācijas tēvs un visas tautas prezidents

Valsts prezidenta Egila Levita prezidentūras pirmā gada (2019. gada 8. jūlijs–2020. gada 6. jūlijs) kopsavilkums....

Foto

VID pieeja veicina to, ka uzņēmējs ir gatavs pat atsaukties noziedznieku aicinājumiem sadarboties

Valsts ieņēmumu dienestam (VID) ir būtiska loma valsts budžeta ieņēmumu veidošanā. Tomēr visbūtiskākā...

Foto

Toreiz un tagad jeb Mīti un patiesība par dzīvi Latvijā padomju laikā

Vien reta tēma tiek apspriesta tik emocionāli, bet bieži vien – pat agresīvi, kā...

Foto

Totalitāro žurku cīņa par varu: kurš kuru iznerros

Pašsaprotams, ka sabiedrotos (draugus) aicina ciemos kā ikdienā, tā arī svētku dienās. Īpaši jau svētku dienās. Nav šaubu,...

Foto

Ja tas, ko raksta grāmatā „Viltvārdis”, ir taisnība, tad Nācijas tēvam ir jāatkāpjas

1. Ja viss tas, ko grāmatā Viltvārdis, raksta Lato Lapsa, ir taisnība, tad Nācijas...

Foto

Ko apliecina pieminekļa zīme

Mantojums ir visapkārt, tas, paaudžu paaudzēm uzkrāts, veido mūsu šodienu – kā fons un vērtību radītājs. Tas, ko redzam, paliek mūsos, tāpēc...

Foto

Tagad es piesaku valsts digitalizācijas reformu

Ministru kabinetā (MK) apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais informatīvais ziņojumus "Par valsts pārvaldes informācijas sistēmu arhitektūras...

Foto

Manas pārdomas par Latvijas himnu

Mūsu valsts himnā centrālais jēdziens ir Latvija. Toreiz, kad himna radās, priekšstats par Latviju bija jauns. Latvija kā vienota zeme –...

Foto

Muļķība vai pasūtījums?

Sliktāku variantu kā noplēst Pasaules tirdzniecības centra (PCT) labi saglabāto ēku Elizabetes ielā 2 (attēlā - idejas "bīdītājs", kultūras ministrs Nauris Puntulis) tikai...

Foto

Prezidents un Drāma

Katra globāla krīze ir būtiski mainījusi pasauli. Pirmais pasaules karš sievietēm saīsināja matu un kleitu garumu, jo vīriešu skaits bija dramatiski samazinājies, bet...

Foto

Kad "sabiedriskā radio personība" ignorē sabiedriskā radio ētikas kodeksu

Šī gada 19.jūnijā Latvijas Radio 5 darbiniece Karmena Stepanova savā oficiālajā LSM “radio personības” profilā norādītajā twitter.com...

Foto

Augstākā tiesa gandrīz visā mums piekrita, bet spriedumu nez kāpēc tomēr atcēla

Kultūras ministrija (KM) turpina uzsvērt, ka valsts ir pilnībā norēķinājusies par Latvijas Nacionālās bibliotēkas...

Foto

Politiķa statuss pats par sevi nav pietiekams pamats atklāt sabiedrībai informāciju par politiķa privāto dzīvi – ka Juta Strīķe universitātē iestājās kā Anna Potapova

Augstākās tiesas...

Foto

Izglītība

Grūti laiki rada stiprus cilvēkus, stipri cilvēki veido labus laikus, labus dzīves apstākļus. Labi dzīves apstākļi rada vājus cilvēkus, un vāji cilvēki rada grūtus laikus....

Foto

Bagātie un slavenie arī raud, jeb turīgie prasa pabalstus

Koronavīrusa radītā krīze pamatīgi iedragāja daudzus biznesa sektorus, piemēram, restorānu un viesnīcu biznesu, tūrisma un izklaides industriju....

Foto

Mēs enerģiski aizņemamies uz nākotnes rēķina

Ļoti cienījamās Saeimas deputātes! Augsti godātie Saeimas deputāti! Dāmas un kungi! Šodien noslēdzas spraigs darba cēliens, un turklāt vairākus mēnešus...

Foto

Sabiedriskās televīzijas blēņas par okupāciju „skatītājam parastajam”

Filma "Parasta okupācija" diemžēl ir kārtējais piemērs tam, ka, mēģinot iztikt bez vēsturniekiem vēsturei veltītu jautājumu analīzē, nekas izcils...

Foto

Esam pret jebkādu Augstskolu likuma redakciju, kurā pieļauta tādu rektoru ievēlēšana, kas nezina latviešu valodu un nespēj to lietot

Saskaņā ar pašlaik plaši apspriesto un kritizēto...

Foto

Ārstu blakusdarba ierobežošana var novest pie medicīnas personāla kritiska trūkuma

Latvijas Slimnīcu biedrība kategoriski iestājas pret publiskajā telpā izskanējušo politikas veidotāju ideju ierobežot ārstu darbību -...

Foto

Valsts politiskā vadība izšķīrās palikt savā vietā un pielāgoties, nevis cīnīties pret agresiju un protestēt pret notiekošo

Latvijas patrioti! Godātie klātesošie! Pirms 80 gadiem – 1940....

Foto

Džordž Stīl, tiec galā ar saviem kompleksiem

Džordž Stīl, Latvijas pilsoni, Attīstībai/Par dibinātāj un biedr, cik saprotu. Es Jūs, Džordž Stīl, uzrunāšu uz "Tu". Uz šo ierakstu mani...

Foto

Saprātīga izvēle

Cilvēkus nosacīti varētu iedalīt divās grupās: tajos, kuri pieņem saprātīgus lēmumus, un tajos, kuri pieņem nesaprātīgus lēmumus....

Foto

Pūces kundze nodokļu maksātāju naudu mums un citiem sadalīja ļoti labi un pareizi; kas nemācēja pareizi paprasīt, pats vainīgs

Var piekrist pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" publikācijas...

Foto

Par nodokļiem, dzīvi un brīvību

Obligātie nodokļi nozīmē, ka zeme ir iekarota, tā pakļāvusies kādam pārspēkam. Tautu var pakļaut un paverdzināt kā vietējie, tā svešzemju varmākas....

Foto

Kad rasisma apkarotājiem entuziasma vairāk nekā saprāta

Dārgie draugi. Esam saņēmuši pārmetumus no Aijas Ingrīdas Abenes (jautājums tiek diskutēts arī viņas pārstāvētās partijas Attīstībai/Par "Facebook” profilā)...

Foto

Lai nepieļautu nacionālā kultūras mantojuma izpostīšanu Rīgas centrā, sākta iedzīvotāju parakstu vākšana

Internetā sākta parakstu vākšana, lai panāktu, ka netiek izpostīts Alberta ielas 9 Konstantīna Pēkšēna...

Foto

Krievija turpina aktīvi melot par COVID-19 nekaitīgumu

Līdz šim mediju un sociālo tīklu vidē ir parādījies ārkārtīgi daudz Kremļa vēstījumu par COVID-19 vīrusa izplatību. Tiek izplatītas...

Foto

„Wagner” algotņi Lībijā – Putina naivā lielgabalgaļa

Krievijas karavīru mentalitāte būt par naivu lielgabalgaļu nav mainījusies kopš Ivana Bargā laikiem, - šādu secinājumu var izdarīt no...

Foto

Cilvēku un mājlopu čipošana un čipi

Pašreiz, iespējams, notiek viena no pasaules vēsturē lielākajām kriminālām krāpšanām un apmaušanām – pasludināta viltus kroņa vīrusa izraisītās slimības viltus...

Foto

Aicinām pārtraukt darbus Skanstes dārziņos uz putnu ligzdošanas laiku

Nodibinājums "Dzīvnieku policija" un Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina pārtraukt Skanstes ielas dārziņos paredzētos darbus vismaz līdz šī...

Foto

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

Vecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai....

Foto

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

SIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā...

Foto

Dieva valstība

Jānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko...

Foto

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

Rektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot,...

Foto

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

Ar nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu...

Foto

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

Latvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu...

Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...